صفحه 7 از 65 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 646

موضوع: تقويت مهارت بخش Writing

Junior Member

Post استراتژیهای مهم (writing task 1)

این نکات رو استاد آیلتسم برامون فرستاده . به نظرم مفید اومد به این خاطر گذاشتم تو فروم تا دوستان دیگه هم بتونند استفاده کنند.

در نوشتن IELTS AC Task 1 نکات زیر را به یاد داشته باشید.
    1- شما 20 دقیقه وقت دارید ولی باید طوری تمرین کنید و تسلط کامل داشته باشید که بتوانید در 18 دقیقه تمام کنید
    2- چون همیشه در آیلتس زمان بزرگترین مشکل متقاضیان می باشد در نتیجه همیشه تحت شرایط ازمون تمرین کنید.
    3- سرعت نوشتن خود را چنان بالا ببرید که بتوانید Task 1 را در 18 دقیقه و task 2 را در 35 دقیق کامل کنید.
    4- همیشه فرض کنید در آزمون اصلی شما 18 دقیقه وقت دارید و تحت این شراط تمرین کنید.
    5- ساختار های خاص, لغات و عبارات پرکاربرد در این قسمت را خوب یاد بگیرید و با نوشتن مستمر آمادگی کامل برای آزمون داشته باشید.

نحوه تمرین IELTS Writing Task 1:
    1- همیشه قبل از نوشتن یک نمونه task 1 را با نمونه جواب نوشته شده کاملا تجزیه و تحلیل کنید و نکات مهم از قبیل ساختارهای خاص, جملات پیچیده, عبارتهای مهم و غیره را برای خود لیست کرده و مرور کنید.
    2- نحوه تجزیه و تحلیل منطقی و قوی Tables,Charts,Graphs,Diagrams را خوب تمرین کنید. چونکه علاوه بر لغات و جملات استفاده شده تجزیه و تحلیل و نحوه بیان برداشتهای شما به دقت چک خواهد شد.
    3- در نوشتن AC Task 1 همیشه بصورت زیر عمل کنید:
    A- 3 دقیقه زمان صرف تجزیه و تحلیل کامل Task بکنید فراموش نکنید که در این قسمت ما دو نوع اطلاعات ارائه شده داریم. 1- Directly given data 2- indirectly given Data( or hidden Data) . کسانی نمرات خوب در این قسمت آورده اند همیشه علاوه بر مورد اول بیشتر به بیان hidden data پرداخته اند.
    B- 13-15دقیقه زمان صرف نوشتن بکنید( همیشه حواستان به زمان باشد. برای این کار ساعت مچی با خوتان سر جلسه می توانید ببرید).
    C- 2 دقیقه آخر را حتما صرف proofreading بکنید. اکثر ما بهنگام نوشتن اشتباهاتی از قبیل Grammer,Spelling,Punctuation,Capitalization و غیره بطور ناخود آگاه شاید داشته باشیم پس 100% ضروری است نوشته خود را سریع برای تصحییح چنین اشتباهاتی بخوانیم.

نکته مهم: از انجا که task 1 حدود 30% نمره شما را تشکیل می دهد و TASK 2 70%نمره را. بعضی متقاضیان ترجیح می دهند اول از Task 2 شروع کنند این یک مورد کاملا اختیاری است.
    4- در نوشتن task 1 اصولا 3 تا پاراگراف می نویسیم البته این مورد در مورد task های مختلف متفاوت است

A) Overall Trend (like introduction): you need to write in one or 2 sentences what the task generally is about

B) Body paragraph1/2

C) Conclusion (sometimes)

5- 5 مرحله جواب دهی به task 1:

State the purpose of the chart, graph or Table

Provide an overview

Select the key trends and features

Illustrate these with figures

Make a simple rounding off point if appropriate

بعضی جملات مهم برای شروع Task 1 :

1-As it is clear from the data given on the pie chart, it is about

2-As can be viewed on the table, It is quite clear that

3-At a first glance it is quite obvious from information given that

4-the table presents information/the details regarding transportation system in 6 countries in Europe

5- Looking more closely at the trend, It can be seen that a steady increase took place in 1990

6-the bar chart shows the results of a poll/ survey/research on….

