صفحه 4 از 65 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 646

موضوع: تقويت مهارت بخش Writing

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

پیش فرض پاسخ : Writing part of IELTS exam

نقل قول نوشته اصلی توسط queen1112 نمایش پست ها
    من یه سوالی برام پیش اومده،اگر زمانی که متنمون رو داریم بازخوانی میکنیم جمله یا کلمه ای به نظر اومد که باید اضافه بشه.میشه جایی بالای خط اضافه کرد؟یا نمره منفی داره؟
    همیشه سعی کن بین لغات فاصله مناسبی داشته باشی خیلی توهم توهم ننوسید ، اینطوری هم خوانا تر هست متن هم اگر جایی لغتی چیزی خواستی اضافه کنی با یکم عقب جلو کردن کلمات میتونی جابدی لغت جدید رو.
    امضا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda62 نمایش پست ها
    هیچ قانونی وجود نداره. من معمولا 4 تا می نوشتم چون این طوری عادت کرده بودم، اما به تعداد گراف ها هم بستگی داره. اگه پاسخ های نمونه Cambridge رو ببینی حتی 3 تایی هم داره. مهم اینه که introduction, body paragraph(s), conclusion از هم مجزا باشند و چیزای لازم رو در بر داشته باشند.
    یه سوالی دارم. هر پاراگراف باید چند خط باشه؟؟ من اصولا نمی تونم تعداد پاراگراف ها رو مشخص کنم! پاراگراف هام همه 2-3 خطی اند و یک دفعه می بینی 8 تا پاراگراف 2 خطی دارم! این درسته؟؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    یه سوالی دارم. هر پاراگراف باید چند خط باشه؟؟ من اصولا نمی تونم تعداد پاراگراف ها رو مشخص کنم! پاراگراف هام همه 2-3 خطی اند و یک دفعه می بینی 8 تا پاراگراف 2 خطی دارم! این درسته؟؟
    ببینید موضوع تعداد خط های یه پاراگراف نیست.موضوع اصلی اینه که هر پاراگراف شما توی بخش body pragrapg باید یه main idea داشته باشه و اون ایده رو به صورت خوب با مثال و کارهایی مختلف گسترش بدین.در عین حال شما با توجه به موضوع و نوع انشا باید حدودا 2-3 تا مسئله یا جنبه ماجرا رو توضیح بدین که برای هر کدوم یه پاراگراف لازمه.از طرف دیگه قراره نوشته شما حدود 250 لغت باشه.یه حساب سر انگشتیه که با توجه به تعداد لغاتی که تو هر خط می نویسید (بستگی به دست خطتون داره) هر پاراگراف چند خط می شه.
    با توجه به موضوعات ایلتس فکر نمی کنم بشه تو دو خط یه ایده رو خوب شرح بسط داد
    Some dance to remember, some dance to forget

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    Paragraphing یک قسمت از اون 4 معیاری هست که برگه ی شما باهاش تصحیح میشه . پس یکی از کارهای مهمی هست که باید موقع نوشتن بهش توجه کرد.
    بهترین نوع پاراگراف بندی در آیلتس روش 4 پاراگرافی و همینطور 5 پاراگرافی هست بسته به ترجیح خودتون . من خودم شخصا 4 پاراگرافی مینوشتم همیشه چون با تعداد ایده ی کم هم میشه خوب ساپورتش کرد.
    در هر حال حالت کلی پاراگراف چه در 4 و چه در 5 پاراگرافی به این صورته :
    1- Introduction
    2-Body
    3-Body
    4-Body
    5-Conclusion

فقط فرق 4 با 5 پاراگرافی در اینه که در 4 پاراگرافی شما 2 تا Body Paragraph دارید که یکیش Average Paragraph هست یکیش Long Paragraph ولی در 5 پاراگرافی شما 3 Body Paragraph دارید که هر سه Average هست . یه حسن دیگه ای که 4 پاراگرافی داره اینه که میتونه مهارت شما رو در نوشتن Long Paragraph علاوه بر Average نشون بده.

Junior Member

biscuitpolo

با سلام و آرزوی موفقیت،

راستش من هم نگران writing هستم بخصوص بخش مربوط به graph. می تونم از ما خواهش کنم که بفرمائید از چه جزوه، کتاب و ..... این الگوهای مفید را پیدا کردید که اینقدر برای شما مفید بوده؟ من خیلی دنبال چنین مجموعه ای هستم منتها اینقدر منابع زیاد است که آدم نمیدونه کدام را انتخاب کنه!

