صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33

موضوع: ترجمه ریز نمرات و دانشنامه تا چند وقت اعتبار داره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ترجمه ریز نمرات و دانشنامه تا چند وقت اعتبار داره؟

اصلا منطقی نیست که ترجمه رسمی تاریخ اعتبار داشته باشه.زبون فارسی و انگلیسی که به این سرعت تغییر و تحول نمیکنه.من قانونی شو نمی دونم.ولی عقل سلیم میگه نباید تاریخ انقضا داشته باشه.

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

آقا من دیروز زنگ زدم به امور خارجه (61151) وصل کرد قسمت تائید اسناد طرف گفت اینکه مدارک تحصیلی ترجمه شده تا چه مدت اعتبار داره بستگی به اون کشور مقصد داره! گفت از نظر ما که اعتبارش همیشگیه اما شما باید حتما با سفارت اون کشور مورد نظرتون چک کنید که آیا ترجمه پارسال و میپذیرن یا نه. و در ضمن گفت ما چیزی هم به عنوان تمدید اعتبار مدارک نداریم و هر مدرکی فقط یکبار مهر امور خارجه روش میخوره یعنی اگه لازم باشه باید دوباره ترجمه بشه. خلاصه من رفتم امروز سفارت فنلاند و سوئد ازشون پرسیدم گفتن از نظر ما هیچ مشکلی نیست که از تاریخ ترجمه مدارک تحصیلیتون مثلا یک سال گذشته باشه. خلاصه که بخیر گذشت. ولی یادتون باشه باید تک تک کشورهایی رو که میخواهید اقدام کنید با سفارتشون چک کنید چون ممکنه با هم فرق کنند.

Senior Member

سلام دوستان ،

من این تاپیک رو خوندم، اینطور که متوجه شدم معتبر بودن ترجمه ی مدارک به سفارت کشور مقصد ممکنه بستگی داشته باشه مخصوصا با توجه به پست آخر......

واسه ی اپلای کردن هم همینطور؟ یعنی باید از دانشگاه مقصد پرسید که ترجمه مدارک چند سال قبل رو قبول دارن یا نه ؟

مرسی

Junior Member maryam95 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran نمایش پست ها
    من چندین ساله دارم از مدارک ترجمه شده ام استفاده می کنم و قبول شده تا حالا نشنیدم که ترجمه تاریخ انقضا داشته باشه. من با ترجمه سال 2002 واسه 2006 پذیرش گرفتم. مگر دانشگاه خاصی اعلام کرده باشه که ترجمه های سال خاصی رو می‌پذیره که من این رو هم تا حالا نشنیدم.

متاسفانه این اطلاعات مال چند سال پیشه....میشه الان بهشون استناد کرد؟
    I would never say never
    I would fighting for ever

دوستان عزیز
    چون سوال بنده مربوط به همین تاپیک میشه ، من از این تاپیک قدیمی استفاده کردم .
    من میخوام یه سری ریزنمرات و ... ترجمه کنم ، با دارلترجمه که صحبت کردم بهم گفت آخر برگه ترجمه تاریخ میزنه و بعد از اون تاریخ به مدت ۶ ماه ترجمه معتبره !
    سوالم اینه که من میخوام الان ریزنمرات و دانشنامه م که مطمئنا دیگه تغییری در اونها ایجاد نمیشه رو الان ترجمه کنم ، به نظرتون با توجه به مدت اعتباری که دارلترجمه اعلام کرد ، این کار منطقیه ؟
    اصلا به نظرتون مشکلی پیش میاد برای اپلای ؟
    من میخوام برای فال ۲۰۱۷ از ترجمه هام استفاده کنم ( ۵ ماه دیگه اپلای کنم ) ، کسی هست تجربه ای داشته باشه ؟
    پیشا پیش از راهنماییتون سپاس گذارم

دوست عزیز شاید منظورش این بود تا شش ماه میتونید با پرداخت هزینه از اون دارالترجمه نسخه اضافی از مدارک ترجمه شده بگیرید، بعد از شش ماه نسخه اضافی نمیدن و درخواست ترجمه جدید باید بدید، و مدارک از نو ترجمه شوند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر سخت افزار