جملات برای خاتمه task 1:

1-An overall conclusion can be drawn/extracted by taking deep consideration into the components of chart, including that

2- The major conclusion that I have drawn using the graph is that

3- Some useful expression:

In a nutshell, taking everything into consideration, to sum up, to conclude, All in All

اشتباهات رایج متقاضیان در نوشتن Task 1:
    1- Word limitation را در نظر نمی گیرند. این مورد باید حداقل با 150 کلمه نوشته شود (150 to 170) . بعضی متقاضیان بالای 200 کلمه می نویسند. فراموش نکنید سوال اصولا از شما می خواهدSummarize key information
    2- Proofreading نمی کنند
    3- زمان بیشتری برای Task1 صرف می کنند در نتیجه task 2 زمان کم می آورند.
    4- عده ای task 1 را تمرین نمی کنند و خیال میکنند تنها با نوشت task 2 می توانند نمره بالای 6 بیاورند که این مورد اشتباه محض هست.
    5- Repeat ion در writing یک مشکل بسیار بزرگ محسوب می شود که اکثر نمرات پائین بخاطر ساختارها, لغات و عبارت مورد استفاده بصورت مکرر می باشد یعنی در یک متن 150 کلمه مثلا 3 بار کلمه
    For example, I think ورا تکرار میکنند که شدیدا در ذهن کسی که writing را چک می کند اثرات منفی دارد.
    6- کل اعداد و ارقام را در نوشته خود ذکر میکنند( باید در صورت داشتن اعداد و ارقام زیاد آنها را گروهبندی کنید) Learn how to ignore unimportant details
    7- نظر شخصی خود را Task 1 عنوان میکنند( در آیلتس آکادمیک Task 1 writing به هیچ عنوان نظرات شخصی خود را عنوان نکنید).
    8- فقط از زمانهای معلوم استفاده می کنند( در writing سعی کنید جملات را بیشتر بصورت passive مجهول عنوان کنید و از ساختارهای متنوع استفاده کنید).
    9- فقط اطلاعات سطحی را می بینید و می نویسند(در هر writing task 1 همیشه اطلاعات پنهان در task وجود دارد سعی کنید 2 یا 3 مورد از آنها را عنوان کنید).
    نکته مهم: سعی کنید هر روز یک task 1 را تجزیه و تحلیل کنید و یک مورد را نیز تحت شرایط آزمون بنویسید. لیستی از ساختار ها و لغات خاص این task به هنگام تجزیه و تحلیل نمونه ها برای خود درست کنید.

پیش فرض پاسخ : Writing part of IELTS exam

با سلام
    من امزور امتحان جنرال داشتم و متوجه یک اشتباه دیکته ای بسیار بد شدم که متاسفانه تکرار کردمش میشه دوستان عزیز بگن برای تکرار غلط دیکته ای چقدر نمره کم میشه???
    مثلا لغت پر مصزفی مثل: experience

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bestMBAman نمایش پست ها
    با سلام
    من امزور امتحان جنرال داشتم و متوجه یک اشتباه دیکته ای بسیار بد شدم که متاسفانه تکرار کردمش میشه دوستان عزیز بگن برای تکرار غلط دیکته ای چقدر نمره کم میشه???
    مثلا لغت پر مصزفی مثل: experience
    اشتباهات املایی در کل نمره منفی داره ولی اینطور نیست که بابت هربار تکرار یک نمره ای از شما کم بشه
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

آیا میشود Task1 را در بیش از 20 دقیقه نوشت؟ یا دقیقاً سر 20 دقیقه برگه مربوط Task1 را میگیرند؟
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    آیا میشود Task1 را در بیش از 20 دقیقه نوشت؟ یا دقیقاً سر 20 دقیقه برگه مربوط Task1 را میگیرند؟
    task 1&2 تو یک برگه هستن و هیچ مشکلی نیست اگر بخواهید از وقت یکی به دیگری اضافه کنید
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

سلام

از کجا می توانم یک مقاله کامل در مورد writing پیدا کنم که به فارسی توضیح داده باشد .

