صفحه 58 از 334 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط nazila نمایش پست ها
    سلام
    اگه بخوایم نامه ها رو اسکن کنیم چی ، چه جوری از استاد مهرو موم شده تحویل بگیریم؟
    تمام پروسش مثل گرفتن نامه کاغذیه. رو سربرگ پرینت میشه و امضا میخوره. اسکن رنگی و تو یه pdf به admission coordinator از طرف ایمیل استاد فرستاده میشه.
    دیگه موم نمیخواد!
    ریکامندیشن فونت خاصی داره؟
    نستعلیق!

ریکامندیشن فونت خاصی داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    نستعلیق!
    یه وقت نری فارسی بنویسیش. در انتخاب فونت آزادی فقط چیز عجیبی انتخاب نکن مثل این خط‌های تحریری و ... فونت پیش فرض ویرایشگرها معمولا خیلی مناسبه. اصلا این چیزها مهم نیست. فقط اون نامه باید مرتب و تمیز باشه. مثل حاشیه‌های 2.5 یا 3 سانت و رعایت indent. متن روی سربرگ و روی footer پرینت نشه. میتونی بعضی از قسمتها رو bold کنی. مثلا جایی که استاده میگه نمره فلان درس رو انقدر شده. اگر هم استاد در اتوصیه ذکر میکنه که مقاله‌ای با این نام با من داشته میتونی عنوان مقاله رو ایتالیک کنی. لازم نیست to whom it may concern بولد بشه. اندازه فونت از 10، 11 کمتر نباشه تا ناخوانا نشه.

Junior Member

با سلام
    من تازه عضو شدم و چند تا سوال در مورد Recommendation Letter دارم :

1-این چه جور نامه ای است؟

2- این رو باید از اساتید دانشگاهم در ایران بگیرم یا از اساتید دانشگاهی که میخوام پذیرش بگیرم؟

3- اصولا باید برای همه دانشگاه ها بفرستیم یا بستگی به درخواست دانشگاه داره؟

لطفا هر کی میتونه جواب بده ، خیلی فوریه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi3261 نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه عضو شدم و چند تا سوال در مورد Recommendation Letter دارم :

1-این چه جور نامه ای است؟

2- این رو باید از اساتید دانشگاهم در ایران بگیرم یا از اساتید دانشگاهی که میخوام پذیرش بگیرم؟

3- اصولا باید برای همه دانشگاه ها بفرستیم یا بستگی به درخواست دانشگاه داره؟

لطفا هر کی میتونه جواب بده ، خیلی فوریه
    اول اینو بخون. بعد تاپیک‌هایی که مربوط به توصیه‌نامه هست خوب بخون. بعد سوال داشتی بپرس (به شرطی که سوالت تکراری نباشه وگرنه ... )

مختصر جواب سوالاتت:
    2- اساتید دانشگاهی که الان توشی.
    3- بستگی به درخواست دانشگاهی که میخوای بری. اکثرا همه میخوان غیر از تعداد کمی که نمیخوان.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

دوستان یه استادی که قرار بود واسم توصیه نامه بنویسه، گفت خودت بنویس و من ویرایش می کنم و می فرستم. من هم نوشتم و دادم بهش، بعد ایمیلی که فرستاده بود واسه استاد مربوطه (توصیه نامه رو یه استاد خواسته بود نه دانشگاه) رو واسم فوروارد کرد، دیدم همه چیش همونی هست که من نوشته بودم، فقط آخرش اینو اضافه کرده:
    I hope that we can corporate with you for long time. Please see my Brief Biography file.

و رزومه اش رو فرستاده بود. واقعاً من نمی فهمم هدفش چی بوده؟ الان این توصیه نامه به هیچ دردی می خوره یا بدتر کرده کار رو؟
    مرسی
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    دوستان یه استادی که قرار بود واسم توصیه نامه بنویسه، گفت خودت بنویس و من ویرایش می کنم و می فرستم. من هم نوشتم و دادم بهش، بعد ایمیلی که فرستاده بود واسه استاد مربوطه (توصیه نامه رو یه استاد خواسته بود نه دانشگاه) رو واسم فوروارد کرد، دیدم همه چیش همونی هست که من نوشته بودم، فقط آخرش اینو اضافه کرده:
    I hope that we can corporate with you for long time. Please see my Brief Biography file.

و رزومه اش رو فرستاده بود. واقعاً من نمی فهمم هدفش چی بوده؟ الان این توصیه نامه به هیچ دردی می خوره یا بدتر کرده کار رو؟
    مرسی
    به نظر میرسه کار معمول و حرفه ای نیست

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

مرسی
    آیا استاد شما در مورد اینکه کلا هدف از توصیه نامه چیه رو دقیقا توجیه شده بودند ؟
    چون نوشته WE CAN ! ممکنه ایمیل اون استاد رو نوعی Job Offer تلقی کرده !!! اطلاعی ندارید اون استاد دقیقا از استاد شما چی خواسته یا پرسیده ؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    آیا استاد شما در مورد اینکه کلا هدف از توصیه نامه چیه رو دقیقا توجیه شده بودند ؟
    چون نوشته WE CAN ! ممکنه ایمیل اون استاد رو نوعی Job Offer تلقی کرده !!! اطلاعی ندارید اون استاد دقیقا از استاد شما چی خواسته یا پرسیده ؟
    نه بابا توش گفته واسه PhD گزینه خوبی هست و از این حرفا. همه چی رو می دونه استادم. من هم سوالم همینه که هدفش چی بوده از این کار؟ (استادم الان برای فرصت مطالعاتی رفته کانادا، جوون هم هست) شاید می خواد با این استاده همکاری کنه. به نظر دوستان واقعاً ارزش داره از این به بعد از این استاد توصیه نامه بگیرم؟ (متاسفانه از این لحاظ خیلی در مضیقه هستم وگرنه سراغ یکی بهتر می رفتم)
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

... ه نظر دوستان واقعاً ارزش داره از این به بعد از این استاد توصیه نامه بگیرم؟ (متاسفانه از این لحاظ خیلی در مضیقه هستم وگرنه سراغ یکی بهتر می رفتم)
    آره هنوز میتونی ازش توصیه‌نامه بگیری. نباید دیگه بهش بگی که توصیه‌نامه رو برای شخص خاصی میخوای بفرستی و باید به دپارتمان مکانیک بفرسته خطاب به جمعی از استادا (to whom it may ...) اون وقت از این زرنگی‌ها نمیتونه بکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    اول اینو بخون. بعد تاپیک‌هایی که مربوط به توصیه‌نامه هست خوب بخون. بعد سوال داشتی بپرس (به شرطی که سوالت تکراری نباشه وگرنه ... )

مختصر جواب سوالاتت:
    2- اساتید دانشگاهی که الان توشی.
    3- بستگی به درخواست دانشگاهی که میخوای بری. اکثرا همه میخوان غیر از تعداد کمی که نمیخوان.
    من یه جایی دیدم نوشته بود Recommendation Letter From your teacher or employer ، می خواستم بدونم من که 5 سال از فارغ التحصیلیم می گذره و 3 سال سرکار مرتبط با رشته ام هستم چی کار کنم؟ چه جوری اساتید 5 سال پیشم رو پیدا کنم؟ می تونم از Employer خودم نامه بگیرم؟