صفحه 35 از 56 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 553

موضوع: شهرسازی

پیش فرض پاسخ : شهرسازی

نقل قول نوشته اصلی توسط atsslk نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی ترم 7 دانشگاه تهران در رشته شهرسازی هستم، تا کنون معدل کلم 16 و خورده ای می باشد، با توجه به تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که احتمال گرفتن فاند در این رشته کمتر از سایر رشته ها می باشد، با فرض اینکه حداقل نمره آیلتس و تافل دانشگاه مورد نظر را بتوانم کسب کنم، چقد امکان داره که بتوانم در گرایش برنامه ریزی شهری از یکی از دانشگاه های آمریکا ( با رنکینگ بیش از 50 ) ترجیحا فاند بگیرم ؟ و اینکه در طول ابن یک سال باقی مانده چه کار هایی می توانم انجام دهم تا شانس احتمالیم را برای گرفتن فاند در این گرایش بیشتر کند ؟ ممنون میشم اگه پاسخگو باشید
    سلام.

البته اینی که فرمودین، الزاما نمی تونه درست باشه! خیلی خیلی بستگی به این داره که شما زمینه مورد علاقه تحقیقاتیتون چی هست. به عنوان مثال، اگر روی مسایل مرتبط با محیط زیست کار می کنین، در حال حاضر این موضوع بسیار بسیار داغ هست و به طور نسبی می تونم بگم که از خیلی از رشته های کلاسیک مهندسی هم شانس بالاتر هست به طوری که ما خیلی ها رو داریم از که از رشته های عمران، کامپیوتر، شیمی، وارد این قبیل موضوعات شدن. پس مجموعا به این بستگی داره که می خواین روی چی کار کنین و نمی شه به طور کلی برای کل زیر مجموعه های شهرسازی حکم کلی داد، چون خیلی با هم متفاوت هستن.

وضعیتتون خیلی خوبه، هم به لحاظ معدل، هم دانشگاه. معدل رو حفظ کنین، نرم افزار های مرتبط با زمینه کاری آیندتون رو یاد بگیرین، روی نمره زبان و جی آر ای بالا تمرکز کنین که خیلی مهمه و نهایتا اگر کاری دارین و تحقیق خوبی انجام دادین، سعی کنین ازش مقاله بدین (نه توی ژورنال های ایران). امیدوارم کمک بوده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_taleghani نمایش پست ها
    سلام من سال دوم مهندسی شهرسازی هستم دانشگاه هنر اصفهان
    معدل 16.90 دارم آیلس می خونم
    کدوم کشور برام بهتره برای ارشد ؟
    که بازار کارش هم خوب باشه ؟
    بورس میتونم بگیرم جایی ؟
    سلام

سوالاتتون خیلی کلی هست و کمی نا مرتبط با واقعیت و به همین دلیل نمی شه خوب جواب داد!

مثلا این که هیچ کس نمی تونه به این سوال جواب بده که کدوم کشور بهتر هست برای ارشد!!! اول از همه باید دقیقا مشخصا کنین توی چه گرایشی. ممکنه جایی توی یه گرایش قوی باشه، و توی یه گرایش دیگه هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشه (مثلا دانشگاه MIT به طور مطلق و با اختلاف دانشگاه اول جهان هست، ولی در زمینه urban ecology حتی بین 50 تای اول دنیا هم جایی نداره یا شاید بین 100 تای اول. ولی برای برنامه ریزی شهری عالی هست.

دوم این که سوال دقیق تر که جوابش بتونه کمکتون کنه، البته بعد از مشخص کردن گرایشتون، این هست که یک دانشگاه رو با یک دانشگاه دیگه مقایسه کنین، و نه کشور رو با کشور دیگه. به عنوان مثال ممکنه کسی بپرسه که تهران بهتره برای درس خوندن و یا مثلا رشت؟؟؟ احتمالا اگر کسی این سوال رو ازتون بپرسه، ازش بلافاصله می پرسین، کدوم دانشگاه تهران در مقایسه با کدوم دانشگاه رشت؟ آیا مثلا دانشگاه شریف تهران در مقایسه با دانشگاه X رشت و یا مثلا دانشگاه سراسری گیلان در مقایسه با دانشگاه X تهران! مثلا حتی خود آمریکا، دانشگاه های داره که به مراتب ضیف تر هستن از خیلی از دانشگاه های ایران و اگر ازشون مدرک هم بگیرین، توی خود آمریکا هم کسی شما رو استخدام نخواهد کرد. پس کشور رو ملاک قرار ندین و به جاش سطح علمی دانشگاه رو اولویت بدین.

