صفحه 51 از 65 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 646

موضوع: تقويت مهارت بخش Writing

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Writing

نقل قول نوشته اصلی توسط benyalda نمایش پست ها
    بسیار عالی بود و تشکر از زحمتی که کشیدی
    خودت حدودا چند مدت طول کشید خوندنت ؟
    خواهش میکنم. امیدوارم کمک کرده باشه بهتون.
    اگر بخوام زمان استارت زدن و خوندن زبان رو برای گرفتن مدرک آیلتس بگم حدودا" 1 سال. البته گاهی در طی این 1 سال چند ماه کلا" تعطیل میشد بدلایل شخصی. مثلا چند ماه خوندم، بهمن ماه امتحان دادم اورال 6.5 شدم (که رایتینگش 6 بود). بعدش حدود 3-4 ماه نتونستم بخونم و تعطیل شد. دوباره از اواخر خرداد شروع کردم بصورت تمام وقت تا 25 مرداد که امتحان داشتم خوندم. تقریبا روزی 10-12 ساعت. چون مجبور بودم هر روز هر 4 اسکیل رو کار کنم و بعلاوه گرامر و لغت رو هم جداگانه بخونم. یعنی در مجموع 6 بخش مجزا رو باید میخوندم.
    از همه دوستای خوبی که وقت میذارن و سوالای بقیه رو جواب میدن سپاسگزارم.

Junior Member

این نمونه برگه های رایتینگ آیلتس رو از کجا میشه دان کرد؟

من دارم. براتون میذارم دانلود بفرمایید و پرینت بگیرید استفاده کنید. تاثیرش خیلی چشمگیره. مخصوصا" در هفته های قبل از امتحان.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

متاسفانه دانلود نمیشه
    میشه دوباره بذارید
    Answer Sheet های رایتینگ ( و بقیه سکشن ها رو ) میتونین از خود سایت رسمی آیلتس دانلود کنید .

http://www.ielts.org/test_takers_inf...ng_sample.aspx : این برگه های جدید رایتینگ هست که منتشر کردند .
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Moderator
    benyalda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری و مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    Answer Sheet های رایتینگ ( و بقیه سکشن ها رو ) میتونین از خود سایت رسمی آیلتس دانلود کنید .

http://www.ielts.org/test_takers_inf...ng_sample.aspx : این برگه های جدید رایتینگ هست که منتشر کردند .

ممنون پس کلی عوض شده آره اون برگه که اول دان کردم فرق می کرد احتمالا قدیمی بوده
    راستی بابت اون فایل رایتینگ که زحمت کشیدی ممنون
    خیلی مفید خواهد بود

با عرض سلام خدمت اساتید بزرگوار
    آقا ما به یه تناقض در نوشتن argument در رایتینگ task2 رسیدیم. اگه کسی نمره بالای 7 داره لطفا راهنمایی کنه که از چه روشی استفاده میکنه؟ آیا در هر پاراگراف تعداد point های مساوی انتخاب میکنید و در conclusion نظر یه طرفه میدین؟
    ما طبق تحقیقاتی که در سایتهای متفاوت کردیم این روش احتمالا اشتباس و متاسفانه اکثرا در ایران این روش رو تدریس میکنند
    من چیزی به امتحانم نمونده
    لطفا راهنمایی بفرمایید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_m نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت اساتید بزرگوار
    آقا ما به یه تناقض در نوشتن argument در رایتینگ task2 رسیدیم. اگه کسی نمره بالای 7 داره لطفا راهنمایی کنه که از چه روشی استفاده میکنه؟ آیا در هر پاراگراف تعداد point های مساوی انتخاب میکنید و در conclusion نظر یه طرفه میدین؟
    ما طبق تحقیقاتی که در سایتهای متفاوت کردیم این روش احتمالا اشتباس و متاسفانه اکثرا در ایران این روش رو تدریس میکنند
    من چیزی به امتحانم نمونده
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    لطفا بگید منظورتون از point چیه دقیقا"؟ شاید بتونم جواب بدم.
    من تسک 2 رو 7 شدم. از روش اساتید ایران که درس میدن استفاده نکردم چون اصلا کلاس نرفتم. یکسری نمونه رایتینگ که خارجی ها نوشته بودن رو با نکاتی از کتبی که نویسندهاش خارجی بودن خوندم و از تیپ اونها فهمیدم چجوری بنویسم در اصل.

دوستان ازتون چندتا سوال دارم:
    1- تو تسک 2 اگه بپرسن که با موضوع مورد مورد نظر مخالف هستین یا موافق ، باید 4 پاراگرافه بنویسیم یا 5 پاراگرافه؟
    2- اگه بگن to what extend do you agree or disagree,write your opinion باید 5 پاراگرافه نوشت؟

