صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: نقص مدارک و گرفتن برگه سبز از سفارت آمریکا در دبی

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض نقص مدارک و گرفتن برگه سبز از سفارت آمریکا در دبی

سلام.

تا اونجایی که من خبر دارم خودم و چند نفر دیگه امسال در دبی نقص مدارک داشتند و برگه ی سبز گرفتند. من returning student هستم و 23 می مصاحبه شدم و متاسفانه نه کارنامه به همراه داشتم نه نامه ی استادم رو که بهم داده بود با خودم برده بودم. آفیسری که با من مصاحبه کرد CP بود و گفت که از دانشگاه بخوام براشون ایمیل بزنه و تایید کنه که من هنوز اونجا دانشجو ام. (روی برگه ی سبز نوشته مدرکی که لازمه proof of enrollment اه). graduate coordinator دانشکده ی ما این ایمیل رو همون روز فرستاد، و خودم هم از اون موقع یکی دو بار برای سفارت ایمیل زدم، ولی به هیچ کدوم پاسخی داده نشده.

من این موضوع رو ایجاد می کنم برای اینکه اگر کسی در مورد برگه ی سبز و چگونگی خبر گرفتن از وضعیت ویزا تجربه ای داره اینجا مطرح کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقص مدارک و گرفتن برگه سبز از سفارت آمریکا در دبی

خواستم یه نکته راجع به جواب سفارت به ایمیل دانشگاه بگم که تجربه شخصی خودم هست (یعنی برای من اینطور بود، قانون نیست):
    منم مهمترین مدرکم (I20) مشکل داشت یا بهتره بگم ابهام داشت و آفیسر (آقای سیاه پوست) بهم گفت که به دانشگاه بگم یه I20 دیگه برام صادر کنه و اسکنش رو به سفارت بفرستن. البته به من برگه زرد داد. منم گفتم اگه قبول نکردن چی؟ که گفتش شما بگو، اگه قبول نکردن هم ما یه کاریش می کنیم. سریع به دانشگاه گفتم ولی اونا به هیچ عنوان قبول نکردن و گفتن I20 شما درسته و گفتن تنها کاری که میکنیم اینه که به سفارت ایمیل بزینم. این کارو کردن اما سفارت هیچ جوابی بهشون نداد. به من هم هیچ جوابی نداد.

نحوه خبر گرفتن از وضعیت ویزا: من نگران بودم و به واشنگتن زنگ زدم و ازشون پرسیدم آیا مشکلی در پرونده من هست یا نه. که اون هم چند لحظه بررسی کرد و گفت پرونده کامله و در حال بررسی. یک هفته بعد از تماس تلفنی و 29 روز بعد مصاحبه هم کلیر شدم.

نتیجه این که سفارت به احتمال زیاد جواب دانشگاه رو می گیره اما جوابی بهشون نمیده مثل مال من. برای مطمعن شدن هم یه زنگ بزنین به واشنگتی بد نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط zexin نمایش پست ها
    منم مهمترین مدرکم (I20) مشکل داشت یا بهتره بگم ابهام داشت و آفیسر (آقای سیاه پوست) بهم گفت که به دانشگاه بگم یه I20 دیگه برام صادر کنه و اسکنش رو به سفارت بفرستن.
    میشه دقیقتر بفرمایید مشکل I-20 چی بود؟
    ممنون

Junior Member

مشکل نداشت. ابهام داشت.

در قسمت tuition زده بود 0$ (چون شهریه حذفه)
    آفیسر گفت بهتره کل tuition رو بزنه اونجا و در قسمت کمک مالی بزنه "حذف شهریه به مبلغ فلان$"

که دانشگاه گفت ما اینطوری صادر میکنیم. و چون شما نباید شهریه بدی ما هم صفر زدیم و در قسمت کمک مالی فقط مقداری رو می نویسیم که نقدی به شما پرداخت میشه.

Junior Member

سوال فوری!

من 2 ساعت پیش در سفارت دوبی مصاحبه داشتم. به من برگه سبز دادند و گفتند CV و طرح پژوهش و کارنامه دوره لیسانس رو براشون ایمیل کنم. من برای PhD با Fund کامل پذیرش دارم. جای نگرانی هست؟ آیا برگه سبز فقط و فقط به دلیل نقص مدارک هست؟ برگه ی سبز به نشانه ی قبول شدن در مصاحبه هست؟ من منتظر جواب سریع شما هستم....

