صفحه 43 از 56 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 553

موضوع: شهرسازی

Junior Member Moonarpl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban & Regional Planning-Master

پیش فرض پاسخ : شهرسازی

سلام. میشه لطفا یکی از دوستان توضیح بده که موضوعی که برای پایان نامه دکترا میخوایم انتخاب کنیم باید حتما در ادامه کار ارشد باشه..
    من موضوع پایان نامم یه چیزه اما تجربه کاریم یه چیز دیگه چه جوری بفهمم که در کدوم زمینه برای اپلای موفق تر خواهم بود؟
    موضوع پایان نامه : Bioregionalism
    تجربه کار حرفه ای : بافت فرسوده و اسکان غیر رسمی

بچه ها من در این زمینه خیلی به کمک فکری نیاز دارم چون فک می کنم این دو تاسنخیتی با هم نداره و حتی انسجام SOP منو از بین میبره

نقل قول نوشته اصلی توسط Moonarpl نمایش پست ها
    سلام. میشه لطفا یکی از دوستان توضیح بده که موضوعی که برای پایان نامه دکترا میخوایم انتخاب کنیم باید حتما در ادامه کار ارشد باشه..
    من موضوع پایان نامم یه چیزه اما تجربه کاریم یه چیز دیگه چه جوری بفهمم که در کدوم زمینه برای اپلای موفق تر خواهم بود؟
    موضوع پایان نامه : Bioregionalism
    تجربه کار حرفه ای : بافت فرسوده و اسکان غیر رسمی

بچه ها من در این زمینه خیلی به کمک فکری نیاز دارم چون فک می کنم این دو تاسنخیتی با هم نداره و حتی انسجام SOP منو از بین میبره
    الزامی به هم خوانی نیست. هر چند که اگر در یک راستا باشن بهتر هست از بعضی جهات. هر کدوم رو که تصور می کنین شانس بالاتری دارین (کارهاتون توش بیشتر و با کیفیت بالاتریه)، روی اون تمرکز کنین، البته با فرض این که بهش علاقه هم دارین.

Junior Member Moonarpl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban & Regional Planning-Master

ممنونم از پاسختون : ممکنه توضیح بدین کدوم موضوعات بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند؟ مثلا اکولوژی شهری و محیط زیست یا بافت و فرسوده و مشکلاتش (هدف دانشگاههای امریکالی شمالی هست)

نقل قول نوشته اصلی توسط Moonarpl نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون : ممکنه توضیح بدین کدوم موضوعات بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند؟ مثلا اکولوژی شهری و محیط زیست یا بافت و فرسوده و مشکلاتش (هدف دانشگاههای امریکالی شمالی هست)
    من از بافت فرسوده و ... به معنای واقعی کلمه بی اطلاع هستم. کار من در حیطه اکولوژی شهری هست (البته اکولوژی شهری بسیار بسیار گسترده هست خودش). به طور کلی ارزیابی من این هست که بازار کار (تحقیقاتی) خوبی داره در حال حاضر و همین طور در آینده. من همین 2 هفته پیش توی دومین کنگره اکولوژی شهری که توسط The Society for Urban Ecology در شانگهای چین برگزار شد شرکت کردم و 1ماه پیشش هم در کنفرانس جهانی Urban Heat Island effect که امسال در سنگاپور برگزار شد. محققان زیادی شرکت کرده بودن از جمله Steward Pickett که همون طور که می دونین بزرگترین اکولوژیست شهری هست در حال حاضر در جهان، Marina Alberti از دانشگاه واشنگتن شرکت داشت، Jingle Wu بود از آریزونا که همگی دانشمندان طراز اول اکولوژی شهری هستن و هم چنین هاشم اکبری که استاد به نام ایرانی هست در کانادا به علاوه خیلی های دیگه از نقاط مختلف جهان، من با خیلی ها صحبت داشتم، کارهای زیادی داره صورت می گیره تقریبا همه جای دنیا و اهمیت اکولوزی شهری به طور فزاینده ای مورد درک قرار گرفته توسط دولت ها که همه توی کنفرانس روی این موضوع اتفاق نظر داشتن در کشور های مختلف که این امر نتیجه داده در اختصاص بودجه های تحقیقاتی مناسب و پوزیشن های به نسبت قابل قبول به لحاظ تعداد. ژورنال Nature هم به تازگی Urban Ecology رو به عنوان emerging science معرفی کرده که دارای پتانسیل فراوانی هست برای حل مشکلات پیچیده جهان امروز و آینده. به عوان یه مثال خیلی دم دست بخوام بهتون بگم ما توی research lab خودمون از سال 2012 تا الان حدود 9.5 میلیون دلار تونستیم گرنت (بودجه تحقیقاتی) جذب کنیم که در نتیجه اون 5 داشنجوی دکترا، 2 postdoc و 3 research assistant استخدام کردیم برای زمینه های مختلف اکولوژی شهری. از صحبتی که با دوستان هم داشتم توی کنفرانس، نقریبا دانشگاه های دیگه هم روند مشابهی زو شاهد بودن که کم و کیفش بنا به سابقه دانشگاه و اعتبارش متفاوت هست طبیعتا.

