صفحه 80 از 80 نخستنخست ... 307071727374757677787980
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 800

موضوع: ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كر

TOEFL July 15, 2017:
    دوستان من 15 July امتحان داشتم. تجربه آزمون رو میگم شاید مفید باشه براتون.
    سنتر سنجش که فوق العاده بود. کابین ها با هم فاصله داشت. اصلا صدا شنیده نمیشد. (حتی من تو وقت استراحت بر حسب اتفاق زودتر رفته بودم باز هم صدای اونایی که داشتن صحبت میکردن شنیده نمیشد. پیشنهاد میکنم زودتر برید سر کابینتون که تا موقع شروع یه دور تو ذهنتون Template ها رو مرور کنید و با آرامش خاطر شروع کنید.)
    جدیدا یه قانون گذاشتن که علاوه بر اون متنی که مینویسید که قوانین امتحان رو میدونید باید یه متن هم بخونید و صداتون ضبط بشه. (مربوط به همون قوانین هست.)

کلا به نظر من فقط listening ش سخت بود. گزینه ها خیلی شبیه هم بودند. (انقد که من خودم همیشه 2-3 دقیقه اضافه میارم تو listening ولی امروز به سوال آخر که رسید 4ثانیه بیشتر وقت نداشتم!) بچه هایی که اونجا بودن میگفتن انگار 2 هفته پیش هم همین طور بوده listening ش از همه سخت تر بوده.
    البته تو reading هم من همش از 20 دقیقه بیشتر وقت گذاشتم به جز آخری که خیلی آسون بود وقت هم اضافه آوردم. ( با این حال خیلی ها از reading هم ناراضی بودند.)
    speaking و writing به نظرم خیلی خوب بود در حد tpo های 40 به بعد.

#Reading
    1- Marine animals and corals under the oceans
    2- Dinosaurs, the ancestors of birds
    3- Nitrogen
    4- Trade and cargo-shipping among continents

#Listening
    1- یه RA که هنوز intern بود به اشتباه یکی از وسایل آزمایشگاه که حاوی ترکیباتی بود رو شسته بود.
    2- archaeology (Romanian emperors)
    3- یادم نمیاد
    4- یه دانشجوی گرافیک میخواست مهلت تحویل پروژه شو بیشتر کنه.
    5- astronomy
    6- painting

#Speaking
    1- از شما میخواهند که در یکی از فعالیت های زیر شرکت کنید برای کمک به environmental community service :
    a. collecting garbage from a park
    b. building bicycle routes
    c. planting new plants
    2- Agree/disagree عضو بودن دریک تیم ورزشی در کودکی باعث رفتار پرخاشگرانه ی بزرگسالی میشود.
    3- announcement about changing the policy of publishing the campus newspaper from 6 days a week to once a week
    4- psychological passage / members of a group
    5- یه دانشجو مسئول شیرینی های picnic بود شیرینیش خیلی خوب نشده بود، مونده بود یه بار دیگه درست کنه یا همینا رو ببره.
    6- competition methods animals adapt in order to access food resources (chemical and physical barrier)

#Writing
    1- در مورد یه گونه خاصی از اسب بود که در شمال آمریکا زندگی میکنه و متن میگفت برای environment تهدیده. استاد هم همه دلیل هاشو رد کرد.
    2- در بیشتر کشورها کودکان کمتر از 12 سال تنها یک معلم دارند درحالیکه از 12-18 سال چند معلم دارند. به نظر شما بهتر است کودکان کمتر از 12 هم چند معلم داشته باشند یا نه؟ (یه همچین جمله بود البته به صورت Agree/disagree)

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

پیش فرض پاسخ : ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!)

من 17 سپتامبر 2017 امتحان دادم.
    به نظرم خیلی امیدی نداشته باشید که موضوعات اخیر عیناً توی امتحان شما هم بیاد ولی برای آشنایی با سئوالات و تغییراتی که هر چند سال یکبار ممکنه داشته باشن خوبه.
    این موضوعات برای من اومده بودن:

ریدینگ (لانگ فرمت):
    - راههای غنی کردن خاک برای کشاورزی
    - تاریخچه کشف حرکت قاره‌ها
    - چطور مارهایی خاص به گوام رسیدند.
    - مستنداتی مربوط به نگهداری دایناسورها از بچه هایشان

