صفحه 38 از 334 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Post پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

نقل قول نوشته اصلی توسط esoli نمایش پست ها
    سلام دوستان. برای من هنوز این سوال مطرح هست که اصلا درسته که تو sop از نقاط منفی به هر شکلی و نحوی سخن به میان آورد؟یا اینکه تمام و کمال نقاط مثبت و قوت رو بیان کرد!مثلا من چند تا درس هم تولیسانس نمره هاشون پایین شده خیلی و می ترسم این تو ذوق بررسی کننده پرونده بخوره!نظرتون چیه؟
    نقاط منفی خودشون به اندازه کافی تو چشم هستن، دیگه بیشتر روشون تاکید نکنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

نقل قول نوشته اصلی توسط esoli نمایش پست ها
    سلام دوستان. برای من هنوز این سوال مطرح هست که اصلا درسته که تو sop از نقاط منفی به هر شکلی و نحوی سخن به میان آورد؟یا اینکه تمام و کمال نقاط مثبت و قوت رو بیان کرد!مثلا من چند تا درس هم تولیسانس نمره هاشون پایین شده خیلی و می ترسم این تو ذوق بررسی کننده پرونده بخوره!نظرتون چیه؟
    این سوال به بخش SOP مربوطه نه LOR
    اما نقاط منفی مثله این چند نمره پایین بستگی داره ...
    اگر مربوط میشه به گرایش مورد علاقه و زمینه تحقیقاتی شما فرق می کنه تا اینکه چندان درس های مهمی نباشند یا اینکه به زمینه مورد علاقه شما مرتبط نباشند .....
    و استراتپی برخورد با این 2 تا متفاوته ....
    inactive account

ApplyAbroad Veteran

درود...

یه سوالی داشتم...
    اگر دانشگاهی توصیه نامه و cv جزو مدارک اختیاری براش باشه به نظرتون بهتره کدوم رو بفرستیم؟

در cv ای که زیاد بار علمی نداره و فاقد مقاله و سابقه های درخشان هست یه بخش داریم که می تونیم نام رفرنس ها رو نوشت...
    حال به نظر شما دوستان بهتره از خود استاد نامه بگیریم یا همون cv رو بفرستیم؟

در نهایت کدوم رو توصیه می کنید؟

با سپاس
    ویرایش توسط soilman : January 4th, 2010 در ساعت 08:17 PM دلیل: .....توصیه یه دوست خوب:)

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...

یه سوالی داشتم...
    اگر دانشگاهی توصیه نامه و cv جزو مدارک اختیاری براش باشه به نظرتون بهتره کدوم رو بفرستیم؟

در cv ای که زیاد بار علمی نداره و فاقد مقاله و سابقه های درخشان هست یه بخش داریم که می تونیم نام رفرنس ها رو نوشت...

سوال دیگر هم اینه که آیا میشه با داشتن فایل نمونه ی توصیه نامه ی قبلی دیگر به استاد جهت امضا مراجعه نکرد؟
    یا اینکه اعتبار توصیه نامه به امضای استاد در پایان متن توصیه نامه هست؟

با سپاس
    درود بر تو دوست عزیز، اول تا دیر نشده اون پاراگراف آخر را تصحیح کن، اعتبار امضای استاد برای بعضی از دانشگاه ها مهمه. ولی یک وقتی گفتم آخرش هم مجبور میشید دوباره یک نامه ای برای دانشگاهتون از اون استاد بگیرید اونوقت چی؟ اگر بین توصیه نامه و رزومه یکی را انتخاب کنید بهتره توصیه نامه را انتخاب کنید چون بقول خودتون رزومه قوی ندارید و در ضمن نمراتتون هم که در کارنامتون مشخصه. من خودم میدادم متنی که استادام تایید کردند را دفتر دانشکدمون برام تو سربرگ پرینت میگرفت و بعدش میدادم استادم امضا میکرد ولی یادمه یک باری که استادی یک دفعهرفت مسافرت دوستم بجاش داد دفتر مهر کرد. نکته آخر اینکه بگذریم که امضای همه استادای من به غیر از یکیشون همون خط خطیه یا فقط اسمشون را به انگلیسی نوشتند. درست شد دیگه
    ویرایش توسط h.behrouz : January 4th, 2010 در ساعت 08:25 PM
    I am back to AA.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

دارم یه LOR برای خودم مینویسم! از طرف استاد. آخرش باید نام و آدرس و ... بنویسم. آخرش چطوری عنوان نایب رییس دانشگاه رو بیارم؟ مثلا

....... ‌Body Text
    Sincerely Yours,

Firstname Lastname
    Professor

Vice President of University

Thermo-Fluid Group
    Department of Mechanical Engineering
    BBB Univerity
    Address...
    Tel...
    Email....

