نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 19 از 72 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 717

موضوع: شماره SEVIS و چگونگی پرداخت SEVIS Fee

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرم DS 160

نقل قول نوشته اصلی توسط nina_9074 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال دارم .. امکان داره به طور کامل بگید که sevisو پین .. چیه ..و من که میخوام از انکارا وقت بگیرم باید چگونه اینها رو پرداخت کنم و چطوری رسید بگیرم و چطوری در فرم ds160 وارد کنم و موقع مصاحبه باید به کی چی تحویل بدم؟

تو رو خدا هر چه سریعتر جوابمو بدید عجله دارم
    مرسی
    تا جایی که من دیدم هزینه سویس رو فقط آنلاین پرداخت میکنن و بعد از روی رسیدش پرینت میگیرن و روز مصاحبه با خودتون میبرید سفارت. ربطی هم به اینکه کدوم سفارت میخواین برین نداره. شماره سویس هم بالا سمت راست فرم i20 هست که میتونید از اون استفاده کنید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : سوالات در خصوص شماره SEVIS و پرداخت SEVIS fee

گذر پوست به دباغخونه میفته. این همه بچه‌ها رو در مورد انتقال SEVIS fee از یک I-20 به I-20 دیگه راهنمایی کردم. دوباره برای خودم پیش اومد. یعنی‌ در I-20 جدیدم از همون دانشگاه قبلیم شماره SEVIS من عوض شده بود. طبق همون دستور العمل SEVIS در اینجا عمل کردم

http://www.ice.gov/sevis/i901/faq7.htm

و یک ایمیل دقیق و کامل فرستادم به fmjfee.SEVIS@DHS.gov با سابجکت Fee Transfer. متن ایمیل من اینجوری بود

Dear Sir/Madam,

Due to delays with my visa, I had to defer my admission of Fall 2012 to Spring 2013. The school has sent me my new I-20 wherein my SEVIS ID has changed. Please find the previous fee receipt attached to this email as well as required info below.

Name:
    Surname:
    Date of Birth:
    Previous SEVIS ID:
    New SEVIS ID:
    Mailing address:

As I might receive the updated I-797 later than expected, I would appreciate it if you could kindly send me an online fee transfer confirmation via email so that I can take it with me to the US embassy.

Regards,

و کمتر از یک ساعت تاییدیه SEVIS fee transfer اومد به این صورت

We have accepted and processed your request to transfer your SEVIS I-901 fee. The updated fee payment information will be recorded in SEVIS on the new SEVIS ID and on the website at www.fmjfee.com. You will also be sent an updated I-797 receipt reflecting the fee payment transfer to the requested SEVIS ID. You can print an electronic copy of your receipt at anytime from our website. Go to www.fmjfee.com and click “Check Status” and then enter your SEVIS ID, last name, and date of birth. The printed receipt is as valid as the hard copy (sent through the mail) and will be acceptable to take to your Visa interview and to enter the United States. You do not have to wait for the updated/hard copy receipt to arrive.

این جمله آخر رو غیر از بولد کردن قرمز هم کرده بود که یعنی‌ اصلا نگران اون رسید اریجینال I-797 نباش و با همین پرینت رسید آنلاین هم همه جا کارت راه میفته، از سفارت گرفته تا ورود به آمریکا.

بعد دیدم که طرف مثل اینکه سرش خلوته، با اینکه خودم جواب سوالم رو میدونستم ازش پرسیدم که "اگه تقاضای انتقال SEVIS fee رو نمیدادم، توی سفارت به مشکل بر میخوردم؟" که جوابش رو بذارم اینجا و بلافاصله جواب اومد

Yes you would have faced some problems at the embassy. Your old SEVIS ID is in CANCELED status. You cannot enter the country on the CANCELED record.

