صفحه 50 از 334 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

امیدوارم سوالم رو جای درستی عنوان کرده باشم:
    من چند سال پیش فارغ التحصیل شدم (هنر) و توی این فاصله زمینه کاریم رو عوض کردم و الان می خوام برای رشته ای (توریسم) متفاوت از لیسانسم اپلای کنم. حالا من توصیه نامه رو از کی باید بگیرم؟ استاد راهنمای دوره لیسانسم یا مسئولین سازمان میراث فرهنگی؟

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    امیدوارم سوالم رو جای درستی عنوان کرده باشم:
    من چند سال پیش فارغ التحصیل شدم (هنر) و توی این فاصله زمینه کاریم رو عوض کردم و الان می خوام برای رشته ای (توریسم) متفاوت از لیسانسم اپلای کنم. حالا من توصیه نامه رو از کی باید بگیرم؟ استاد راهنمای دوره لیسانسم یا مسئولین سازمان میراث فرهنگی؟
    از هر دو. شما به ۳ تا reference نیاز دارید پس میتونید از هر دو گروه بگیرید. البته اگر آکادمیک باشند بهتره.

مثلا استاد من تاریخ درس می‌ده توی یه دانشگاه معتبر (که البته ربطی به رشته من نداره) اما تو سازمان میراث کار می کنه، حالا من ازش بخوام با سمت استادیش برام توصیه نامه بنویسه یا با سمت پرسنلی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial نمایش پست ها
    از هر دو. شما به ۳ تا reference نیاز دارید پس میتونید از هر دو گروه بگیرید. البته اگر آکادمیک باشند بهتره.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    مثلا استاد من تاریخ درس می‌ده توی یه دانشگاه معتبر (که البته ربطی به رشته من نداره) اما تو سازمان میراث کار می کنه، حالا من ازش بخوام با سمت استادیش برام توصیه نامه بنویسه یا با سمت پرسنلی؟
    با هر سمتی که به رشته ای که میخواید اپلای کنید نزدیکتره (یعنی فکر میکنم برای شما میشه سمت شغلیش)
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Junior Member

پیش فرض پاسخ : يك مشكل براي rec letter!

بچه ها سلام
    من یک سوال داشتم. من برای کانادا اقدام کردم فرمها رو که باید پر می کردیمو همرو پر کردم و پول رو هم واریز کردم. داخل فرمها باید اسم ref رو هم بدیم که من اسم دو تااز استادا رو دادم و تموم، حالا که رفتم از یکیشون erc بگیرم برام نمی نویسه ، حالا باید چی کار کنم؟ با توجه به اینکه اسم این استادرو نوشتم و دیگه هم نمی تونم عوضش کنم؟؟؟ یک سوال دیگه اگه در حد 80% بزند چطوری می شه؟؟؟ چقدر ref اثر داره رو پذیرش؟؟؟ اگه یکی خوب بزنه و دیگری بد چطوری می شه؟؟؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : يك مشكل براي rec letter!

