صفحه 8 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 170

موضوع: I-20 با پست DHL به مقصد تهران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : I-20 با پست DHL به مقصد تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    خب با این اوصاف سوال جدیدی برام ایجاد شد که مربوط به این تاپیک (I20) نیست ولی همینجا مطرح میکنم:

2- UPS چیه؟ ندیدم این courier باشه. همون پست معمولی آمریکاست که طول میکشه رسیدنش؟

مطلبی که من در چند پست بالاتر کپی کردم مربوط به همین شرکت بود و از قرار معلوم روی این هم نمیشه حساب کرد...
    United Parcel Service = UPS .... will not provide service to any country under an OFAC Embargo. This ban includes the transmission of mail or parcels to individuals, institutions, organizations, embassies or consulates of an embargoed country in a non-embargoed third country. (Example: The Embassy of Iran in Ottawa, Canada
    And I shall be a LADY...

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

اینم ای میلی که باز من دیروز گرفتم :
    Unfortunately, we cannot send your I-20 via DHL. DHL has just received a 9.4 million dollar fine from the US government for violating the shipping embargo to Iran. Neither DHL nor FEDEX can ship to Iran. The only option that we have is to send it via USPS.

ظاهرا دفتر DHLدر ایران گیج میزنه . چون من همین دیروز پرسیدم که آیا می شه درخواست Pick UPاز USکرد . گفت بعععععععععله !!
    خواهشا هر کی راه حللی پیدا کرد سریع اینجا بنویسه !!

منم میرم اوباما رو ، رو فیس بوک سرچ کنم پیام تشکر بفرستم براش. آخه ما واقعا کجای پیازیم که باید بدبختیشو ما بکشیم ؟؟
    راستی دیروز من یه نامه دریافت کردم با USPکه 12 مارچ پست شده بود . این نمیتونه دلیل باشه که USP هنوز به ایران سرویس دهی داره؟؟ اگه من بعد نداشته باشه که باید چن تا از اون کفترای نامه بر صدر اسلام تهیه کنیم !!
    ویرایش توسط MINERVAra : April 9th, 2010 در ساعت 02:30 PM

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    نه اون رو فکر نمی کنم چون من تعداد زیادی نامه ازش گرفتم که همین آخریش هفته پیش سه شنبه بود.
    پست معمولی با تجربه من بالای 25 روز میرسه. پس اگر شما 3شنبه گرفتین یعنی یک هفته قبل از عید برای شما فرستاده شده. اون موقع روزهای خوبی بود. نمیشه هنوز مطمئن بود که آیا پست معمولی هم قابل اطمینانه. باید صبر کرد دید 3 هفته بعد چیزی میرسه!

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    ...مثلاً من اگر I20 رو بگم برای خواهرم در انگلیس بفرستن و ایشون مجدداً برای من پست کنه آیا امکان پذیر نیست؟ ...
    بعید نیست بهروز درست بگه. ولی میشه از اروپا بسته رو از پک dhl در آورد و رفت به TNT داد. تازه TNT در اروپا بسیار عالی کار میکنه. لازم نیست اونجا دنبال مرکز TNT هم بگردید. خواهر شما میتونند ببرند پست و بگند اینو با TNT بفرستید. بقیش با خودشونه.

و یه چیز دیگه که البته نمیدونم اجرایی هست یا نه. تو فروم یه جا دیدم. مثلا اگر برای سفارت آنکارا میرید، میتونید از همون آمریکا به آدرس هتل بفرستید (از خدمات ویژه که در روز و ساعت مشخص بسته رو میرسونند) و با هتل هماهنگ کنید که فلان روز میرسید اونجا و مثلا فرداش بسته ای برای شما میاد. میشه؟

و آخر اینکه اگر هزینه جریمه 100$ داده بشه پس مشکلی وجود نخواهد داشت؟ در این صورت دیگه برای pickup با هزینه خودمون نگرانی وجود نداره.
    ویرایش توسط Sunrise : April 9th, 2010 در ساعت 04:04 PM

دوستان سلام دوباره،

من امروز با دفتر DHL تماس گرفتم. اگر چه اولش خودش رو زد به اون راه! ولی من توجیهش کردم و گفت این مساله مربوط به آمریکاست و ادعا کرد که DHL از کشور های دیگه به ایران مشکلی نداره. ولی من بهشون شک دارم و الان سوال جدی که وجود داره اینه که آیا می شه آدرس کسی رو در اروپا داد تا اون برامون DHL کنه؟ در واقع آیا DHL از کشور های دیگه به ایران مشکلی نداره؟

Member vtmesx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Texas A&M University

سلام
    من به بخش پاسخگويي TNT مربوط به US & Canada تماس گرفتم و در رابطه با ارسال پست از كانادا به ايران پرسيدم كه ظاهراً مشكلي وجود ندارد

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    پست معمولی با تجربه من بالای 25 روز میرسه. پس اگر شما 3شنبه گرفتین یعنی یک هفته قبل از عید برای شما فرستاده شده. اون موقع روزهای خوبی بود. نمیشه هنوز مطمئن بود که آیا پست معمولی هم قابل اطمینانه. باید صبر کرد دید 3 هفته بعد چیزی میرسه!

