صفحه 56 از 334 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

سلام دوستان

مشکل من اینه که نمی دونم از اساتید لیسانس باید توصیه نامه بگیرم یا فوقم.چون دوباره می خوام برای فوق اپلای بدم و در حال حاضر دانشگاه فوقم شرایط بهتری نسبت به دوره ی لیسانسم داره .یعنی میشه سربرگ و موارد مورد نیازش همه از دوره ی فوقم باشه؟
    خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید!!! .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکلات خاص در تهیه Recommendation Letter

سلام
    گرفتن توصيه نامه از دانشجوي دكترا كه تو دانشگاه معتبر درس ميخونه منطقيه؟
    توصيه نامه حتما بايد از اساتيد باشه؟
    توصيه نامه گرفتن از فاميلهاي درجه يك چي؟ ايراد نميگيرن كه؟

سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم
    برای مقطع دکترا قصد تغییر رشته دارم، رشته دکترایی که می خوام برم متفاوت از رشته ارشدمه ولی نزدیک تر به رشته لیسانسمه ، دانشگاههای لیسانس و ارشدم هم متفاوت هستن، به نظر شما از اساتید دوره لیسانسم توصیه نامه بگیرم؟ دوره لیسانسم دانشگاه چندان معتبری نیست ولی ارشدم رو دانشگاه تهران گرفتم
    من شاید قصد داشته باشم برای مقطع (فوق لسیسانس)m2 از دانشگاههای فرانسه پذیرش بگیرم به نظر شما باز هم از اساتید لیسانس توصیه نامه بگیرم؟
    ممنون می شم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم
    برای مقطع دکترا قصد تغییر رشته دارم، رشته دکترایی که می خوام برم متفاوت از رشته ارشدمه ولی نزدیک تر به رشته لیسانسمه ، دانشگاههای لیسانس و ارشدم هم متفاوت هستن، به نظر شما از اساتید دوره لیسانسم توصیه نامه بگیرم؟ دوره لیسانسم دانشگاه چندان معتبری نیست ولی ارشدم رو دانشگاه تهران گرفتم
    من شاید قصد داشته باشم برای مقطع (فوق لسیسانس)m2 از دانشگاههای فرانسه پذیرش بگیرم به نظر شما باز هم از اساتید لیسانس توصیه نامه بگیرم؟
    ممنون می شم راهنمایی کنید
    دوست عزیز،
    اگر من جای شما بودم 4 تا Rec. Letter می گرفتم که 2تاشون از اساتید دوره لیسانس و 2تاشون از اساتید دوره فوق. همه ی اینها رو می فرستادم با این کار هم قوی بودن خودتان در دوره لیسانس رو ساپورت می کنید و هم نشون می دهید که در دروه Post-Graduate دانشجوی خوبی بودید :-)
    موفق باشید.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط rosaeidi نمایش پست ها
    سلام
    گرفتن توصيه نامه از دانشجوي دكترا كه تو دانشگاه معتبر درس ميخونه منطقيه؟
    توصيه نامه حتما بايد از اساتيد باشه؟
    توصيه نامه گرفتن از فاميلهاي درجه يك چي؟ ايراد نميگيرن كه؟
    دوست عزیز،
    زیاد جنبه ی خوبی ندارد از استادی کهخودش دکترا ندارد توصیه نامه بگیرید. منظورتان از دانشگاه معتبر رو متوجه نشدم مثلا کجا درس می خونه Stanford !!!!
    احتیاط واجب که از اساتید بگیرید ولی مستحب است اگر خواستید از رئیس یا مدیر یک قسمت در شرکتی یا جایی که کار می کنید بگیرید.
    این قسمت رو هم متوجه نمی شم، اگر فامیل درجه یک استادتون بود که قضیه فرق می کنه اگر هم استادتون نیست دیگه مگه اینکه بخواهید وام بگیرید که یکی از فامیل های درجه یک بیاد ضامنتون بشه :-)

Junior Member

ممنون
    منظورم اينه كه مثلا ميتونم از برادرم كه دانشجوي دكتراي شريفه بخوام رفرنسم بشه؟ اگه تو دانشگاه آزاد درس بده ميشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M.jorfi نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    اگر من جای شما بودم 4 تا Rec. Letter می گرفتم که 2تاشون از اساتید دوره لیسانس و 2تاشون از اساتید دوره فوق. همه ی اینها رو می فرستادم با این کار هم قوی بودن خودتان در دوره لیسانس رو ساپورت می کنید و هم نشون می دهید که در دروه Post-Graduate دانشجوی خوبی بودید :-)
    موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز
    فرضا اگر شما در یک گرایش خاصی از یکی از دانشگاههای خارج از کشور بخوایید پذیرش بگیرید؟ می تونید توصیه نامه از اساتید گرایش دیگه ای که هیچ ارتباطی با رشته مورد نظرتون نداره بگیرید؟ حرف من اینه
    باید استادی که توصیه نامه می ده رشتش در راستای همون گرایشی که در خواست پذیرش دادیم باشه؟

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

**مثلاً یه کی به 7،8تا دانشگاه اپلای میکنه . اگه به استاد 8تا RLبدیم که ما رو پرت میکنه بیرون!. به نظرتون تو این شرایط بهتر نیست با سربرگ خود دانشگاه بفرستیم؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟
    (كدوم بهتره: فرم پيشنهاد شده دانشگاه مقصد يا سربرگ دار دانشگاه خودمون؟)
    ***به نظرتون استادی که دانشیار است و استادی که استاد یار است ولی تو مقاله دادن تکه ! _بقیه چیزاشون یکیه_ کدومشون با ارزشتره؟(خواهشاً یه کدومشونو بگين دیگه!)
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    environmental health engineering

دوستان عزیز سلام
    سوالی داشتم ممنون می شم راهنمایی کنید.
    آیا امکانش هست که یکی از توصیه نامه ها هم از طرف مدیر جایی باشه که شاغل هستیم؟ یا اینکه حتما باید علمی باشه؟

چون من محیط کارم طوریه که دوره هایی هم برامون می ذارن که با توجه یه این که کارم مربوط به رشته انتخابیم هست می خوام ببینم توصیه نامش چقدر موثره؟ چون الان اساتید دیگه توصیه نامه نمی دن...
    ویرایش توسط shamim65 : September 21st, 2010 در ساعت 10:52 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    environmental health engineering

دوستان عزیز سلام
    سوالی داشتم ممنون می شم راهنمایی کنید.
    آیا امکانش هست که یکی از توصیه نامه ها هم از طرف مدیر جایی باشه که شاغل هستیم؟ یا اینکه حتما باید علمی باشه؟