ممنون میشم از تجربیات خودتان ما را بی نصیب نگزارید

با سپاس

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط irishi328 نمایش پست ها
    biscuitpolo

با سلام و آرزوی موفقیت،

راستش من هم نگران writing هستم بخصوص بخش مربوط به graph. می تونم از ما خواهش کنم که بفرمائید از چه جزوه، کتاب و ..... این الگوهای مفید را پیدا کردید که اینقدر برای شما مفید بوده؟ من خیلی دنبال چنین مجموعه ای هستم منتها اینقدر منابع زیاد است که آدم نمیدونه کدام را انتخاب کنه!

ممنون میشم از تجربیات خودتان ما را بی نصیب نگزارید

با سپاس
    کتاب Target Band 7 این قست رو فوق العاده در س داده. حتما استفاده کنید.
    موفق باشید
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

سلام به همگی و عرض ارادت خاص به shad عزیز!
    من یه مشورت نیاز دارم:
    1. احتمال اومدن دیاگرام تصویری در رایتینگ اول چقدره؟ توی امتحانات اخیر همچین چیزی بوده؟
    و کلا آیا تیپ خاصی از گراف هست که مهمتر باشه و بیشتر بیاد؟
    2. از دوستان کسی تجربه اینو داره که توی رایتینگ دوم، صورت سوال رو درست متوجه نشده باشه و جوابش علیرغم خوب بودن اصول نوشتاری و ... بی ربط بوده باشه؟ چقدر نمره ممکنه از دست بدیم؟

ممنون از توجهتون

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    سلام به همگی و عرض ارادت خاص به shad عزیز!
    من یه مشورت نیاز دارم:
    1. احتمال اومدن دیاگرام تصویری در رایتینگ اول چقدره؟ توی امتحانات اخیر همچین چیزی بوده؟
    و کلا آیا تیپ خاصی از گراف هست که مهمتر باشه و بیشتر بیاد؟
    2. از دوستان کسی تجربه اینو داره که توی رایتینگ دوم، صورت سوال رو درست متوجه نشده باشه و جوابش علیرغم خوب بودن اصول نوشتاری و ... بی ربط بوده باشه؟ چقدر نمره ممکنه از دست بدیم؟

ممنون از توجهتون
    1.منظورتون از دیاگرام تصویری اگر شکل هست که اومده اخیرا.برای بحث بیشتر می تونید مراجعه کنید به این جا .
    کلا زیاد قابل پیش بینی نیستند موضوعاتی که می یاد اما اگر می خواید ایده داشته باشید به دیتابیس رایتینگ IELTS مراجعه کنید.

2.یکی از نکات مهم اینه که شما بتونید موضوع رو cover کنید . و خب فکر کنم میزان نمره از دست دادنتون بستگی داشته باشه به میزان پرتی از موضوع.مثلا دوستم قسمت اول رایتینگ رو اشتباه متوجه شده بود یکمی، اما نمره ش شد 6.
    کلا توصیه م اینه که صورت سوال رو خوب بخونید(حرف معلم های مدرسه) و حدود 5 دقیقه اول رو اختصاص بدید به تمرکز کردن روی موضوع تا درست متوجه بشید.توصیه شده که یک طرح کلی روی کاغذ هم از انشایی که می خواید بنویسید داشته باشید.

موفق باشید.
    Inactive

این سیستم امتیازدهی نمی ذاره من تشکرم رو علنی نکنم! D:
    یه سوال دیگه: اگه آخر موضوع رایتینگ نوشته شده باشه:
    Discuss the advantages and disadvantages ... o
    اون وقت چه جور کانکلوژنی! می خواد؟

متشکرم که وقت می ذارید برای جواب دادن.

advantages and disadvantages یعنی همون agree/ disagree ! پس باید ببینید تو متن تون نظر تون در مورد advantages قوی تر بوده یا disadvantages ! و تو Conclusion هم در مورد همون بنویسید ، اگر چه من شخصا توصیه میکنم دوپهلو بنویسید !
    یعنی اینجوری :

Although .......(advantages) ......., (disadvantages