صفحه 17 از 65 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 646

موضوع: تقويت مهارت بخش Writing

Member m_qashqai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earth and planetary sciences, Macquarie University

پیش فرض پاسخ : Writing part of IELTS exam

کسی میدونه چرا رایتینگها رو اینقدر خلاف اون چیزی که بچه ها انتظار دارند، میدهند؟چرا قبلا مثلا یکی دو سال پیش اینجوری نبود؟
    God does not play dice
    Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط m_qashqai نمایش پست ها
    کسی میدونه چرا رایتینگها رو اینقدر خلاف اون چیزی که بچه ها انتظار دارند، میدهند؟چرا قبلا مثلا یکی دو سال پیش اینجوری نبود؟
    بالخره باید هر چند وقت یک بار سیاستشون رو عوض کنن دیگه، اگه این کار رو نکنند سوالها یه حالتی پیدا می کنن که یه الگو به خودشون می گیرن و این باعث میشه که خیلی ها با تکنیک روی سوالات مسلط میشن و بدون اینکه سطح زبان بالایی داشته باشن امتیازهای خوبی بگیرن، دو سه سال پیش رو که میگی به خاطر این بود که آزمون IELTS انقدر متقاضی نداشت که الان داره و انقدر زیاد برگزار نمیشد !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    E- انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein51 نمایش پست ها
    سلام. کسی نسخه Pdf کتاب رایتینگ Composing with confidence نوشته Alan Meyers رو داره؟ ممنون میشم
    فکر می کنم دوستمون منظورشون کتاب Writing With Confidence / نوشته ی Alan MAEYERS هست .......چون اون کتاب رو من خوندم که خیلی هم عالیه .....کلا واسه ی فهمیدنانواع جملات ودرست نوشتن جملات( compound, complex & compound-complex ) می خوره .( از 31 فصل آن فصلهای 5 - 6- 7- 8 -9 -13 فقط خوانده شوند)....
    چند تا منبع دیگم بود که خودم استفاده کردم نتیجه گرفتم :
    1. واسه خوب و درست فهمیدن صورت سوال مقاله (جنرال و آکادمیک):
    کتاب ESSAY WRITING for English Tests
    از ( از 1990 خودش ممتحن آیلتس بوده )GABI DUIGI
    و بعد از عضو شدن در سایت www.englishtips.org و وارد شدن در بخش IELTS
    ان می تونید دانلدش کنید

2. مقاله را کدام نوعی باید بنویسی
    کتاب IELTS EXPRESS / UPPER INTERMEDIALTE
    از Pamela Humphreys with Pauline Cullen ......فصلهای 4 و 8 ...........به غیر از کتاب#1 2تایدیگه رو انتشارات جنگل داره .همیشه هم 10.15% تخفیف داره .
    موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    E- انگلیسی

یه کتاب خوب دیگه هم واسه مقاله نویسی و انواع مقالات هست که شاید بقیه دوستان هم بهش اشاره قبلا کرده باشند:
    کتاب Barrons Toefl Essay
    که واسه توضیح انواع مقالات به فصل model essay / صفحه ی 158 آن می تونید رجوع کنید
    . ضمنا توجه داشته باشید دو نوع مقاله ای که در همین صفحه تو جدول با نام MA و EX گفته هیچ فرقی با هم ندارند و هر دو مقاله از نوع cause هستند ........
    و به نظر من تنها نقطه ضعف این کتاب اینه که در مدل مقالاتی که آخرش آورده (گرچه سعی کرده اسلوب انواع مقاله رو نشون بده ولی از لحاظ سطح لغات به کار برده شده سطح پایینی داره ) و اگه همچین لغاتی رو در آیلتس بنویسیم بابت collocation و vocabulary واقعا نمره ای نمیگیریم (که واسه نمره7 به بالا مطرح هست . همونطور که در پست #153 تحت عنوان :فاکتور های رسمی و سیستم نمره دهی در writing آیلتس در لینک زیر یکی ازدوستان زحمت کشیدن از خود بریتیش کانسیل به اون اشاره کردن ):
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...TS-exam/page16