شما حدودا 2 سال دیگه دارین که درستون تموم بشه و نمی شه بازار کار رو برای 2 سال اینده پیش بینی کرد. مثلا آمریکا، 2 سال پیش واقعا وضعیت افتضاح بود هم از نظر فاند و هم بازار کار، ولی الان آمریکا عالیه، ولی نمی شه گفت که 2 سال دیگه هم همینه! یا آلمان تا همین 2 سال پیش خوب بود نسبتا، ولی الان نیست. این رو باید نزدیک تر که شدین به اقدام کردن، در نظر بگیرین. مجموعا هم بنا به تجربه خدمتتون عرض می کنم که اگر شما از یه دانشگاه خوب مدرک بگیرین در آینده و با وضعیت علمی خوب، خیلی راحت می تونین کشورتون رو عوض کنین و توی شرکت های دیگه و کشور های دیگه کار بگیرین.

برای گرفتن بورس هم بستگی به خودتون داره، اگر پست های قبلی (چندین ماه پیش، مطالع بفرمایین، چند جا نوشته بودم بعضی از شرایط رو، یا عجالتا همین پست بالا.

موفق باشین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of tehran

با سلام من ترم 3 ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه تهران هستم و قصدادامه تحصیل در امریکا رو دارم ، در حال حاضر دنبال موضوع پایان نامه هستم. سوالماین هست که در حال حاضر چه گرایشی از برنامه ریزی شهری بیشتر رو بورسه و امکانتعلق گرفتن فاند بهش هست؟ یک سری از دوستان به من پیشنهاد دادن که رزومه استاد هارو بررسی کنم و ببینم رو چه موضوعاتی تاکید بیشتری داشته اند اما به نظر من روی همه موضوع ها به نحوی تاکید شدهبود و موضوع خاصی نظرم رو جلب نکرد. اگه در رابطه با انتخاب موضوع بهم کمک کنیدممنون میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar m نمایش پست ها
    سلام.

البته اینی که فرمودین، الزاما نمی تونه درست باشه! خیلی خیلی بستگی به این داره که شما زمینه مورد علاقه تحقیقاتیتون چی هست. به عنوان مثال، اگر روی مسایل مرتبط با محیط زیست کار می کنین، در حال حاضر این موضوع بسیار بسیار داغ هست و به طور نسبی می تونم بگم که از خیلی از رشته های کلاسیک مهندسی هم شانس بالاتر هست به طوری که ما خیلی ها رو داریم از که از رشته های عمران، کامپیوتر، شیمی، وارد این قبیل موضوعات شدن. پس مجموعا به این بستگی داره که می خواین روی چی کار کنین و نمی شه به طور کلی برای کل زیر مجموعه های شهرسازی حکم کلی داد، چون خیلی با هم متفاوت هستن.

وضعیتتون خیلی خوبه، هم به لحاظ معدل، هم دانشگاه. معدل رو حفظ کنین، نرم افزار های مرتبط با زمینه کاری آیندتون رو یاد بگیرین، روی نمره زبان و جی آر ای بالا تمرکز کنین که خیلی مهمه و نهایتا اگر کاری دارین و تحقیق خوبی انجام دادین، سعی کنین ازش مقاله بدین (نه توی ژورنال های ایران). امیدوارم کمک بوده باشه.
    خیلی ممنون بخاطر راهنمایی که فرمودین، همانطور که میدونید گرایش های ارشد در دانشگاه های خارج از کشور با ایران متفاوت هستند.
    تاکنون Urban Design, Regional or City Planning, Transport Systems, Environmental Planning, and Sustainable Development گرایش هایی هستند که من تا الان با ان ها اشنا شدم، میخواستم بدونم آیا به غیر از این گرایش ها گرایش دیگری هم وجود دارد ؟ و اینکه محیط زیستی که فرمودین برنامه ریزی محیط زیست منظورتون بوده و یا مهندسی محیط زیست ، سوال دیگری هم که داشتم این بود که وضعیت اپلای و گرفتن فاند در گرایش transportation چگونه است چون تاکنون به این گرایش بیش از سایر علاقه مند بوده ام.

