صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: سوال درباره عمل غير اخلاقي transfer!

Senior Member

پیش فرض سوال درباره عمل غير اخلاقي transfer!

مي خواستم بدونم كسي هست تو اين فروم يا كساني رو مي شناسيد كه بعد از اينكه رفتن ترنسفر كنن به يه دانشگاه بالاتر؟ نمي دونم شايد اين مشكل خيليا باشه ولي بعضي وقتاس كه آدم فكر مي كنه لياقت رفتن به جاهاي خيلي بالاتري رو داره و وقتي مي بينه كساني با شرايط مشابه دانشگاه رنك زير 10 رفتن بيشتر فكر مي كنه. در اين شرايط سه تا راه داري. اول اينكه بري همون دانشگاه درپيت و مدرك بگيري. من از كساني كه آمريكا phd گرفتن پرسيدم و مي گن رنك واقعا مهمه. به خصوص الان كه خيل عظيم دانشجويان و فارغالتحصيلان phd همه جاي دنيا (و البته ايران) وجود داره كه صد البته 5 6 سال ديگه كه به ما مي رسه بدتر هم مي شه. واقعا رقابت شديدي براي faculty شدن وجود داره. راه حل دوم اينه كه يه سال صبر كني (پشت apply‌ بموني!) تا شايد سال ديگه بري جاي خوب. من يكي كه اعصاب يه سال ديگه apply كردن ندارم. راه حل سوم كه علي رغم غير اخلاقي بودن ممكنه به ذهن هر بني بشري برسه تغيير دانشگاه هست. مي خواستم در اين مورد اگه كسي هست اطلاعات بده و كلا اگه دوستان نظري دارن براي رويارويي با اين مشكل بزرگ.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : سوال درباره عمل غير اخلاقي transfer!

در مورد این موضوع بارها بحث شده فقط لازم بود search کنید:

http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg23311
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg10840
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

منم در مورد این سوال غیر اخلاقی سوال دارم البته یه مدل دیگه.
    اگر کسی از یه دانشگاه خوب برای PhD پذیرش داشته باشه میتونه بعد اینکه رفت اونجا بگه می خواد مستر بخونه؟ یعنی مقطعش رو از دکترا به ارشد تبدیل کنه؟ کسی رو می شناسید که این کارو کرده باشه. ممنون میشم اگر جواب بدید.

Junior Member

Dear friends , I want to ask a question because it is related to this topic I will really appreciate u if u share ur idea or experince with me.
    If sb has an admission from a very good unive but without fund, and and admission from a middle-ranked unive with fund, if he/she apply for visa for the latter unive(because of fund has more chanace to get a visa) and later after arriving there try to tranasfer for the former unive, according to this issue that he/she has already accepted to that unve, is there any chance to accelerate the applcation process in order he/she can continue there from second semester? and what is ur idea about this action?( is it logical, suppose that I can afford to pay for that semester in the former uni and after that I am hopeful to get an TA/RA , I am only worry about admission without fund)

