صفحه 9 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 255

موضوع: ارسال و حواله پول به انگلستان

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارسال و حواله پول به انگلستان

سلام،
    من برای پذیرش خوابگاه دانشگاه Southampton باید فرم آنلاین رو پر کنم. به من 2 نوع روش پرداخت رو پیشنهاد داده. کدوم رو انتخاب کنم بهتره؟

Long Contract by Automatic Collection by Direct Debit
    Long Contract by Auto Collect by recurring Card Payment

تا جایی که من پرسیدم، Recurring Card Payment از لحاظ امنیتی برای حساب خودمون خوب نیست و به دانشگاه اجازه برداشت پول رو هر زمان که خواست میده.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،
    من برای پذیرش خوابگاه دانشگاه Southampton باید فرم آنلاین رو پر کنم. به من 2 نوع روش پرداخت رو پیشنهاد داده. کدوم رو انتخاب کنم بهتره؟

Long Contract by Automatic Collection by Direct Debit
    Long Contract by Auto Collect by recurring Card Payment

تا جایی که من پرسیدم، Recurring Card Payment از لحاظ امنیتی برای حساب خودمون خوب نیست و به دانشگاه اجازه برداشت پول رو هر زمان که خواست میده.
    هر دو همینطور هستن، اولی اجازه برداشت از حساب بانکیتون رو میده (Bank Transfer) دومی اجازه شارژ کردن کارت بانکیتون رو میده. مشکل امنیتی نداره خیالتون راحت باشه. گزینه اول رو انتخاب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط persianbear198 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من یه سوال داشتم در مورد اینکه پوند رو چطور بخرم ببرم و ....

منظورم اینه که برای خرید پوند از ایران حتما باید به صورت آزاد بخریم یا مثل خرید دلار میشه رفت بانک و یه مقدار محدودی رو با قیمت دولتی خرید؟؟؟
    دوم اینکه نمیشه اینجا دلار رو با قیمت دولتی خرید کرد بعد ببریم انگلیس با قیمت جهانی که حدود 1600-1700 تومن هست چنج کنیم؟؟
    به بانکی که اینکار رو می کنید ربط داره. اول باید از طریق وزارت علوم، همون سایت nesha، اقدام کنید و از وزارت علوم تاییدیه بگیرید. بعد پاسپورتتون (همه اینکارها بعد گرفتن ویزا هستش) رو با نامه آفرتون میبرید بانک، اونجا یک مبلغی رو برحسب پولی که باید بدید به شما ارز آزاد میدند. برای آمریکا شنیدم تا 30 هزاردلار سالیانه هم میدند که یک مقداریش مربوط به شهریه هست و بقیش هم هزینه زندگی.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

Post پاسخ : ارسال و حواله پول به انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط h00k نمایش پست ها
    به بانکی که اینکار رو می کنید ربط داره. اول باید از طریق وزارت علوم، همون سایت nesha، اقدام کنید و از وزارت علوم تاییدیه بگیرید. بعد پاسپورتتون (همه اینکارها بعد گرفتن ویزا هستش) رو با نامه آفرتون میبرید بانک، اونجا یک مبلغی رو برحسب پولی که باید بدید به شما ارز آزاد میدند. برای آمریکا شنیدم تا 30 هزاردلار سالیانه هم میدند که یک مقداریش مربوط به شهریه هست و بقیش هم هزینه زندگی.
    خریدن ارز آزاد که از طریق صرافی ها انجام میشه. ارزهای آزاد رو میشه از صرافی های وابسته به بانک خرید کرد که عملا فرقی با صرافی های معمولی نداره و شاید هم گرونتر باشه. یعنی توی صرافی ها معمولی میشه گشت و ارز رو با یه تفاوت قیمت کوچولو ارزونتر خرید. بانک ها فقط ارزهای دولتی رو میفروشن مثل ارز دانشجویی. ارز دولتی دیگه ای که میشه گرفت، ارز مسافرتیه. ارزهای مسافرتی رو هم ظاهرا چند وقته فقط میشه از فرودگاه خرید و مقدارش هم 2000 دلار یا معادلش به ارزهای دیگست.
    ارز دانشجویی، برای دانشجوهایی که بورسیه نیستن (به قول وزارت علوم هزینه شخصی هستن) به ازای هر ماه 1000 دلار یا معادل اون به ارزهای دیگه هست. که این کار پروسه خودش رو داره و فقط با نامه آفر و ثبت نام تو سایت وزارت علوم درست نمیشه.
    ارز دانشجویی برای دانشجوهای بورسیه ایران رو نمیدونم چطوریه ولی با این روندی که من گفتم فرق داره. شاید همونی باشه که hook نوشتن.

