صفحه 16 از 80 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 800

موضوع: ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!)

پیش فرض پاسخ : موضوعات speaking و Writing تافلهاي اخير iBT چي بوده ؟

Oct/30
    writing: agree or disagree? becoming an educated person is easier than past times
    speaking: where is your favorite place for studying? why

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

30 اکتبر
    Speaking: اولی: بهترین جا برای درس خواندن شما کجاست؟ چرا؟
    دومی: آیا با این نظر موافقید که کادوهایی که توسط خود فرد ساخته و هدیه داده می شه بهتر از کادوی خریداری شده است؟

Writing: آیا موافقید که تحصیل کردن امروزه برای افراد ساده تر از گذشته شده است؟
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

31 اکتبر
    speaking: مهمترین روز زندگیتون کی بوده
    ایا موافقید یا مخالف که تماشا کردن تلویزیون وقت تلف کردن هست
    writing بعضی مردم ترجیح میدن کاری داشته باشن که حقوقش کم باشه ولی امنیت شغلی داشته باشند ولی بعضی ترجیح میدن که حقوقشون زیاد باشه با اینکه ممکنه امنیت شغلی نداشته باشن

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان
    تشکر می کنم از تمام افرادی که موضوعات امتحان هاشون رو در سایت گذاشتند. استفاده کردم.

من هم موضوعات OCtober 31 خودم را می گذارم:

Independent Speaking: 1- Describe an important day in your life. Why it was important and what did you do
    2- Agree or disagree: Watching TV takes time from other more important activities (جمله دقیق اش یادم نیست ولی منظور این بود که Watchin TV is a waste of time)

Integrated Speaking بسیار بسیار ساده و قابل فهم بود. در صورتیکه از این بخش از همه وحشت ام بیشتر بود و در تمرین های Delta و ... همیشه یه نکاتی را جا می انداختم، سر امتحان اصلی فکر می کنم همه مطالب رو گفتم. دیگه نمی دونم همیشه به این سادگی هست یا این هم شانسی است.
    گرچه به نظر خودم نوشتن موضوعات امتحان Integrated خیلی به درد بقیه نمی خوره ولی می نویسم:
    1- یک دانشجو تقاضا داده بود در کمپ دانشگاه توسط دانشجویان یک کافی شاپ یا رستوران برقرار شود. 2 نفر بحث کردند و یکی شون موافق بود چون دانشجویان business یاد می گیرند و برای آیندشون خوبه. رستوران خود دانشگاه شلوغه و صف طولانی داره. اگر هم بخواهیم بریم بیرون از دانشگاه چند ساعت طول داره.
    2- topic: experience goods یه سخنرانی بود که می گفت برای جلب مشتری باید محصول مجانی بدهیم تا از کیفیت مردم را مطمئن کنیم. در یک مطالعه DVD آموزشی مجانی به معلم های یک مدرسه دادند و بچه ها خوششان آمد و معلم ها سفارش بقیه مجموعه ها را دادند. این طوری پول DVD مجانی هم جبران شد.
    3- دختره می خواست term paper بنویسه ولی کتاب اش رو کتابخوانه خودشون نداشت ولی یه کتابخوانه دیگه داشت. حالا یا باید می خواست دانشگاه تقاضا بده کتاب را براش بیارند که چند روز طول داشت اون وقت دیگه وقت باقی نمی موند بخوندش. یا خودش با ماشین می رفت بگیره ولی چند تا کلاس اش رو از دست می داد. من گفتم آخری بهتره چون اگه واقعا می خواهد کتاب رو زودتر داشته باشه بنویسه بهتره خودش بره بگیره.
    4- یک نوع درخت که با داشتن دو ویژگی triangle shape و Dark green leaves می توانست در شرایط زمستانی سخت کانادا دوام بیارد.

Integrated Writing: متن می گفت wave power از Solar and wind power بسیار بهتره. ولی Lecture گفت مشکلات خودش رو داره مثل قیمت بالا، نیاز به Backup، و کنار دریا بودن باعث خرابی تجهیزات میشه به دلیل نیروهای دریا و آب شور. (خیلی ساده بود. فقط تمرکز می خواست تا همه point ها رو بگیری)

Independent writing: Agree or disagree: People like jobs with low salary but secure rather than high-paying salary but which can be lost.
    (بچه ها سوال رو خوب بخونید. من نمی دونم چرا هول شدم فکر کردم می گهWhich one do you prefer البته خوبه high-paying رو انتخاب کردم و دلایل خودم رو نوشتم. نمی دونم! امیدوارم 0 نده بهم.)