در مورد بافت فرسوده احتمالا باید نظر کس دیگه ای رو بپرسین.

موفق باشین
    ویرایش توسط mahyar m : July 25th, 2016 در ساعت 02:49 PM

Junior Member

سلام
    ببخشید کسی میدونه بهترین دانشگاه های کانادا و آمریکا و استرالیا در رشته برنامه ریزی شهری و مقطع دکتری چه دانشگاه هایی هستن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط e1d1 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید کسی میدونه بهترین دانشگاه های کانادا و آمریکا و استرالیا در رشته برنامه ریزی شهری و مقطع دکتری چه دانشگاه هایی هستن؟
    سلام.

رنکینگ معتبر QS در حال حاضر تنها رنکینگی هست که Architecture/Built Environment رو رنکینگ کرده. نتایج سال 2016 رو می تونین از لینک زیر ببینین:

http://www.topuniversities.com/unive...=false+search=

سلام دانشخوی ترم 7 شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان هستم با معدل 16.5
    اولویتم آمریکا بعد کانادا و بعد استرالیا است

میشه با لیسانس شهرسازی رفت مستر mba ؟
    کلا از شهرسازی به چه رشته هایی میشه تغییر داد ؟
    ممنون میشن راهنماییم کنید

Junior Member

دوستان سلام من تازه میخوام ارشد رو شروع کنم به نظر شما چه کارایی باید انجام بدم تا برای پذیرش دکتری بتونم شرایط مناسبی داشته باشم؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام آمادگی برای نوشتن مقاله (معماری)

سلام
    من فارغ التحصيل رشته شهرسازي هستم ولي در اين حوزه فعاليتم نداشتم اما الان قصد أقامت در كانادا و كار در اين رشته دارم . مي خواستم از دوستاني كه در اين حوزه فعال اند بپرسم يادگيري كدام نرم افزار ها در پيدا كردن شغل مناسب مفيد تر است ؟؟؟
    و اينكه مدرك ليسانس ايران رو قبول دارن ؟؟؟

Junior Member

سلام.
    من دانشجوی شهرسازی دانشگاه آزاد هستم و معدلم 17 هست و نمره های درسای تخصصی م معمولا بالا بوده. ترم آخر هستم .الان زمان کار کردن رو پایان نامه م هست.میخواستم بدونم راهی رو میتونید بهم پیشنهاد کنید که بتونم از پایان نامه م استفاده کنم (مثلا مکاتبه با استاد یا مقاله کردن و ...) و برای ارشد پذیرش بگیرم(اولویت اولم آمریکاست و بعد استرالیا و اروپا) علاقه خودم بیشتر طراحیه و هدف اصلی م زندگی کردن در کشور مقصد هست درنتیجه بازار کار هم برام مهمه.هنوز GRE , ilets ندارم ولی زبانم خوبه و میتونم نمره خوبی بگیرم.
    ممنون میشم اگر بهم کمک کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)