صفحه 92 از 334 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

کپی کنم بدم مهر بزنه با همون میتونم
    تقريبا همه دانشگاههاي آمريكا توصيه نامه هاشون آنلاين هست ... در چند مورد اين امكان رو گذاشتند كه كاغذي هم بشه فرستاد ولي فكر ميكنم شايد خيلي دردسر باشه كه خلاف روش متعارف دانشگاه عمل كنيد يعني نهايتا همه آنلاين باشه بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط Engineer63 نمایش پست ها
    من میخوام برای دانشگاهای متفاوت کانادا و امریکا اپلی کنم . ولی نمیتونم هر بار که میخوام واسه ی یک دانشگاه اپلی کنم از استادم نامه بگیرم. اگر یک Recom ازش بگیرم و کپی کنم بدم مهر بزنه با همون میتونم برای دانشگاهای مختلف اپلی کنم یا حتمن باید recommend form همون دانشگاه بفرستم؟
    همینکه متن را طبق نظر استاد توصیه کننده در هر تعداد که میخواین آماده کنین(تایپ شده بهتره) استادتون زیرش رو امضا کنه و داخل پاکت بذاره و روش رو هم sign & seal کنه کافیه.
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد RL آنلاین خبر داره؟؟ این قضیه اش چیه؟؟ من واسه 1 از دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم باید آنلاین پر بشه.. آخه دوتا از استادا که اینجا قراره واسم بنویسن بالای 60 سال سن دارن..! باید وایسم بالا سرشون که فرم ها رو پر کنن.. یکییشون هم که یه استاداه ژاپنیه اونه چیکارش کنم..؟؟ عجب گیری کردیما!!!
    مگه استاداتون تابحال توصیه نامه آنلاین ننوشتن؟؟ اگه خیلی وارد نیستن به شرطیکه اجازه بدن(که معمولا هم با اکراه میپذیرن!) کمکشون کنین و مثلا بهشون یکسری جملات خاص توصیه نامه که معمولا اساتید مینویسنن را بدید که بنویسن. کار خیلی سختی نیست. معمولا دانشگاهها فرم های توصیه نامه آنلاینشون بیشتر بصورت سوال و جوابهای مشخصه که استاد فقط باید دانشجو را رتبه بندی کنه و نهایتا یک متن در حد 3-4 خط هم درمورد اون دانشجو بنویسه.
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط FANTASIO نمایش پست ها
    مگه استاداتون تابحال توصیه نامه آنلاین ننوشتن؟؟ اگه خیلی وارد نیستن به شرطیکه اجازه بدن(که معمولا هم با اکراه میپذیرن!) کمکشون کنین و مثلا بهشون یکسری جملات خاص توصیه نامه که معمولا اساتید مینویسنن را بدید که بنویسن. کار خیلی سختی نیست. معمولا دانشگاهها فرم های توصیه نامه آنلاینشون بیشتر بصورت سوال و جوابهای مشخصه که استاد فقط باید دانشجو را رتبه بندی کنه و نهایتا یک متن در حد 3-4 خط هم درمورد اون دانشجو بنویسه.
    نه بابا این بندگان خدا سر جمع دوسال از خدا کوچیک ترن.. موس رو زوری میگیره دستش چه برسه به توصیه نامه آنلاین پرکردن و سابمیت کردن..! ولی اون روز یه کاری باهاش داشتم بالاسرش وایسادم بهش گفتم چی بنویسه کلی هم خوشش اومد.. جالبه جفتشونم آمریکا فارغ التحصیل شدن و استاد تمام هم هستن..! ولی انصافا انسانهای نیکی اند.. مرسی فانتاسیو یه جوری حلش میکنم..
    راهش همون بالاسرش وایسادنه..

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان عزیزم یه سوال داشتم.
    من 4 برگ recommendation letter دارم با امضا و ایمیل سازمانی استاد در دانشگاه ، اما گروه ما در دانشگاه مهرش نکرد گفت چون ما مکاتبه با خارج نداریم مهر نمی کنیم!!! (از اون حرفها بود) حالا سوالم اینجاست امور بین الملل پاکتی داره که این نامه ها رو درونش بزارم تا یکم ارزشش بالاتر بره؟ البته می خواستم واسه اروپا بفرستم. اگر پاکتی هم داشتند کسی از دوستان از هزینه اش هم باخبره؟
    مرسی

دوستان من یک مطلبی رو توی کتاب KAPLAN GRE راجع به ریکامندر ها دیدم که به نکات جالبی اشاره کرده که به نظرم خیلی مهمه و جواب خیلی از سوالات بچه ها رو داده، عینا نکات مهمشو اینجا نقل می کنم:

One of the more common mistakes is to sacrifice an insightful recommendation from someone who knows you well for a generic recommendation from a celebrity or a prominent professor. Admissions officers are not impressed by famous names. So unless that individual knows you and can write convincingly on your behalf, it's not a strategy worth persuing.