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط هنگامه نمایش پست ها
    فکر می کنم دوستمون منظورشون کتاب Writing With Confidence / نوشته ی Alan MAEYERS هست .......چون اون کتاب رو من خوندم که خیلی هم عالیه .....کلا واسه ی فهمیدنانواع جملات ودرست نوشتن جملات( compound, complex & compound-complex ) می خوره .( از 31 فصل آن فصلهای 5 - 6- 7- 8 -9 -13 فقط خوانده شوند)....
    چند تا منبع دیگم بود که خودم استفاده کردم نتیجه گرفتم :
    1. واسه خوب و درست فهمیدن صورت سوال مقاله (جنرال و آکادمیک):
    کتاب ESSAY WRITING for English Tests
    از ( از 1990 خودش ممتحن آیلتس بوده )GABI DUIGI
    و بعد از عضو شدن در سایت www.englishtips.org و وارد شدن در بخش IELTS
    ان می تونید دانلدش کنید

2. مقاله را کدام نوعی باید بنویسی
    کتاب IELTS EXPRESS / UPPER INTERMEDIALTE
    از Pamela Humphreys with Pauline Cullen ......فصلهای 4 و 8 ...........به غیر از کتاب#1 2تایدیگه رو انتشارات جنگل داره .همیشه هم 10.15% تخفیف داره .
    موفق باشین
    سلام
    امکان داره بگید کتاب Alan MAEYERS Writing With Confidence کجا میشه تهیش کرد آیا توی اینترنت سایتی هست که بشه دانلود کرد.ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    E- انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط phaseshifter نمایش پست ها
    سلام
    امکان داره بگید کتاب Alan MAEYERS Writing With Confidence کجا میشه تهیش کرد آیا توی اینترنت سایتی هست که بشه دانلود کرد.ممنون
    وال... تو اینترنت رو نمیدونم هست یا نه .ولی خودم از کتابفروشی جنگل (توی اصفهان و تهران که هست و فکرکنم چند شهر دیگه هم شعبه داشته باشه ).از اونجا می تونید تهیه اش کنید ........جنگل 10 یا 15 % همیشه رو کتاباش تخفیف داره ...........اگرم دسترسی بهش نداشتین از کتابفروشی های زبان فکر کنم تهیه اش راحت باشه ...موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    E- انگلیسی

عنوان: پاراگراف نويسي/جمله دوم /Paraphrasing / چک کردن دست آخر WRITING
    سلام :

با اجازه دوستان خواستم راجع به (یه راه حل مفید واسه چند موردی اشتباه کاری رایتینگ که واسه خودم پیش اومده) یه توضیحاتی بدم.......

نکته 1 ---را که (به هنگام سرچ در انترنت باهاش برخورد کردم که خیلی مشکلاتم رو برطرف کرد) در جواب دادن به انواع مقالاتی که تو آیتلس سوال می دند هرنوع مقاله ای که دادند( به غیر از مورد مقاله cause &effect که در کد 250 توضیح می دم این فرمول به چه صورت در می آد ).............می تونید در پاراگراف های بادی مقاله این فرمول رو بکار ببرید :

Statement----->-----Reason---->------Example----->---Restatement

..........توضیح: Statement همون Main Idea کل پاراگرافه که همون جمله ی اول می شه.......در جمله ی دوم پاراگراف- ( که قبل اون حتما باید از یک Connective words درست واسه ایجاد ارتباط بین این 2جمله1و2 استفاده کرد) - دلیل اون رو می نویسیم (توجه داشته باشین هر کدام از این دو جمله می تونه به صورت جملات Complex or Compound-Complex or Compound نوشته بشه ...........بعدش شروع به زدن مثال می کنیم (البته در شروع اون قبلا" به عنوان مثال /مثلا" می گذاریم...اینا نمره دارن) .............{ ضمن اینکه توجه داشته باشیم دقیقا باید راجع به همون چیزی که تو جمله 1و2 گفتیم باید مثال بزنیم و ساپورتش کنیم -بعضی وقتا واقعا کار سختی هست رعایت این نکته!}...........در آخر مقاله هم Restatement یعنی همون ایده اصلی پاراگراف رو می گیم منتها باید PARAPHRASE بشه .......نه اینکه از همون لغات جمله 1 یا structure که در بالا استفاده کردیم دوباره استفاده کنیم .........

