صفحه 6 از 80 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 800

موضوع: ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!)

پیش فرض پاسخ : موضوعات speaking و Writing تافلهاي اخير iBT چي بوده ؟

من امروز 28 سپتامبر امتحان دادم…
    Test center که مجتمع فنی بود خیلی خوب بود. ولی حیف که >..........Reading شدیدا حالمو گرفت مخصوصا اولیش! به صورت فاجعه ای سخت بود!

سوالای speaking :

1- برنامه سفر آیندت چیه؟ کجا دوست داری بری و چرا؟
    2- بعضی دوست دارن بلافاصله بعد مدرسه برن دانشگاه بعضی نه دوست دارن یه gap بیفته بین ایندوتا! تو چی دوست داری؟

سوال writing :
    بعضی فکر میکنن تنها راه موثز واسه تشویق ملت به ذخیره انرژی گرون کردن بنزین و برق و ....است. موافقی یا مخالف؟ 8)

موضوعات speaking و writing سال 2008 که بچه ها گذاشته بودن اینجا رو تو یه فایل ریختم، بدک نیست یه نگاهی بندازین بهشون. pdf شو میذارم شاید بدردتون بخوره ( با موضوعات امتحان خودم، از اول 2008 تا آخر سپتامبرو پوشش می ده)

یا علی
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Process Control, Åbo Akademi University

سلام..منم امروز امتحان داشتم و موضوعاتمنم مثل بقیه بود بود....ماله من 5 ریدینگه بود که رسم رو کشید...علاوه بر اینها istening va speaking که در مورد هنر بود هم سخت بود......

writing اولی هم خلاصه کردن متن و لیسنسنگ در بهره خرید آنلاین دارو
    دومی هم که گفتن

یکی دیگه از speaking ها در مورد history presentation بود که 2 نفر یه سری مشکلات داشتن که باید توضیح میدادیم بعدش

Junior Member

The topic of the independent writing ( september 28 )was similar(NOT IDENTICAL) to
    "The govenment increase the price of energy resources in order to encourage more people to preserve energy resources such as gasoline, electricity"
    Do you agree od disagree with this method?i

سلام
    من امروز امتحان داشتم. (صنعتی اصفهان). تقریبا اوضاع خوب بود. موضوعای speaking:

1- صحبت کردن با کدوم یک از این افراد برای شما لذت بخش تره: یکی از اعضای خونواده، یک رفیق صمیمی یا معلمتون.
    2- موافقین یا نه : دانش آموزا باید توی بحثایی که توی کلاسا میشه شرکت کنند.

دومیش رو دقیقا یادم نیست چی بود. ولی توی همین مایه ها بودش. آخه مخم تعطیل شده بعد از 4 ساعت نشستن پشت کامپیوتر!
    موفق باشین

Junior Member

موضوع speaking رو که دوستمون گفتن.
    موضوع writing independent
    ایا موزه بهترین راه برای آشنا شدن با تاریخ یک کشور هستش؟

eltonkhan
    Guest

سلام

من امروز امتحان دادم ( صنعتي اصفهان) دارم از سر درد ميمميرم ولي دارم فشار ميارم يادم بياد موضوع اسپيكينگا رو ...

يكيش از قسمت اينديپندنت در باره كتاب سوال كرده بود كه شما چه كتابي ميخونين تاريخي رومانس يا ... من بر باد رفته را گفتم و يه مشت چرت و پرت اضافي
    يكي ديگه از قسمت اينتگريتد آخريش بود درباره زندگي دريايي در جاهاي خيلي عميق اقيانوس بود كه يه ماهي هايي لامپ دارند و اينا چون در زير آب در جاهاي عميق غذا و نور نيست

بقيشم اگه يادم اومد ميگم . بديش اينكه همه نتهامو ريختم !!!!

Miss.Samira
    Guest

با سلام
    منم امروز (18 اکتبر) امتحان دادم، موضوعات speaking و writing اینا بود :
    independent:
    بیشتر کدوم نوع کتاب رو ترجیح میدید؟ رومان ، بیوگرافی ، داستان و ...
    "بعضی وقتها لازمه اشتباه کنیم" موافقین یا مخالف

integrated - R/L/S
    conversation در مورد این بود که یه دانشجو نامه نوشته از استادا خواسته که اجازه بدن دانشجوها تو کلاس غذا بخورن، دو تا دلیل هم آورده بود، اول اینکه تو کلاسهای طولانی دانشجوها گرسنه میشن و غذا کمک می کنه بیشتر تمرکز کنن، ثانیا می تونن تو آخرین جلسه تو کلاس جشن بگیرن و ... 2تا دانشجوها هم داشتن صحبت می کردن ، پسره می گفت من مخالفم چون غذا خوردن تمرکز بقیه رو به هم می ریزه و هم اینکه جلسه آخر برا مرور مهمه و نباید از دست داد و اینا...
    lecture هم در مورد این بود که مردم دوست دارن موقعی که می خوان تصمیم مهم بگیرن تو یه جای خلوت باشن، چون نمی خوان ریسک کنن. استاد هم داشت در مورد یه نفر صحبت میکرد که دوست داشت film reviewer بشه اما کار پیدا نکرد و رفت دنبال news reporter، یه مدت که گذشت تو کارش موفق شد و البته یه کار film viewer هم براش جور شد، اما نرفت دنبالش و همون کار news reporter رو ادامه داد...

