صفحه 43 از 334 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748495051525393143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

اگه آنلاین نیست سیستم ارسال توصیه نامه مشکلی نداره از اساتید دیگه بگیرید و بگید که به فلانی دسترسی نداشتم!!

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mmkh نمایش پست ها
    آخه فهمیدم که خیلی بد نوشته. رسما نوشته اینو نگیرین
    اگه اینجوریه که حتما از استاد دیگه ای بگیر
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_b نمایش پست ها
    استاد کاری نمی تونه بکنه؟
    مثلا ایمیل بزنه؟ یا فکر می کنید کار پیچیده تر می شه؟
    هیچ داستانی نمیشه درست کرد؟
    به نظر من بهتره که به استاد بگید که از آدرس ایمیل دانشگاه یک ایمیل به کمیته پذیرش یا به Associate dean of graduate studies بزنه و بگه که توصیه نامه دوم رو خودش به اشتباه فرستاده.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

یکی از استادام نوشتن LOR رو به خودم واگزار کردند. تو چند تا نمونه دیدم که مینویسن که استاده مثلا n سال تدریس داشته. آیا معموله که بنویسن که در حال حاضر نایب رییس هست و یا اینکه در گذشته رییس دانشگاه و دانشکده بوده (خب طبعا الان نیست)؟ و میتونین این چند مورد رو که گفتم تو یک جمله بیارین؟

I have been teaching for thirty years and I had been Dean and President in this period.

ولی دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه که چجوری بیان کنم که الان vice- president هست. مگر آخر نامه کنار اسمش بیارم. نظرتون چیه؟

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    یکی از استادام نوشتن LOR رو به خودم واگزار کردند. تو چند تا نمونه دیدم که مینویسن که استاده مثلا n سال تدریس داشته. آیا معموله که بنویسن که در حال حاضر نایب رییس هست و یا اینکه در گذشته رییس دانشگاه و دانشکده بوده (خب طبعا الان نیست)؟ و میتونین این چند مورد رو که گفتم تو یک جمله بیارین؟

I have been teaching for thirty years and I had been Dean and President in this period.

ولی دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه که چجوری بیان کنم که الان vice- president هست. مگر آخر نامه کنار اسمش بیارم. نظرتون چیه؟
    LOR مگه واسه شما نیست؟

دیگه چی کار به این چیزا دارین. LOR درباره دانشجو هست نه استادش. من تا حالا ندیدم که از استادم تعریف بشه.
    شما آخر نامه که اسم استاد هست سمت شون رو هم بنویس
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

مي بخشيد اگر سوالم پيش پا افتاده است، اما نتونستم به نتيجه مشخصي برسيم ،
    بچه ها Recommendation حتما امضاي لاتين استاد رو مي خواد پايينش؟ البته منظورم در حالتيه كه electronic نباشه و به صورت كاغذي بخواي Recom بگيري ، و در حالتي كه فرم خاصي هم دانشگاه مقصد نداده و بايد بدون چارچوب خاصي نوشته بشه ....
    البته من LoR هاي زيادي ديدم و با فرمتش آشنا هستم، اما اعلب آخرش نام و عنوان استاد نوشته ميشه و شايد اطلاعات تماس ....
    اما در صورتي كه اسم تايپ شده باشه (به همراه تمام نوشته هاي LoR) اين اسم ديگه امضا محسوب نميشه ....
    پس يعني بايد حتما اسم استاد دستي نوشته بشه؟
    يا ميشه همش رو تايپ كرد فقط داد استاد زيرش رو امضا كنه ...
    يا اصلا نيازي به امضا نيست تو فرمت LoR؟
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    مي بخشيد اگر سوالم پيش پا افتاده است، اما نتونستم به نتيجه مشخصي برسيم ،
    بچه ها Recommendation حتما امضاي لاتين استاد رو مي خواد پايينش؟ البته منظورم در حالتيه كه electronic نباشه و به صورت كاغذي بخواي Recom بگيري ، و در حالتي كه فرم خاصي هم دانشگاه مقصد نداده و بايد بدون چارچوب خاصي نوشته بشه ....
    البته من LoR هاي زيادي ديدم و با فرمتش آشنا هستم، اما اعلب آخرش نام و عنوان استاد نوشته ميشه و شايد اطلاعات تماس ....
    اما در صورتي كه اسم تايپ شده باشه (به همراه تمام نوشته هاي LoR) اين اسم ديگه امضا محسوب نميشه ....
    پس يعني بايد حتما اسم استاد دستي نوشته بشه؟
    يا ميشه همش رو تايپ كرد فقط داد استاد زيرش رو امضا كنه ...
    يا اصلا نيازي به امضا نيست تو فرمت LoR؟
    همشو تایپ کنید و استاد زیرش رو امضا کنه مثلا آخرش بنویسید:
    Sincerely yours