بعید نیست بهروز درست بگه. ولی میشه از اروپا بسته رو از پک dhl در آورد و رفت به TNT داد. تازه TNT در اروپا بسیار عالی کار میکنه. لازم نیست اونجا دنبال مرکز TNT هم بگردید. خواهر شما میتونند ببرند پست و بگند اینو با TNT بفرستید. بقیش با خودشونه.

و یه چیز دیگه که البته نمیدونم اجرایی هست یا نه. تو فروم یه جا دیدم. مثلا اگر برای سفارت آنکارا میرید، میتونید از همون آمریکا به آدرس هتل بفرستید (از خدمات ویژه که در روز و ساعت مشخص بسته رو میرسونند) و با هتل هماهنگ کنید که فلان روز میرسید اونجا و مثلا فرداش بسته ای برای شما میاد. میشه؟

و آخر اینکه اگر هزینه جریمه 100$ داده بشه پس مشکلی وجود نخواهد داشت؟ در این صورت دیگه برای pickup با هزینه خودمون نگرانی وجود نداره.
    درود بر دوست گلم؛ راستش راه حل فرستادن مدارک به هتل محل اقامت مثلا برای خودم که قرار هست برم آنکارا به ذهنم رسید ولی... چندتا مشکل وجود داره مهمترین مشکل این هست که شما باید با هتل هماهنگ کنید تا مدارم شما را درجای مطمئن تا رسیدن شما نگه دارند چون هماهنگ کردن برای پست طوری که در روزهایی که شما اونجا هستید 1ذره مشکل هست. البته همه اینها در صورتی است که دانشگاه برای شما اسکن I-20 را بفرسته تا شما بتونید فرم های سفارت را آن لاین پر کنید.

مورد جریمه 100$ هم من با فامیلم دیشب چک کردم... گویا این هم برای مشتریهای معتبر خودشون است که 1جورایی اشتراک دارند توی DHL .... چون گفته بودند به فامیلم که شما باید از مشتریهای QUALIFIED ما باشید.... در غیر این صورت امکان پست فقط با هماهنگی با قسمت خاصی در DHL آمریکا امکان پذیر خواهد بود. در مورد TNT هم آره از کشورهای دیگر تا حال حاضر میتونید بفرستید به ایران... USPS هم مثل من مدارک را 4هفته بعد اون هم مخدوش میندازه درب خونتون ( البته این کار پست ایران هست).

امیدوارم یکی از دوستانی که در حال حاضر در آمریکا مشغول به تحصیل و یا زندگی هستند بتوانند جواب قانع کننده و یا راه حل مناسبی ارائه بدهند. با سپاس بهروز
    I am back to AA.

خواهر من هم از DHL انگلیس پرسیده و گفته اگه از انگلیس پست بشه مشکلی نیست.من که این کارو انجام می دم.تا اون روز سرنوشت چه رقم بخورد خدا می داند!
    Before the Dawn

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

دوستان عزیز می شه لطفا همه کسانی که با مشکل DHL کردن I-20 مواجه شدن بنویسین که چیکا ر کردین و چه اطلاعات جدیدی بدست آوردید.
    من امروز به دی اچ ال تهران باز زنگ زدم . ایندفعه گفت ما هم از مشتریا شنیدیم که مشکلاتی به وجود اومده ولی شما میتونین بیاین سفارشتونو ثبت کنین موقع انجامش معلوم میشه که می شه یا نه !!! ولی بهتره بفرستین به یه کشور دیگه بعد بیاد ایران .
    به تی ان تی هم زنگ زدم گفت اصلا از امریکا به ایران سرویس نداریم !!!!!!!؟؟؟؟ شماره ش 82444
    پس ما هم میریم تو کار دی اچ ال به اروپا سپس به ایران با هزینه و زمان دو چندان !!!

Junior Member

سلام، من پریروز این ایمیل رو از دانشگاه دریافت کردم:

We have been informed that DHL is no longer delivering to Iran, and that the U.S. postal service is no longer delivering to Iran, due to the embargo.

بنابراین به یکی از دوستام که تو همون دانشگاهه گفتم، اون رفته I20 رو گرفته و میخواد واسم بفرسته برای یکی از فامیلا تو ایتالیا تا اونا هم از اونجا واسم با TNT بفرستن. فقط هنوز نمیدونم که آیا TNT هم ایران رو تحریم کرده یا نه؟!!

طبق تحقیقات این دوستم، که موثق هم هست، TNT در امریکا کار نمی کنه

صفحه 16 فایل زیر رو هم بخونید (در مورد جریمه و تاخیر DHL برای ایران و ...) : http://www.dhl-usa.com/resources/032...Guide_dec9.pdf

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

تحقیقاتتون درسته، و بهترین راه هم همینه که دارید انجام میدید.
    متاسفانه یکی از مدیر های AA چند روز پیش خبر داد بهم که 100$ هزینه اضافه برای ایران میگیره DHL و لینک خود سایت DHL رو به من هم دادن که دقیقاً همین مطلب رو نوشته بود. حالا اینکه میگید دیگه نمیفرستن، دیگه واقعاً شاهکار شده!
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)