صفحه 321 از 334 نخستنخست ... 221271311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,201 تا 3,210 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام در فرم تقاضا از شما مشخصات معرفها ر امیخواهند. وقتی هم شما تقاضا را میفرستید همزمان برای اساتید ایمیل میشود و نظر آنها را میخواهند. به صورت شکلی هم این است که در ایمیل یک لینک هست استاد باز میکنند وارد جای مخصوص در اپلیکیشن شما میشوند و یا تایپ میکنند یا کپی و چسب و تمام.

قاعده این است که شما به استادتان گفته اید که او را میخواهید معرف قرار دهید و او پذیرفته که اینکار را بکند وقتی هم آن ایمیل امد عمل میکنند. اگر به استاد نگفته باشید ممکن است اطلاع نداشته باشند و فرم توصیه را پر نکنند. در این شرایط بعضی دانشگاهها هم به شما خبر میدهند که استاد پاسخ نداده اند آیا میخواهید کس دیگری را معرفی کنید و به خود استاد هم نامه دو م و سوم برای یادآوری میزنند. بعضی دانشگاهها هم اینکا ر نمیکنند . اگر همه منجر به ارسال معرفی نشود طبیعتا مدارک ناکافی و تقاضا پذیرفته نمیشود.

شما این مراحل را طی کرده اید؟

د رنامه نهایی گاهی هم دلیل عدم پذیرش را میگویند. آنرا هم بررسی کنید و اگر درج نشده به دانشگاه نامه بدهید و دلیل بخواهید. دانشگاهها گهی از سر الزام قانونی کشورشان گاهی از سر رویه اخلاقی توضیح میدهند مبنای تصمیمشان چه بوده است.

امید که در نوبتهای بعدی موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط moondiby نمایش پست ها
    سلام. من چند تا دانشگاه تو هلند واسه دکترا اپلای کردم و همه رو ریجکت شدم. اونا توی مدارک سی وی ، ترجمه مدارک دانشگاهی و کاور لتر و , ]چند تا reference خواسته بودن که فرستادم.
    حالا سوال من اینه:
    1.وقتی چیزی از توصیه نامه ننوشتن ایا من باید سر خود به استادم میگفتم واسم بنویسه و بفرسته؟ یا خودشون به استاد ایمیل میزنن؟ چطوریه داستان ارسال توصیه نامه ؟

2. ایا این میتونه علت ریجکت شدن من باشه؟

3.ضمنا تو مدارک ترجمه شده باید ترجمه و ریز نمرات دیپلم رو هم میذاشتم (چیزی از مدارک تحصیلی دبیرستان نام نبرده بودن. منم فقط لیسانس و فوقمو گذاشتم)؟

پیشاپیش ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام‌دوستان
    سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدید

من رشته لیسانسم برق قدرت هستش

الان میخوام‌برای مستر پذیرش بگیرم .
    رشته مستر : مارکتینگ

برای پذیرش دانشگاه به توصیه نامه نیاز هست

سوال من این هستش که چه کسی باید به من ریکامندیشن بده ؟
    استادای برق لیسانسم ؟
    هر استاد برق معتبری ؟
    استادای مارکتینگ ؟
    استادای همون دانشگاه و همون رشته مستر که مارکتینگ هست ؟
    و اینکه استادایی که ریکامند میدن باید ایران باشه یا اون کشور ؟ یا توی خود اون دانشگاه ؟

Junior Member

کسی نیست پاسخ بده ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط debehnam نمایش پست ها
    سلام‌دوستان
    سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدید

من رشته لیسانسم برق قدرت هستش

الان میخوام‌برای مستر پذیرش بگیرم .
    رشته مستر : مارکتینگ

برای پذیرش دانشگاه به توصیه نامه نیاز هست

سوال من این هستش که چه کسی باید به من ریکامندیشن بده ؟
    استادای برق لیسانسم ؟
    هر استاد برق معتبری ؟
    استادای مارکتینگ ؟
    استادای همون دانشگاه و همون رشته مستر که مارکتینگ هست ؟
    و اینکه استادایی که ریکامند میدن باید ایران باشه یا اون کشور ؟ یا توی خود اون دانشگاه ؟

سلام دوست عزیز

توصیه نامه رو معمولا اساتیدی که قبلا باهاشون کلاس داشتید و شناخت خوب و در عین حال رابطه ی خوبی با شما دارند مینویسند. چون اصولا در متن توصیه نامه اشاره میکنند که از کجا و چه مدت هست که شما رو میشناسن. شما اگر هم تو برق هم مارکتینگ اساتیدی دارید که باهاشون کار کردید یا درس گذروندید از هر دو رشته بگیرید. برای برق که رشته ی اصلی شما بوده اگر استاد خیلی معتبری هست که حتی باهاش کلاس نداشتید اما حاضر میشه واستون توصیه نامه بنویسه که چه بهتر.

