صفحه 76 از 80 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 800

موضوع: ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس فیزیک_ تربیت مدرس تهران

پیش فرض پاسخ : ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!

تاریخ آزمون 13 اگوست سنتر ارومیه
    منم مثل دوستمون maabedini ریدینگ لانگ خوردم و دقیقا موضوعات به همون ترتیب ایشون بودن
    -------
    لیسینینگ یادم نیس فقط یادمه که سه تاش بریتیش بود و تقریبا سخت بود
    -----
    اسپیکینگ هم به همون ترتیب بالا بود فقط کاملتر کنم که سوال 1 گزینه ها به این ترتیب بود: برای ارائه یه درس در کلاس کدوم راه ها رو انتخاب میکنید؟ 1- ارائه به صورت اجرای تئاتر همراه با یک پارتنتر 2- خوندن اون درس از پیش و ارائه در کلاس بصورت تدریس درس 3- خوندن شعر یا یک قطعه ادبی مرتبط با درس
    ----
    رایتینگ هم دوباره دقیقا مثل بالا

پیش فرض پاسخ : ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!

یکی از دوستان تو پست های قبلی گفته بود که ریدینگش در مورد "یکی در مورد تئوری صفحات تکتونیک و اینکه قاره ها قبلا بهم وصل بودن و کلا قاره ها چطور حرکت میکردن" بوده. من متن ریدیمگ رو پیدا کردم. میتونید از این لینک بخونیدش

http://www.yeuanhvan.com/toefl-readi...efl-readings-7

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

تاريخ آزمون ٣ سپتامبر
    ريدينگ لانگ:
    نحوه تشكيل كره ماه
    رقابت موجودات زنده براي حيات ( مشابه اين رو تو تي پي او ديده بودم)
    يك تكنولوژي آبرساني در دوران آزتك ها
    تمدن سومر قديم
    - موضوعات ريدينگ مشابه tpo ها بود در همان سطح
    ليسنينگ:
    اثر آب اكسيژنه براي درمان زخمها
    نحوه حفاظت سازه هاي بلند در برابر باد
    تاثير هنر عكاسي بر نقاشان آمريكا ( اين واقعا سخت بود)
    يك تكنولوژي جديد در باستان شناسي
    - ليسنينگ ٥٠ - ٥٠ بود نه خيلي سخت نه خيلي آسون و غير مشابه tpo ها

اسپيكينگ:
    ١- مزاياي برنامه فلكسيبل در كار
    ٢- ورزش يا مطالعه٣-
    ٣- مدرن كردن امكانات سالن ورزشي و مخالفت دانشجو
    ٤- متن روانشناسي در خصوص تلقين ذهني
    ٥- از دست دادن جشن تولد پدر
    ٦- نحوه مقابله گياهان با حشرات

رايتينگ:
    ١- پيدا شدن چند نگاتيو عكاسي و ارتباط اونها با يك هنرمند
    ٢- آيا مهارتهاي ارتباطي در موفقيت يك سياستمدار تاثير دارد؟ ( موضوع تازه اي بود)

Senior Member kran آواتار ها

شنبه 17 سپتامپر زنجان
    چند نکته....
    واقعا زنجان عالیه.. جوش، کیبردهای تازه اش، برخورد فوق العادشون
    کلا امروز 3 نفر بودیم باور نکردنی اروم و بی استرس.
    برای من لیسنینگ لانگ بود اما برای اون دونفر دیگه ریدینگ.

ریدینگ.
    در کل ریدینگ وحشتناک بود.
    1- متن روانشناسی در مورد بچه ها که یکسرس رفتارشون توی یکسال اول چطور تغییر میکند و دلیلش چیه.
    2- یک نوع meteorite بود که یکسری تفاوتها با meteorite شناخته شده داشت که با کمکش چگونگی شکل گیری زمین و solar system رو بررسی میکرند.
    3- در مورد یونان باستان بود. یکسری کار کرده بودند که از رکود اقتصادی توی یه برهه از زمان بیان بیرو
    4- به قول بچه ها ست تکراری بود و من نداشتم. در مورد پرنده bird که تو ستهای تکراری هم ناقصش هست.