نقل قول نوشته اصلی توسط mesa7822 نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    من یک سوال داشتم. من برای کانادا اقدام کردم فرمها رو که باید پر می کردیمو همرو پر کردم و پول رو هم واریز کردم. داخل فرمها باید اسم ref رو هم بدیم که من اسم دو تااز استادا رو دادم و تموم، حالا که رفتم از یکیشون erc بگیرم برام نمی نویسه ، حالا باید چی کار کنم؟ با توجه به اینکه اسم این استادرو نوشتم و دیگه هم نمی تونم عوضش کنم؟؟؟ یک سوال دیگه اگه در حد 80% بزند چطوری می شه؟؟؟ چقدر ref اثر داره رو پذیرش؟؟؟ اگه یکی خوب بزنه و دیگری بد چطوری می شه؟؟؟
    سلام، یکی از اشتباهاتی که اغلب دوستان دارند این هست که بدون هماهنگی قبلی با یک استاد اقدام به معرفی آنها به عنوان ref می کنند. به هر صورت دیگر وقت اصلاح این اشتباه گذشته است. می توانید از یک استاد دیگر توصیه نامه بگیرید و بفرستید و در صورت نیاز ایمیلی برای مسئول پذیرش بفرستید که نام یکی از ref ها را اشتباهاً وارد کرده اید. (هر چند به نظر من نفرستادن این ایمیل هم مشکل خاصی ندارد.) ضمن این که خیلی بابت توصیه نامه نگران نباشید چون نسبت به فاکتورهایی همچون معدل، نمره زبان و مقاله تاثیر کمتری در فرآیند پذیرش دارد و بیشتر یک رسم فرمالیته است تا مطمئن شوند فرد متقاضی قبلاً در محیط های آکادمیک (یا بازار کار) حضور فعال داشته است و چند شخصیت آکادمیک (یا کاری) وی را می شناسند. در واقع خیلی بعید است، کسی که سه فاکتور دیگر آن (معدل، نمره زبان، مقاله) ضعیف است بتواند با یک توصیه نامه عالی پذیرش بگیرد و بلعکس.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام دوستان عزيز
    من دانش آموز هستم (پیش دانشگاهی) و می خوام برای لیسانس برم . حالا من توصیه نامه هام رو می خوام آماده کنم.
    معلم دیفرانسیل ، زبان و مدیر مدرسه ما برام توصیه نامه خیلی خوبی نوشتن. فقط نمی دونم چطوری باید اینارو ارسال کنم؟!!!
    توصیه نامه دیفرانسیل و مدیر فارسی هستش ، من اینارو ببرم دارالترجمه ؟ (مدیر ما گفته زیر توصیه نامه ها مهر میزنم)
    از اونجایی که مدارس ایرانی (حداقل تو شهر ما و مدرسه ما) ایمیل ندارن و معلم ها هم ایمیل ندارن ، از این لحاظ مشکل ایجاد نمیشه که تو مشخصات معلم ایمیل نیست؟
    به نظر شما من چیکار کنم؟
    (ممنون از همتون)

ApplyAbroad Champion

دوست عزیز

شما بعد از اینکه آنها رو ترجمه کردید، به نظر من ببرید مدرسه و آنها رو بگذارید داخل پاکت نامه های خود مدرسه و بعدش بگذارید مهر و مومش کنند به نظر من اینطوری اعتبارش بالا میره و احتمال اینکه بهشون گیر بدن کمه.....

موفق باشید

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadr1371 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    من دانش آموز هستم (پیش دانشگاهی) و می خوام برای لیسانس برم . حالا من توصیه نامه هام رو می خوام آماده کنم.
    معلم دیفرانسیل ، زبان و مدیر مدرسه ما برام توصیه نامه خیلی خوبی نوشتن. فقط نمی دونم چطوری باید اینارو ارسال کنم؟!!!
    توصیه نامه دیفرانسیل و مدیر فارسی هستش ، من اینارو ببرم دارالترجمه ؟ (مدیر ما گفته زیر توصیه نامه ها مهر میزنم)
    از اونجایی که مدارس ایرانی (حداقل تو شهر ما و مدرسه ما) ایمیل ندارن و معلم ها هم ایمیل ندارن ، از این لحاظ مشکل ایجاد نمیشه که تو مشخصات معلم ایمیل نیست؟
    به نظر شما من چیکار کنم؟
    (ممنون از همتون)
    اگر دارالترجمه بتونه ترجمه رسمی کنه عالیه. چون اونهایی که توصیهنامه شما رو میخونن دنبال این هستند که این راستکیه یا الکی. وقتی ایمیل باشه میتونن با معلم یا استاد چک کنن. ولی به نظرم اگر ترجمه رسمی شده باشه باز هم خیالشون از صحت توصیه نامه راحت میشه. به علاوه دارالترجمه نسخه فارسی رو هم به همراه مهر مدیر شما به اون اضافه میکنه. میتونید از دارالترجمه بخواید که روی کپی فارسیش هم مهر برابر با اصل بزنه.

فرستاندش هم بخش ارسال مدارک رو در فروم پیگیری کنید. اینجا.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

سلام، استاد که میخواد زیر برگه rec ایمیلش رو قید کنه، اگه دانشگاهم دامین اختصاصی نداشته باشه، تکلیف چیه؟ یاهو و گوگل را بنویسه به نظر اونا کمی مشکوک نمیآد؟ آخه اینجوری یکی ممکنه خودش واسه خودش rec بنویسه بگه من استاد این دانشجوام!
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول