صفحه 55 از 56 نخستنخست ... 5454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 553

موضوع: شهرسازی

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

پیش فرض پاسخ : شهرسازی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar m نمایش پست ها
    منظورتون از نظر داشتن ویزای کار و مالیات دادن هست یا صرفا حقوق؟
    فک کنم منظورش دکترای پوزیشنی هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanisss نمایش پست ها
    سلام دوستان، کسی میدونه مقطع دکترا برای رشته شهرسازی در چه کشورهایی به صورت کار حساب میشه؟
    اروپا هست که هم حقوق میدن و بیمه و این چیزا داره و ویزای شغلی هم بهتون میدن اکثرا برای دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    فک کنم منظورش دکترای پوزیشنی هست
    فک کنم، یعنی سابقه کارش برای مهاجرت امتیاز محسوب بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط BRMATH نمایش پست ها
    اروپا هست که هم حقوق میدن و بیمه و این چیزا داره و ویزای شغلی هم بهتون میدن اکثرا برای دکتری
    میشه یه کم دقیق تر بگین کجای اروپا. همش؟ شمال، جنوب، چک، اوکراین، لهستان....؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها

کل اروپا مثل المان و فرانسه و اسپانیا و هلند و بلژیک و سوئد و ... . باید دنبال موقعیت متناسب با رزومه خودتون بگردید و براش اپلای کنید. بعد از گرفتن پذیرش برای ویزا اقدام میکنید که معمولا ویزای کاری بهتون میدن و امتیاز بیشتری از دانشجویی داره . البته اجازه کار شما صرفا میزنن دانشگاه یعنی شما نمیتونی یه جا دیگه هم بری کار کنی.

Junior Member

منظورم حقوق گرفتنه یا فاند.

واقعا بین اینکه واسه ارشد اپلای کنم یا دکترا موندم
    ویرایش توسط Simon : May 26th, 2020 در ساعت 09:16 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها

خیر درست نیست.پایین هم نوشته منظور حقوق و فاند

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

واقعا بین اینکه واسه ارشد اپلای کنم یا دکترا موندم
    ایتالیا اپلی بکن که فاند هم بهت میده 100 درصد و بعد یا اروپا بمون بگرد دنبال کار و یا برو کانادا واسه دکترا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

منظورم حقوق گرفتنه یا فاند.
    دوست عزیز حقوق و فاند کلا دو مساله جداست. اگه دنبال حقوق ماهیانه هستی باید ازوپا اپلای کنید و مالیات هم باید بپردازی و این فقط برای دکتری هست. ارشد فاند میدن ولی پوزیشن جاب نداره

سلام دوستان،

به نظر میاد کمی نظرات در این مورد گیج کننده شده. من بر اساس تجربه خودم می نویسم که شاید کمی روشن کنه قضیه رو.

1. بورسیه جوایزی هستن که دانشگاه یا موسسات مختلف اراِیه می دن و صرف نظر از کاری هست که شما ارایه می دین. فاند زمانی هست که استاد برای پروژه مشخصی از صنعت یا موسسه دیگه ای پول دریافت کرده و از بخشی از اون پول استفاده می کنه برای جذب محقق یا دانشجوی دکترا یا فوق دکترا که اون تحقیق رو براش انجام بدن. این که دانشجوی دکترا ویزای کاز بگیره یا دانشجویی بستگی به قوانین مهاجرتی کشور مورد نظر داره و فی نفسه امتیازی محسوب نمی شه.

2. حقوق (ویزای کار) قطعا ماهیانه پرداخت می شه، ولی فاند و بورسیه هم می تونن ماهانه پرداحت بشن. این که چه طور پرداخت بشن بستگی به شرایط مندرج در نامه بورسیه یا فاندتون داره. به عنوان مثال، من برای دوره دکترا بورسیه دانشگاه رو گرقته بودم که دقیقا مثل حقوقو ماهانه بهم پرداخت می شد. دوستان دیگه ای داشتم که با فاند بودن و هم چنان به صورت ماهانه می گرفتن پولشون رو.

3. این که بیمه داشته باشین یا نه الزاما به نوع ویزا بستگی نداره. به عبارت دیگه شما می تونین روی ویزای دانشجویی باشین و بیمه داشته باشین (من بورسیه بودم و ویزای دانشجویی داشتم و بیمه هم داشتم)، و روی ویزای کار باشین و نداشته باشین. یکی از دوستان من که محقق بود و روی ویزای کار بود در آمریکا باید بیمش رو خودش می خرید هر سال و صرف این که ویزای کار داشت بیمه رو براش گارانتی نکرده بود.

4. شاید مهمترین مزیت خوندن دکترا روی ویزای کار این باشه که شما مالیات پرداخت می کنین و بعضی کشورها شرط پرداخت مالیات رو به عنوان شروط الزامی اقامت دایم و شهروندیشون دارن. مثلا در انگلستان شما باید 5 سال اخیر رو مالیات داده باشین که بتونین برای شهروندیش اقدام کنین یا مثلا در هلند اگر اشتباه نکنم 4 سال با در سنگاپور 6 ماه. دقت کنین که این همه جا هم صادق نیست. یعنی ممکنه شما روی ویزای کار باشین و مالیات هم پرداخت کرده باشین، ولی برای اداره مهاجرت نهایتا مهم نباشه این موضوع. و حتی بر عکس، بتونین برای ویزای دانشجوییتون امتیاز بیشتری بگیرین، مثل کانادا و برهی از اسپانسشیپ های استانیش.

5. مجموعا این که توصیه من این هست که به جای تمرکز روی این که آیا برای دکترا ویزای کار می گیرین یا دانشجویی، ابتدا قوانین اون کشور رو چک کنین که ببنین مزایا و معایبش چی هست. مثلا اگر متوجه بشین که تعداد سال هلی مالیات دادن اهمیتی نداره برای اداره مهاجرت، خب چرا آدم بخواد مالیات بده در حالی که می تونه پول بیشتری پس انداز کنه.

موفق باشین

Junior Member

سلام. از دوستان کسی هس برای رشته urban planning واسه دکترا پذیرش با فاند گرفته باشه؟ منظورم رشته های مرتبط با شهری هس. کسی اطلاع داره کجاها میشه اقدام کرد برای فاند؟ شانسی هس؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)