صفحه 17 از 26 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 255

موضوع: ارسال و حواله پول به انگلستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارسال و حواله پول به انگلستان

با سلام به همه دوستان

من دانشجوی فوق لیسانس مدیریت ریسک در دانشگاه سیتی لندن هستم. ترم اول رو به پایانه و باید تا آخر ژانویه هزینه ترم دوم (9000 پوند) رو به دانشگاه از طریق سیستم بانکی پرداخت کنم. حساب من نزد بانک Lloyds ـه که تنها بانکی بود که برای من ایرانی حساب باز کرد (Barclays و HSBC زیر بار نرفتن.). البته یک هفته بعد یک نامه از طرف بانک به دستم رسید مبنی بر اینکه من حق ندارم پولی رو از ایران به حسابم و بالعکس منتقل کنم! که من خیلی جدی نگرفتم. ولی وقتی حساب دوستم توی Lloyds به دلیل واریز 12 هزار پوند به حسابش از طریق صرافی بسته شد، فهمیدم اوضاع یه کم خراب تر از اون چیزیه که فکر می کردم.

حالا سوال من اینجاست که من چطور می تونم این پول رو (10 هزار پاوند) بدون اینکه بانک مشکوک بشه و حسابم رو بلوکه کنه از ایران به حسابم بریزم؟ کسی تجربه موفقی داره؟ ایده ی اولیه ی من اینه که این پول رو به صورت خرد خرد (2000 پوند) با فاصله یک هفته به یک هفته از طریق صرافی منتقل کنم. کسی فکر بهتر و مطمئن تری داره؟

با تشکر

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmanne نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

من دانشجوی فوق لیسانس مدیریت ریسک در دانشگاه سیتی لندن هستم. ترم اول رو به پایانه و باید تا آخر ژانویه هزینه ترم دوم (9000 پوند) رو به دانشگاه از طریق سیستم بانکی پرداخت کنم. حساب من نزد بانک Lloyds ـه که تنها بانکی بود که برای من ایرانی حساب باز کرد (Barclays و HSBC زیر بار نرفتن.). البته یک هفته بعد یک نامه از طرف بانک به دستم رسید مبنی بر اینکه من حق ندارم پولی رو از ایران به حسابم و بالعکس منتقل کنم! که من خیلی جدی نگرفتم. ولی وقتی حساب دوستم توی Lloyds به دلیل واریز 12 هزار پوند به حسابش از طریق صرافی بسته شد، فهمیدم اوضاع یه کم خراب تر از اون چیزیه که فکر می کردم.

حالا سوال من اینجاست که من چطور می تونم این پول رو (10 هزار پاوند) بدون اینکه بانک مشکوک بشه و حسابم رو بلوکه کنه از ایران به حسابم بریزم؟ کسی تجربه موفقی داره؟ ایده ی اولیه ی من اینه که این پول رو به صورت خرد خرد (2000 پوند) با فاصله یک هفته به یک هفته از طریق صرافی منتقل کنم. کسی فکر بهتر و مطمئن تری داره؟

با تشکر
    لویدز همیشه این نامه رو برای همه میفرسته.

حساب دوست شما نمیتونه به دلیل ارسال پول از ایران بسته شده باشه! چون عملا نمیشه پولی رو از ایران به انگلیس به صورت مستقیم فرستاد. البته این به این معنی نیت که بگم به راحتی میتونید پول به حساب بریزید و کسی هم به هیچ وجه ازتون سوالی نمیپرسه.

راهی که من سال گذشته دو سه بار امتجان کردم و هیچ مشکلی برام پیش نیومد این بود که از صرافی هایی که میتونستن پول رو از داخل انگلیس برام حواله کنن اتفاده کنم. شما هم اگه خواستید از طریق صرافی پولی رو بگیرید حتما تاکید کنید که میخوایید از داخل انگلیس پول به حسابتون ریخته بشه نه از کشورهای دیگه مثل دبی و ترکیه.

من این کار رو سال گذشته انجام دادم و مشکلی برام پیش نیومد. اما نمیشه گفت برای شما هم مشکلی پیش نمیاد یا کسی ازتون در مورد این پول سوالی نمیکنه.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmanne نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

با تشکر
    بهترین راه انتقال از طریق صرافی هایی است که در انگلستان واریز رو انجام میدن و مهمترین عامل برای بلوک نشدن حساب و پولتون خرید پوند سفید هست. درسته پوند سیاه خیلی ارزونتر درمیاد ولی به ریسکش نمی ارزه. در صورت خرید پوند سفید 99.99% شما در سیف ساید قضیه خواهید بود.

سلام دوستان
    من جدیدا مبلغ حدود 2000 پوند از حسابم در انگلیس به حساب شخصی در کانادا واریز کردم به صورت آنلاین و قرار بود پول 5 روز کاری برسه کانادا. ولی الان حدود 20 روز شده که پولو به حساب اون شخص نریختند و بانک من میگه فرستاده و بانک کانادایی اونو به حساب شخص نریخته. حالا من موندم چه کار کنم؟ آیا کسی چنین تجربه ای داشته در انتقال پول به کشور دیگه ای؟
    من به بانکم گفتم اصلا منصرف شدم و پولمو برگشت بدید. گفتند پول رفته و half way است و بررسی می کنند ببینند میشه برگشت داد یا نه. من نگرانم که پولمو بلوکه کنند الکی و حالا کی می تونه دیگه پول بگیره ازشون. فکر کنم از نظر سکیوریتی گیر دادن. به نظرتون میشه اگه پول رسیده باشه کانادا پولو ازشون پس گرفت و درخواست برگشت پول رو داد؟ مرسی
    لطفا اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید بگید.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام
    اگر رسیده باشه حتما نمیشه برگشت داد. هاف وی! شاید بشه اما خیلی خیلی بعیده.
    نمیدونم چی شده, دو هزار پوند مبلغی نیست که بخواد بلوکه شه !
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام دوستان
    از انگلیس به ایران چطوری میشه پول فرستاد؟ در حد 500پوند. میشه پست دی اچ ال کرد؟

Banned

من از صرافی پوند بگیرم یا بانک کجا باید برم که ضرری نکنم دمتون گرم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من با ویزای tire4 دارم میام. برای افتتاح حساب HSBC رو پیشنهاد می کنید؟ و حتما باید حسابم حساب passport باشه؟ حواله از ایران واسه این بانک مشکلی که نداره؟ و چقدر می تونند حواله کنند که مشکلی ایجاد نشه؟
    یه سوال دیگه هم داشتم، آیا اقوامم از کشورهای دیگه مثل فرانسه و آمریکا هم می تونند برام پول ارسال کنند؟

ممنون می شم به سوالام جواب بدید.

Senior Member km7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarilala نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با ویزای tire4 دارم میام. برای افتتاح حساب HSBC رو پیشنهاد می کنید؟ و حتما باید حسابم حساب passport باشه؟ حواله از ایران واسه این بانک مشکلی که نداره؟ و چقدر می تونند حواله کنند که مشکلی ایجاد نشه؟
    یه سوال دیگه هم داشتم، آیا اقوامم از کشورهای دیگه مثل فرانسه و آمریکا هم می تونند برام پول ارسال کنند؟

ممنون می شم به سوالام جواب بدید.
    حساب پاسپورت چیه دیگه؟
    به احتمال زیاد HSBC براتون حساب باز نمیکنه. بانک های انگلیس کلا راجع به ایرانی ها بخاطر تحریم های بانکی ایران سخت گیری میکنند. بهترین گزینه فعلا Lloyds هست.
    برای شما حساب current یا همون جاری باز میکنن و یک پس انداز هم در کنارش که روی اینها به شما دو تا کارت میدن. یکیش visa card و دیگری هم cashpoint card که با این دومی فقط میتونید از ATMهای خود لویدز پول بگیرید.
    همون اولی حساب باز میکنید براتون یه نامه میفرستن و میگن بخاطر تحریم ها از ایران نباید پول حواله بشه به حسابتون. اولین باری هم که پول حواله بشه به شما یک نامه دیگه میدن و میگن ظرف 14 روز پولتون رو از حساب بردارید و حساب شما رو میبندن. به همین سادگی. بنابراین اصلا چنین ریسکی نکنید.
    برای حواله پول به حساب انگلیس از ایران، میتونید به صرافی های مراجعه کنید. البته باید مطمئن بشید که صرافی پول رو از داخل انگلیس به حسابتون واریز میکنه تا مشکلی پیش نیاد. خودشون این مسئله رو میدونن اما حتما قبلش مطمئن بشید. میزان حواله هم سقفی نداره اما قطعا اگر رقم غیرمنطقی باشه، بانک ازتون سوال میپرسه.
    معمولا خود صرافی ها حواسشون هست و پول رو در چند نوبت و خردخرد به حسابتون واریز میکنند. مثلا 10 هزار پوند رو ظرف یک هفته و در سه قسط به حسابتون میریزن.
    از فرانسه و آمریکا مسئله ای نداره. اونا حتی میتونن از روش های دیگه مثل western union برای شما پول حواله کنند که دیگه دنگ و فنگ هم نداشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط km7 نمایش پست ها
    حساب پاسپورت چیه دیگه؟
    به احتمال زیاد HSBC براتون حساب باز نمیکنه. بانک های انگلیس کلا راجع به ایرانی ها بخاطر تحریم های بانکی ایران سخت گیری میکنند. بهترین گزینه فعلا Lloyds هست.
    برای شما حساب current یا همون جاری باز میکنن و یک پس انداز هم در کنارش که روی اینها به شما دو تا کارت میدن. یکیش visa card و دیگری هم cashpoint card که با این دومی فقط میتونید از ATMهای خود لویدز پول بگیرید.
    همون اولی حساب باز میکنید براتون یه نامه میفرستن و میگن بخاطر تحریم ها از ایران نباید پول حواله بشه به حسابتون. اولین باری هم که پول حواله بشه به شما یک نامه دیگه میدن و میگن ظرف 14 روز پولتون رو از حساب بردارید و حساب شما رو میبندن. به همین سادگی. بنابراین اصلا چنین ریسکی نکنید.
    برای حواله پول به حساب انگلیس از ایران، میتونید به صرافی های مراجعه کنید. البته باید مطمئن بشید که صرافی پول رو از داخل انگلیس به حسابتون واریز میکنه تا مشکلی پیش نیاد. خودشون این مسئله رو میدونن اما حتما قبلش مطمئن بشید. میزان حواله هم سقفی نداره اما قطعا اگر رقم غیرمنطقی باشه، بانک ازتون سوال میپرسه.
    معمولا خود صرافی ها حواسشون هست و پول رو در چند نوبت و خردخرد به حسابتون واریز میکنند. مثلا 10 هزار پوند رو ظرف یک هفته و در سه قسط به حسابتون میریزن.
    از فرانسه و آمریکا مسئله ای نداره. اونا حتی میتونن از روش های دیگه مثل western union برای شما پول حواله کنند که دیگه دنگ و فنگ هم نداشته باشه.
    ممنون از پاسخ بسیار کاملتون. پس در حال حاضر فقط سراغ همین یه بانک می تونیم بریم. برای افتتاح حساب حداقل موجودی چقدر باید باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)