لیسنینگ
    سخت بود. برای من لانگ بود و جالب اینکه که هیچ کدام از اون تو ست معروف نبودند. این مسئله یه کم تمرکزم رو رو ست پایانی بهم زد. جدیدا ETS رکب میزنه. متاسفانه همه 9 تا رو یادم نیست دوستان کمکم کنند.
    1- کانورسیشن.... شیشه اتاق پسره شکسته بود اومده بود یه اداره ای و میخاست تعمیر یا تعویضش کنند.
    2- در مورد یک نویسنده بود و کارش رو هم توضیح میداد
    3- در مورد Franklin و تاثیر autobiography این شخص رو امریکا.
    4- کانورسیشن دختره میخاست یه درسی رو حذف کند اما استادش داشت قانعش میکرد که حذف نکنه.
    5- چرا biodiversity توی بعضی نقاط بیشتر از بعضی نقاط است. مثلا استوا و قطب رو مقایسه میکرد و چند مثال هم زد.
    6- یکسری نانوذرات که به صورت طبیعی توی بدن یکسری پرندگان و حشرات یود که دامنه ای از زنگ رو براشون تولید میکرد.
    7-....
    8-....
    9-...

اسپیکینگ
    در حد تی پی اوها بود
    1- 3 نوع روش و کورس رو اورده بود که کدومش به کار دانشجو میاد. متاسفانه گزینه ها یادم نمیاد.
    2- به نظر شما کار گروهی از فردی بهتر است.
    3- ریدینگ از ایمیل یه استاد حرف میزد. که استاد از این به بعد برای ملاقات دانشجواش و جواب دادن به سوالاتشون از طریق video call استفاده میکند.
    دانشجو موافق بود. 1- save time
    2- more available
    4- کشاورزها از چند گیاه همزمان استفاده میکنند برای رفع نیاز همدیگر.
    مثلا ذرت و نخود. یکی نیتروژن میده به خاک یکی ستون میشه برای رشد دیگری.
    5- دختره دوستش اومده بود کمکش یرای تمیز کردن اپارتمانش ولی زده بود رنگ رو ریخته بود روی coat.
    یا هزینه رو دوستش باس میداد یا یه کوت از خواهرش میگرفت
    6- دو روش بود که باعث میشد بیزنس افت کند.
    1- physical equipment مثل استفاده از کش ریجستر قدیمی تو سوپر مارکت. افزایش زمان
    2- employee training اگر کارمند اموزش نبینه به بیرینس ضرر میرسونه. مثلا مشتری خیلی دنبا وسایل میگرده و خسته میشه.

رایتینگ
    1- روش desalination برای گرفتن آب از دریا.
    ریدنگ میگفت ضرر دارد چون موجودات دریایی گیر میکنند و میمیرند. انرژی زیادی میخاد و زمین رو گرم میکند. پسابش زیاده و به موجودات دریایی ضرر میرسونه.
    لیسنینگ هم گفت نه ضرر ندارد چون کمپانیها از sound generator و flash lightening استفاده میکنند و موجودات میترسن و در میرن و دیگه سراغ تجهیزات نمیاند.
    یه روشی است به اسم cloud weather که انرزی این تکنولوژی رو تا مین میکند.
    پسابش رو تبخیر میکنند و یکسری residue میمونه که برای صنعت کاربردیه

2-به نظرتون خوردن غذا تو رستوران خوبه یا خونه؟

من ۱۷ سپتامبر مرکز معرفت امتحان دادم. لیستنینگ بسیار نکته دار بود و گزینه های شبیه به هم داشت و ریدینگ هم خیلی سخت بود. خصوصا واسه من لانگ بود و تمام انرژیم واسه لیستنینگ گرفته شد! خصوصا متن شماره سه ای که دوستمون در پست بالا توضیح دادن.
    من فقط چند تا نکته بگم که مثل مطالب پست قبلی تکراری نشه.
    لیستنینگ اصلا مثل تی پی او ها نبود و به نظرم باید روش نوت برداری رو کلا عوض کرد چون ست دومش خیلی کم به نوتها وابسته بود. بنابرین خیلی تمرکز کنید. راستی یه لکچرش بریتیش بود که به نظرم تاثیری در دشواری فهم نداره پس خودتونو درگیر لهجه نکنید.
    ریدینگ سوالاش غیر از متن تمدن یونان آسون بود ولی متنها خیلی ساده نبود. سوالات لغتش هم غیر از یکی آسون و راحت بود. راستی ستی که نمره ش حساب نمیشه در مورد bird singing بود.
    رایتینگ اینتگریتد لغات پیچیده تری نسبتا داشت که شخص مبتدی ممکنه نتونه متن رو درست بفهمه. ولی در کل اسپیکینگ و رایتینگ خیلی راحت تر از ریدینگ و لیستنینگ بودن.

