صفحه 6 از 56 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 553

موضوع: شهرسازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شهرسازی

اگر فهمیدی ما رو هم خبر کن ... لول ،ما فعلا داریم سعی میکنیم بفهمیم اصلا فاند میدن مثل رشته های مهندسی یا اینکه احتمال فاندش خیلی کمه!

سلام بچه ها ، ممنون از نظرات خوبی که می ذارید ، من یه سوال دارم در مورد فاند ، اینکه میشه بدون گرفتن پذیرش فاند گرفت یا نه ؟
    مثلا فاند رو در حد کلی نوشتن که می دیم ولی شرایطش رو ننوشتن و معمولا می گن باید زنگ زد به استادا و ... . مخصوصا دانشگاه های هنر کانادا که می گن به سختی فاند می گیم ، و یکی از دوستان من گفت اول با استاد باید صحبت کرد در مورد فاند ، و فاند به معنی همون پذیرشه !

Junior Member

فاند در واقع مبلغی هست برای تامین هزینه تحصیل و زندگی دانشجو در زمان تحصیل در دانشگاه مورد نظر ،پس مسلمه که اگر پذیرش نگیری اصلا دلیلی نداره بهت فاند بدن! آره باید با استادا تماس گرفت وقتی هم که نامه جواب دانشگاه میاد اول مشخص میکنه که پذیرش بهت دادن یا نه بعد از یکی دو هفته هم یک نامه دیگه بهت میفرستند که معلوم میکنه بهت فاند میدن یا نه و اگر میدهند مبلغش چقدره

Junior Member

سلام می شه دوستان لطف کنن 1 لیست از دانشگاههایی که رشته برنامه ریزی شهری رو تو امریکا دارند بزارن. ممنون

Junior Member adel_ist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saraaaaa نمایش پست ها
    سلام می شه دوستان لطف کنن 1 لیست از دانشگاههایی که رشته برنامه ریزی شهری رو تو امریکا دارند بزارن. ممنون
    ببینید، کار معمولا به این راحتی نیست که لیست منسجمی وجود داشته باشه، کلا search رشته-دانشگاه یکی از مهمترین بخشهای پروسه اپلای محسوب میشه. در عین حال من پارسال خیلی به فکر آمریکا نبودم ولی یه لیست نسبتا خوب از دانشگاههای کانادا دارم. ولی اونم تا دو هفته دیگه نمیتونم بفرستم چون مسافرتم. در عین حال روند کلی اینه که از یه سایت رنکینگ شروع کنین و مثلا از بهترین دانشگاه به پایین، سایتاشونو باز کنین و ببینین آیا رشته برنامه ریزی شهری دارن یا نه. ضمنا اینم بگم که صرفا لیست این دانشگاهها به دردتون نمیخوره. باید یه فایل اکسل درست کنین که هر ردیفش مربوط به یه دانشگاهه و ستونهاش مربوط به Requirementهای اون دانشگاهه، از جمله : ددلاین، نمره زبان، معدل، آدرسی که مدارک باید پست بشه، نام و ای میل استادها، توضیحات، و ...
    در غیر اینصورت هرچی به ددلاین نزدیک میشین گیجتر میشین و اطلاعات به درد بخوری هم نخواهید داشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kurosh_app نمایش پست ها
    اگر فهمیدی ما رو هم خبر کن ... لول ،ما فعلا داریم سعی میکنیم بفهمیم اصلا فاند میدن مثل رشته های مهندسی یا اینکه احتمال فاندش خیلی کمه!
    با توجه به تجربیات اپلای امسالم می تونم بگم در زمینه طراحی شهری فاند خیلی کمه و تقریبا وجود نداره ولی در زمینه برنامه ریزی شهری، محیط زیست و ... می شه استادی پیدا کرد و فاند گرفت... البته در برنامه ریزی شهری هم فاند گرفتن در مقایسه با رشته های مهندسی سخته....

