صفحه 1 از 44 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 437

موضوع: ممنوعیت خروج از کشور

Junior Member Mechanical-eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

Question ممنوعیت خروج از کشور

سلام دوستان
    اگه جای بدی این تاپیک رو مطرح کردم عذر میخوام بهتر از اینجا جایی رو پیدا نکردم.
    من در دوره روزانه کارشناسی تحصیل میکنم و قصد دارم انشاالله برای ارشد پذیرش بگیرم.یادمه موقع ثبت نام در دانشگاه فرمی رو پر کردیم که به موجب اون متعهد شدیم به مدت 4 یا شاید 8 سال در کشور خودمون کار کنیم.حالا سوالم اینه که در این حالت مشکلی پیش نمیاد که بعد از اتمام دوره کارشناسی پذیرش بگیریم؟
    NO PAIN NO GAIN

Junior Member Mechanical-eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تحصیل برای کسانی که دوره کارشناسی روزانه بوده اند!

البته ظاهرا این قضیه تشریفاتیه ولی اگه دولت بخواد میتونه از این طریق مانع از خروج دانشجوی دوره روزانه از کشور به مدت چندسال بشه.البته ممکنه برای تحصیل در خارج از کشور استثنا قائل بشن.
    NO PAIN NO GAIN

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری، مدیریت دولتی- سیاست‌گذاری بخش عمومی- دا

Thumbs up مسائل مربوط به ممنوعیت خروج

با درود
    به‌نظرم برخي دوستان ممكنه مشكل ممنوعيت خروج داشته باشن و يا گذرنامه‌ي توقيف شده داشته باشند و يا هنگام صدور يا تمديد گذرنامه‌هاشون براي صدور معطل بشه.
    مورد شخصي من دومي هست كه به دليل مسائل پس از انتخابات گرفتارش شدم. البته آلان رفع شده ولي هنوز گذرنامه‌ام به دستم نرسيده.
    چيزي كه من مي‌خوام اينجا ارائه بدم دو سه تا شماره‌تلفن مهم براي پيگيري وضعيت صدور گذرنامه‌ها و مشكلات احتمالي بر سر اين راهه كه به گمانم برخي از اون‌ها به كار ساير پيگيري‌ها هم غير از ممنوعيت خروج بياد. در هر صورت موارد به شرح زيره:
    1- متولي امر ممنوعيت خروج و رفع اون دادستاني كل كشور هست كه تو كاخ دادگستري ضلع شمالي اون در تهران مستقره. درب ورودي هم خيابان خيام مقابل خيابان بهشت هست. اتاق 203 دبيرخانه‌ي اين دادستانيه و اتاق مربوط به ممنوعيت خروج 333 هست كه طبقه‌ي دوم منتهي اليه شمال شرقي اون هست.
    اين خيلي مهمه كه بدونيم دادستاني كل كشور و نه دادستاني‌هاي مناطق متولي اون هست.
    2- براي بررسي وضعيت ممنوع خروج بودن يا خير بايد به اداره‌ي گذرنامه مراجعه كرد. در تهران اين اداره در ساختمان شماره 2 طبقه‌ي اول (بالاي هم‌كف) ضلع شمالي هست. كه يك اتاقكي براي بررسي داره كه بايد خود فرد براي بررسي بره و كارت شناسايي هم داشته باشه. نكته‌ي ديگه اينه كه در صورت ممنوع خروج بودن گذرنامه رو ضبط مي‌كنن و بايد پس از رفع اون رو مجدد گرفت. در اين اتاقك در صورت ممنوع خروج بودن شماره‌ي نامه‌ي دادستاني كل كشور داده مي‌شه كه بايد رفت كاخ دادگستري و پيگير چرايي قضيه و فيصله دادن به اون شد.
    يه نكته‌ي جالب اين وسط اينه كه براي خود من از زمان ممنوع خروج شدن تا ثبتش در اداره‌ي گذرنامه حدود 3 ماه زمان برده يعني من 3 آبان حكم ممنوعيت خروج خوردم كه خودم 3 دي ابلاغيه‌اش دستم اومد ولي زمان اعمالش در اداره‌ي گذرنامه 20 دي بود. البته احتمال داره اين موضوع بابت شرايط خاص و شلوغي كار اون‌ها بعد از انتخابات بوده باشه.
    3- دادستاني كل موضوع رو مي‌گه و مي‌گه كه حكم (قرار ممنوعيت خروج) از كجا صادر شده و چطور بايد پيگيرش كرد. براي قضيه‌ي من دادگاه انقلاب بايد مي‌رفتم و از اونجا نامه مي‌گرفتم كه با كلي منت و ... ممكن شد، البته من تبرئه دشه بودم و بايد خود اون‌ها چنين كاري رو مي‌كردن كه نكرده بودند. از محل صدور قرار بايد نامه‌ي رفع اون رو (در صورتي كه قضيه مرتفع شده باشه) بگيريد و در صورت عجله داشتن دستي ببريد دادستاني كل و از اونجا هم دستي ببريد اداره گذرنامه و گذرنامه‌ات رون رو تحويل بگيريد.
    البته ناگفته نمونه كه قرار ممنوعيت خروج عمدتاً زمان داره (براي من 6 ماه) و خود به خود رفع مي‌شه مگر اينكه مجدد تمديد بشه. مثلا اگه من تا 20 تير مي‌موندم خود به خود رفع مي‌شد.
    4- اما شماره‌ تلفن‌هاي مورد نياز پيگيري قضيه:
    ویرایش توسط studentz : August 28th, 2013 در ساعت 12:21 PM دلیل: حذف تلفن ها