Junior Member

من ۱۷ سپتامبر مرکز تبریز امتحان دادم. ریدینگ لانگ خورده بود بهم. غیر ریدینگ اول که وحشتناک واسم سخت بود، سه ریدینگ بعدی زیاد سخت نبودند. موضوعات ریدینگ غیر ریدینگ چهارم که درباره تئوری جغرافیایی تشکیل یک دره به وسیله سیل بود، مشابه دوستمون در پست های بالا بود.
    بخش لیسینینگ مشابه دوستمون بود. از لهجه بریتیش کمی نگرانی داشتم که خدا رو شکر زیاد سخت نبود. کمی به نظرم لکچرها طولانی بودند و گزینه ها نزدیک بهم
    اسپیکینک کاملا در حد TPO بود.
    رایتینگ اینتگرید روی لکچر باید دقت زیادی می شد چون لغات جدیدی داشت. ولی در کل زیاد سخت نبود.

17 سپتامبر امیر بهادر ازمون دادم. موارد رو دوستان در پستهای قبلی گفتن، برای من ازمون سنگینی بود.
    موردی که به نظرم اومد که اضافه کنم در رابطه با رایتینگ
    اینتگرید بود. برا اولین بار بود که در این بخش میدیدم که لکچرر به هیچ عنوان نظر مخالفی نداشت. و در ابتدا قبول کرد که salination یا
    desalination ایرادات رو داره و برای اون solutions ارائه شده است و به طور کلی راه حل ارائه کرد. این مورد نوشتن بر اساس ساید مخالف رو سخت کرده بود. یعنی به نظرم اصلا بحث refute, oppose مطرح نبود. در ضمن در برخی سوالات هم موارد رو با لحجه زیبای بریتیش میگفت. در یکی از سوالات هم صورت سوال 2 صدای مختلف بود. اصلا چیزی بود این ازمون.
    سوال سه اسپیکینگ هم announcement نبود، ایمیل استاد بود، خیلی سخت نبود ولی این مورد یعنی ایمیل استاد هم به ندرت در تافل دیده میشه.

[QUOTE=sss2013;2342006]من ۱۷ سپتامبر مرکز تبریز امتحان دادم. ریدینگ لانگ خورده بود بهم. غیر ریدینگ اول که وحشتناک واسم سخت بود، سه ریدینگ بعدی زیاد سخت نبودند. موضوعات ریدینگ غیر ریدینگ چهارم که درباره تئوری جغرافیایی تشکیل یک دره به وسیله سیل بود، مشابه دوستمون در پست های بالا بود.
    بخش لیسینینگ مشابه دوستمون بود. از لهجه بریتیش کمی نگرانی داشتم که خدا رو شکر زیاد سخت نبود. کمی به نظرم لکچرها طولانی بودند و گزینه ها نزدیک بهم
    رایتینگ اینتگرید روی لکچر باید دقت زیادی می شد چون لغات جدیدی داشت. ولی در کل زیاد سخت نبود.[/QUO

سلام دوست عزیز
    شما صندوقتون پر بود من نتونستم خصوصی سوالم رو مطرح کنم
    میشه بفرمایید ست تکراری ردینگ شما چی بود؟
    و ست تکراری لیستنینگ این مرکز چی بود؟
    منم شنبه اون مرکز آزمون دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط sss2013 نمایش پست ها
    من ۱۷ سپتامبر مرکز تبریز امتحان دادم. ریدینگ لانگ خورده بود بهم. غیر ریدینگ اول که وحشتناک واسم سخت بود، سه ریدینگ بعدی زیاد سخت نبودند. موضوعات ریدینگ غیر ریدینگ چهارم که درباره تئوری جغرافیایی تشکیل یک دره به وسیله سیل بود، مشابه دوستمون در پست های بالا بود.
    رایتینگ اینتگرید روی لکچر باید دقت زیادی می شد چون لغات جدیدی داشت. ولی در کل زیاد سخت نبود.