Name of instructor
    و بین دو جمله بالا رو استاد امضا کنه
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    LOR مگه واسه شما نیست؟

دیگه چی کار به این چیزا دارین. LOR درباره دانشجو هست نه استادش. من تا حالا ندیدم که از استادم تعریف بشه.
    شما آخر نامه که اسم استاد هست سمت شون رو هم بنویس
    ممنون از پاسختون.

البته که LOR در باره دانشجو هست! کسی هم از استاد تعریف نمیکنه. یه نمونه جمله رو هم آوردم اتفاقا. اون تعریف نیست، معرفیه. شاید تو فرهنگ ما هر گونه معرفی، تعریف از خود تلقی بشه.

پاراگراف اول در توصیه نامه با این جمله شروع میشه که I am writing to support X... یا هر جمله شبیه این. گاها این حذف میشه. جمله بعد اینه که استاد میگه که چقدر دانشجو رو میشناسه. مثلا I have known X for n years. البته اینها جملات سادس. ممکنه همین بشه 3 تا 4 جمله.

بین ایندو، اگر اون استاد احساس کنه که معرفی خودش میتونه در اعتبار بیشتر توصیه نامه موثر باشه، خودشو معرفی میکنه. معمولا کسی که assistant prof هست یا 10، 15 سال سابقه تدریس داشته این کارو نمیکنه. ولی اگر مثلا 30 سال سابقه داشته، میتونه اینو بنویسه.

و اما اگر ندیدید، این سایت روسی LOR های مفیدی داره. این نمونه یکی از اونهاییه که گفتم. بازم توش بگردین از این نمونه ها هست.

سوال من این بود که در همون خط معرفی خود استاد آیا لازم هست که سمت های پیشین شون هم بیاد؟ مثل جمله ای که تو دو پست بالاتر نوشتم؟ کسی چنین تجربه ای داره که LOR رو اینطور شروع کرده باشه؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من به یه مشکل غیرمترقبه برخورد کردم ..
    بعد از کلی مصیبت سه تا recomm خیلی عالی گرفتم ... و امضا و مهر و پاکت و سربرگ هر کدوم به یه مصیبتی .... در پاکت ها رو بستم و مهر و چسب و امضاء استاد و یه دفعه الان دیدم که یکی از این دانشگاه هام فرم داره .. ... حالا چی کار کنم ؟ عمرآ اگه در پاکت ها رو باز کنم ... جدا جدا هم که نمی شه داد ... می شه اصلا بی خیال فرم های دانشگاه بشم ؟ کسی بی خیال فرم شده و عادی بفرسته ؟! ...

من برای هر کدوم از امضاءهام از دفترمقام معظم رهبری بگیر تا بانک مرکزی و جاهای خفن رفتم ... یکی بگه من چی کار کنم ؟! ... اصلآ نمی تونم برم باز این استادای شاخ رو پیدا کنم که هر کدوم کلی دفتردستک برای خودشون راه انداختن .... !
    مگه اینکه برم از استادای دیگه بگیرم که با اونا درس های نچندان مرتبط و نمره های عادی (17 16) گرفتم ... که اصلآ به خوبی این سه تا recomm نمی شه عمرآ ! ...

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    سوال من این بود که در همون خط معرفی خود استاد آیا لازم هست که سمت های پیشین شون هم بیاد؟ مثل جمله ای که تو دو پست بالاتر نوشتم؟ کسی چنین تجربه ای داره که LOR رو اینطور شروع کرده باشه؟
    اگه در حد head of department یا dean باشه بیاره ... یا مثلآ former head اما بقیه سمت هاش که زیاد ربطی به دانشگاهی که توش هستی نداره رو نیاره بهتره ...
    تعداد سال های تدریس هم به نظرم مهم نیست ... فقط بگه تو رو چند سال می شناسه !