Junior Member

سلام،توی این سایت nesha وزارت علوم چیزی درباره گرفتن ارز ننوشته میشه این پروسه رو که میگین با نامه و ثبت نام درست نمیشه بیشتر توضیح بدید؟ممنون

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shouka نمایش پست ها
    سلام،توی این سایت nesha وزارت علوم چیزی درباره گرفتن ارز ننوشته میشه این پروسه رو که میگین با نامه و ثبت نام درست نمیشه بیشتر توضیح بدید؟ممنون
    بله، من در مورد دانشجوهای هزینه شخصی میدونم. در مورد بورسیه ها چیزی نمیدونم.
    هزینه شخصی قانونش اینه که از دانشگاه باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیرید. به تایید سفارت ایران در اون کشور برسونید و بعد به ایران بیارید. نامه بره وزارت علوم (طبقه همکف) یه نامه میده برای بانک. اما بانک رو باید شما خودتون قبلش پیدا کرده باشید. بهترین بانک ها ملت و ملی هستن تا اونجا که من گشتم. خصوصی ها هیچکدوم ارز دانشجویی نمیدن. شاید پست بانک هم بده، به من که گفت نمیدیم ولی یکی از مدیراشون مصاحبه کرده بود و گفته بود میدیم!

در حقیقت کسی که تو وزارت علومه میشه گفت قانون کارش همیشه این نیست. یعنی اول میپرسه کدوم کشور میخوای بری، بعد میگه روند چیه. احتمالا برای بعضی کشورها روند فرق داره. برای UK اول به من گفت تایید سفارت لازم نیست. روز بعد گفت لازمه.
    مبلغش هم همونطور که گفتم ماهی 1000 دلار یا معادل دلاری اون ارز هست.

Junior Member

من میخواستم ببینم الان چطور ارز بخرم چون ماه آینده دارم میرم،پس این کار مال بعد از اینه که رفتیم که اشتغال به تحصیل بگیریم.
    بعد این ماجرای معافیت از پرداخت عوارض خروج و تخفیف روی Iranair چی هست که توی سایتش نوشته؟اینم از اونجا باید اقدام کرد؟فقط مال آقایونه که دائم وضعیت خدمت رو اشاره کرده؟! ممنون

Junior Member s4m4n4u آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shouka نمایش پست ها
    من میخواستم ببینم الان چطور ارز بخرم چون ماه آینده دارم میرم،پس این کار مال بعد از اینه که رفتیم که اشتغال به تحصیل بگیریم.
    بعد این ماجرای معافیت از پرداخت عوارض خروج و تخفیف روی Iranair چی هست که توی سایتش نوشته؟اینم از اونجا باید اقدام کرد؟فقط مال آقایونه که دائم وضعیت خدمت رو اشاره کرده؟! ممنون
    این جریان ارز دانشجویی رو کلا فراموش کنین. اولا که شما باید اونجا مشغول به تحصیل باشین. بعدم هیچ تضمینی نداره که اگه وزارت علوم شمارو به بانک معرفی کنه بانک به شما ارز رو بده! الان شما تا 1300 پوند میتونین از بانک های خصوصی ارز دولتی بگیرین. بقیشم باید آزاد بگیرین.

Junior Member

دوستان میشه راهنمایی کنید لطفا:
    من قسط اول خوابگاهمو باید تا 24 سپتامبر بریزم. خودم از 20 سپتامبر انگلیسم میشه پول نقد ببرم و نقداً پرداخت کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elia نمایش پست ها
    دوستان میشه راهنمایی کنید لطفا:
    من قسط اول خوابگاهمو باید تا 24 سپتامبر بریزم. خودم از 20 سپتامبر انگلیسم میشه پول نقد ببرم و نقداً پرداخت کنم.
    معمولا نه ولی می تونید شماره حسابشون رو بگیرید و برید بانکشون و نقدا به حسابشون واریز کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)