صفحه 48 از 56 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 553

موضوع: شهرسازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شهرسازی

نقل قول نوشته اصلی توسط parichehrmi نمایش پست ها
    سلام من تازه تصميم گرفتم واسه ادامه تحصيل خارج از كشوراقدام كنم و اطلاعاتم خيلي كمه ممنون ميشم كمكم كنيد
    الان ترم ٣ ارشد طراحي شهري هستم و ميخوام واسه دكتراي شهرسازي يا طراحي شهري اقدام كنم
    كشوراي مد نظرم هم بيشتر كانادا و انگليس و آمريكا هستش و البته سوئد(چون از اقوامم اونجا هستن ولي زبانش يه ذره باعث شده كمتر بهش فكر كنم)
    اطلاعاتم هم ليسانس آزاد شهرسازي معدل ١٨.٢١ و ارشد آزاد طراحي شهري كه فعلاً معدلم ١٨هستش زبانم هم فعلاً مدرك ندارم ولي توانايي اينكه تا زماني كه درسم تموم بشه بگيرمو دارم هنوز هم مقاله اي ندارم و كار هم انجام ندادم ولي نرم افزاري هم مدرك و هم توانايي بالايي دارم.
    ميخوام بدونم شانسي براي پذيرش دارم و كدوم كشور با توجه به اطلاعاتم برام مناسب تره؟!و اسم دانشگاه هايي رو كه ميشناسيد رو بهم بگيد.
    هزينه تحصيل هم خيلي واسم مهمه و بايد fund داشته باشه
    1. دوره های دکترا توی سوئد و اکثر کشور های اروپایی معمولا به زبان انگلیسی هست، البته باز هم بستگی به دپارتمان داره که باید بررسی بکنید.
    2. معدل شما خوب هست ولی برای گرفتن فاند برای کانادا و به خصوص آمریکا: باید نمره ی GRE بالا ( V:155,Q:155 مینیمم هست به نظرم) و سابقه ی پژوهشی (به خصوص مقاله در ژورنال های با Impact factor خوب) داشته باشید و فکر می کنم اولی خیلی مهمتر هست تا دومی.
    هم چنین شما از همین ترم 3، اساتید مرتبط کیس استادی خودتون را پیدا کنید و باهاشون مکاتبه کنید. پیشنهادم اینه اول از سایت ACSP.COM شروع کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط adel_ist نمایش پست ها
    من لیسانس شهرسازی از دانشگاه فردوسی ام و با معدل 15.5 و طراحی ضعیف از سه تا دانشگاه معتبر پذیرش گرفتم امسال. نتیجه اخلاقی اینکه : بعله، شانس دارید، فقط باید زمان بذارین.
    سلام ، میشه لطفا اسامی دانشگاههایی که پذیرش گرفتید رو ذکر کنید. متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط adel_ist نمایش پست ها
    من کلا 7 تا دانشگاه فرستادم مدارکمو، سه تا کانادا، یه آمریکا و سه تا اروپا.
    آمریکا، دانشگاه Oregon فرستادم برای Master Program in Community Planning که ریجکت شدم. توی نامه ریجکت گفته ما سه تا سنجه داریم برای انتخاب دانشجو که تو 2 تاش خیلی خوب بودی ولی آخریش ضعیف بوده. اون دو تای اول Academic Record و Work Experience بود و آخریش Statement of purpose که متاسفانه خودم هم زیاد روش زمان نذاشته بودم.
    سه تای کانادا هم دو تاشو سرضرب ریجکت شدم، ولی یکیشو رزرو شدم که بعدا گفتن ریجکت شدی.
    سه دانشگاه کانادا رو میشه اسم ببرید

Junior Member

سلام
    من مهندسی شهرسازی با معدل 17.80 دارم از آزاد اصفهان و الانم دانشجوی ارشد طراحی شهری شیخ بهایی هستم چندین مقاله هم دارم البته در همایش های بین المللی داخل ایران سابقه ی کار پراکنده هم دارم زبان مدرک ندارم اما میتونم بگیرم زبانم صفر نیست خوبه میخواستم ببینم برای پذیرش باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم؟ نظرم روی اروپا هست ترجیحا آلمان اما خب هرجایی دیگه شرایط بهتری داشته باشه خوبه
    با این شرایط آیا واسه مقطع ارشد میشه پذیرش خوب گرفت؟ فاند چطوریه واسه ما؟ میشه گرفت یا نه؟ همچنین در خصوص پرتوفولیو کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    ممنون میشم جواب بدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    La Trobe University- PhD candidate of community planning

