صفحه 4 از 334 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

yes. He/she should sign the sealed envelope, otherwise your RL would not be endorsed.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

پیش فرض مشکل برای توصیه نامه

سلام بر دوستان

من عضو این گروه تازه شدم. با یکی از دوستام مشکلم را مظرح کردم و گفت که عضو گروه شم تا شما کمکم کنید. راستش من توصیه نامه خیلی ضعیف از استاد راهنمام دارم. برای PHD میخوام اقدام کنم ولی نمیدونم چه کار کنم. اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل برای توصیه نامه

وسواس زیادی ، آفت هر کاریه! خیلی از این مشکلاتی که این روزها در مورد RL داره مطرح میشه ناشی از همینه !
    بعضی وقتا هم آدم به پست یکسری استادای گیج میخوره که نه تنها کار رو راه نمی اندازن، بلکه کار رو هم خراب میکنن مثله همین دوستمون !
    دوست عزیز ، ضمن خوشامدگویی، تقریبا مهمه که شما میخای برای کجا َApply کنی و استادای اونجا چه جوری هستن چون درصد چک کردن RLبعضی جاها کمه و شما میتونی خودت RL رو بهبود بدی البته این کار ریسک خیلی خیلی بالایی داره، چون اگه گوشه شیطون کر ، یه موقع چک کنن نه دیگه جای تو اونجاست و نه هیچ ایرانه دیگه !
    اما پیشنهاد من اینه که اگه میتونی از یه استاد دیگه که باهاش جورتری RL بگیر،استادی که میدونی زیرابتو پیش استاد راهنمات نمیزنه ! حتما هم لزومی نداره که استاد برجسته دانشگاه و مدرس دروس اصلی باشه ! یه کسی که میدونی برات خیلی توپ مینویسه. RL ضعیف یعنی اینکه توی کشوره خودت هم ازت راضی نبودن! ، خب آدم مگه مرض داره خودشو اینجوری معرفی کنه! بی خیاله این RL بشو برو سراغ یکی دیگه . هر کسه دیگه بغیر از استاد راهنمای از خود راضیت !
    والّا ، وقتی توی پروژه گیر میکنی، استاد راهنما هیچی نمیدونه و خودت باید همه کارها رو انجام بدی ، حالا که ازش یه چیزی میخای، برات شاخ میشه .

ApplyAbroad Champion

به نظر من هم به هیچ وجه توصیه نامه ضعیف رو نفرستید و سعی کنید از استاد دیگه‌ای نامه بگیرید. ضمن این که بدون هماهنگی با اساتید به هیچ وجه توصیه‌نامه‌ها رو دستکاری نکنید چون احتمال این که دانشگاه با استادتون چک کنه زیاده و اون وقت خیلی براتون بد می‌شه.

Junior Member

ممنونم دوستان خوبم که راهنمایی کردید. راستش من تصمیم دارم برای دانشگاههای آمریکا اقدام کنم. اینو شنیده بودم که نامه استاد راهنما خیلی مهم است یعنی میشه گفت از بقیه توصیه نامه ها مهم تر. رتبه دانشگاههای مورد نظرم هم بین 50 تا 100 (US news2008) . حالا بدون این توصیه نامه (اگه بشه بهش گفت توصیه نامه) آیا امکان قبول شدن دارم؟ من میتونم از سه تا استادهای دیگرم RL خوب بگیرم. و ضعیت معدلم هم بد نیست (هم لیسانس و هم فوق حدود 17). حتی به سرم زد که دوباره برای فوق اقدام کنم چون خود استاد راهنمای من می گفت که بدون کمکش هیچ کدوم از دانشجوهاش نمی تونند برای PhD اقدام کنند یعنی اصلا پذیرش نمی گیرند. حالا هم بعد از دوسال کار کردن باهاش داره یه همچین کاری میکنه. واقعیت اینه که توی این دو هفته که این موضوع برام اتفاق افتاده میشه گفت زندگیم به هم ریخته (برای هدفت تلاش میکنی یکدفه یه مشکل بزرگ برات پیدا میشه که از دست خودت کاری بر نمی یاد تا حل کنی ). شما ها حتما تجربتون از من بیشتره، اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