لیسنینگ:
    - مکالمه (ساخت یک فیلم توسط دانشجو به عنوان کار درسی)
    - مکالمه (صحبت درباره نحوه قیمت گذاری در یک کاسبی کوچک)
    - لکچر درباره شعر یک شاعر بعد از انقلاب آمریکا
    - لکچر درباره ستاره‌های قرمز
    - لکچر درباره آلودگی صوتی در دریاها
    - لکچر درباره روش مثلثی برای تقسیم زمینها در آمریکا در حدود دو قرن قبل

اسپیکینگ:
    1- یادم نیست
    2- دانشگاه میخواهد قیمت غذاهای ناسالم را گرانتر کند. موافقید یا مخالف؟
    3- پروفسور ایمیلی زده است که از این به بعد ملاقاتها آنلاین خواهد بود. و نظر مثبت دانشجو
    4- متن و لکچر درباره تطبیق برخی جانوران با فصلهای سال و آوردن مثال از دو پروانه.
    5- دانشجویی یک درس را یادش رفته پاس کند و برای فارغ التحصیلی مشکل دارد.
    6- لکچر درباره فواید نقشه برداری مدرن

رایتینگ:
    1- متن و لکچر متضاد با هم درباره علل احتمالی خطوطی که روی زمین در کشور پرو وجود دارد.
    2- کدام روش برای جلوگیری از تقلب در تکالیف منزل مناسبتر است؟
    - نظارت والدین
    - افزایش تنبیه
    - تکالیف سختتر

پیش فرض پاسخ : ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!)

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman40 نمایش پست ها
    من 17 سپتامبر 2017 امتحان دادم.
    به نظرم خیلی امیدی نداشته باشید که موضوعات اخیر عیناً توی امتحان شما هم بیاد ولی برای آشنایی با سئوالات و تغییراتی که هر چند سال یکبار ممکنه داشته باشن خوبه.
    این موضوعات برای من اومده بودن:

ریدینگ (لانگ فرمت):
    - راههای غنی کردن خاک برای کشاورزی
    - تاریخچه کشف حرکت قاره‌ها
    - چطور مارهایی خاص به گوام رسیدند.
    - مستنداتی مربوط به نگهداری دایناسورها از بچه هایشان

لیسنینگ:
    - مکالمه (ساخت یک فیلم توسط دانشجو به عنوان کار درسی)
    - مکالمه (صحبت درباره نحوه قیمت گذاری در یک کاسبی کوچک)
    - لکچر درباره شعر یک شاعر بعد از انقلاب آمریکا
    - لکچر درباره ستاره‌های قرمز
    - لکچر درباره آلودگی صوتی در دریاها
    - لکچر درباره روش مثلثی برای تقسیم زمینها در آمریکا در حدود دو قرن قبل

اسپیکینگ:
    1- یادم نیست
    2- دانشگاه میخواهد قیمت غذاهای ناسالم را گرانتر کند. موافقید یا مخالف؟
    3- پروفسور ایمیلی زده است که از این به بعد ملاقاتها آنلاین خواهد بود. و نظر مثبت دانشجو
    4- متن و لکچر درباره تطبیق برخی جانوران با فصلهای سال و آوردن مثال از دو پروانه.
    5- دانشجویی یک درس را یادش رفته پاس کند و برای فارغ التحصیلی مشکل دارد.
    6- لکچر درباره فواید نقشه برداری مدرن

رایتینگ:
    1- متن و لکچر متضاد با هم درباره علل احتمالی خطوطی که روی زمین در کشور پرو وجود دارد.
    2- کدام روش برای جلوگیری از تقلب در تکالیف منزل مناسبتر است؟
    - نظارت والدین
    - افزایش تنبیه
    - تکالیف سختتر
    سلام
    من هم 17 سپتامبر امتحان دادم مرکز سازمان سنجش وزارت بهداشت (روبروی پارک اوستا)
    ریدینگ و لیسنینگ موضوعاتش با امتحان شما متفاوت بود و الان یادم نیست
    ولی اسپیکینگ و رایتینگ دقیقا یکی بود
    اسپیکینگ تسک 1 هم سوالش این بود:
    برای یک businessman چه فاکتوری میتونه به توسعه دادن بیزینسش کمک کنه؟
    1) being social and friendly
    2) و 3) یادم نیست! چون همین اولی رو انتخاب کردم

در کل به نظرم جدیدا بیشتر موضوعات برای اسپیکینگ و رایتینگ رو چند گزینه ای میدن و باید بتونید خیلی سریع صورت سوال رو بخونید و از بین گزینه های مختلف یکی رو انتخاب کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Hydraulic Structures