masoud123456
    Guest

دوستان من الان سه سال هست اینجا هستم و لازم میدونم کمی برداشت های اشتباهی که در ذهن بچه ها هست رو برطرف کنم.
    1- دانشگاه های دنیا از دوره تحصیلات تکمیلی عملا برای حل مشکلات صنایع کشورشون استفاده میکنند. یعنی کارهای تحقیقاتی که معمولا حالت خرکاری دارند و صد البته تکنولوژی شون تلقی نمیشوند رو میارن تو دانشگاه هاشون و با یک حقوق بخور و نمیر (ماهی 800$ به طور میانگین در تابستان و زمستان) میدن به دانشجو های جهان سومی انجام بدن و نیروی کار خودشون رو با مدرک لیسانس به صنایعشون می برن (با حقوق 5 تا 10 برابر بیشتر) تا تکنولوژیشون تو دستشون بمونه.
    2- بنابراین اگر برای ادامه تحصیل اینجا تشریف میارید و می خواهید برگردید صرفنظر از رتبه دانشگاه انتظار داشته باشید که به شما گفته بشه فیلدی که روش کار کردید به درد ایران نمیخوره.
    3- اگر ببینن که شما با این حقوق خوب براشون کار میکنید خیلی راحت میزارن بین دانشگاه هاشون سوییچ کنید. البته هر کشور نیروی کار خوبشو به کشور دیگه نمیده و مثلا به شما از کانادا توصیه نامه نمیدن برید امریکا اگر بخوانتون, ولی میزارن به مثلا دانشگاه تورونتو سوییچ کنید و اون هم از طریق ایمیل هایی که بین خودشون ردو بدل میشه. همونطور که گفتم چون دارید مشکل صنایع شون رو حل میکنید فرق نمیکنه اگر سوییچ کنید به یک جای دیگه مگر اینکه تو دانشگاه مبدا نیرو واقعا کم داشته باشن.
    4- اینجا به طور سیستماتیک کمتر از 5% خارجی ها میتونند شغل پر درآمد داشته باشند که اون هم معمولا با کلک هایی مثل وام خانه و ماشین همه پولشون رو دوباره ازشون میگیرند. مثلا تو هر دانشکده یا شرکت فقط یک ایرانی میتونه استاد بشه و بقیه باید دستیار باقی بمونند که دلیل اصلیش هم حقوق کمتر هست. کلا اینجا یک خارجی نباید پول پس انداز کنه مگر اینکه 10 برابر بتونن به کشورش جنس بفروشن.
    5- اینجا اگر مریض ناجور بشید که عمل بخواد ولتون میکنند تا بمیرید چون برده زیاد هست.
    6- بهترین کار به عقیده من اینه که بچه ها چند سال اینجا باشن و پولاشونو پس انداز کنند و بعد برگردن ایران و کالاهایی که اینها با ما میلیون دلار حساب میکنند رو بسازن که تحقیق واقعی در واقع همونه و پول هم تو همونه اگر دولت حمایت بکنه.
    7- کلا در دنیا نظام برده داری نوین حاکمه و کشورهای جهان سومی غذا و مواد اولیه رو خیلی ارزون به جهان اولی ها میدن و کالاهای ساخته شده رو 1000 برابر گرونتر وارد میکنند. در این کشورها مردم خودشون از دولت ساپورت اجتماعی میگیرند بدون اینکه نیاز به کار سخت داشته باشن. البته مشکل جهان سومی ها سستی و ندانم کاریشونه.
    ویرایش توسط shamim65 : November 12th, 2010 در ساعت 12:13 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud123456
    دوستان من الان سه سال هست اینجا هستم و لازم میدونم کمی برداشت های اشتباهی که در ذهن بچه ها هست رو برطرف کنم.
    1- دانشگاه های دنیا از دوره تحصیلات تکمیلی عملا برای حل مشکلات صنایع کشورشون استفاده میکنند. یعنی کارهای تحقیقاتی که معمولا حالت خرکاری دارند و صد البته تکنولوژی شون تلقی نمیشوند رو میارن تو دانشگاه هاشون و با یک حقوق بخور و نمیر (ماهی 800$ به طور میانگین در تابستان و زمستان) میدن به دانشجو های جهان سومی انجام بدن و
    نیروی کار خودشون رو با مدرک لیسانس به صنایعشون می برن (با حقوق 5 تا 10 برابر بیشتر) تا تکنولوژیشون تو دستشون بمونه.
    2- بنابراین اگر برای ادامه تحصیل اینجا تشریف میارید و می خواهید برگردید صرفنظر از رتبه دانشگاه انتظار داشته باشید که به شما گفته بشه فیلدی که روش کار کردید به درد ایران نمیخوره.
    3- اگر ببینن که شما با این حقوق خوب براشون کار میکنید خیلی راحت میزارن بین دانشگاه هاشون سوییچ کنید. البته هر کشور نیروی کار خوبشو به کشور دیگه نمیده و مثلا به شما از کانادا توصیه نامه نمیدن برید امریکا اگر بخوانتون, ولی میزارن به مثلا دانشگاه تورونتو سوییچ کنید و اون هم از طریق ایمیل هایی که بین خودشون ردو بدل میشه. همونطور که گفتم چون دارید مشکل صنایع شون رو حل میکنید فرق نمیکنه اگر سوییچ کنید به یک جای دیگه مگر اینکه تو دانشگاه مبدا نیرو واقعا کم داشته باشن.
    4- اینجا به طور سیستماتیک کمتر از 5% خارجی ها میتونند شغل پر درآمد داشته باشند که اون هم معمولا با کلک هایی مثل وام خانه و ماشین همه پولشون رو دوباره ازشون میگیرند. مثلا تو هر دانشکده یا شرکت فقط یک ایرانی میتونه استاد بشه و بقیه باید دستیار باقی بمونند که دلیل اصلیش هم حقوق کمتر هست. کلا اینجا یک خارجی نباید پول پس انداز کنه مگر اینکه 10 برابر بتونن به کشورش جنس بفروشن.
    5- اینجا اگر مریض ناجور بشید که عمل بخواد ولتون میکنند تا بمیرید چون برده زیاد هست.
    6- بهترین کار به عقیده من اینه که بچه ها چند سال اینجا باشن و پولاشونو پس انداز کنند و بعد برگردن ایران و کالاهایی که اینها با ما میلیون دلار حساب میکنند رو بسازن که تحقیق واقعی در واقع همونه و پول هم تو همونه اگر دولت حمایت بکنه.
    7- کلا در دنیا نظام برده داری نوین حاکمه و کشورهای جهان سومی غذا و مواد اولیه رو خیلی ارزون به جهان اولی ها میدن و کالاهای ساخته شده رو 1000 برابر گرونتر وارد میکنند. در این کشورها مردم خودشون از دولت ساپورت اجتماعی میگیرند بدون اینکه نیاز به کار سخت داشته باشن. البته مشکل جهان سومی ها سستی و ندانم کاریشونه.