سلام دوست عزیز
    شما صندوقتون پر بود من نتونستم خصوصی سوالم رو مطرح کنم
    میشه بفرمایید ست تکراری ردینگ شما چی بود؟
    و ست تکراری لیستنینگ این مرکز چی بود؟
    منم شنبه اون مرکز آزمون دارم

من شنبه مرکز سنجش امتحان دادم. سنتر خوبیه و اصلا هم گپر نیستن. من با شناسنامه قدیمی و کارت ملی تاریخ گذشته رفتم. مسئولش فقط به شوخی گفت عکس دوران نوجوانیته در کل محیط آرومیه اما بالاخره موقع اسپیکینگ و رایتیگ سر و صدا میشه که تو اسپیکینگ هواس منو پرت کرد و نتونستم مثل تو خونه جواب بدم. یک نکته دیگه که منو اذیت کرد کولراشون بود که سر ریدینگ به شدت سردم شد جوری که دیگه تمرکز نداشتم و بین ریدینگ و لیسنینگم پاشدم رفتم دسشویی. امتحان 12:30 بود و چون وقت نمیشد ناهار خورد آخر لیسنینگ دیگه نا نداشتم گوش بدم. به همین خاطر توصیه من اینه که نصف TPO ها رو تو شرایط نامناسب بزنید که آشنا بشین با این شرایط و تو امتحان شکه نشید. من تمام TPOها رو تو خونه و آرامش می زدم و ریدینگ و لیسنینگ تمام این آخریاشو 30 میشدم ولی تو آزمون فک کنم بخاطر دلایلی که گفتم کامل نشده باشم.
    در مورد موضوعات هموناییه که دوستامون گفتن فقط ریدینگ من لانگ بود و اون ریدینگی که در مورد bird میگن بوده واسه من نبود. اما در کل بنظر من متن ریدینگ از TPOها ساده تر بود و فقط اون ریدینگ در مورد یونان سوالاتش یکم پیچ و تاب داشت اما در کل می تونم بگم به هیچ وجه سخت تر از TPOها نبود.
    لیسنیک خیلی با اون جوی که میدن فرق داره. کاملا شمره و آروم صحبت می کنن و همونجور که دوستمون گفتن یکی از لکچرها بریتیش بود اما انقد شمرده حرف می زد که اصلا اذیت نمی کرد و اگه دقت نمی کردی متوجه لهجه اش نمی شدی. سوالات در حد TPOها بود و بازم تاکید می کنم این بخش امتحانم به هیچ وجه سخت تر از TPOها نبود.
    اسپیکینگم که بچه ها گفتن. خیلی عادی و مثل TPOها و تمام قسمت های اینتگریتدش بنظر من ساده بود و لغت عجیب غریب نداشت. چیری که منو اذیت کرد و نذاشت تمرکز کنم صدای درهم برهم بقیه بود.
    بنظر من برخلاق نظر دوستمون که رایتینگ اینتگریتد متفاوت با نرم TPOها بود این طور نبود. تو ریدینگ سه تا Concern راجع به یک فرآیند گفته بود و تو لکچر هر سه تاشو رد می کرد و می گفت راه حل داریم واسه شون و دلیلی واسه نگرانی وجود نداره. دقیقا مثل TPOها.
    و نکته آخر این که اگه براتو مقدور هست ( که برای من نبود) حتما تو یکی دو تا آزمون آزمایشی تو مرکزی که می خواید امتحان بدید شرکت کنید تا با شرایط آزمون آشنا بشید. من اگه امتحان این روز و تو خونه میذاشتن جلوم زیر 115 نمیشدم ولی بخاطر این شرایطی که گفتم شاید حول و حوشه 100 بشم. من فردای تافل تو همون مرکز GRE دادم و خیلی راضی تر بودم (وربال 160 و کوانت 170 که تو خونه هم به ندرت اینجور میشد)
    ویرایش توسط rahaazad2011 : September 19th, 2016 در ساعت 10:11 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)