سلام. من دیروز 15 اکتبر سنتر خاتم امتحان داشتم. امتحان عین تی پی او ها بود. امتحان ساعت 9 صبح شروع شد و ریدینگ لانگ بود. قابل فهم بود ونکته خاصی نداشت. لیسنینگ هم سرعتشون از تی پی او ها بنظرم کمی اهسته تر بود. فقط یک لکچر لهجه غیلی غلیظ داشت ولی بازم قابل فهم بود. اسپیکینگ هم یه مورد کاملا از تی پی او بود. سوال 4: پروفسور در مورد پسرش صحبت میکنه که یه قطار اسباب بازی داره بعدس قطار واقعی را بهش توضیح میده. رایتینگم خیلی اسون بود. سوال یک مکانی بود توی روسیه که توی ریدینگ سه تا فزضیه را توضیح داد که ممکنه در مورد کاربردش باشه. توی لکچر هم اون ها رو رد کرد. سوال دو رایتینگ هم این بود که برای تربیت بچه ها کدوم بهتره؟1- محدود کردن تلویزیون2- بیشتر وقت گذروندن باهاش3- نظارت بیشتر روی دوستاش. در کل امتحان از اونی که فکر میکردم راحت تر بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

با سلام.
    این خلاصه ی هر آنچه یادم مونده از امتحانمه که برای بار دومم بود.
    تاریخ :21 اکتبر.

ریدینگ:1-تجارت و توسعه ی اون از انگلیس به کشورهای اروپایی خصوصا هلند.
    2:کشاورزی
    3:یادم نیست
    لیسنینگ: لانگ فرمت بود و قطعی هم داشتم میزم و کمپیوترمو عوض کردن.
    1- دانشچوی ادبیات درمورد کنفرانس اخیرش و شعری که نفهمیده صحبت میکرد با استادش
    2-کلاس بیولوژی
    3- مشکلات کمبود آب
    4-کلاس رمین شناسی
    5-دانشجو مشکلات مقاله نویسی داشت و کمک میخواست از یه استاد دپارتمان دیگه
    6- کلاس دریاشناسی و ماهی و ربطش به مواد شیمیایی و لابراتوار کلاس شیمی میشد.
    بقیش هم یادم نیست اونقد که استرس گرفتم سر خراب شدن دستگاهم.

اسپیکینگ:1- برای داشتن هم خونه تون(حوابگاه) کدوم ویزگی مهمتره:1-دوستانه بودن(انتخاب من 2-باهوش بودن 3- یادم نیست
    2- موافقین که با حیوانات باید مثل انسان ها رفتار شه؟
    3-نامه نوشته بودن به دانشکاه که فشار آب خوابگاه رو کم کنن که صرفه جویی بشه برای کل جامعه بعد پسره موافق نبود میگفت هزینه اون دستگاه ها گرون میشه برا دانشگاه .
    4-
    5-پسره رفته بود مامانشو ببینه یه شهده دیگه جزوشو جا گذاشته بود. بهشون ایمیل زده بود که براش بفدستن ولی اونا رفته بودن یه شهده دیگه اینم امتحان داشت فرداش. 2تا راه حل داشت : 1-بره به استاده بگه ولی نمرش کم میشد اگه به تعویق بندازه 2 - دوباره ایمیل بزنه و صبر کنه تا از مسافرت برگردن ولی اینم خوب نبود چون وقتش تلف میشد و نمی دسید بخونه
    6- استراحت بین روزهای کاری موجب بازدهی مثبت میشه و کارایی کارمندها بالا میره. مثالش تعطیلی سه روز هفته و ساعت ناهر و قدم زدن بود.

رایتینگ :1- ببرهای وحشی در حال انقراض بودن و متن 3 تا علتش دو گفته بود و لکچر 3 تا راه حل داده بود.1-میان گوسفندها رو بخورن کشاورزها میکشنشون. 2-شکارچی ها میکشنشون که پوستشنو بفروشن و این یک بیزینسه نمیشه قطعش کرد.3- ببر ها عذا پیدا نمیکنن و میمیرن از گشنگی

حالا راه حل های لکچر : 1:به کشاورزها کمک مالی بشه از طریق جزب توریست و ایجاد شغل
    2 - نظارت هوایی با تجهیزاتی مثل ایرکرفت بشه و اعمال شکارچی ها رو زیر نظر بگیرن
    3- چارت بندی کنن زمین ها رو که اگه عذا پیدا نکردن برن پارت بعدی.