سوال اینه که عنوان نایب رییس رو بعد از professor بیارم ؟ قبل از نام دپارتمان؟ کجا؟ چون عنوان اجرایی ایشون ترتیب نام، مقام، گروه، دپارتمان و ... رو به هم میزنه و مربوط به دپارتمان نمیشه. آدرس دانشکده رو بنویسم یا دفتر کار استاد تو سازمان مرکزی دانشگاه؟ اگر به عنوان نایب رییس مطرح کنم باید دپارتمان رو هم بیارم؟ یا کلی تر باشه؟

کسی که LOR رو به صورت online میفرسته آیا همه ۳ تا رو باید online انجام بده یا میشه مثلا یه دونه از توصیه نامه ها رو online و دوتای دیگه رو کاغذی بفرسته؟ ایراد که نمیگیرن؟

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    دارم یه LOR برای خودم مینویسم!
    سوال اینه که عنوان نایب رییس رو بعد از professor بیارم ؟ قبل از نام دپارتمان؟ کجا؟
    به ترتیب اهمیت بنویسید

آدرس دانشکده رو بنویسم یا دفتر کار استاد تو سازمان مرکزی دانشگاه؟ اگر به عنوان نایب رییس مطرح کنم باید دپارتمان رو هم بیارم؟ یا کلی تر باشه؟
    it really doesn't matter

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    یه سوالی داشتم...

با سپاس
    اگر CV چیزه خاصی واسه گفتن نداره (مقاله ...) توصیه نامه بهتره. چون استاد میتونه ازتون تعریف کنه و از نمره ها یا کارهایی که کردید بگه.

کسی که LOR رو به صورت online میفرسته آیا همه ۳ تا رو باید online انجام بده یا میشه مثلا یه دونه از توصیه نامه ها رو online و دوتای دیگه رو کاغذی بفرسته؟ ایراد که نمیگیرن؟
    بستگی به دانشگاه داره.بعضی وقت ها قبول میکنند. باید ایمیل بزنید و بپرسید

میشه یکی بگه این چیه؟ Confidentiality Statement/Recommendation Letter Waiver

Under the Family Educational Rights and Privacy Act of 1974 (Buckley Amendment), which gives students the right to inspect and review their educational records, students may waive their rights to see specific confidential statements and letters of recommendation. In the belief that applicants and the persons from whom they request evaluations may wish to preserve the confidentiality of those evaluations, we are giving you an opportunity to sign one of the following statements:

I waive my right to examine this letter.
    I do not waive my right to examine this letter.

احتمالا قبلا تو فروم روش بحث شده ولی چون همیشه به موقع فروم down میشه یا search از کار میافته و .... یا وقتی search درست میشه با کلیک رو 32 صفحه این تاپیک فقط صفحه اول میاد!! انتظار نداشته باشین که 5 ساعت بگردم.

ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

میشه یکی بگه این چیه؟ Confidentiality Statement/Recommendation Letter Waiver

Under the Family Educational Rights and Privacy Act of 1974 (Buckley Amendment), which gives students the right to inspect and review their educational records, students may waive their rights to see specific confidential statements and letters of recommendation. In the belief that applicants and the persons from whom they request evaluations may wish to preserve the confidentiality of those evaluations, we are giving you an opportunity to sign one of the following statements:

I waive my right to examine this letter.
    I do not waive my right to examine this letter.

احتمالا قبلا تو فروم روش بحث شده ولی چون همیشه به موقع فروم down میشه یا search از کار میافته و .... یا وقتی search درست میشه با کلیک رو 32 صفحه این تاپیک فقط صفحه اول میاد!! انتظار نداشته باشین که 5 ساعت بگردم.

ممنون.
    درود، خیلی ساده هست اگر I do not waive my right را انتخاب کنید در صورتی که قسمت بشه و توی این دانشگاه پذیرش بگیرید به شما بعد از پذیرش اجازه میدهندکه متن ریکام اون استادتون را ببینید ولی اگر I waive my right را انتخاب کنید دیگر حتی بعد از پذیرش هم به متن ریکام دسترسی نخواهید داشت. زیاد مشکلی نیست من که همه را I do not waive my right انتخاب کردم. و استاد ها هم چیزی متوجه نمیشوند اگر مشکل شما اینه. پیروز باشید.
    I am back to AA.

سیستم فروم اجازه نمیده با امتیاز ازتون تشکر کنم!. به هر حال ممنون که سریع کمکم کردید.
    البته متوجه نمیشم چرا همچین چیزی رو مطرح کردند! با چیزی که شما گفتین معلومه که همه نمیخوان waive بشه. احتمالا باید فرقی هم با حالت دیگش داشته باشه. نه؟
    البته اگر استادی که LOR مینویسه متوجه نمیشه، این خوبه.