Member
    رشته و دانشگاه
    Mineral Processing-Tehran Polytechnic-The University of Utah

نقل قول نوشته اصلی توسط Mamzi نمایش پست ها
    سوال فوری!

من 2 ساعت پیش در سفارت دوبی مصاحبه داشتم. به من برگه سبز دادند و گفتند CV و طرح پژوهش و کارنامه دوره لیسانس رو براشون ایمیل کنم. من برای PhD با Fund کامل پذیرش دارم. جای نگرانی هست؟ آیا برگه سبز فقط و فقط به دلیل نقص مدارک هست؟ برگه ی سبز به نشانه ی قبول شدن در مصاحبه هست؟ من منتظر جواب سریع شما هستم....

دوست عزیز
    برگه سبز به منزله این هست که ویزای شما approve شده منتها باید چند تا مدرکی که خواستند را براشون ارسال کنید تا پرونده به جریان بیافته.

لطفا از تجربیاتتون و شرایط مصاحبه و درصد قبولی و ردی امروز هم برای ما توی تاپیک تجربیات بنویسید. چون من خودم چهارشنبه وقت دارم.

Junior Member

دوست عزیز،

یک دنیا ممنون از راهنمایی و دلگرمی که به من دادی. من همین چند دقیقه پیش مدارک رو براشون ایمیل کردم و به محض برگشت به تهران، کارنامه رسمی لیسانس رو هم براشون خواهم فرستاد. امروز به غیر از یک زن و شوهر جوان که Fund کامل نداشتند، به همه ی دانشجوهای دیگه برگه ی زرد دادند و به من برگه ی سبز که بر اساس نکته ی شما، اگه برگه ی سبز به نشانه ی OK ویزا باشه، یعنی امروز از حدود 25 نفر دانشجو، به 24 نفر OK دادند. بازهم اگه اطلاعات دقیق از برگه سبز دارید حتما منو در جریان بذارید.

سپاس! موفق باشی!

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

سلام.

من که بعد از گذشت سه هفته از ایمیل کردن مدارک به سفارت هنوز خبری در مورد سرنوشت ویزام دریافت نکردم. هفته ی پیش هم با واشنگتن تماس گرفتم و گفتند که پرونده م هنوز تکمیل نشده (یعنی فکر می کنم هنوز به ایمیل من ترتیب اثر داده نشده). دبی هم که نه از طریق تلفن و نه از طریق ایمیل جوابی نمی ده. لطفاً اگه کسی از برگه سبزی ها نتیجه یا خبری در مورد ویزاش گرفت اینجا اعلام کنه و بخصوص بگه که چقدر طول کشیده تا کلیرنسشون شروع بشه.

ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa نمایش پست ها
    سلام.

من که بعد از گذشت سه هفته از ایمیل کردن مدارک به سفارت هنوز خبری در مورد سرنوشت ویزام دریافت نکردم. هفته ی پیش هم با واشنگتن تماس گرفتم و گفتند که پرونده م هنوز تکمیل نشده (یعنی فکر می کنم هنوز به ایمیل من ترتیب اثر داده نشده). دبی هم که نه از طریق تلفن و نه از طریق ایمیل جوابی نمی ده. لطفاً اگه کسی از برگه سبزی ها نتیجه یا خبری در مورد ویزاش گرفت اینجا اعلام کنه و بخصوص بگه که چقدر طول کشیده تا کلیرنسشون شروع بشه.

ممنون.
    سلام،
    من احساس می کنم وقتی واشنگتن به شما میگه پرونده هنوز تکمیل نشده، منظورش اینه که هنوز کلیر نشدید. اگه می خواید در مورد نقص مدرک اطلاع کسب کنید باید دقیقا ازشون سوال کنید که "مدرکتون نقص داره یا نه؟"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط green_34 نمایش پست ها
    سلام،
    من احساس می کنم وقتی واشنگتن به شما میگه پرونده هنوز تکمیل نشده، منظورش اینه که هنوز کلیر نشدید. اگه می خواید در مورد نقص مدرک اطلاع کسب کنید باید دقیقا ازشون سوال کنید که "مدرکتون نقص داره یا نه؟"
    من که زنگ زدم گفت " افیسر سفارت هنوز کارنامه رو واسه ما نفرستاده و پرونده شما ناقصه و گفت احتمالا سرش شلوغه و چک نکرده !!!! گفت میتونید دوباره بفرستید مدارکتونو ! شاید چک کنه "

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)