صفحه 3 از 65 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 646

موضوع: تقويت مهارت بخش Writing

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : Writing part of IELTS exam

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    ببخشید نتونستم جایی مناسب تر از اینجاواسه سوالم پیدا کنم:
    دوستان بنظرتون تو writing اگه بین هرپاراگراف یک خطی فاصله بگذاریم مشکلی پیش میاد ؟ نمره کم میشه !
    برای این میگم خالی بگذارم که شاید آخر متن دوباره یه چیزی یادم اومدم خواستم آخر پاراگرافم اضافه کنم ، امکانش باشه !!!
    نه اتفاقا مرتب نوشتن هم مهم هست نه من خودم هم بین هر پاراگراف فاصله گذاشتم. آخر هم شدم 7
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member

دوستان در خصوص TASK 1 آکادمیک در مورد تشریح گراف و چارت، بهترین نکات و الگوها را از کجا می توانم پیدا کنم و یاد بگیرم؟

با تشکر

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

یه نکته ای که توی امتحان رایتینگ جالب بود برای من این بود که من خودم نه تنها حداقل کلمات لازم رو نوشتم بلکه یه برگه اضافه هم گرفتم و برای قسمت دوم نزدیک 600 کلمه نوشتم! این موضوع نه تنها باعث نشد که نمرم بالاتر بره بلکه فکر میکنم باعث کم شدن نمرم هم شد و شدم 6.5. پس به نظر من بهتره به اندازه بنویسید و از کلمات مناسب استفاده کنید
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    یه نکته ای که توی امتحان رایتینگ جالب بود برای من این بود که من خودم نه تنها حداقل کلمات لازم رو نوشتم بلکه یه برگه اضافه هم گرفتم و برای قسمت دوم نزدیک 600 کلمه نوشتم! این موضوع نه تنها باعث نشد که نمرم بالاتر بره بلکه فکر میکنم باعث کم شدن نمرم هم شد و شدم 6.5. پس به نظر من بهتره به اندازه بنویسید و از کلمات مناسب استفاده کنید
    خیلی زیاد از حدهم نوشتن نمره منفی داره ! شما باید بتونید مطلب رو در حد مطلب کسترش داده و جمع آوری کنید ، نه طولانی نه کوتاه .
    امضا

تجربه ی شخصی به من ثایت کرده اگه تسک 2 رو بالای 300-320 لغت بنویسید به شرط اینکه باعث پر بار تر شدن نوشته تون بشه ( نه اینکه مثلا خشت اول رو کج بزارید و با نوشتن یه متن 400 لغتی اون دیوار رو کج ترش کنید !) میتونه رو نمره تون تاثیر بزاره .( برای مثال میتونید به نمونه هایی که ته کتابهای کمبریج هست مراجعه کنید .) چون واقعا اون بلاغتی که نوشته شما باید داشته باشه که تمام مسائل مربوط به اون موضوع رو کاور کنه ( معیار اول رایتینگ : Task Response) شاید نشه تو 250 لغت به راحتی این کار رو انجام داد . کلا زیاد نوشتن منفعتی هم نداشته باشه هیچ ضرری نداره به شرط اینکه باعث خرابتر شدن نوشته تون نشه .

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    تجربه ی شخصی به من ثایت کرده اگه تسک 2 رو بالای 300-320 لغت بنویسید به شرط اینکه باعث پر بار تر شدن نوشته تون بشه ( نه اینکه مثلا خشت اول رو کج بزارید و با نوشتن یه متن 400 لغتی اون دیوار رو کج ترش کنید !) میتونه رو نمره تون تاثیر بزاره .( برای مثال میتونید به نمونه هایی که ته کتابهای کمبریج هست مراجعه کنید .) چون واقعا اون بلاغتی که نوشته شما باید داشته باشه که تمام مسائل مربوط به اون موضوع رو کاور کنه ( معیار اول رایتینگ : Task Response) شاید نشه تو 250 لغت به راحتی این کار رو انجام داد . کلا زیاد نوشتن منفعتی هم نداشته باشه هیچ ضرری نداره به شرط اینکه باعث خرابتر شدن نوشته تون نشه .