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

سلام و با آرزوی موفقیت برای همگی:
    امتحان 13 نوامبر-22 آبان-مرکز امیربهادر
    اسپیکینگ:
    WHICH OF THESE OCCUPATIONS IS MOST REWARDING?
    1.UNIVERSITY PROFESSOR
    2. ENVIRONMENTAL SCIENTIST
    3.JOURNALIST

دوست دارین در فضایی که تعداد افراد زیادی توش هستن مثل کتابخونه درس بخونین یا جایی که آدمهای کمی توش هستند یا حتی کسی نیست

WRITING:

AGREE/DISAGREE:
    UNIVERSITIES FOR IMPROVING EDUCATION SHOULD RISE PROFESSORS SALARIES

من و دوستام هر کدوممون ریدینگ و لیستنینگ لانگ فرمت بودیم و با مقایسشون فیمیدیم کدوماشون اضافی هستن...اینجا مینویسم شاید تو آزمونهای بعدی بیاد:
    ریدینگ:
    ریدینگ هامون با عکس بود
    درباره خط هیروگلیف و تفاوتش با یه خط دیگه که تو لوحه گلی نوشته میشدن ولی هیروگلیف رو پاپیروسه و اینا...عکساشم بود
    درباره روانشناسی کودک....اینکه بچه از کی میفهمه که ذهن با واقعیت تفاوت داره و ازمایشهای مربوطه...از کی میفهمه که میفهمه!!!!
    لیسنینگ:
    بیولوژی: چه جوری یک گیاه عجیب و غریب را ریشه یابی کنیم
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

سوالات تافل 21 نوامبر:
    S1: يه فعاليت جالبي كه در كودكي همراه با خانوادتون انجام مي داديد چي بوده؟ و چرا براتون خاطره انگيز بوده
    S2:يادم نمياد
    W: Do you agree or disagree that younger student(between 5 to 10 years old) should be required to have art and music besids math, science
    ویرایش توسط tondarchabok : November 22nd, 2010 در ساعت 08:42 AM

21 November زنجان

S1: فعالیتی که در کودکی به همراه خانوادتون انجام می دادید و از اون لذت می بردید چی بوده و توضیح بدید چرا ؟
    S2: به نظرم در مورد conversation بین دو تا دانشجو بود که دختره می گفت آپارتمانمو به تازگی عوض کردم اما اینجای جدیدی که می خوام برم دیوارهاش خیلی خرابه و جای قاب و نقاشی و اینجور چیزا مونده. حالا دو تا انتخاب داشت : 1. یا صاحبخونه این کارها رو واسش می کرد که اون دختره باید هزینشو پرداخت می کرد 2 . یا خودش شخصا اون کار رو انجام می داد که البته هزینه بالایی براش نداشت اما وقت زیادی برای این کار نداشت. حالا بعد از این داستان سوال این بود که مشکل دختره رو توضیح بدید و بگید اگر شما جای اون بودید چیکار می کردید؟!!

یکی ازSpeaking های بعدی هم در مورد پرنده ها بود که مطالبی در مورد (Prelearning (learning before birth داده بود که مثلا فلان پرنده خاص زمانی که داخل تخم هست به صداهای (Cries) مادرش گوش میده و بعد از اینکه تخم همه پرنده ها باز شد از این طریق اونها می تونن همدیگر رو شناسایی کنند. (حالا اگر باز هم یادم امد براتون می نویسم)

Reading :Writing 1 در مورد مکانی (اگر اشتباه نکنم hilltop به معنای بالای تپه) صحبت می کرد و می گفت که ساکنین اونجا از 3 طریق قابل حمله بودند:
    1. از طریق جاهایی که دیوار نداشت (به نظرم یه حالتی شبیه قلعه داشته، من که اینطوری فکر کردم) . حالا در این قلعه یه جاهایی بوده که دیوار نداشته و همین مساله اونها رو آسیب پذیر می کرد.
    2. از طریق داشتن راههای ورودی متعدد (entraceways) که باعش میشد دشمن راخت تر بهشون حمله کنه.
    3. چاهای آب (wells) متعددی نداشتند و همین مساله باعث میشد که اگر محاصره میشدند ساکنین از تشنگی و گرسنگی می مردند.

اما listening به راحتی همه رو نقض کرد و گفت:
    اول اینکه: درسته که بعضی جاها دیوار نداشت اما بوسیله موانع طبیعی مثل تپه و صخره و اینجور چیزا محافظت میشد.
    دوم اینکه: درسته که راههای ورودی متعدد بود اما این امکان رو برای مدافع ها (defenders) فراهم میکرد که دشمن رو به راحتی ببینند. با این حال در های ورودی باریک بودند و پهناشون به حدی نبود که دشمن به راحتی عبور کنه.
    سوم اینکه: (اینو متاسفانه درست متوجه نشدم) شاید اینطوری بود که: در اون زمان رسم نبوده که اینطوری محاصره کنند و اصلا اون منطقه یک منطقه خشک بوده و طبیعی هست که نباید هم چاههای آب زیادی داشته باشد.

Writing2: گفته بود آیا با این موضوع موافقید یا مخالف که بچه ها در سنین کم به همراه دروسی مثل تاریخ و ریاضی و . . . دروسی مثل art و music هم داشته باشند.