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_sc نمایش پست ها
    سلام
    من مهندسی شهرسازی با معدل 17.80 دارم از آزاد اصفهان و الانم دانشجوی ارشد طراحی شهری شیخ بهایی هستم چندین مقاله هم دارم البته در همایش های بین المللی داخل ایران سابقه ی کار پراکنده هم دارم زبان مدرک ندارم اما میتونم بگیرم زبانم صفر نیست خوبه میخواستم ببینم برای پذیرش باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم؟ نظرم روی اروپا هست ترجیحا آلمان اما خب هرجایی دیگه شرایط بهتری داشته باشه خوبه
    با این شرایط آیا واسه مقطع ارشد میشه پذیرش خوب گرفت؟ فاند چطوریه واسه ما؟ میشه گرفت یا نه؟ همچنین در خصوص پرتوفولیو کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    ممنون میشم جواب بدین
    شرایط هر کشوری فرق میکنه. شما بهتره کشورتون انتخاب کنین و به دانشگاههایی که رشته شما رو دارن میل بزنین خود اساتید راهنماییتون میکنن. فاند هم هست هم برای دکترا هم ارشد البته برای ارشد
    محدودتره.

دوستان سلام .من دارای لیسانس شهرسازی از گیلان با معدل 16.55 و ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری از ازاد سمنان با معدل 17.50 هستم .در شرف امتحان ایلتس هستم و احتمالا با نمره ای خوب قبول خواهم شد .دارای 1مقاله ژورنال هندی و 1مقاله بین المللی هستم .و دارای 3سال سابقه تدریس در دانشگاه ازاد و دولتی هستم.و کارمند رسمی دولت و دارای پروانه نظام مهندسی و کارشناس رسمی دادگستری هستم .میخاستم برای امریکا و یا کانادا درخواست بفرستم و فاند هم بگیرم .اما هرچی مطالعه می کنم نمیفهم دقیقا چه مدارکی نیاز دارم و چه روزمه ای باید بنویسم.و با توجه به اینکه این رشته در حال حاضر بازار خوبی در جهان ندارد تصمیم دارم در حوزه علوم جغرافیایی و اجتماعی و ...پذیرش بگیرم.اما اصلا نمیدونم چه کنم.خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید .بسیار سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh1987 نمایش پست ها
    دوستان سلام .من دارای لیسانس شهرسازی از گیلان با معدل 16.55 و ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری از ازاد سمنان با معدل 17.50 هستم .در شرف امتحان ایلتس هستم و احتمالا با نمره ای خوب قبول خواهم شد .دارای 1مقاله ژورنال هندی و 1مقاله بین المللی هستم .و دارای 3سال سابقه تدریس در دانشگاه ازاد و دولتی هستم.و کارمند رسمی دولت و دارای پروانه نظام مهندسی و کارشناس رسمی دادگستری هستم .میخاستم برای امریکا و یا کانادا درخواست بفرستم و فاند هم بگیرم .اما هرچی مطالعه می کنم نمیفهم دقیقا چه مدارکی نیاز دارم و چه روزمه ای باید بنویسم.و با توجه به اینکه این رشته در حال حاضر بازار خوبی در جهان ندارد تصمیم دارم در حوزه علوم جغرافیایی و اجتماعی و ...پذیرش بگیرم.اما اصلا نمیدونم چه کنم.خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید .بسیار سپاسگزارم.
    سلام.

قبل ار هر چیز شاید ذکر این نکته ضروری باشه که بازار کار شهرسازی (مخصوصا برنامه ریزی شهری) بسیار خوب هست در آمریکای شمالی. اگر گوگل کنین احتمالا می بینین که برنامه ریزی شهری دومین کار هست توی لیست بهترین کارهای کانادا. برای مدارک، لطفا پست های قبلی رو با دقت بیشتری مطالعه کنین. خود من در چندین پست به مدارک مورد نیاز و این که روی چه چیزهایی باید تمرکز بشه نوشتم.