(شاید به نظر بعضی دوستان تکراری بیاد )........من با این روش تونستم مشکل انسجام دادن به مطالب توی 1 پاراگرافی رو که می نویسم رو برطرف کنم و به نظرم جالب اومد....البته چند ماه پیش- از ahr -از بچه های همین فروم که نمرات بالای 7داشت که پرسیدم هم گفت واسه رایتینگ این قانون Statement و RESTATEMENT رو باید در پاراگراف نویسی رعایت کنم چون تاثیر زیادی روی ممتحن می گذاره ........تا اینکه بعدش تو اینترنت که سرچ داشتم می کردم هم به فرمول بالا برخوردم و الا ن2ماهه طبق این فرمول جلو می رم....هیچ مشکلی ندارم ....حتی روی موضوعاتی که قبلا" کار کرده بودم برگشتم با این سیستم دوباره جلو رفتم و دیدم خیلی بهتر از قبل شده .

نکته2-----(به نقل قول از استادم- که تو هیچ کتابی بهش برنخوردم) ...همیشه به یاد داشته باشید جمله دوم پاراگرافهای بادی مقاله یکی از جاهای فوق العاده حساس مقاله هست واسه همینم هم باید درست نوشته بشه (در کد 258 زیر شرایط درست نوشتن این جمله را توضیح میدم) و هم اینکه در شروع اون باید حتما از یک Connective words به جا استفاده کرد (با رعایت نقطه گذاری صحیح مربوط به اون که بعدش آیا می گذاریم یا نه)و در کد 260 تعریف Paraphrasing رو می گم که واسه نوشتن Restatement یا همون جمله آخر پاراگراف بادی مقاله به شدت بهش نیاز داریم و واسه همینم نمره بالا می ره .

........
    کد 250 :
    در نوع مقاله ((cause/effect) این فرمول یه کوچولو استثنا می خوره پس به جای بالایی فرمول زیر رو بکار ببرید:

Statement---->------Example----->---Restatement
    توجه داشته باشید در اینجا جمله اول پاراگراف یا Statement در واقع همان REASON می شه ...بعدم مثال می زنیم و دوباره جمله اول را پارافریز می کنیم ...(عین سیستم بالا)
    .........
    کد258: مشخصات جمله دوم پاراگرافهای بادی :

-1- بهیچ عنوان نمی توانیم چیز نامربوط(چیزی که در STATEMENT یا Main Idea =جمله اول پاراگراف ) ما نیست رو اینجا بگیم و بسط بدیم .
    -2- به هیچ عنوان نمیتونیم ضد اون چیزی که در STATEMENT یا Main Idea =جمله اول پاراگراف گفتیم رو اینجا بگیم ..به عبارتی اصلا از CcONNECTIVE WORDS هایی که تخالف را نشوئن می دن مثل Yet و Neverthelessو...نمی تونید قبل از جمله 2 استفاده کنید ......(این مسئله یکی از غلط های فاحشی هست که میشه هر کس مرتکبش بشه) .......

-3- چیزی که درجمله2 مینویسین ن باید کلی تر از جمله ی اول پاراگراف بادیتون باشه (اگر این اشتباهو بکنید یعنی شما STATEMENT یا Main Idea (که جاش جمله اول ) هست رو آوردین جمله 2 گذاشتین ............(این مشکل هم زیاد پیش میآی که با آگاهی از اون می تونید برطرفش کنید)
    - 4-اصلا ن باید اینجا و در جمله 2 بیاید تکرار ه STATEMENT یا Main Idea =جمله ی اول پاراگراف را بگید ..............چون جای اینکار در Restatement یا همونطور که گفتم جمله ی آخر پاراگرافای بادی است ..