رایتینگ 2 : محقق ها میگن باید کامپیوتر و موبایل رو برای دانش آموزان محدود کرد توسط مادرپدر. موافقین یا مخالف؟

Junior Member

سلام کسی دوستان امروز امتحان داشته 09/12/0217 دسامبر

ریدینگ به نظر من خیلی سخت بود ولانگ فرمت

فقط یه موردش الان یادم میاد که و تقریبا دوتا متن هم نریسیدم بخونم و فقط لغات زدم که احتمال بالا نمره بسیار کمی میگیرم

یکی از اونا در مورد خط آهن بود در آلمان

لیسنگ ها هم خیلی سخت بودن نسبت به تی پی او هایی که اخیرا زدم البته استرس هم دخیل بود

اسپیکنگ سوال ها اول دوم با فرمت نوت فول متفاوت بود ولی خوب میشد جواب داد بقیشون هم بعد نبودن

یکی در مورد معلم زبان خارجی بود که امده کشور ما
    یکی هم قرار بود برادرش بیاد هم زمان باید میرفت دفتر روزنامه...
    یکی هم در مورد دانه های بعضی از گیاهان بود که دیر رشد میکن چون ...

رایتینگ سوال اول من اصلا انتظار همچین متن سنگینی نداشتم خیلی سخت بود با توجه به tpo که زدم خیلی سخت بود توضیحشم از سوالات لیسنینگ سختر بود!!!!

وکلا چیزی ازش یادم نیست یه شهاب سنگ بود ظاهرا که برخود کرده و باعث یکسری ماجرا شده !!!!

کلا فقط کپی کردم از متن و دو سه تا کلمه از استاد یادم بود نوشتم من قبلا اینو تو ازمون های ازمایشی خوب مینوشتم و روش حساب بالایی باز کرده بودم!!!!

رایتنگ دوم هم سه جوابه بود و درمورد توانایی که معلم باید داشته باشه بود سه تا توانایی بود که باید یکیشو انتخاب میکردیم
    ویرایش توسط Sara.A : December 10th, 2017 در ساعت 07:35 PM دلیل: حذف پرسش خارج از قوانین تاپیک

سلام
    من 13 ژانویه 2018 در مرکز خاتم امتحان دادم.
    لیسنینگ به نظرم سخت بود.
    موضوع تسک اول اسپیکینگ یک advantageو یکdisadvantage از درس خواندن گروهی
    تسک 2: آیا شما موافقید که عقاید اطرافیانتان را درباره مسایل سیاسی عوض کنید؟
    رایتینگ: اولی درباره یک ماهی به نام lionfish که به عنوان یک منبع غذایی مصرف شود.
    دومی درباره ایا موافقید که دولت برای مسافرت و تحقیق در فضا هزینه کند.

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

خب طبق توضیحاتی که توی تاپیک دیتابیس نمرات تافل دادم، به دلایلی بعد از سه سال تو خود آمریکا دوباره امتحان تافل دادم (29 جون) و اینم موضوعات تا جایی که یادمه:

اسپیکینگ سوال اول پرسید اگه رفیقت یا فامیل بخوان بیان شهری که هستی، بدترین زمان برای مسافرت کدومه و چرا. که من همین شهر لوگان در یوتا رو به عنوان جواب گفتم و اینکه بدترین زمان نوامبر و سه چهار ماه بعدش هست چون زمستون خیلی طولانی و سردی داره و از این حرفا.

سوال دوم گفت موافقی پدر و مادرها در ازای کسب موفقیت تحصیلی، به بچه ها جایزه بدن؟ که این سوال جالبه مشابه تسک دوم رایتینگ سه سال پیشم بود و گفتم موافقم چون بچه تو اون سن خیلی حالیش نیست که عملکردش در مدرسه چه تاثیری رو آینده اش داره و بنابراین باید یه عامل انگیزه و تشویق خارجی باشه و خودمم بچه بودم نمراتم که خوب شد برام سگا و میکرو خریدن و این حرفا

سوال سوم اعلامیه این بود که یه شب هر سال تو دانشگاه یه جشنی برگزار میشد و پسره مخالف بود میگفت اولا سر و صداش زیاده نمیذاره درس بخونیم دوما اتوبوس دانشگاه تعطیل میشه اون شب و این بده. دختره میگفت نه تو داری چرت میگی چون اولا میتونی بری کتابخونه که ساکته درس بخونی و دوما کلا از این سر دانشگاه تا اون سرش نیم ساعت بیشتر پیاده روی نیست پس نبودن اتوبوس برای یک شب مشکلی نیست.