نقل قول نوشته اصلی توسط atsslk نمایش پست ها
    خیلی ممنون بخاطر راهنمایی که فرمودین، همانطور که میدونید گرایش های ارشد در دانشگاه های خارج از کشور با ایران متفاوت هستند.
    تاکنون Urban Design, Regional or City Planning, Transport Systems, Environmental Planning, and Sustainable Development گرایش هایی هستند که من تا الان با ان ها اشنا شدم، میخواستم بدونم آیا به غیر از این گرایش ها گرایش دیگری هم وجود دارد ؟ و اینکه محیط زیستی که فرمودین برنامه ریزی محیط زیست منظورتون بوده و یا مهندسی محیط زیست ، سوال دیگری هم که داشتم این بود که وضعیت اپلای و گرفتن فاند در گرایش transportation چگونه است چون تاکنون به این گرایش بیش از سایر علاقه مند بوده ام.
    بله، گرایش های دیگه ای هم وجود داره که ممکنه من هم ازشون بی خبر باشم، بع عنوان مثال عنوان ارشد من Urban Planning -IT بود و یا این که دانشگاه ما یه ارشد داره با عنوان Environmental Sustainable Design، اول ببینین که علاقتون به چه سمتی هست و بعد ادامه بدین به تحقیق.

من روی Urban Ecology و Remote sensing کار می کنم. Urban Ecology در واقع به عنوان science طبقه بندی می شه، در حالی که planning و یا engineering در واقع profession هستن و نه science ، science می تونه هم کاربرد توی planning داشته باشه و هم engineering. حوزه کاری من urban ecology هست و اگر بخواین توی یه context بذارینش الزاما برای درک بهتر، می شه کفت environmental science هست.

در مورد transportation متاسفانه چندان اطلاعات دقیق و به روزی ندارم. دانشگاه Portland State University اساتید قوی ای داره توی transportation planning. حدود 6 سال پیش باهاشون در ارتباط بودم و تیم خوبی دارن. ازشوت درخواست اطلاعات بیشتر کنین و البته قبلش کمی خودتون راجه بهش بخونین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد طراحی شهری دانشگاه تهران

سلام من کارشناسی شهرسازی با معدل 16 از دانشگاه سراسری قزوین دارم، الانم ترم آخر ارشد طراحی شهری هستم تو دانشگاه تهران و فکر کنم معدلم 17.5 بشه حداقل. اگه تافل 95 به بالا بشم، واسه چه دانشگاه هایی تو آمریکا رشته ارشد برنامه ریزی شهری درخواست بدم شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش همراه با فاند دارم؟؟؟ ضمنا چه موضوعی رو واسه پایان نامه و مقاله انتخاب کنم واسه دانشگاه های آمریکا به روز تر هست و تکراری محسوب نمیشه؟؟

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط behindokht نمایش پست ها
    سلام من کارشناسی شهرسازی با معدل 16 از دانشگاه سراسری قزوین دارم، الانم ترم آخر ارشد طراحی شهری هستم تو دانشگاه تهران و فکر کنم معدلم 17.5 بشه حداقل. اگه تافل 95 به بالا بشم، واسه چه دانشگاه هایی تو آمریکا رشته ارشد برنامه ریزی شهری درخواست بدم شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش همراه با فاند دارم؟؟؟ ضمنا چه موضوعی رو واسه پایان نامه و مقاله انتخاب کنم واسه دانشگاه های آمریکا به روز تر هست و تکراری محسوب نمیشه؟؟

ببینید به طور کلی گرفتن فاند در مقطع ارشد دشواره. مگر اینکه بدون فاند شروع کنید و ترم های بعد برای فاند اقدام کنید (هرچند بودن کسانی که فاند هم از ابتدا گرفتن ولی کم) شما که ارشد دارین چرا برای دکتری اقدام نمی کنید؟
    موضوع که کاملا برمیگرده به علایق شخصیتون و شما حتما میدونید که مطالعات شهری طیف وسیعی از موضوعات اجتمای اقتصادی کالبدی و ... رو شامل میشه. من معمولا در اکثر دپارتمان های مطالعات شهری در امریکا اساتیدی دیدم که روی موضوعات مرتبط با حمل و نقل یا مثلا GIS کار میکنن. ولی همونطور که گفتم شما دنبال علاقتون برید و مطمئن باشید که استاد مرتبط هم پیدا میشه