integrated - L/S
    conversation در مورد یه پسره بود که تو خوابگاه زندگی می کرد و مشکل خونه داشت، چون هم اتاقیش که اتفاقا خیلی هم خوب بود از اون کالج داشت می رفت، دانشگاه هم یه نفر رو به عنوان هم اتاقیش معرفی کرده که برنامه اش به این پسره نمی خوره و شبها زود می خوابه و .... کلا مشکل داشتن! بعد پسره به دختره می گفت نمی دونم خونه بگیرم یا خوابگاه بمونم، چون خونه گرونه و از دانشگاه هم دوره -----------> حالا شما بگین کدوم بهتره
    lecture در مورد زیست شناسی حیوانات آبزی بود، استاده می گفت اعماق آب، سرد و تاریکه و غذا هم کمیاب. حیوانات اعماق دریا به 2روش با این مسئله کنار میان، اولیشو که درست نفهمیدم! اما دومیش این بود که از خودشون نور ساطع می کنند تا اطرافشونو ببینن و شکار کنن

موضوعات writing :
    integrated:
    تو متن reading در مورد شهرسازی بود، اینکه تازگیها رو سقف خونه ها باغچه می کارن و این حرفا(living roof) بعد در مورد مزایاش گفته بود که 3تا بود(هم اینکه جبران کمبود پارکهای عمومی هست، هم اینکه نصف آب بارون توسط خاک و گیاهها جذب میشه و باعث میشه آب از سقف خونه ها وارد جویها و معابر نشه که به نوعی کاهش آلودگیه و نهایتا این نوع سقفها مقرون به صرفه ترن اینکه گیاهها نمیذارن اشعه خورشید از سقف بگذره و هم اینکه این نوع خونه ها تابستونها سرده زمستون گرمه که باعث صرفه جویی میشه)
    تو متن listening استاده می گه که نه، اینقدر هم این روش خوب نیست، اولا فقط برای خونه های سقف دار خوبه، ثانیا آب بارونی که جذب سقف نمیشه سیستم کانال رو مسدود می کنه که باعث میشه سقف طبقه های بالاتر خراب شه، ثالثا این روش نیاز به سیستم
    خاص لوله کشی و مواد خاص و توجه زیاد به گل و درختها داره که کلا بهینه نیست و هزینه اش بیشتره

independent
    مردم بهتره که تو کشور خودشون برن مسافرت یا برن خارجه!

ببخشین که خیلی طولانی شد، هنوز تو حال و هوای امتحانم ;D
    التماس دعا

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

موضوعات speaking و writing امتحان 25 october :

speaking :
    1. دوست دارین جشن تولدتون شلوغ باشه یا خودمونی ؟

دومیش رو گیر نیووردم ..

writing :
    کلاس تمیز باعث می شه که دانش آموزان بهتر نتیجه بگیرن و موفق تر باشند !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

موضوعات امتحان 26 october - پنج آبان :

Speaking independent :
    1. چه مدل فیلمی رو دوست دارین ببینین ؟
    2. دانش آموزا باید لباس یونیفرم بپوشند تا نه ! ...

موضوعاتش خیلی راحت بود اما اینکه آدم باید توی یه مدت زمان حرف بزنه خیلی کار رو می پیچونه .. من انتظار بهتری داشتم از speaking ام اما اصلآ راضی کننده نبود ...

Speaking integrated :
    1. در مورد بزرگ کردن کتابخونه بود که پسره می گفت بهتره کتابا رو دیجیتالی کنند که جا کمتر بگیره و بچه ها برن student center درس بخونن !
    2. دو تا lecture هم بود که باید summorize می کردیم که من واقعآ توی این دو مورد لنگیدم ... یکی در مورد تبلیغات بود که به دو قسمت direct و indirect تقسیم می شد ...

Writing independent :
    1. موافقین یا مخالف :
    تلویزیون بهتره برای یاد گرفتن یا کتاب !

حتمآ نوشتتون رو مرور کنید ... اشکالات خیلی بچگانه ای مخصوصآ اول writingتون ممکنه کرده باشین ... که با یه نگاه سریع معلوم می شه ... من توی پاراگراف head ام حدود 5 تا غلط خیلی ناجور پیدا کردم که توی پاراگراف بعدی تقریبآ صفر شده بود !

Wirting integrated :
    1. در مورد دستگاه دروغ سنج جدید بود که با امواج مغزی کار می کرد ... توی متن گفته بود خوبه و سه تا دلیل اوورده بود برای تاییدش ... توی listening هم یه پروفسوری اومده بود یکی یکی سه تا خوبیش رو رد می کرد ...

من انتظار داشتم speaking رو روون تر صحبت کنم اما از همه section های دیگه بدتر دادم ... listening , reading هاش خیلی روتین بودن اما بازم یه سری تست ها رو متوجه منظورش نشده ام مجبور شدم همینطوری بزنم ... حدود 4 دقیقه سر هر reading و هر part مربوط به listening وقت اضافه اووردم ... سر reading وقت کردم برگردم عقب و یه چکی کنم که چطوری زدم ... البته توی این دو Skill بازم سوال هایی بود شانسی بین دو تا گزینه زدم .. 27 به بالا شدنم احتمالش ضعیفه اما بعیده خیلی هم پایین بشم .. مگه اینکه خیلی بدشانسی بیارم ! ...

Junior Member

من هم امروز امتحان دادم...ولی موضوعات من فرق می کنن!
    ُSpeaking:
    1.از کدوم ژانر فیلم خوشتون میاد،چرا؟
    2.به نظرتون بچه ها تو مدرسه باید لباس فرم بپوشن یا نه؟

ٌWriting:
    مردم با دیدن تلویزیون بیشتر یاد می گیرن یا با کتاب خوندن؟چرا؟
    فراموش کن چیزیو که نمی تونی بدست بیاری،و سعی کن بدست بیاری چیزیو که نمی تونی فراموش کنی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)