سلام دوستان
    میدانم که این تاپیک مال چند سال پیش هست ولی سوال من مربوط به این تاپیک می شه
    من سال 90 ریز نمراتم رو از دانشگاه آزاد گرفتم ولی اون موقع ترجمه نکردم پایین برگه هم توی دانشگاه خودمون طرف روی امضاش تاریخ زده
    حالا امسال می خواستم اقدام به ترجمه کنم برای اقامت و گرفتن اقامت skill worker و نمی دونم که این ریز نمرات رو میتونم ترجمه کنم یا به خاطر اینکه 7 سال از تاریخش گذشته باید دوباره از دانشگاه آزاد ریز نمرات جدید بگیرم؟
    1 سوال دیگه هم که شاید به اینجا ربط نداشته باشه اینه که جایی خوندم که برخی کشورها نیاز دارند که اسم , شماره تلفن و ایمیلی از یک نفر که توی دانشگاه مسئول تایید مدارک هست رو بهشون بدیم برای چک مدارک و گرفتن این تاییدیه. حالا این اطلاعات رو باید از قسمت فارق التحصیلان دانشگاه خودمون بگیریم یا از شعبه مرکزی دانشگاه آزاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر سخت افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط msfsite نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میدانم که این تاپیک مال چند سال پیش هست ولی سوال من مربوط به این تاپیک می شه
    من سال 90 ریز نمراتم رو از دانشگاه آزاد گرفتم ولی اون موقع ترجمه نکردم پایین برگه هم توی دانشگاه خودمون طرف روی امضاش تاریخ زده
    حالا امسال می خواستم اقدام به ترجمه کنم برای اقامت و گرفتن اقامت skill worker و نمی دونم که این ریز نمرات رو میتونم ترجمه کنم یا به خاطر اینکه 7 سال از تاریخش گذشته باید دوباره از دانشگاه آزاد ریز نمرات جدید بگیرم؟
    1 سوال دیگه هم که شاید به اینجا ربط نداشته باشه اینه که جایی خوندم که برخی کشورها نیاز دارند که اسم , شماره تلفن و ایمیلی از یک نفر که توی دانشگاه مسئول تایید مدارک هست رو بهشون بدیم برای چک مدارک و گرفتن این تاییدیه. حالا این اطلاعات رو باید از قسمت فارق التحصیلان دانشگاه خودمون بگیریم یا از شعبه مرکزی دانشگاه آزاد؟
    دوستان کسی نیست جواب ما رو بده؟

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

سلام دوستان. ترجمه‌ی رسمی مدارک برای دانشگاه ها یا سفارت های استرالیا نیوزیلند انگلستان تاریخ انقضا داره؟‌ به فرض اگه امسال ترجمه کنم و پذیرش نگیرم برای سال بعد باید مجددا ترجمه کنم مدارک رو؟‌ یک جاهایی این مورد رو شنیدم و میخواستم مطمئن بشم.

سوال دیگه اگه اولویت من برای ادامه تحصیل استرالیا نیوزیلند باشه و بخوام ترجمه ها رو ناتی انجام بدم اگر خواستم برای یکی دو دانشگاه انگلستان هم اپلای کنم ترجمه ناتی مورد قبوله؟ و اینکه برای این ۳ کشور نیازی به مهر وزارت امور خارجه و دادگستری هست؟‌

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    سلام دوستان. ترجمه‌ی رسمی مدارک برای دانشگاه ها یا سفارت های استرالیا نیوزیلند انگلستان تاریخ انقضا داره؟‌ به فرض اگه امسال ترجمه کنم و پذیرش نگیرم برای سال بعد باید مجددا ترجمه کنم مدارک رو؟‌ یک جاهایی این مورد رو شنیدم و میخواستم مطمئن بشم.

سوال دیگه اگه اولویت من برای ادامه تحصیل استرالیا نیوزیلند باشه و بخوام ترجمه ها رو ناتی انجام بدم اگر خواستم برای یکی دو دانشگاه انگلستان هم اپلای کنم ترجمه ناتی مورد قبوله؟ و اینکه برای این ۳ کشور نیازی به مهر وزارت امور خارجه و دادگستری هست؟‌
    سلام. مهر دادگستری یا همان مدرک رسمی تا 6 ماه معتبره. به همین دلیل تو پروسه اپلای بهتره مدرکتون رو ترجمه کنید ولی فعلا بی خیال مهر دادگستری باشید. اینجوری هزینه ترجمه هم به مراتب کمتره. دانشگاهها هم معمولا تو پروسه اولیه بررسی مدارک زیاد به مهرها گیر نیستن ولی بعدها بعد پذیرش رسمیشو میخان

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)