سوال چهارم متن در مورد اینکه بعضی حیوانات از رفتار یه حیوان دیگه به نفع خودشون استفاده میکنن بود. مثالش هم یه ماهی بود که تخمهاش رو برای محافظت توی دهنش نگه میداره و میگفت یه ماهی یا خزنده دیگه که اینو میدونه میره تخمهاشو قاطی تخمهای اون ماهیه میریزه در نتیجه ماهیه از تخم هر دو محافظت میکنه ناخواسته.

سوال پنجم مشکل این بود که میخواستن یه مراسم تقدیر و اینا برگزار کنن اما چمیدونم سالنی که رزرو کرده بود به مشکل خورده بود و دختره میگفت بدبخت شدم چکار کنم مهمونا بیان و سالن نباشه آبروم میره و اینا که راستش این سوال اینقدر دیتیل دادن توی مکالمشون که خودمم نفهمیدم چطور جمع و جور کردم و گفتم!

سوال ششم هم فکر میکنم بحث ارتباط شرکتها و بیزنس ها با مشتریان بود و دو نوع رو مطرح کرد یکی از طریق نظرسنجی و یکی دیگه از طریق بررسی آمار و اطلاعات آماری فروش محصولاتشون تا از این طریق بفهمن چرا فلان محصول فروش داره میره یا نمیره. مثال هاش هم از یه کمپانی خودروسازی بود.

رایتینگ تسک اول در مورد یخ زدن سطح جاده ها و لغزنده شدنش در فصل سرما بود که سه تا راه حل نمک پاشی، ماسه پاشی، و استفاده از صفحات خوردشیدی که گرم میشن و یخ رو ذوب میکنن مطرح کرد که استاده هم معایب هر سه روش رو گفت. مثلا نمک رو گفت ممکنه بره به آبهای اطراف نفوذ کنه و طبیعت و اکوسیستم منطقه رو خراب کنه یا ماسه میگفت در اثر عبور خودروها میپاشه به اطراف و هدر میره و صفحات خورشیدی هم میگفت چمیدونم بعد از مدتی خراب میشن و این چیزا.

رایتینگ تسک دوم هم پرسیده بود بعضی ها معتقدن که رقابت بین دوستان باید اجتناب بشه چون ممکنه اثر منفی روی رفاقتشون بذاره، موافقی یا نه. که من گفتم موافقم و دیگه در اون لحظه هر دلیل و مثال با ربط و بی ربطی بود سرهم کردم برای ساپورت موضعم! مثلا گفتم من و رفیقم با هم تافل میخوندیم و یه جورایی رقیب باودیم اما همون اندرکنش و ارتباطی که بواسطه تافل مدام با هم داشتیم صمیمیتمون رو بیشتر کرد یا مثال دیگه مسی و نیمار توی بارسلونا که قاعدتا رقیب هم باید میبودن اما در آخر هم احترام بیشتری برای همدیگه قائل بودن هم صمیمی شدن.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial ENG, IUST

my exam date was on July 27th U.S.
    s1 :which do you prefer booking hotel online or loca houses
    s2 do you prefer scintist work withut supervison or with supervision
    s3: art major student announcmet the
    best way for learning s art major sending students with professor s out
    the man in listening agrees that the best way to educate art majors is sending them with profs to art musimums
    the woman in lecture says she had a nice experice visiting the post office with huge ceiling full of mirrors
    q4: a kind of crabs share their shells and and kind of sacrifice without destroying old shells
    q5 man had problem with his roomatewho had not done his responsibiliy and went out the night they should be prepared for big presentation
    the man said that because they had extra bounous they can use however woman says is that both of you should use their bonus ?
    the man had told two solutions 1- presenting incomplte material and announcing his roomatte as who will be penalized
    2- or not presenting and eachone penalized.
    q6 dont remember!!
    W1: the eraph building dams and damage trees and increase errosion and interfee with fish migration
    Prof count arguments tree less areas provide place for flowers, and these dams protestect river beds form errosion because huge water cause and these dams prevent that, the fish can find other route because rivers are connected. The water behind dam i.e. pond make ideal place for small fish to feed.
    W2 will students learn from watching movie as equally as reading books.

reading had 4 passage and listening did not had either rafuallsa flower or other expert knows.
    i

Junior Member

سلام.
    ممکنه خواهش کنم کسانی که آگست به بعد امتحان تافل داشتند تجربیات خودشون رو از فرمت جدید آزمون اینجا منتشر کنند؟
    یا اگر وبسایتی می شناسید که در اونجا این تجربیات به اشتراک گذاشته میشه امکان داره معرفی کنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)