موفق باشین

سلام دوستان
    این رزومه من هست خواستم بدونم شانسی واسه فاند گرفتن برا phd استرالیا وجود داره؟
    دانشگاه کارشناسی :آزاد
    معدل کارشناسی : 13.66
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:عمران-عمران
    دانشگاه کارشناسی ارشد :آزاد قزوین
    معدل کارشناسی ارشد :16.80
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :شهرسازی-برنامه ریزی شهری
    تعداد مقالات :1 ایمپکت فکتور 6
    سابقه کار: 7 سال 2 سال تدریس
    سابقه دریافت بورس :ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب :ندارم
    نمره زبان انگلیسی: 7 آیلتس

دوست عزیز من تمام پستهای شمارو مطالعه کردم و اطلاعات خوبی بدست آوردم.ممنونم از اینهمه صبر و حوصله در پاسخ دادن به سوالات گذاشته بودید .و خدارو شاکرم هستن هنوز انسانهایی که به دیگران کمک می کنند..ولی چیزی که آلان برام مطرح شده نوشتن رزومه هست.که نمونه های زیادی برای نوشتن پیدا کردم از لحاظ فرمت.اما نمیدونم چگونه بنویسم و انگیزه ی تحصیلی ام را مشخص کنم که بتونم استاد را قانع کنم.خواهش میکنم مرا در نوشتن رزومه کمکم کنید.
    و سوال 2 من این هست که آیا من زمانی که به استاد پیام می دم برای بار اول باید اعلام کنم دارای نمره ی زبان هستم ؟اخه من هنوز مدرک زبانم را نگرفتم و تقریبا در چند ماه اینده میگیرم.
    و سوال 3من اینکه من چه زمانی به اساتیدی که انتخاب کردم پیام بدم بهتره؟مثلا الان و یا دو ماه دیگه ؟
    و سوال4من اینکه من در ایمیل اول چی بنویسم؟
    ممنونم از راهنمایی و کمکتون دوست خوبم.

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh1987 نمایش پست ها
    دوست عزیز من تمام پستهای شمارو مطالعه کردم و اطلاعات خوبی بدست آوردم.ممنونم از اینهمه صبر و حوصله در پاسخ دادن به سوالات گذاشته بودید .و خدارو شاکرم هستن هنوز انسانهایی که به دیگران کمک می کنند..ولی چیزی که آلان برام مطرح شده نوشتن رزومه هست.که نمونه های زیادی برای نوشتن پیدا کردم از لحاظ فرمت.اما نمیدونم چگونه بنویسم و انگیزه ی تحصیلی ام را مشخص کنم که بتونم استاد را قانع کنم.خواهش میکنم مرا در نوشتن رزومه کمکم کنید.
    و سوال 2 من این هست که آیا من زمانی که به استاد پیام می دم برای بار اول باید اعلام کنم دارای نمره ی زبان هستم ؟اخه من هنوز مدرک زبانم را نگرفتم و تقریبا در چند ماه اینده میگیرم.
    و سوال 3من اینکه من چه زمانی به اساتیدی که انتخاب کردم پیام بدم بهتره؟مثلا الان و یا دو ماه دیگه ؟
    و سوال4من اینکه من در ایمیل اول چی بنویسم؟
    ممنونم از راهنمایی و کمکتون دوست خوبم.
    سلام.

خواهش می کنم. لطف دارین.

به طور کلی این که فرمت های استانداردی برای این قبیل ایمیل ها وجود داره که با مرور چند تاش احتمالا می تونین ایده خوبی به دست بیارین که چه روز بنویسین. و اما راجع به سوالاتتون:

1. نیاز نیست توی ایمیل راجع به وضعیت انگلیسیتون چیزی بنویسین.
    2. هر چه سریع تر بهتر. ایجاد رابطه موثز می تونه زمان بر باشه و هرگز هم نمی شه آینده رو پیش بینی کرد. من خاطرم هست به استاد دوره دکترام شاید حدود 1 سال قیل از این که واقعا باهاش مشغول کار بشم ایمیل زده بودم و ارتباط داشتم و بعد از حدود شاید 5 ماه از اولین ایمیل بهم ایمیل زد و گفت که یه پروزه داره و می خواد ببینه که آیا من مایل به همکاری هستم یا نه د رحالی که اون زمان چیزی نداشت.
    3. فرمت های استاندارد ببینین. به طور خلاصه معرفی خودتون، این که چه طور ایشون رو پیدا کردین، مختصری از پیشینه نحصیلی و تحقیقاتون، به چه زمینه هایی علاقه مندین و با رفرنس دادن به بعضی کارهای استاد مد نظرتون. ایمیل باید طوری تنظیم باشه که هم مختصر باشه و هم به اندازه کافی جذاب که استاد رو تحریک کنه رزومتون رو نگاه کنه.

موفق باشین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)