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh نمایش پست ها
    دوستان ازتون چندتا سوال دارم:
    1- تو تسک 2 اگه بپرسن که با موضوع مورد مورد نظر مخالف هستین یا موافق ، باید 4 پاراگرافه بنویسیم یا 5 پاراگرافه؟
    2- اگه بگن to what extend do you agree or disagree,write your opinion باید 5 پاراگرافه نوشت؟
    به نظر من بایدی وجود نداره! من همیشه 4پاراگرافه مینویسم. یه پاراگراف introduction، دو پاراگراف body، و یه پاراگراف conclusion
    به نظر من بیش از اینکه نگران این باشی که 4تا بنویسی یا 5تا نگران نکات زیر باش.
    1- to the point نوشتن! از بحث دور نشی!
    2- استفاده از گرامر های مختلف (passive, شرطی و ...)
    3- گرامر صحیح (مخصوصا زمان ها و a و the)
    4- لغت لغت لغت! (مثلا موضوع رایتینگ ما درباره lack of fresh water بود من توی پاراگراف اول پارافریزش کردم و نوشتم paucity of water ) کلا لغات توی تاپیک رو نیار توی رایتینگت و بجاشون از مترادف استفاده کن. من چون واسه GRE میخوندم همزمان لغاتی خوبی زدم تو رایتینگم.
    5- کالوکیشن کالوکیشن کالوکیشن! خیلی مهمه این مثلا شما باید بدونی که میگن produce electricity، یا generate electricity و برای تولید الکتریسیته از این دو فعل استفاده میشه نه چیز دیگه ای! کالوکیشن ها محدود به این مثال نمیشه و باید خیلی خوب روش کار کنی و استفاده کنی ازشون تو رایتینگت.
    6- تافل رو خبر ندارم اما برا آیتلس آکادمیک حواست به این باشه که تو تسک 1 بیش از 150 کلمه و برای تسک 2 بیش از 250 کلمه باید بنویسی.
    7- و نکته آخری که به ذهنم میاد اینکه structure رایتینگت باید درست باشه. مقدمه کلی و شیرین و گیرا! body باید جمله اول هر پاراگرافت main idea باشه و در ادامه اون پاراگراف روی همون یه جمله مانور بدی و مثال بیاری و بترکونیش! (منظورم اینه که بحث جدیدی باز نکنی تو اون پارگراف) توی conclusion هم باید یه نتیجه گیری کنی و در واقع هرفایی که توی دو پاراگراف (یا هرچندتا پاراگراف بالا) که زدی رو پارافریز کنی و با یه جمله زیبا ببندی رایتینگت رو.

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    به نظر من بایدی وجود نداره! من همیشه 4پاراگرافه مینویسم. یه پاراگراف introduction، دو پاراگراف body، و یه پاراگراف conclusion
    به نظر من بیش از اینکه نگران این باشی که 4تا بنویسی یا 5تا نگران نکات زیر باش.
    1- to the point نوشتن! از بحث دور نشی!
    2- استفاده از گرامر های مختلف (passive, شرطی و ...)
    3- گرامر صحیح (مخصوصا زمان ها و a و the)
    4- لغت لغت لغت! (مثلا موضوع رایتینگ ما درباره lack of fresh water بود من توی پاراگراف اول پارافریزش کردم و نوشتم paucity of water ) کلا لغات توی تاپیک رو نیار توی رایتینگت و بجاشون از مترادف استفاده کن. من چون واسه GRE میخوندم همزمان لغاتی خوبی زدم تو رایتینگم.
    5- کالوکیشن کالوکیشن کالوکیشن! خیلی مهمه این مثلا شما باید بدونی که میگن produce electricity، یا generate electricity و برای تولید الکتریسیته از این دو فعل استفاده میشه نه چیز دیگه ای! کالوکیشن ها محدود به این مثال نمیشه و باید خیلی خوب روش کار کنی و استفاده کنی ازشون تو رایتینگت.
    6- تافل رو خبر ندارم اما برا آیتلس آکادمیک حواست به این باشه که تو تسک 1 بیش از 150 کلمه و برای تسک 2 بیش از 250 کلمه باید بنویسی.
    7- و نکته آخری که به ذهنم میاد اینکه structure رایتینگت باید درست باشه. مقدمه کلی و شیرین و گیرا! body باید جمله اول هر پاراگرافت main idea باشه و در ادامه اون پاراگراف روی همون یه جمله مانور بدی و مثال بیاری و بترکونیش! (منظورم اینه که بحث جدیدی باز نکنی تو اون پارگراف) توی conclusion هم باید یه نتیجه گیری کنی و در واقع هرفایی که توی دو پاراگراف (یا هرچندتا پاراگراف بالا) که زدی رو پارافریز کنی و با یه جمله زیبا ببندی رایتینگت رو.
    اول از همه مرسی
    بعد اینکه مشکل اصلی من روی همون 4 یا 5 هست.
    شما که میگی همه رو 4 پاراگرافه مینویسی تو body به این صورت مینویسین که اول نظر مخالف رو میگین تو body اول و بعد نظر موافق رو تو body دوم و ساپورت کردن هر کدوم و در نهایت conclusion ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh نمایش پست ها
    اول از همه مرسی
    بعد اینکه مشکل اصلی من روی همون 4 یا 5 هست.
    شما که میگی همه رو 4 پاراگرافه مینویسی تو body به این صورت مینویسین که اول نظر مخالف رو میگین تو body اول و بعد نظر موافق رو تو body دوم و ساپورت کردن هر کدوم و در نهایت conclusion ؟
    بایدی وجود نداره. میشه 4 تا یا 5 تا نوشت. بستگی به سرعت و قدرتت توی رایتینگ داره که بتونی 4 تا بنویسی یا 5 تا. اما تجربه به من ثابت کرد اگر 5 تا بنویسی خیلی بهتره. من معمولا 5 تا مینوشتم که 3 تاش بادی پاراگراف بود. معمولا" اگر موافق بودم 2 تای اولی موافق و سومی مخالف. اگر مخالف بودم 2 تای اولی مخالف و سومی موافق. ترتیب زیاد مهم نیست. مهم بنظرم این بود که اون نظری رو که داشتم پاراگراف بیشتری راجعبش توضیح میدادم، 2تا.