با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام

از کجا می توانم یک مقاله کامل در مورد writing پیدا کنم که به فارسی توضیح داده باشد .

با تشکر
    سلام
    تو بازار کتابی هست با نام IELTS writing Flash
    این کتاب دو جلد هست ، جلد اول مربوط به قسمت اول و جلد دوم مربوط به قسمت دوم آزمون writing هست . در ضمن کتاب به زبان انگلیسی هستش ولی توضیحات کامل و نمونه های خوبی داره که به نظر من با مطالعه دقیق این کتاب ها می تونید نمرتون رو خیلی بهبود بدین .

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

دوستان من یه مشکلی تو essay داشتم امیدوارم بتونید کمک کنید
    من در تشخیص ایننکه یک متن argument هست یا situation مشکل دارم یعنی نمی دونم کی باید معایب رو بگم بعد مزایا و کی فقط درباره اونها بحث کنم
    بعضی سوالات صریحا می گه باید argue کنم اما تو بعضی سوالات واقعا نمی دونم چیکار باید کنم

قسمت بعدی سوالم هم این هستش که آیا من باید حتما برای دلیل هایی که می آورم راه حل پیشنهاد بدم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط l0st_l0rd نمایش پست ها
    دوستان من یه مشکلی تو essay داشتم امیدوارم بتونید کمک کنید
    من در تشخیص ایننکه یک متن argument هست یا situation مشکل دارم یعنی نمی دونم کی باید معایب رو بگم بعد مزایا و کی فقط درباره اونها بحث کنم
    بعضی سوالات صریحا می گه باید argue کنم اما تو بعضی سوالات واقعا نمی دونم چیکار باید کنم

قسمت بعدی سوالم هم این هستش که آیا من باید حتما برای دلیل هایی که می آورم راه حل پیشنهاد بدم ؟

باید ببینی عنوان موضوعت رو میتونی با عبارت "Do you agree...a"شروع کنی؟ اگر تونستی یعنی argument هست. اگر نشد هم که situation. در ضمن معمولا برای آکادمیک Argument و برای جنرال situation میدن.
    معمولا تو argument از شما راه حل نمیخوان. باید نقطه نظرهای مختلف از جمله نظر خودتون رو بگید و برای هر نظر دلایلی بیارید و اگر میتونید مثال بزنید که خوب منظورتون رو منتقل کنید. برای situation اگر مثلا به شما میگه که "به نظر شما علت مسئله x چی هست"، لزوما راه حل نمیخواد، اما اگه در ادامه بحث راه حل هم بگید (طوری که از موضوع خارج نشید) بهتره. اما یه جاهایی هست که دقیقا ذکر میکنه که راه حل بگید که خوب اون موقع دیگه تکلیف معلومه.

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

نقل قول نوشته اصلی توسط gsalehipour نمایش پست ها
    باید ببینی عنوان موضوعت رو میتونی با عبارت "Do you agree...a"شروع کنی؟ اگر تونستی یعنی argument هست. اگر نشد هم که situation. در ضمن معمولا برای آکادمیک Argument و برای جنرال situation میدن.
    معمولا تو argument از شما راه حل نمیخوان. باید نقطه نظرهای مختلف از جمله نظر خودتون رو بگید و برای هر نظر دلایلی بیارید و اگر میتونید مثال بزنید که خوب منظورتون رو منتقل کنید. برای situation اگر مثلا به شما میگه که "به نظر شما علت مسئله x چی هست"، لزوما راه حل نمیخواد، اما اگه در ادامه بحث راه حل هم بگید (طوری که از موضوع خارج نشید) بهتره. اما یه جاهایی هست که دقیقا ذکر میکنه که راه حل بگید که خوب اون موقع دیگه تکلیف معلومه.
    ممنون که نظر دادی
    خوب ببین بعضی سوالات با do you agree or disagree یا با to what extent do you agree شروع میشند خوب من جوابم معلومه و می خوام رو اون مانور بدم یعنی میشه situation
    یعنی حالت discuss advantage and disadvantage نداره
    آیا درسته این کار یا باید اونا رو هم argue کنم ؟
    بازم ممنون که جواب دادی