صفحه 1 از 56 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 553

موضوع: شهرسازی

shahsavari
    Guest

پیش فرض شهرسازی

سلام
    من دانشجوی شهرسازی دانشگاه ازادم.میخواستم بدونم با این مدرک برای ارشد میتونم از چه دانشگاههایی پذیرش بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

پیش فرض پاسخ : شهرسازی

سلام
    برای فوق جاهای زیادی وجود داره!
    کجاها تو اولویتت هست؟آمریکا،استرالیا،کاناد ا،اروپا!
    تازه می دونی که باید گرایش انتخاب کنی!می خوای بری برنامه ریزی یا طراحی؟
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

shahsavari
    Guest

ممنونم.میخوام طراحی شهری بخونم.
    ولی از کجا شروع کنم؟راستش تازه به طور جدی وارد جریان پذیرش شدم./اولویت اولم امریکاست>به نظرتون کجا بهتره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

آمریکا خوب خیلی خوبه!
    ترتیبی که نوشتم رتبه اونها تو شهرسازیه.
    MIT از همه بهتره و تو دادن اطلاعات به دانشجوی مشتاق کم نمی زاره.از دوستم شنیدم که براش یه سری اطلاعات فرستادن در رابطه با اینکه چی کار کنه برای پذیرش.
    برای شروع، مثل بقیه مطالب سایت رو با دقت بخون، اما در کنارش باید نمونه ای از کارای طراحییت رو جمع کنی.هر چی تو لیسانس کار طراحی کردی File شون رو و حجم کمی از کارهای کاغذیت رو مرتب کن چون برای فوق طراحی ازت می خوانشون.
    هرچی بیشتر بهتر! اگر هم تو مشاوری کار کردی، یک نسخه از اونا هم تهیه کن. سعی کن حتماً از 5 تا بیشتر بشه. اسکیس ها، کروکی ها و کارهایی که 1 شیت هستند رو هم بزار.
    من چون قصد رفتن به آمریکا رو نداشتم زیاد رو دانشگاه هاش تمرکز نکردم.
    این رو هم اضافه کنم که رشته ی ما رو تو دکتری دانشگاه های کمی دارند و شاید مثل من مجبور بشی تو PhD برای Planning اقدام کنی!
    موفق باشی ;D
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،

gesmaili
    Guest

سلام!
    من کارشناسی معماری دارم از شهید بهشتی . برای انتخاب رشته ارشد طراحی شهری کسی اولویت دانشگاههای ایران در طراحی شهری رو می دونه؟برای پذیرش می خوام بدونم که مدرک ارشدم از کجا باشه معتبرتره که اولیتهام رو مشخص کنم. تهران؟شهید بهشتی ؟علم و صنعت وتربیت مدرس چه ترتیبی دارند ؟ یا مثلا شبانه تهران و بهشتی از علم و صنعت و تربیت مدرس معتبرتره ؟لطفا اگر کسی اطلاعی داره زودتر لطف کنه و راهنمایم کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

سلام
    من فوق طراحی علم و صنعت هستم.
    اولویت دانشگاه ها: تهران, بهشتی ، علم و صنعت و مدرس است.
    قابل ذکره که مدرس با متد بهشتی پیش می ره و یک بهشتی دیگه است!
    شما که معمار هستید براتون بهشتی و ایضاً مدرس بهتره تا اون دو تا. اینجاها بیشتر متدهاشون معماری هست ولی تهران و علم و صنعت شهرسازی ترند و پیشنیاز شهرسازی بیشتر می دن.
    به جز تهران و شریف، دانشگاه های دیگه اونقدر واسه اون وری ها مطرح نیستند که از اون دو تا هم مطمئن نیستم.
    تصمیم با خودتون هست!!!!!
    موفق باشید.

Junior Member

[quote=pooh ]
    من چون قصد رفتن به آمریکا رو نداشتم زیاد رو دانشگاه هاش تمرکز نکردم.
    این رو هم اضافه کنم که رشته ی ما رو تو دکتری دانشگاه های کمی دارند و شاید مثل من مجبور بشی تو PhD برای Planning اقدام کنی!
    موفق باشی ;D
    [میتونید لطفا اسم دانشگاههایی رو که PHD طراحی شهری رو دارند اینجا بگذارید.(آمریکا,کانادا و یا حتی اروپا و استرالیا).

برای phd طراحی شهری فکر می کنید میشه Fund گرفت؟

ممنونم
    /quote]

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

یک نکته خیلی مهم که بسیاری از دانشگاه های معتبر urban design در مقطع PhD ندارن!
    وقتی طراحی بخونید می بینید که خیلی هم جای کار توی PhD نداره حتی معماری هم پژوهشی می شه!
    این منطقی ست که به level بالاتر بره و planning تدریس بشه.
    اگه توی سایت rudi هم PhD urban design رو search کنید می بینید که دانشگاه های کمی وجود داره.(توی انگلیس)
    طراحی شهری رشته ای نیست که با صنعت مرتبط باشه در نتیجه full fund شدن یکمی خیلی مشکل هست البته اگر بتونید از دانشگاه معتبری پذیرش بگیرید.
    نمی خوام ناامیدتون کنم ولی زیاد هم خوش خیال نباشید! باید یک رزومه عالی با مقاله های متعدد و portfolio قوی داشته باشید.

Junior Member

ممنون از راهنماییتون.

در موردphd urban planning هم به همین شکل هست؟یعنی شانس کمی برای fundگرفتن وجود داره و دانشگاههای کمی هم این رشته رو دارند؟

می تونم بپرسم شما از کدوم دانشگاه و کشور پذیرش گرفتید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

در مورد phd urban planning قضیه فرق می کنه!
    نسبت به design فراگیر تره و البته بیشتر هم با عنوان planning مطرح هست.
    من برای toronto و McGill اقدام کردم و از هر دو هم reject شدم.
    البته همون طور که گفتم
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooh
    باید یک رزومه عالی با مقاله های متعدد و portfolio قوی داشته باشید.
    که در کنار نمره خوبی از زبان می تونه موثر باشه.
    البته UBC,calgary و چند دانشگاه دیگه هستند که تو کانادا این رشته رو دارند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooh
    من چون قصد رفتن به غیر از کانادا و انگلیس رو نداشتم زیاد رو دانشگاه های دیگه تمرکز نکردم.
    اگر توی استرالیا و آمریکا بگردید دانشگاه های خوبی پیدا می کنید.بعضاً design رو هم می یابید.
    در مورد fund یک نکته مهم اینه که نسبی و شاید بهتره از دانشگاه مربوطه بپرسی. من از waterloo پرسیدم که آیا full fund دارید و اونا هم گفتند نه!
    منم اونجا apply نکردم!

صفحه 1 از 56 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)