من از Concordia برای مستر پذیرش گرفتم... از همون اول هم با یک استاد در ارتباط بودم... حالا از شانس بد ما امسال وضعیت اقتصادی کانادا زیاد مناسب نبود ( در زمان اپلای کردن بنده) و این بود که استادا زیاد پول نداشتن... خلاصه این استاده من بهم گفت من فعلا پول ندارم ولی یه competition شرکت کردم اگر پروپوزال من برنده شه حتما بهت فاند می دم... ولی فعلا که خبری از فاند نیست... فقط شانسم تونستم یک International fee remission بگیرم از دانشگاه که شهریه منو از 6800$ به 1800$ کاهش داد.
    اینم بگم که با استادایی تو دانشگاه های Toronto, McGill, UBC ایمیل زدم و در ارتباط بودم.... که همگیشون گفتن در پروسه ی اپلای استاد تصمیم گیرنده نیست و admission committee تصمیم می گیرن ( اینو که گفتن خیلی تعجب کردم چون در مورده کانادا شنیده بودم استاد همه کارس)... خلاصه گفتن اگر پذیرش گرفتی و اومدی بعدش می تونیم با هم صحبت کنیم.... یک استاد هم تو McMaster وقتی CV مو براش فرستادم ابراز علاقه کرد ولی بعد که اپلای کردم همینو گفت.... گفت اگر admission committee پذیرش داد بعد صحبت می کنیم....
    روی هم رفته این قضیه کانادا اپلای کردنه بنده بود...
    موفق باشید

Junior Member

البته در برنامه ریزی شهری هم فاند گرفتن در مقایسه با رشته های مهندسی سخته....

??? پس چرا دوستان می گن چون رشته شهرسازی نسبتا جدید هست فاند بیشتری براش هست نسبت به سایر رشته ها؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saraaaaa نمایش پست ها
    البته در برنامه ریزی شهری هم فاند گرفتن در مقایسه با رشته های مهندسی سخته....

??? پس چرا دوستان می گن چون رشته شهرسازی نسبتا جدید هست فاند بیشتری براش هست نسبت به سایر رشته ها؟
    نمی دونم دقیقا دوستان بر چه اساس می گن...
    به نظر بنده:
    1- رشته شهرسازی مثله رشته های مهندسی ارتباط قوی با صنعت نداره یا بهتره بگم تقریبا هیچ ارتباطی نداره... پس یکی از منابع مالی خیلی خوب اساتید حذف می شه.... در این رشته منابع مالی برای کارهای تحقیقاتی از سازمان های دولتی در سطح ملی و شهری و یا سازمان های بین المللی تامین می شه که طبیعتا منابع مالی محدودی نسبت به صنایع دارند. باز از همین منابع محدود بیشتر روی تحقیقات برنامه ریزی شهری، محیط زیست و این جور چیزا صرف می شه و طراحی شهری یک جورایی مورده به مهری قرار می گیره... توضیح دلیلش یکم سخته ولی خوب می شه گفت که زمینه های تخقیق یا همون research در طراحی شهری کمتره و بیشتر مسائل طراحی مطرحه.... ولی برنامه ریزی شهری دامنه بسیار وسیعتری رو شامل می شه و می تونه research بیشتر در این زمینه ها صورت بگیره.... البته همونطور که می دونید این دو رشته از هم جدایی ناپذیرند و هم پوشانی های زیادی دارند پس می شه پروژه های رو تعریف کرد که پول ساز باشن ولی باز هم این پروژه ها طراحی صرف نیستن....

2- فکر نمی کنم رشته شهرسازی در خارج از ایران زیاد جدید باشه.... حداقل با اسم های دیگه وجود داشته و سال هاست که در حال تدریس و فعالیت هستش... و اینکه جدید بودن یا قدیمی بودنش به نظرم تعیین کننده نیست...... این مهمه که چقدر یک مساله دغدغه روز باشه مثلا مسائل محیط زیستی تقریبا در تمام دنیا رونق داره و پول خوبیتوش خرج می شه چون همه کشورها به اهمیت مساله پی بردند....

البته من بیشتر رو کانادا و اروپا متمرکز بودم... آمریکا هم باید شبیه به کانادا باشه ولی خوب شما خوب تحقیق کنید...

Junior Member

راجع به وضعیت فاند این رشته در آمریکا کسی اطلاع داره؟ در ضمن من فکر میکنم ما به جز رشته شهرسازی میتونیم رشته های public administration , real estate development هم ادامه تحصیل بدیم ،درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kurosh_app نمایش پست ها
    فاند در واقع مبلغی هست برای تامین هزینه تحصیل و زندگی دانشجو در زمان تحصیل در دانشگاه مورد نظر ،پس مسلمه که اگر پذیرش نگیری اصلا دلیلی نداره بهت فاند بدن! آره باید با استادا تماس گرفت وقتی هم که نامه جواب دانشگاه میاد اول مشخص میکنه که پذیرش بهت دادن یا نه بعد از یکی دو هفته هم یک نامه دیگه بهت میفرستند که معلوم میکنه بهت فاند میدن یا نه و اگر میدهند مبلغش چقدره
    یعنی میشه با میل کردن رزومه به استاد تکلیف پذیرش و فاند رو مشخص کرد ؟ حتی به دانشگاه های کانادا که شرایط اپلایشون سخت هر هست ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)