سلام به دوستان عزیز. من لیسانس مهندسی شهرسازی دارم از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 15/14.یه مقاله هم دارم که توی دانشگاه های ایران پذیرفته شده فک کنم دانشگاه همدان بود.میخوام برای فوق لیسانس اپلای کنم البته با کمک هزینه. به نظرتون شانسی دارم؟ هنوز امتحان ایلتس ندادم و دارم زبان فرانسه هم یاد میگیرم .
    با این توضیحات اصلا شانسی دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoosh1368 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز. من لیسانس مهندسی شهرسازی دارم از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 15/14.یه مقاله هم دارم که توی دانشگاه های ایران پذیرفته شده فک کنم دانشگاه همدان بود.میخوام برای فوق لیسانس اپلای کنم البته با کمک هزینه. به نظرتون شانسی دارم؟ هنوز امتحان ایلتس ندادم و دارم زبان فرانسه هم یاد میگیرم .
    با این توضیحات اصلا شانسی دارم
    اگر با کمک هزینه مد نظرتون هست، شانستون پایین هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar m نمایش پست ها
    سلام

سوالاتتون خیلی کلی هست و کمی نا مرتبط با واقعیت و به همین دلیل نمی شه خوب جواب داد!

مثلا این که هیچ کس نمی تونه به این سوال جواب بده که کدوم کشور بهتر هست برای ارشد!!! اول از همه باید دقیقا مشخصا کنین توی چه گرایشی. ممکنه جایی توی یه گرایش قوی باشه، و توی یه گرایش دیگه هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشه (مثلا دانشگاه MIT به طور مطلق و با اختلاف دانشگاه اول جهان هست، ولی در زمینه urban ecology حتی بین 50 تای اول دنیا هم جایی نداره یا شاید بین 100 تای اول. ولی برای برنامه ریزی شهری عالی هست.

دوم این که سوال دقیق تر که جوابش بتونه کمکتون کنه، البته بعد از مشخص کردن گرایشتون، این هست که یک دانشگاه رو با یک دانشگاه دیگه مقایسه کنین، و نه کشور رو با کشور دیگه. به عنوان مثال ممکنه کسی بپرسه که تهران بهتره برای درس خوندن و یا مثلا رشت؟؟؟ احتمالا اگر کسی این سوال رو ازتون بپرسه، ازش بلافاصله می پرسین، کدوم دانشگاه تهران در مقایسه با کدوم دانشگاه رشت؟ آیا مثلا دانشگاه شریف تهران در مقایسه با دانشگاه X رشت و یا مثلا دانشگاه سراسری گیلان در مقایسه با دانشگاه X تهران! مثلا حتی خود آمریکا، دانشگاه های داره که به مراتب ضیف تر هستن از خیلی از دانشگاه های ایران و اگر ازشون مدرک هم بگیرین، توی خود آمریکا هم کسی شما رو استخدام نخواهد کرد. پس کشور رو ملاک قرار ندین و به جاش سطح علمی دانشگاه رو اولویت بدین.

شما حدودا 2 سال دیگه دارین که درستون تموم بشه و نمی شه بازار کار رو برای 2 سال اینده پیش بینی کرد. مثلا آمریکا، 2 سال پیش واقعا وضعیت افتضاح بود هم از نظر فاند و هم بازار کار، ولی الان آمریکا عالیه، ولی نمی شه گفت که 2 سال دیگه هم همینه! یا آلمان تا همین 2 سال پیش خوب بود نسبتا، ولی الان نیست. این رو باید نزدیک تر که شدین به اقدام کردن، در نظر بگیرین. مجموعا هم بنا به تجربه خدمتتون عرض می کنم که اگر شما از یه دانشگاه خوب مدرک بگیرین در آینده و با وضعیت علمی خوب، خیلی راحت می تونین کشورتون رو عوض کنین و توی شرکت های دیگه و کشور های دیگه کار بگیرین.

برای گرفتن بورس هم بستگی به خودتون داره، اگر پست های قبلی (چندین ماه پیش، مطالع بفرمایین، چند جا نوشته بودم بعضی از شرایط رو، یا عجالتا همین پست بالا.

موفق باشین.
    راستش من پدرم اصرار روی آمریکا داره، می خواستم ببینم آمریکا واسه ی شهرسازی چجوریه !؟ اصلا ویزا میدن ؟ اپلای سخت میدن ؟
    بازار کارش خوبه واسه این رشته ؟!

یا اصلا یک سوال دیگه من با کارشناسی شهرسازی میتونم برم معماری ؟ معماری رو بیشتر از شهرسازی دوست دارم !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)