.........
    کد 260 : تعریف و روش های PARAPHRASING :
    (یک ی از بهترین استادای آیلتس من همیشه می گفتن پارافریز کردن آیه ی آیلتس هست و حالا می فهمم چرا اینو می گفتن !) تعریف پارافریز: یعنی بتونیم مطلب گفته شده را- نه به صورت تکرار همان لغات یا اسلوب جمله - ولی با همان معنی دوباره بیان کنیم ........که البته نیاز به دانستن زبان قوی داره .....

روشهای پارافریزینگ :

--روش 1- Use different vocabulary with the same meaning
    توضیح : همان استفاده از Synonym لغات هست ------هشدار.... : اصلا از این روش استفاده نکنید .چونکه در بیشتر موارد Collocation رعایت نمی شه (یعنی اینکه اون چیزی که ما گفتیم اصلا اون چیزی نیست که یه نفر یه نفر نیتیو زبان می گه .نتیجتا نمر ازمون کم می شه) .......فقط در مواردی که مطمئن به صحت دانش زبان خودمون داریم باید از این روش استفاده کنیم .

--روش 2- Change the order of words
    اینجا دستمون بازه به 2 صورت می تونیم عمل کنیم :
    1 - If the original sentence has 2 or more CLAUSES,change the order of the clauses

2- اگر جمله اصلی(منظور جمله اول) یک صفت و یک اسم دارد می تونیم اون صفت رو به صورت یک relative clause اینجا بنویسیم ...

--روش 3- Use different grammar :
    می تونه سخت باشه واسه همین 2 تا چیز را رعایت می کنیم :
    - 1 - Parts Of Speech بعضی لغات را تغییر دهید (مثلا" چیزی که فعل نوشتید را اینجا همان فعل را به صورت جراند فریز بنویسید )
    -2 -اگر جمله اصلی ACTIVE VOICE است آنرا PASSIVE VOICE کنید یا برعکس .
    ........................................

---------مطلب آخر :

وقتی کار نوشتن (چه مقاله /چه تسک 1 جنرال یا آکادمیک) تمام شد بایستی شروع به چک کردن کل متن از نظر درست بودن موارد زیر بکنیم :

1 - VERB tenses

2 - (Articles
    دونوع حرف تعریف داریم ......1..قابل شمارش که جلو اسامی ق ش می آن و شاملan& a می باشند .....2. حرف تعریف غیر قابل شمارش یا همان the
    توضیح : قانونی که ما باید رعایت کنیم : تمام اسامی عام ق ش و غ ق ش می بایستی در جلوی آنها Article قرار بگیرند و این اسامی را توصیف کنند یعنی در حقیقت شخصیت کامل و نیمه کامل به اسم می دهند ...........این قانون یه استثنا داره اونم اینست که بخواهیم از اسامی عام بصورت کلی استفاده کنیم باید اسم را جمع بگوییم.........مثال : می خواهیم بگیم من سیب دوست دارم باید بگیم I like apples . نه apple
    یا من رز قرمز دوست دارم می شه .......I love red roseS

3 - Subject -verb Agreement

4 -Parts Of Speech
    check that u use nouns , verbs &adjectives when u need

5 - Range OF Sentence Structure

this one may surprise u ,but It is Important If u want band 6 or above to vary your sentence structures.It is not enough always to use simple but correct language .If u need band score above 7 remember to use more COMPLEX & Compound- Complex sentences in preference to using only Compound sdentences.......This can impress the examiner.

موفق باشین

Junior Member

پیش فرض نمره برای دست خط کم میشه؟

بچه ها پایین فرمها دیدم زده illegible یعنی برای دست خط هم نمره کم میشه؟کسی تجربه ای داره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

پیش فرض پاسخ : نمره برای دست خط کم میشه؟

اگه اشاره ای کنی که داری در مورد چی صحبت میکنی، راه دوری نمیره! اگر منظورت پاسخنامه ی امتحان آیلتسه، باید بگم که اگه ناخوانا بنویسی مسلما نمره کم میشه ولی بدخط بودن نمره ای کم نمیکنه!

Banned

پیش فرض پاسخ : نمره برای دست خط کم میشه؟

همنطور كه دوست عزيز فرمودند نمره براي دست خط كم نميشه به شرطي كه نوشته هاتون واضح باشه!