در مورد listening نمی دونستم کجا بنویسم بنابراین اگر مدیر محترم این مطلب رو لازم ندیدند پاکش کنن. در آخر قسمت listening به من سه تا listening داده شده (فرمت لیسنینگ برای من لانگ بود) که دقیقا این سه تا همونهایی بود که در امتحان قبلیم که بازم لانگ بود بهم داده بودن. شاید بد نباشه یک تاپیک هم برای موضوعات reading و listening ایجاد کنیم.

دوستان اینها برداشت های من بود. اگر جایی اشکالی می بینید به من بگید که ختما تصییح کنم.
    ضمنا این کلمات انگلیسی هم وارد این متن ها کردم چون دیدم که برگزار کنندکان این آزمون علاقه خاصی به بعضی کلمات دارند و دونسن اونها برای دوستان در آزمونهای بعدی کمک میکنه. پس اگر مدیر محترم اجازه بدن همراه با نوشتن موضوعات کلمات کلیدی و مورد بحث اونها رو هم داخل یک پرانتز کنارش بنویسید تا دوستان با خوندن این مباحث بعضی از کلمات کلیدی رو هم یاد بگیرن. اگر هم که صلاح دونستن بگن تا در یک تاپیک جدید بحث کنیم.

از جمله کلمات کلیدی که بارها و بارها دیدم و تکرار شده در چهار قسمت مختلف: Urban (شهری، مدنی) / Meteorite (شهاب سنگ)

با آرزوی بهترین ها برای همگی.

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

پیش فرض پاسخ : موضوعات listening های اخیر چی بوده؟ توضیح بدید.

از خودم شروع می کنم. البته چون مدتی ازش گذشته همشو یادم نیست اما تا آنجایی که یادم میاد براتونمی نویسم. دوستان اگر بلافاصله در این تاپیک موضوعاتشونو وارد کنند حتما تعداد زیادی از اونها رو یادشونه. سر جلسه یادتون باشه همه رو به خاطر بسپارید تا بوسیله این تاپیک اندکی از زحمات و راهنمایی های بقیه دوستان در فروم رو بپردازید. ممنون از همگی.
    مشترکات 25 July و 21 November
    1. در مورد دختری بود که کیف خود حاوی ID کارت و کارت تغذیه خودشو گم کرده بود و حالا برای ورود به خوابگاه یا ساختمان های دیگه از اون ID کارت می خواستن و مراجعه کرده بود به یکی از مسولین دانشجویی و اون شخص ازش پاسپورت رو خواست که دختره گفت اونو داخل خوابگاه گذاشته و برای ورود ازش ID کارت می خوان. بعد ازش شماره ID رو خواست و به این ترتیب اجازه این رو صادر کرد که در ساختمان امور دانشجویی همراه با اسکورت وارد بشه و به این ترتیب ID کارت جدید و پس از اون کارت تغذیه جدید رو بگیره.
    2. در مورد نورون ها و سلول های neuron cells و glial cells (سلول های عصبی) بود که می گفت در ابتدا فکر می کردند glial cells فقط نقش تغذیه نورون ها رو بر عهده دارند. اما با مطالعات وسیع تر فهمیدند که در پیام های عصبی هم شرکت می کنند و پیام ها کلا بین (N_N) و (N_G) و فکر کنم (G_G) بود و بعدها فهمیدند که در افرادی که باهوش تر هستند تعداد بیشتری از این glial cells ها دارند و در آخر پروفسور پیشنهاد می داد که مطالعات روی این glial cells به دلیل عملکرد های پیچیدشون خیلی مفیده و دانشجوها رو ترغیب می کرد که روی این قضیه کار کنند.
    اگر قسمت هایی نیاز به تصییح داره دوستان بگن تا تصییح کنم. اگر باز هم یادم آمد براتون می نویسم.

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : موضوعات Reading های اخیر چی بوده؟ لطفا کلمات کلیدی و مشکل اونها رو با معنی بنو

Reading من یکیشو که یادم میاد در مورد یه قبیله ای( فکر می کنم ) بود به اسم Halaf؛ که فرهنگش رو و اقتصادش رو می گفت که چطور گسترش داده؛ از طریق نقاشی و طراحی ای خاص بر روی کاشی و سرامیک !
    و کشور های انگلیس و اسپانیا هم در این مسیر نقش داشتن.
    یکی دیگه هم در مورد کشاورزی بود
    واقعا متن سختی بود
    امیدوارم جابجا نگفته باشم چون بیشتر از این یادم نمیاد

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : موضوعات listening های اخیر چی بوده؟ توضیح بدید.

27 نومبر
    یکیش در مورد 2wheelers و یکی دیگه در مورد امواج مغناطیسی و VLF very low frequency
    بیشتر یادم نمیاد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)