تا حدودی با نظرتون مخالفم.ما انگلیسی‌ زبان دوممونه و ایراد‌های نگارشی دیکته‌ای و ... جزئی لاینفک از نوشته‌های ماست(اگه نبود که هممون ۹ میگرفتیم).پس با زیاد نوشتن تعداد این اشتباهت رو زیاد می‌کنیم که طبیعی هم هست.پس یه مقدار نمره اینجوری از دست میدیم.
    از طرفی‌ بحث زمان هم مطرحه.اگه اینقدر ما زمان داریم که میدونیم تا ۲ برابر میزان لازم بنویسیم احتمالا از کیفیت کارمون زدیم.مخصوصاً که اکثر بچه بخش دوم رو اول میزارم و احتمال اینکه برای بخش اول زمان کم بیارن به شدت بالا میره.در مجموع با تجربهٔ شخصی خودم هیچ وقت خیلی‌ زیاد نوشتن رو توصیه نمیکن به جز در موارد خاصی‌ که بقول شما مفهوم رو بهتر برسونه
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    من هم با نظر فراز موافق ترم... تجربه ی من نشون میده که مهمترین چیز در دستیابی به نمره ی بالا در writing استفاده از کلیشه های توصیه شده در همه ی کتابها و جزوه های آیلتس هستش... من به دلیل شغلم لیستنینگ و اسپیکینگم در حد نرمال بود ولی در رایتینگ کاملاً در حد کلاس اول پیش دبستانی بودم و نکته ی جالب تر اینکه به طرز وحشتناکی از رایتینگ میترسیدم و به دلیل همین ترس هم تا یک هفته قبل از امتحان حتی یه دونه هم رایتینگ ننوشتم! و در نهایت هم با استفاده از کلیشه هایی که صحبتش رو کردم، سه تا رایتینگ کامل (هر دو task) رو نوشتم و نمره ی رایتینگم هم در نهایت 7 شد... به همین خاطر توصیه ی اصلی ام اینه که فارغ از توانایی شما در استدلال موضوع سوال شده، استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده به شدت کمک میکنه...
    Winners are simply willing to do what losers won't

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    تا حدودی با نظرتون مخالفم.ما انگلیسی‌ زبان دوممونه و ایراد‌های نگارشی دیکته‌ای و ... جزئی لاینفک از نوشته‌های ماست(اگه نبود که هممون ۹ میگرفتیم).پس با زیاد نوشتن تعداد این اشتباهت رو زیاد می‌کنیم که طبیعی هم هست.پس یه مقدار نمره اینجوری از دست میدیم.
    از طرفی‌ بحث زمان هم مطرحه.اگه اینقدر ما زمان داریم که میدونیم تا ۲ برابر میزان لازم بنویسیم احتمالا از کیفیت کارمون زدیم.مخصوصاً که اکثر بچه بخش دوم رو اول میزارم و احتمال اینکه برای بخش اول زمان کم بیارن به شدت بالا میره.در مجموع با تجربهٔ شخصی خودم هیچ وقت خیلی‌ زیاد نوشتن رو توصیه نمیکن به جز در موارد خاصی‌ که بقول شما مفهوم رو بهتر برسونه

100% ایراد های نگارشی وجود خواهد داشت ، اما اگه این ایراد های بصورت سیستماتیک نباشه نمره ی زیادی بابتش کسر نخواهد شد ( نهایتا 1 نمره)
    رایتینگ 4 تا Criteria داره به استناد خود سایت رسمی آیلتس که همونطور که عرض کردم اولیش میزان رسایی و بلاغت مطلب شماست. شما اگه یه نوشته ای بنویسید که حتی 1 دونه غلط دستوری هم نداشته ، ولی نوشته تون رسایی لازم رو نداشته باشه و باصطلاح مطلب رو خوب کاور نکرده باشید شک نکنید 5-6 بالاتر نخواهید گرفت !
    مطلبی که بنده عرض کردم من باب رسا تر شدن مطلب و کاور کردن موضوع بود . ممکنه شما 100 تا لغت بیشتر از اون چیزی که خواسته شده ( مثلا 350 لغت ) بنویسید و بابت این 100 لغت اضافی 2 تا غلط هم توش سوتی بدید ! اما بتونید با این 100 لغت مطالبتون رو خوب جمع بندی کنید و جا بندازید به طوری که مطلب پرداخته نشده ای باقی نمونده باشه شک نکنید که بیشتر از اینکه باعث بشه به خاطر اون 2 غلط از شما نمره کم کنند به خاطر بلاغت بیشتر نوشته تون بهتون نمره اضافه خواهد شد.
    خلاصه این چیزیه که من با تحقیق روی حداقل 100 تا essay آیلتس بهش رسیدم . دیدم نوشته ی 500 لغتی رو که 4 بیشتر نگرفته و همینطور 300 لغتی که 9 گرفته ! ولی خیلی کم دیدم یه نوشته 250-260 تایی بالاتر از 6.5-7 گرفته باشه یعنی تقریبا اصلا ندیدم ! چون همونطور که عرض کردم کاور کردن جوانب مختلف موضوع بیشتر از 250 لغت معمولا کار میبره. ضمنا یادتون نره که 250 لغت فقط یک مینیمم هست . هیچ دلیلی نداره شما نوشته تون رو بر اساس مینیمم ها ببندید.
    ویرایش توسط ehsan_soad : June 8th, 2010 در ساعت 02:13 AM

Junior Member

من یه سوالی برام پیش اومده،اگر زمانی که متنمون رو داریم بازخوانی میکنیم جمله یا کلمه ای به نظر اومد که باید اضافه بشه.میشه جایی بالای خط اضافه کرد؟یا نمره منفی داره؟

نمره ی منفی نداره ولی بهتره این کار رو به این صورت انجام ندید چون وجهه ی قشنگی نداره و از نظم نوشته تون کم میکنه.
    اگه جمله ی خیلی تاثیر گذار و خیلی مهمی نیست بهتره از خیرش بگذرید یا اگه خیلی مهمه بهتره در صورت داشتن زمان جملات نوشته شده رو تا جایی که امکان داره پاک کنید و دوباره بنویسید.