ApplyAbroad Champion

به هیچ وجه برای یک فوق لیسانس دیگه اقدام نکنید. این موضوع رو من و سایر دوستان بارها در فروم مطرح کردیم. خیلی از ماها با توجه به سابقه ذهنی که از دانشگاه‌های ایران داریم، فکر می‌کنیم که هرچی مقطع تحصیلی بالاتر می‌ره گرفتن پذیرش سخت‌تر می‌شه. این موضوع در مورد فوق‌لیسانس و دکترا به هیچ وجه صادق نیست. گرفتن پذیرش و همین‌طور ساپورت مالی برای فوق لیسانس به مراتب سخت‌تر از دکتراست. چه بسا که گرفتن ویزا هم شاید سخت‌تر باشه، به این خاطر که شما در حال حاضر یک فوق لیسانس دارید.
    داشتن توصیه‌نامه از استاد راهنما مهمه ولی نه دیگه اون قدر مهم که اگر توصیه نامه اون نباشه شما شانسی برای گرفتن پذیرش نداشته باشید. شما معدل خوبی دارید و این مهمترین فاکتوره. به نظر من که توصیه نامه استاد راهنما رو فراموش کنید و از بقیه اساتیدی که حاضرند براتون خوب بنویسند توصیه‌نامه بگیرید و به حرف این استادتون هم زیاد توجه نکنید و برای دکترا اقدام کنید.

Junior Member

ممنونم از شما ها که راهنماییم کردید. من از توصیه نامه استاد راهنمام صرفنطر میکنم و ماله بقیه استادارو که عالی نوشتن میفرستم. ولی روی مقالم اسم و آدرس ایمیل استاد راهنمام هست و معلومه که پروژه فوقم را با او انجام دادم. احتمال داره با وجود اینکه به عنوان reference معرفیش نکردم بازهم باهاش تماس بگیرن؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinzs
    ممنونم از شما ها که راهنماییم کردید. من از توصیه نامه استاد راهنمام صرفنطر میکنم و ماله بقیه استادارو که عالی نوشتن میفرستم. ولی روی مقالم اسم و آدرس ایمیل استاد راهنمام هست و معلومه که پروژه فوقم را با او انجام دادم. احتمال داره با وجود اینکه به عنوان reference معرفیش نکردم بازهم باهاش تماس بگیرن؟
    تو دنیایی که ما توش زندگی می‌کنیم احتمال همه چیز وجود داره، ولی احتمال این قضیه کمه.

بچه ها منم یه چند تا سوال داشتم...اول اینکه یه سری از rec. ها دقیقا نوشتن که please type و متاسفانه pdf هاشون این قابلیت رونداره! برای مثال pdf دانشگاه calgary... حالا باید چطوری تایپ کرد؟
    2 اینکه آیا الزامی وجود داره که حتمن نامه ای علاوه بر فرم های مورد نظر نوشته بشه؟ یا باید توی فرم این قید رو آورده باشه و در غیر این صورت فقط فرم کافیه؟
    3 اینکه آیا شهرت استاد مهمتره یا میزان تعریفی که از دانشجو می کنه؟
    4 اینکه اگه استاد دپارتمان خودمون بگه که انتظار نداشته باش همه چی رو برات عالی بزنم ولی آدم بدنه که استاد یه دپارتمان فرعی مثل زبان انگلیسی برای آدم عالی و outstanding میزنه به نظرتون کدوم ارزش rec بیشتره؟
    ممنون از جوابایی که میدین
    چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد<br />چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط guilnaz-moshtaghi
    3 اینکه آیا شهرت استاد مهمتره یا میزان تعریفی که از دانشجو می کنه؟
    4 اینکه اگه استاد دپارتمان خودمون بگه که انتظار نداشته باش همه چی رو برات عالی بزنم ولی آدم بدنه که استاد یه دپارتمان فرعی مثل زبان انگلیسی برای آدم عالی و outstanding میزنه به نظرتون کدوم ارزش rec بیشتره؟
    خوب معروف بودن استاد مهم نيست و اينکه چقدر تعريف ميکنه ، مهمتره. ولي استاد دپارتمان خودتون چون مي تونه از research و موقعيت شما در رشته تخصصي خودتون بنويسه، بهتره. استاد دپارتمان زبان ديگه راجع به موقعيت تخصصي شما نمي تونه نظري بده و بطور عمومي نظرش مي تونه اثر داشته باشه. لااقل واسه حد زبان، خصوصيات شخصيتي و .... و خوب ضرري که نداره هيچ، خيليم عاليه. ولي به نظر من سعي کنين از استاداي تخصصي خودتونم بگيرين.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982

درسته و نباید هم مهر بزنن
    من اصلا نمیدونم این قضیه مهر که بعضیها مطرح میکنن چیه. آخه مهر دانشگاه زدن الکی نیست که دانشگاه بیاد پای یه چیزی مثل rec بزنه. rec یه چیزی هست که به استاد مربوطه نه دانشگاه و طبیعی هست این کار رو نکنه. نه من نه هیچ کدوم از دوستام rec هامون مهر نداشت و مشکلی هم نبود. امضای استاد رو سربرگی که توش rec مینویسه و امضا روی در پاکت کاملا کافیه شما دیگه دارین قضایای به این آسونی رو خیلی سخت میکنین.
    خوب دانشگاه ما، روي پاکت recom استاد، مهر انگيسي مي زنه. شايدم اصلا احتياج نيست ولي اينکارو مي کنن.