نقل قول نوشته اصلی توسط sinaland نمایش پست ها
با سلام و تشکر از پاسخ کامل و مفیدتون تقریبا میتونم بگم فهمیدم چیکار باید بکنم فقط چند تا سوال جزئی دیگه دارم:
برای این رشته یعنی شهرسازی یا همون urban planning چه GRE لازمه ؟ Subjective یا General? اگر پاسخ Subjective باشه کدوم Subject? چون در سایت GRE نزدیک ترین موضوع Architecture بود که یکم فرق داره با رشته ی ما.
سوال دوم اینکه بنده قبل از این رشته تقریبا ۳ سال شیمی می‌خوندم در دانشگاه پیام نور و نمراتم خیلی پایین بودن تعداد واحد پاس شده هم حدود ۲۰ واحد بوده چون اصلا علاقه ای به اون رشته نداشتم. آیا لازمه حتما توی فرم های ثبت نام عنوان کنم و مدارک دانشگاه قبلی هم بیارم یا اصلا حرفی ازش نزنم ؟ چجوری میتونم جای خالی اون ۳ سال تو رزومه پر کنم که مشکل ساز نباشه ؟
سوال سوم اینکه به نظر شما وضعیت urban planning در انگلیس چطوره ؟ هم از نظر درسی هم از نظر کاری و هم از نظر فاند گرفتن و اکسپت شدن. تا جایی که من تحقیق کردم اول آمریکا بعد کانادا و انگلیس و در آخر استرالیا بهترین شرایط از نظر هایی که گفتم دارن اگر اشتباه میکنم راهنمایی کنید لطفاً
خیلی ممنون از وقتی که میزارید
سلام. خواهش می کنم.

معمولا GENERAL می خوان با تاکید روی قید "معمولا".

نیاز به ذکرش توی رزومه نیست. اگر آمریکا اپلای می کنین بعدا از طریق SOP می تونین با ذکر دلایلی توجیهش کنین مثل کار کردن و یا این که ابتدا رشته دیگه ای رو خوندین و بعد از مدتی متوجه شدین که علاقه ای ندارین به اون و این که فهمیدین علاقه اصلیتون چی هست (البته کمی مفصل تر داستان رو بیان کنین و سعی کنین قانع کننده بنویسین). در کانادا و بقیه کشورها هم معمولا نامه های مشابهی هست که برای ذکر این قبیل موارد هست.

نظر شخصی من رو اگر بخواین اول کانادا رو توصیه می کنم، بعد به ترتیب آمریکا، انگلستان و استرالیا. مهمترین دلیل من برای این رتبه بندی بازار کار هست، شهرسازی در کانادا در حال حاضر دمین رشته هست از نظر بازار کار و بین این 4 کشور که سوال کردین استرالیا بدتر از همه هست. به این نکته لطفا توجه کنین که بهتر و بدتر بر اساس شانس میانگین گرفتن کار هست و استثناها همبشه در همه جا وجود دارن.

موفق باشین