من هم الان 29 ساله ایران زندگی می کنم و لازمه که چند تا نکته رو حداقل به خودم یادآوری کنم:

1- دانشگاههای ایران از تحصیلات تکمیلی برای چیز خاصی استفاده نمی کنند، متخصصی تربیت می کنند که تخصصش به دردی نمی خوره، برای اینکه کار خاصی رو بتونه راه ببره باید یکی دو سالی بشینه اون چیزی رو که بازار کار ازش می خواد یاد بگیره که اون هم عموما طرز استفاده از یک تکنولوژی وارداتی خواهد بود. دانشگاههای ایران ترمی 20000 تومن (زمان تحصیل من) وام دانشجویی به دانشجویان آینده ساز می دن و البته بعد از تحصیل شما متعهد هستید که هزینه ی تحصیل رایگان رو تا قرون آخر پرداخت کنید تا مدرکتون رو آزاد کنید.

2- فارغ التحصیلان دانشگاههای ایران بعد از فارغ التحصیلی غلط می کنند خواب ماهی 800$ حقوق رو ببینند، چه برسه به زمان تحصیل.

3- فارغ التحصیل دانشگاههای ایران البته قبل از هر چیز باید 2 سال تشریف ببره خدمت مقدس سربازی و دینش رو به میهنش ادا کنه. در طول این دو سال اونچه که از calculus و advanced engineering mathematics و linear control و بقیه ی چیزها آموخته باید بریزه دور و خاک اره جایگزینش کنه.

4- من آماری ندارم که در ایران به طور سیستماتیک چند درصد فارغ التحصیلان می تونن شغل پردرآمد داشته باشند. در مورد امثال من که برخوردار از بندهای پ، خ و دال نیستم این درصد به صفر میل می کنه احتمالا. ضمنا در ایران هم با کلکهایی مثل ثبت نام خودرو و وام مسکن 18 میلیونی پول شما رو می گیرن و به خودتون وام می دن که البته شما باید خواب خرید خونه رو با این وام ببینید.

