نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 72 از 72 نخستنخست ... 226263646566676869707172
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 717 , از مجموع 717

موضوع: شماره SEVIS و چگونگی پرداخت SEVIS Fee

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : شماره SEVIS و چگونگی پرداخت SEVIS Fee

دوستان، اگر F-2 جداگانه هم بخواد بره برای مصاحبه لازم نیست سویس پرداخت کنه؟
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    دوستان، اگر F-2 جداگانه هم بخواد بره برای مصاحبه لازم نیست سویس پرداخت کنه؟
    F2 کلا احتیاج به پرداخت سویس نداره. چه تنها بره مصاحبه و چه به همراه F1. پرداخت سویس فقط مربوط به F1 هست. برای توضیح بیشتر FAQ بالای همین صفحه رو ببینید.

ولی هر کدوم F1 و F2 باید پول مصاحبه رو بدن (که همون پولیه که برای فرم DS160 قبل از گرفتن وقت مصاحبه پرداخت می کنید).
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero

سویس در واقع سیستمی است که وضعیت اقامتی دانشجو در آمریکا رو مشخص می کنه و تحت نظر می گیره و به همین دلیل هم دانشجویی که در داخل آمریکاست، هنگام انتقال به دانشگاه دیگه یا مقطع دیگه، باید سویس رو ترنسفر کنه تا همچنان دولت از وضعیت قانونی اش با خبر بمونه. آیا این امکان وجود داره که بعد از گرفتن پذیرش در مقطع بالاتر، به دانشگاه مقصد درخواست شماره سویس جدید کنیم و بعد از پرداخت اون، آی بیست با سویس جدید بگیریم؟ به نظر میاد شماره سویس با ویزا در ارتباط باشه، پس آیا اینجا وضعیت ویزا غیر معلوم میشه چون دانشجو با سویس قبلی در آمریکاست و هیچ ویزایی مرتبط با شماره جدید نیست.
    من برای دکتری پذیرش گرفتم ولی هنوز تز مسترم رو دفاع نکردم. از طرفی می خوام این ترم دکتری رو شروع کنم و همزمان در دانشگاه قبلی هم ثبت نام کنم که تزم رو دفاع کنم ولی دانشگاه قبلیم با احتمال 99.9 % با درخواست concurrent registration من مخالفت می کنه، پس نمی تونم همزمان در دو دانشگاه ثبت نام کنم. امکان دیفر پذیرش هم وجود نداره... راهنمایی بفرمایید.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

رشته و دانشگاه

تا وقتی داخل آمریکا وضعیت دانشجویی تمام وقت خودتون رو حفظ کنید، ویزای توی پاسپورت اهمیتی نداره. مطابقت شماره سویس ویزا با I20 فقط برای ورود به آمریکا مهمه و بعدش مهم نیست.

شما نمی تونید همزمان دو تا فایل سویس فعال داشته باشید. فارغ التحصیلی از مقطع فوق لیسانس هم شرط الزامی برای انتقال پرونده سویس به دانشگاه جدید نیست. مهم اینه که وقفه تحصیلی در سویس نداشته باشید. بعضی دانشگاهها اصلا براشون مهم نیست که مدرک فوق لیسانس دارید یا نه. ولی اگه دانشگاه جدید حاضر نشه به شما پذیرش مشروط برای دکترا بده و اصرار داشته باشه که باید فوق لیسانس رو تموم کرده باشید، اون بحث آکادمیک دانشگاهه و ربطی به دانشجوی خارجی بودن شما نداره.

دانشگاه جدید اگه با ناتمام موندن فوق لیسانستون مشکل آکادمیک نداشته باشه، می تونه برای شما I20 با پذیرش مشروط صادر کنه و تا آخر ترم اول فرصت بده که گواهی فارغ التحصیلی فوق لیسانس براشون ببرید. پرونده سویس شما رو از دانشگاه قبلی منتقل می کنن به دانشگاه خودشون و تحصیلتون رو در دانشگاه جدید شروع می کنید. برای وارد کردن نمره تز (یا واحدهای درسی ناتمام) نیازی نیست که در دانشگاه قبلی دانشجو باشید. حتی لازم نیست آمریکا باشید. استاد می تونه نمره نهایی تز یا درس ناتمام رو وارد کنه. البته توجه داشته باشید که دانشگاه قبلی ممکنه محدودیت زمانی برای فارغ التحصیلی داشته باشه که باز بحث آکادمیکه و ربطی به سویس نداره. ولی اگه خیلی طولش بدید (یک سال یا بیشتر) ممکنه امکان فارغ التحصیلی از دانشگاه قبلی رو از لحاظ آکادمیک از دست بدید.

اگه مدرک فوق لیسانس برای دانشگاه جدید مهم نباشه که اصلا نیازی به پذیرش مشروط هم نیست و فقط پرونده سویس رو منتقل می کنن و درستون رو به عنوان دانشجوی دکترا شروع می کنید.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال خیلی اضطراری دارم. من سویس فی رو july 2017 پرداخت کردم. april 2018 رفتم سفارت و October 2018 ویزام رو گرفتم. یعنی زمانی که ویزام رو گرفتم بیشتر از یه سال از تاریخ پرداخت سویس گذشته بود. الان چیکار باید بکنم ؟ لدفا راهنمایی کنید دو هفته بعد پروازم هست.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_hh نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال خیلی اضطراری دارم. من سویس فی رو july 2017 پرداخت کردم. april 2018 رفتم سفارت و October 2018 ویزام رو گرفتم. یعنی زمانی که ویزام رو گرفتم بیشتر از یه سال از تاریخ پرداخت سویس گذشته بود. الان چیکار باید بکنم ؟ لدفا راهنمایی کنید دو هفته بعد پروازم هست.
    با توجه به تجربیات گذشته دوستان، اگه در زمان اعتبار سویس مصاحبه کنید و به دلیل طول کشیدن کلیرنس یک سال اعتبار سویس تموم بشه، ویزا رو صادر می‌کنن. نمیدونم مقررات تازگیها عوض شده باشه یا نه. میتونید FAQ رو ببینید

https://www.ice.gov/sevis/i901/faq

برای اطمینان بیشتر میتونید به fmjfee.SEVIS@DHS.gov ایمیل بزنید و تاریخ‌ها رو در ایمیلتون ذکر کنید. فکر نمیکنم مشکلی‌ باشه.

خودتون هم میتونید وضعیت سویس رو در سایت www.fmjfee.com در قسمت Check I-901 Status ببینید.

Junior Member

سلام
    اگه مرخصی تحصیلی بگیریم و کمتر از 5 ماه خارج امریکا باشیم اما دانشگاه بخواد شماره سویس رو در آی بیست جدید تغییر بده، باز هم برای ورود به امریکا مشکل خواهیم داشت؟ و باید مجدد برای ویزا اقدام کنیم؟
    خود بخش اینترنشنال دانشگاه میگه ویزا ربطی به شماره سویس نداره و نیازی به ویزای جدید نیست