نتیجه اخلاقی‌ اینکه وقتی‌ I-20 جدید به دستتون می‌رسه و می‌بینید SEVIS ID عوض شده، بلافاصله به همین ترتیب عمل کنید و تقاضای انتقال SEVIS fee بدید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان ایا برای ورود به امریکا نیاز به اورجینال SEVIS Fee هست؟ برا من نیومده و مطمئنا مثل تافل و الباقی مدارک هرگز نمیاد. کپی را می پذیرن؟ اگه نه باید چیکار کنم؟ مرسی
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    دوستان ایا برای ورود به امریکا نیاز به اورجینال SEVIS Fee هست؟ برا من نیومده و مطمئنا مثل تافل و الباقی مدارک هرگز نمیاد. کپی را می پذیرن؟ اگه نه باید چیکار کنم؟ مرسی
    لطفا پست بالای پست خودتون رو بخونید. حالا خوبه طرف بولد و آندرلاین و قرمز هم کرده.
    ویرایش توسط Mehrad : October 5th, 2012 در ساعت 02:52 AM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    لطفا پست بالای پست خودتون رو بخونید. حالا خوبه طرف بولد و آندرلاین و قرمز هم کرده.
    پست قبلی را خونده بودم ولی فکر کردم شما سویس قبلی را دارید برای همین اوکی هست. خدارو شکر که مشکلی نداره مرسی از شما

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    پست قبلی را خونده بودم ولی فکر کردم شما سویس قبلی را دارید برای همین اوکی هست. خدارو شکر که مشکلی نداره مرسی از شما
    در جاهای دیگه هم توضیح دادم که ملاک عملکرد شماره SEVIS معتبر هست که توی ویزا نوشته شده. رسید SEVIS قبلی‌ من که به درد نمیخوره چون شماره SEVIS عوض شده و اون قبلی‌ کنسل شده، باید پرداخت رو منتقل می‌کردم به شماره SEVIS جدید.
    اینجوری توی ذهنم مونده که شما ترم پاییز رو از دست داده بودید. در I-20 جدید شما برای ترم بهار شماره SEVIS عوض نشده؟ و در صورت عوض شدن شماره SEVIS آیا پرداخت قبلی‌ رو انتقال دادید به شماره SEVIS جدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در جاهای دیگه هم توضیح دادم که ملاک عملکرد شماره SEVIS معتبر هست که توی ویزا نوشته شده. رسید SEVIS قبلی‌ من که به درد نمیخوره چون شماره SEVIS عوض شده و اون قبلی‌ کنسل شده، باید پرداخت رو منتقل می‌کردم به شماره SEVIS جدید.
    اینجوری توی ذهنم مونده که شما ترم پاییز رو از دست داده بودید. در I-20 جدید شما برای ترم بهار شماره SEVIS عوض نشده؟ و در صورت عوض شدن شماره SEVIS آیا پرداخت قبلی‌ رو انتقال دادید به شماره SEVIS جدید؟
    بله درسته. خیر شماره تغییر نکرده بود و با همون سویسی که برای فال پرداخت کرده بودم رفتم سفارت. پس با این شرایط لازم نیست کاری انجام بدم. درسته؟

رشته و دانشگاه

در صورتی که شماره SEVIS تغییر نکرده باشه، پرداخت SEVIS قبلی‌ تا یک سال اعتبار داره و همون پرینت رسید آنلاین همه جا معتبره. در صورت تغییر شماره SEVIS هم باید به نحوی که در پست بالا توضیح دادم، پرداخت رو از شماره SEVIS قبلی‌ منتقل کرد به شماره SEVIS جدید. در این حالت هم پرداخت یک سال از تاریخ پرداخت اولیه اعتبار داره و می‌شه از همون پرینت رسید آنلاین همه جا استفاده کرد. توی خود رسید آنلاین هم در هر دو حالت (رسید اولیه و رسید انتقال) این رو نوشته.

البته این یک سال اعتباری که میگم تا قبل از ورود به آمریکا هست. بعد از ورود به آمریکا تا هر وقتی‌ که در آمریکا باشید و F1 status خودتون رو به صورت تمام وقت حفظ کنید، کسی‌ کاری به کارتون نداره.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

با سلام

من کلی دارم پیج های مختلف اینجا رو میخونم و متاسفانه جواب سوالمو پیدا نکردم...

من چه جوری باید sevis fee رو پرداخت کنم؟نقدی تو سفارت؟همونجا به بانک؟یا انلاین؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

سلام
    sevis رو باید آنلاین و با کارت اعتباری پرداخت کنی از طریق سایت زیر که البته ف.ی.ل.ت.ر هست.
    www.fmjfee.com