5- اینجا هم اگر مریض ناجور بشید و کارتون به بیمارستان بکشه و پول نداشته باشید ولتون می کنن که بمیرید چون انسان بودن ارزشی نداره بلکه باید پولدار یا پارتی دار باشید. کافیست سری به بیمارستانهای دولتی بزنید یا تشریف بیارید شهرستانها رو از نزدیک ببینید.

6- مشکل همون اگر آخری و اگرهای دیگره.

7- موافقم.

8- مقایسه که می کنم می بینم اوضاع اونجا ممکنه به گفته ی شما دوست عزیز بد باشه ولی به هیچ وجه بدتر از ایران عزیز نیست.

(ببخشید هیچ ربطی به این تاپیک یا موضوعات فورم نداشت این حرفا !)

I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

Junior Member

من با هر دو نظر بالا موافقم! فقط یک نکته اساسی است که شماها فراموشش کرده اید.
    خیلی ها، مخصوصا در جامعه ما که مدرک گرایی بیداد میکنه، فکر می کنند هر چه بتونن به مدارک تحصیلی بالاتری دست پیدا کنند در آینده رفاه و وضع مالی بهتری خواهند داشت. این مسئله شاید در سطوح پایین درست باشه. کسی که لیسانس (نه در هر رشته ای) داره وضعیتش از یک دیپلمه عموما (و نه همیشه) بهتره. اما اشتباه بزرگی گه خیلی ها می کنند و بهترین سالهای زندگی شان را فدای آن می کنند وارد شدن به مقطع دکترا به امید کسب درآمد بالاتره.
    طبق توضیحاتی که در بالا دوستان ارائه کردند این تصور اشتباه است. به نظر من:
    1- اگر تعریف شما از رفاه و پیشرفت، صرفا رسیدن به وضع مالی بهتر است کلا وارد شدن شما به دانشگاه اشتباه است! در مملکت ما تا دلتان بخواهد مشاغلی وجود دارد که نه نیاز به تست و کنکور، نه تئوری های پیچیده ریاضی و نه مقاله و ... دارد و اگر راهش را یاد بگیرید می تونید خیلی زودتر از اینکه دوستتان لیسانسش را بگیره پولدار شوید. مثلا بنگاه خرید و فروش املاک یا صادرات و واردات و ...!
    2- اگر وارد دانشگاه شدید و مهندس شدید و حالا به فکر کسب درآمد هستید هنوز دیر نشده. می توانید کاری پیدا کنید و اگر از هوشتان استفاده کنید می تونید خوب پیشرفت کنید. من خودم خیلی نمونه ها را سراغ دارم. فقط از اینکه از آموخته های دانشگاه نمی تونید استفاده کنید زیاد تعجب نکنید! علمی که ما می آموزیم عمدتا علم آن طرف است که ما فقط از آن تقلید کرده ایم. صنعت ما هم در خیلی زمینه ها چند سال نوری از صنعت دنیا عقب است. آن دانشی که در صنعت ما لازمه در حد الفبای مهندسی دنیا است.
    3- اگر به فکر دکترا گرفتن هستید قبلش تکلیفتان را با خودتان روشن کنید تا مثل این دوستمان که بعد از 3 سال تحمل سختی های غربت و درس خواندن، این طور نا امیدانه از آینده حرف میزنه نباشید. راه حلی که ایشان در بند 6 نوشته هاشون نوشته اند اصلا منطقی نیست. اگر قرار بود ما به تکنولوژی آنها برسیم که دیگر جهان سومی نبودیم. نه اینکه نمی توانیم، سیستم مملکت ما جوری است که در مقابل هر حرکت و نوگرایی مخالفت میکنه. حرفهای شما توصیف یک "مدینه فاضله" است. اگر هم قراره پول جمع کنید هیچ جا بهتر از ایران نمیشه.
    4- به نظر من تنها کسی باید دنبال دکترا، آن هم در کشور دیگه، بره که واقعا به علم علاقه داشته باشه. علاقه در اینجا یعنی اینکه حاضر باشه به خاطر آن خودش را به سختی بیندازه و حتی گاهی اوقات به خاطرش از موقعیت های دیگرش چشم پوشی کنه. به نظر من "علم" و "ثروت" دو مقوله ای هستند که به سادگی نمیشه هر دوی آنها را در کنار هم داشت. خیلی موارد این دو به شکل متضاد هم ظاهر میشوند و باید یکی را انتخاب کنید.
    (البته خودمونیم. این بحث چه ربطی به این تاپیک داشت؟!)

Senior Member

اين بحث ها به عنوان اين پست ربطي نداره ولي به مطالبش چرا. چون خيلي از ما الان در سردرگرمي دست و پا مي زنن و يه جورايي رو هوان. بعضي ها هراز گاهي به ياس فلسفي هم مي رسن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    مي خواستم بدونم كسي هست تو اين فروم يا كساني رو مي شناسيد كه بعد از اينكه رفتن ترنسفر كنن به يه دانشگاه بالاتر؟ نمي دونم شايد اين مشكل خيليا باشه ولي بعضي وقتاس كه آدم فكر مي كنه لياقت رفتن به جاهاي خيلي بالاتري رو داره و وقتي مي بينه كساني با شرايط مشابه دانشگاه رنك زير 10 رفتن بيشتر فكر مي كنه. در اين شرايط سه تا راه داري. اول اينكه بري همون دانشگاه درپيت و مدرك بگيري. من از كساني كه آمريكا phd گرفتن پرسيدم و مي گن رنك واقعا مهمه. به خصوص الان كه خيل عظيم دانشجويان و فارغالتحصيلان phd همه جاي دنيا (و البته ايران) وجود داره كه صد البته 5 6 سال ديگه كه به ما مي رسه بدتر هم مي شه. واقعا رقابت شديدي براي faculty شدن وجود داره. راه حل دوم اينه كه يه سال صبر كني (پشت apply‌ بموني!) تا شايد سال ديگه بري جاي خوب. من يكي كه اعصاب يه سال ديگه apply كردن ندارم. راه حل سوم كه علي رغم غير اخلاقي بودن ممكنه به ذهن هر بني بشري برسه تغيير دانشگاه هست. مي خواستم در اين مورد اگه كسي هست اطلاعات بده و كلا اگه دوستان نظري دارن براي رويارويي با اين مشكل بزرگ.
    اگر منطورت اینه که offer یک استادی با fund رو قبول کنی و بعد ول کنی بری جای دیگه، اولا امکانش کمه چون استاد دانشگاه مقصد براش مهمه که قبلا چیکار می کردی و آیا کسی رو پیچوندی یا نه. گذشته از این اصولا وقتی به کسی ok میدی باید روی حرفت وایستی! اگر فکر می کنی لیاقتت بیشتره نباید ok بدی. اصولا خیلی راهها هست که آدم یک شبه ره صد ساله بره و پیچوندن هم یکیشه... ولی باید از خودت بپرسی شخصیتت اجازه همچین کارهایی رو می ده یا نه؟ من استاد هایی رو می شناسم که قبلا دانشجو از ایران گرفتن و طرف پیچونده رفته... واسه همین دیگه ایرانی نمی گیرن. و فکر می کنن ایرانیا آدمای دودره ای هستن. یا مثلا کسایی که با phd offer میان و بعد می بینن بازار کار خوبه ... استاد رو دودر می کنن یه MENG می گیرن میرن سر کار...

دقیقا مثل اینه که به دختری قول ازدواج بدی و بعد که خوشگلترشو پیدا کردی بزنی زیرش! :

سوال من ممکنه ربطی نداشته باشه به تاپیک ولی واقعا اگه این اونجا اینقدر سخت میگذره چرا برنمی گردن این ایرانیهای عزیز!؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)