صفحه 55 از 334 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر-سخت افزار

Question تغییر دانشگاه

سلام من ورودی 85 دانشگاه مازندران هستم، یک هو دانشکده فنی مهندسی که ما توش بودیم تو سال 86 شد دانشگاه صنعتی بابل. ولی مدرک من از همون دانشگاه مازندران، واسه سربرگ که رفتم ، سربرگ بابل رو دادن گفتن ته بنویس که مستقل شده، حالا با این تفاسیر من باید چه کنم؟ سربرگ رو عوض کنم یا پایینش بنویسم:
    Noshirvani Industrial University independented from the University of Mazandaran.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

دوستان من این سوال رو در تاپیک دیگری هم مطرح کردم. اما اینجا به نظر مناسبتر میاد.
    من اگه الان از اساتیدم LOR بگیرم، بعد برم سربازی و در حین سربازی یا بعد از اون برای اپلای اقدام کنم، میتونم از همین توصیه نامه ها استفاده کنم، (به فرض این که اگر با استاد تماس گرفته شد طرف من رو یادش باشه)؟ یعنی برای توصیه نامه تاریخ انقضایی که نیست، هست؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_zi نمایش پست ها
    سلام.بچه داشنگته ما کلا اساتید حق التدریس هستند و اکثرا دانشجو دکترا شریف.میتونم ارشون رکومنت بگیرم؟(همشون ایمیل از شریف دارن!)...اگه نه پس چیکار کنم؟..
    بگیرید، ایرادی نداره.
    البته اگه استاد دانشگاه خودتون باشن و حداقل استادیار باشن بهتره.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pooras نمایش پست ها
    سلام من ورودی 85 دانشگاه مازندران هستم، یک هو دانشکده فنی مهندسی که ما توش بودیم تو سال 86 شد دانشگاه صنعتی بابل. ولی مدرک من از همون دانشگاه مازندران، واسه سربرگ که رفتم ، سربرگ بابل رو دادن گفتن ته بنویس که مستقل شده، حالا با این تفاسیر من باید چه کنم؟ سربرگ رو عوض کنم یا پایینش بنویسم:
    Noshirvani Industrial University independented from the University of Mazandaran.
    اگه سربرگ رو بتونید عوض کنید خیلی بهتره.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

مهر کردن نامه اونقدرها هم مهم نیست.مهم امضای استاد پایین نوشتس.

Junior Member Mechanical-eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام دوستان
    تا جایی که نگاه کردم نتونستم جوابمو توی سوالای انجمن پیدا کنم. اگه سوال تکراریه ببخشید.
    آیا از شرکتی که در اون کار می کنیم هم میشه توصیه نامه بگیریم؟
    اگه بله از چه کسی باید توصیه نامه رو بگیریم؟
    آیا باید اصول خاصی داشته باشه یا مثل همون توصیه نامه ایه که از استادای دانشگاهمون می گیریم؟
    ممنون
    NO PAIN NO GAIN

ApplyAbroad Champion

بله می‌تونید ولی برای گرفتن پذیرش بهتره که از استادهای دانشگاه توصیه نامه بگیرید یا حداقل اگر از شرکت‌ می‌گیرید، توصیه نامه اضافی باشه یعنی مثلا اگر دانشگاه به حداقل سه توصیه نامه نیاز داره، شما سه تا از استاد‌ها بگیرید و یکی از شرکت. اصول خاصی هم نداره و ساختارش مشابه همون توصیه نامه استاد‌هاست با این تفاوت که روی کارهایی که شما در اون شرکت انجام دادید و تجربیات کاری‌ای که کسب کردید تاکید خواهد کرد.

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

سلام،
    اعتبار یه توصیه نامه به چیه؟ به درجه علمی استاد ؟ مثلاً تو برق اگه یه استاد IEEE senior member باشه با ارزشتره؟ یا به فاکتورهای دیگه ای بستگی داره؟
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    سلام،
    اعتبار یه توصیه نامه به چیه؟ به درجه علمی استاد ؟ مثلاً تو برق اگه یه استاد IEEE senior member باشه با ارزشتره؟ یا به فاکتورهای دیگه ای بستگی داره؟
    سلام
    اعتبار توصیه نامه به سربرگ دانشگاه، استادی که اون رو نوشته ( درجه و رزومه و همه ی این چیزا) ، مهر و صد البته مطالبیه که در مورد شما نوشته شده.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

سلام مجدد!

این روزا ما داریم application های بچه هایی که واسه دانشکده-گروه- ما اپلای کردن رو بررسی می کنیم و از اونجا که دانشجوی پست-گرد یعنی بارکش گروه، کل زحمت و کار گلش گردن مائه تا فینالیستها رو اساتید بررسی کنن. به هر حال خوبیش اینه که در جریان این بررسی ها چند تا نکته در مورد توصیه نامه ها یاد گرفتم و گفتم شاید به درد آیندگان بخوره:

1- استادی که توصیه نامه می نویسه اگه یه آدرس وبسایت درست درمون داشته باشه که به دانشگاه وصل باشه ( مثل صفحه رزومه اساتید در وبسایت دانشگاه) اون رو یه جوری توی توصیه نامه جا بدین. مثلا تو footer
    یه جوری نباشه که استاده از خودتون گمنام تر باشه.
    2-گاهی بعضی استادها لطف می کنند ومی‌گن هرچی دلت خواست بنویس، من امضا می کنم. خب این خیلی جالبه اما سعی کنید شورش رو در نیارین. زیاد از خودتون تعریف نکنین و طولانی هم ننویسید. فراموش نکنید که این یه توصیه نامه است و سخنرانی دور از جون خاکسپاری نیست که در مورد فضایل اخلاقی داد سخن بدیم. کم گوی و گزیده گوی رو رعایت کنید فرزندان من.
    3- به گرامر توصیه نامه اتون خیلی دقت کنید.
    4- توصیه نامه اتون رو جوری تنظیم کنید که امکان تماس مستقیم با استاد وجود داشته باشه. علاوه بر ایمیل شماره تلفن هم داشته باشه بد نیست و مطمئن باشید که استاد مربوطه پاسخگو هست. ما پریروز زنگ زدیم به یه استادی تو هند که توصیه نامه اش در حد نگارش شخص شکسپیر بود اما بلد نبود انگلیسی حرف بزنه و خب خیلی بد شد.
    5- این مایه شرمندگیه اما سه تا application داشتیم از ایران که توی دو تا از توصیه نامه های دو تا فرد متفاوت یه پاراگراف وجود داشت که نود درصد مشابه بود و خب نگفته پیداشت که رد شدند دیگه. یه کم خلاق باشید.
    6- اینو محض اطلاع خودم می پرسم خداییش کدومتون بودین که شماره استاد رو ایرانسل 937 داده بودین؟

موفق باشید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.