Junior Member

Unhappy پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام به دوستان گرامی،

من قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کانادا رو دارم و طی فرآیند پذیرش به یک مشکل در رابطه با Recommendation Letter برخوردم
    من حدود 5 سال پیش فارغ التحصیل شدم و دانشگاه ما تقریبا منحل شده و این بدین معنی هست که هیچ کدام از استادام در دانشگاه نیستن یا در دانشگاه های دیگه در حال تدریس هستند و یا مهاجرت کردند و دیگه تدریس نمی کنند.

حالا من نمی دونم چطوری می تونم RC بگیرم ؟

من خیلی از پست ها رو خوندم ، آیا این درسته که من می تونم از استاد های دانشگاه های دیگه بگم برای من توصیه نامه بنویسن ؟
    و یا از استادم که دیگه مشغول به تدریس نیست بخوام برام بنویسه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

سلام دوستان من برای فاند گرفتن میخوام اقدام بکنم میخوام بدونم واسه فاند باید از recommendation استفاده کرد یا resume یا چی؟
    اگر نظر یا راهنمایی دیگه ای دارین بگین مرسی
    من از لحاظ پژوهشی و علمی (pro, superv) رزومه ی خیلی خوبی دارم که به پیشنهاد اساتید و همکارانم شروع کردم به پیدا کردن بهترین گزینه واسه ادامه تحصیلاتم
    رشتم هم کامپیوتر هستش و استایدم ازم خواستن به خاطر تخصص و علاقم دنبال رفتن باشم که هستم و قطعا خواهم رفت اما بهترین گزینه و راحت ترین رو نمیتونم پیدا بکنم
    نامه recommendation هم واسه academic و هم یک نامه خیلی خوب واسه superv بهم دادن (سن 21 ، 6 ماه دیگه کارشناسیم تموم میشه)
    ممنون از فروم خوبتون

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

سلام شما برای دریافت پذیرش ارشد هم به توصیه نامه و هم به رزومه و هم معدل خوب و هم احتمالا یک پروپوزال خوب هم یک SOP کوچولو و هم به نمره زبان بالا و صد البته صبر و پشتکار احتیاج دارید که کنار این انگیزه خوبتان بگذارید و کشور و دانشگاه و رشته مورد علاقتان را نشانه بگیرید و به اقبال مساعد امیدوار باشید که همه جواب بدهند و پذیرش بگیرید و به امید خدا به ادامه تحصیل بپردازید

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط anonyboy74 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای فاند گرفتن میخوام اقدام بکنم میخوام بدونم واسه فاند باید از recommendation استفاده کرد یا resume یا چی؟
    اگر نظر یا راهنمایی دیگه ای دارین بگین مرسی
    من از لحاظ پژوهشی و علمی (pro, superv) رزومه ی خیلی خوبی دارم که به پیشنهاد اساتید و همکارانم شروع کردم به پیدا کردن بهترین گزینه واسه ادامه تحصیلاتم
    رشتم هم کامپیوتر هستش و استایدم ازم خواستن به خاطر تخصص و علاقم دنبال رفتن باشم که هستم و قطعا خواهم رفت اما بهترین گزینه و راحت ترین رو نمیتونم پیدا بکنم
    نامه recommendation هم واسه academic و هم یک نامه خیلی خوب واسه superv بهم دادن (سن 21 ، 6 ماه دیگه کارشناسیم تموم میشه)
    ممنون از فروم خوبتون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام کسی در مورد پذیرش المان برای کار پرستار برای سالمندان چیزی میدونه؟

لطفا هرکسی هرچی میدونه حتما بمن بگه.ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology-Genetics Undergaduate, University of Isfahan

سلام دوستان
    ایرادی داره که برای اپلای امسال از ریکام هایی که پارسال( اوایل 2018) گرفتم استفاده کنم؟ آیا حتما باید تاریخ مال یکی دو ماه اخیر باشه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدین.