صفحه 51 از 334 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    سلام، استاد که میخواد زیر برگه rec ایمیلش رو قید کنه، اگه دانشگاهم دامین اختصاصی نداشته باشه، تکلیف چیه؟ یاهو و گوگل را بنویسه به نظر اونا کمی مشکوک نمیآد؟ آخه اینجوری یکی ممکنه خودش واسه خودش rec بنویسه بگه من استاد این دانشجوام!
    یعنی دانشگاه شما وقتی domain ای نداره پس وب سایت نداره! پس لیست اساتیدی هم نداره که قابل مشاهده باشه! پس اون استادا اونجا چه میکنن طفلکیا!
    شما حتما سعی کن که روی پاکت رو استادت امضا کنه. حتما روی کاغذ سربرگ داره دانشکده باشه و حتما در پاکت آرم دار دانشگاه و حتما روش مهر بزنند. این جوری دیگه شک نمیکنند. معمولا در حالت عادی همه دانشجوها این موارد رو ندارند. چون یکی سربرگ پیدا نمیکنه یکی استادش امضا نمیکنه و ... اصلا عیبی هم نداره و تا حالا هم هیچ چیزی نشده با این نقص ها. ولی چون استاد شما در اینترنت هیچ ردی از خود نداره بهتره تا جای ممکن اغلب این موارد رو در توصیه نامه تون داشته باشید.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

من دانشگاه آزاد هستم. مهر دانشگاه فقط دبیرخانه میزنه، اونام که خیلی رو مهرشون حساسن. الکی هر چیزی رو مهر نمیکنن. اصلن شعورشون نمیرسه rec چی هست! شاید بتونم مهر گروه رشته رو بگیرم، ولی دبیرخونه تقریباً محاله از این حالها بده. مهر گروه اشکال نداره؟
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

من دانشگاه آزاد هستم. مهر دانشگاه فقط دبیرخانه میزنه، اونام که خیلی رو مهرشون حساسن. الکی هر چیزی رو مهر نمیکنن. ... ... ... ... شاید بتونم مهر گروه رشته رو بگیرم، ولی دبیرخونه تقریباً محاله از این حالها بده. مهر گروه اشکال نداره؟
    هر مهری که میزنید باید حتما انگلیسی باشه. دبيرخانه ها معمولا اين چيزا رو مهر نمیزنند. مهر گروه یا دفتر ریاست دانشکده رو بزنید خوبه. چون این چیزا به اساتید مربوطه. دبیرخانه شماره نمیزنه که مهرشم بزنه. ( آخرش دیگه هیچ کدوم نشد مجبوری خودت با سیب زمینی یه مهری برنی!)

ApplyAbroad Champion

من دانشگاه آزاد هستم. مهر دانشگاه فقط دبیرخانه میزنه، اونام که خیلی رو مهرشون حساسن. الکی هر چیزی رو مهر نمیکنن. اصلن شعورشون نمیرسه rec چی هست! شاید بتونم مهر گروه رشته رو بگیرم، ولی دبیرخونه تقریباً محاله از این حالها بده. مهر گروه اشکال نداره؟
    دوست عزیز

لزومی به مهر کردن نیست، همینکه استاد پایین برگه رو امضا کنه و روی پاکت Rec. Letter رو هم امضا کنه حله... نگران نباشید ...

موفق و موید باشید

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

در نامه ای که از استاد میگیرم، 1-آیا اشکالی دارد بنویسدکه این دانشجو پروژه کلاسی چی داشته؟ 2-بنویسد تسلط زبانش زیاده و نمره تافلش اینه...؟
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

در نامه ای که از استاد میگیرم، 1-آیا اشکالی دارد بنویسدکه این دانشجو پروژه کلاسی چی داشته؟ 2-بنویسد تسلط زبانش زیاده و نمره تافلش اینه...؟
    1- اگه نمره خوبی داشتی میشه نوشت
    2- از زبان تعریف بشه بهتره و بگه که سطح زبانت بالاست
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

ApplyAbroad Champion

پیش فرض مشکلات خاص در تهیه Recommendation Letter

کاربران گرامی،

از این تاپیک برای مطرح کردن هر گونه مشکل در زمینه ی تهیه Rec. Letter استفاده نمایید.

با تشکر

سلام
    پایان نامه رو با استادی که استادیاره اما خیلی کمک می کنه و باهاش راحتترم بردارم بهتره یا با استادی که استاد تمامه ولی خیلی کمک نمی کنه و موضوع پایان نامه به زمینه کاریش مرتبط تره؟توصیه نامه شون اینقدر تفاوت داره که با استاد تمام بردارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialeoy نمایش پست ها
    سلام
    پایان نامه رو با استادی که استادیاره اما خیلی کمک می کنه و باهاش راحتترم بردارم بهتره یا با استادی که استاد تمامه ولی خیلی کمک نمی کنه و موضوع پایان نامه به زمینه کاریش مرتبط تره؟توصیه نامه شون اینقدر تفاوت داره که با استاد تمام بردارم؟
    قبل از اپلای تصور اینه که توصیه نامه گرفتن از استادای با مقام بالاتر بیشتر موثر هست. بعد از اپلای میبینید اصلا فرقی نداره مگر در موارد خیلی خاص که اون استاد بسیار مشهور باشه و اون دانشگاه خارجی استاد شما رو به خوبی بشناسند. یعنی تا اسمش اومد بشناسنش. ولی کم هستند چنین استادایی. ما استادای خیلی تاپی داریم که در ایران جایی برای خود دارن ولی کسی در خارج چندان اونها رو نمیشناسه. زیاد بین این استادا فرق نزارید. آخر قصه خودتون هم متوجه میشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    قبل از اپلای تصور اینه که توصیه نامه گرفتن از استادای با مقام بالاتر بیشتر موثر هست. بعد از اپلای میبینید اصلا فرقی نداره مگر در موارد خیلی خاص که اون استاد بسیار مشهور باشه و اون دانشگاه خارجی استاد شما رو به خوبی بشناسند. یعنی تا اسمش اومد بشناسنش. ولی کم هستند چنین استادایی. ما استادای خیلی تاپی داریم که در ایران جایی برای خود دارن ولی کسی در خارج چندان اونها رو نمیشناسه. زیاد بین این استادا فرق نزارید. آخر قصه خودتون هم متوجه میشید.
    من خودم برای Recom گرفتن بین 2 تا استاد مونده بودم. یکی معروف اما بدون حوصله که اصلا درست حسابی ایمیلهاشو چک نمیکنه. دومی یه استاد معمولی که خیلی بیشتر دانشجو رو تحویل می گیره.
    خلاصه من برای Recom رفتم سراغ دومی، که هم خیلی خوب نوشت و هم سر اینکه تعداد دانشگاههایی که apply کرده بودم زیاد بود اصلا غر نزد.

به نظر من بهتره از استادی Recom بگیرید که هم توصیه نامه ی خوبی براتون بنویسه و هم اینکه حوصله 1 ساعت وقت گذاشتن برای شما رو داشته باشه.

در مورد معروف بودن استادها هم باید بگم که اون استادی که از نظر ما خیلی معروف و مشهوره، لزوما در خارج از کشور و توسط کمیته ی admission دانشگاهها شناخته شده نیست.
    و متن توصیه نامه خیلی مهمتر از شخص نویسندشه!