Current and past supervisors, professors, academic and nonacademic advisers, and people you work with in community activities are good choices of recommenders.

Many schools will specifically request an academic recommendation. If you don't have a professor who can recommend you, use a TA who knows your work well. Similarly, if requesting a recommendation from your employer would creat an awkward situation, look for someone else who can comment on your skills.

There are two fundamental rules of requesting recommandations: ask early and ask nicely. The more time recommanders have, the better the job they'll do recommending you

You can help them by scheduling brief appointments with them to discuss your background, providing any form required by the program, and following up with them
    ویرایش توسط hamedr : November 18th, 2011 در ساعت 02:27 PM
    Fear not that thy life shall come to an end, but rather that it shall ever have a beginning. --John Henry Newman

بچه ها من برای گرفتن سربرگ و مهر و موم رفتم دانشگاه متاسفانه گفتن سربرگ انگلیسی نداریم و فقط پاکت نامه می دن و مهر موم نمی کنن
    سربرگ فارسی هم به من نمی دن گفتن به استاد بگو بیاد اینجا متنو بنویسه روش پرینت بگیریم واست بدیم وگرنه به خود دانشجو به هیچ وجه سربرگی تحویل داده نمی شه حالا باید به 2 تا استادم که 1 روز در هفته دانشگاه ما درس دارن بگم بین کلاساشون که اونم باید ساعت اداری باشه بیان هر کدوم 3 تا سربرگ بگیرن همون جا فلش ببرم که متنو روشون پرینت بگیرن بگم ممنون تشریف ببرین به ادامه کلاستون برسید ...........امیدوارم استاد این کارو واسم انجام بدن

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahel12 نمایش پست ها
    بچه ها من برای گرفتن سربرگ و مهر و موم رفتم دانشگاه متاسفانه گفتن سربرگ انگلیسی نداریم و فقط پاکت نامه می دن و مهر موم نمی کنن
    سربرگ فارسی هم به من نمی دن گفتن به استاد بگو بیاد اینجا متنو بنویسه روش پرینت بگیریم واست بدیم وگرنه به خود دانشجو به هیچ وجه سربرگی تحویل داده نمی شه حالا باید به 2 تا استادم که 1 روز در هفته دانشگاه ما درس دارن بگم بین کلاساشون که اونم باید ساعت اداری باشه بیان هر کدوم 3 تا سربرگ بگیرن همون جا فلش ببرم که متنو روشون پرینت بگیرن بگم ممنون تشریف ببرین به ادامه کلاستون برسید ...........امیدوارم استاد این کارو واسم انجام بدن
    سلام
    خوب چرا خودت درست نمی کنی؟
    یه برگه فارسی از استادت بگیر (بلاخره توی نامه ها که به استادا میدن برای اطلاع رسانی ها و...) و مدلش رو بساز البته انگلیسیش
    موفق باشی
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام دوستان
    می خواستم از خدمتتون بپرسم که آیا باید استادی که ازش recom می گیریم هم رشته ی خودمون باشه؟ مثلا میشه منی که رشته ام برق قدرت هست از یک استاد برجسته ی مکانیکی نامه بگیرم؟؟
    متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    تقريبا همه دانشگاههاي آمريكا توصيه نامه هاشون آنلاين هست ... در چند مورد اين امكان رو گذاشتند كه كاغذي هم بشه فرستاد ولي فكر ميكنم شايد خيلي دردسر باشه كه خلاف روش متعارف دانشگاه عمل كنيد يعني نهايتا همه آنلاين باشه بهتره
    فکر نمی کنم هیچ مشکلی باشه اگر کسی کاغذی بفرسته (اگر تو سایت دانشگاه گفته شده قبول می کنند کاغذی هم). الان خیلی از دانشگاه ها هر دو حالت رو قبول می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم یه سوال داشتم.
    من 4 برگ recommendation letter دارم با امضا و ایمیل سازمانی استاد در دانشگاه ، اما گروه ما در دانشگاه مهرش نکرد گفت چون ما مکاتبه با خارج نداریم مهر نمی کنیم!!! (از اون حرفها بود) حالا سوالم اینجاست امور بین الملل پاکتی داره که این نامه ها رو درونش بزارم تا یکم ارزشش بالاتر بره؟ البته می خواستم واسه اروپا بفرستم. اگر پاکتی هم داشتند کسی از دوستان از هزینه اش هم باخبره؟
    مرسی
    دوست عزیز توصیه نامه مهر دانشگاه نمی خواد که. همینکه استاد روی نامه سربرگ دار دانشگاه امضا کنه و بذاریدش تو پاکت دانشگاه و مهر و موم بشه کافیه. معمولاً دانشگاه ها پاکت می دند و مهر و موم می کنند.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.