پیش فرض پاسخ : رفع ممنوعيت خروج و بازيابي گذرنامه

آیا مممکنه کسی ممنوع الخروج باشه و خودش هم خبر نداشته باشه؟؟؟ من شنیدم که می شه از اداره گذرنامه واقع در خ ستارخان هم پیگیری کرد

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : رفع ممنوعيت خروج و بازيابي گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidar نمایش پست ها
    آیا مممکنه کسی ممنوع الخروج باشه و خودش هم خبر نداشته باشه؟؟؟ من شنیدم که می شه از اداره گذرنامه واقع در خ ستارخان هم پیگیری کرد
    آره عزيز جان تو پست اصلي نوشتم، تو همون اداراه گذرنامه ساختمان شماره 2 (انتهاي شمال شرقي محوطه، طبقه‌ي اول (بالاي هم‌كف) سمت راست (ضلع شمالي ساختمان) يه كيوسك داره كه محصوره
    يادآوري:
    1) براي بررسي ممنوعيت خروج بايد خود فرد با مدرك شناسايي باشه
    2) در صورت ممنوعيت خروج گذرنامه ضبط مي‌شه.

در اصل اگر شركتي داشتيد كه مدت‌هاست خبري ازش نداريد ممكنه به دلايل ماليات و يا بيمه تامين اجتماعي ممنوع الخروج بشيد.
    اگر موردي در دادگستري در حال بررسي داريد اين امكان هست.
    و ....
    بهتره يك چك بكنيد
    اياداره از ساعت 7:30 صبح بازه و پاسخگويي سريع صورت مي‌گيره.
    بدرود
    کدها: 0213؛ امتیاز: 69 ؛ آخرین وضعیت: در انتظار PR
    سیدنی (ارسال: 2010/06/19 فایل نامبر اول: 23-10-2010)
    دمشق (ارسال: 2010/12/27 فایل نامبر دوم:28-02-2011)
    آنکار ا ( آغاز پروسس: 12-03-2013، انجام مدیکال: 15-10-2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ممنوعیت خروج

آیا ممکنه با ارائه یک مدرک شناسایی دیگر (به غیر از گذرنامه) موضوع ممنوع الخروج بودن یا نبودن را از اداره گذرنامه بررسی کرد؟ منظورم اینه که آیا راهی هس که حین بررسی ممنوعیت خروج، گذرنامه ضبط نشه؟ مثلا یه مدرک دیگه ضبط بشه؟

Member
    رشته و دانشگاه

بله ممكنه و نيازي به گذرنامه نيست، شما با كارت ملي اقدام كن و اون رو هم ضبط نخواهند كرد. فوقش بگو درخواست تمديد كردم و چون دير شد گفتند از اينجا پيگيري كنم.
    شاد باشيد

Junior Member

سلام من دختر افغانی هستم که پارسال برج 12 ممنوع خروج شدم البته همراه خانواده محترمه

از طرف وزارت کشور اتباع خارجه . چند ماه دیگه امکان داره از فنلاند دعوت نامه بیاد واسه من به تنهایی حالا نمیدونم چه مدت ممنوع خروج هستم

و اینکه ناجا اجازه خروج میده به من با نه ؟

Member
    رشته و دانشگاه

بهترين راه چك كردن موضوعه.
    ولي تا اونجايي كه من مي‌دونم اگر درخواست تمديد نشه اعتبار عر نامه‌ي ممنوعيت خورج به صورت معمول 6 ماه هست كه بعدش بايد دوباره نامه‌ي تمديد بياد.
    آسون‌ترين راه چك كردن از همون شماره‌هاي تماسيه كه دادم. حالا ببين جواب مي دن.
    ولي يك تك پا برو اونجا يه سري بزن.
    شاد باشي
    بدرود
    کدها: 0213؛ امتیاز: 69 ؛ آخرین وضعیت: در انتظار PR
    سیدنی (ارسال: 2010/06/19 فایل نامبر اول: 23-10-2010)
    دمشق (ارسال: 2010/12/27 فایل نامبر دوم:28-02-2011)
    آنکار ا ( آغاز پروسس: 12-03-2013، انجام مدیکال: 15-10-2014)

Junior Member r.azadi آواتار ها

یه سوال داشتم ولی امیدوارم کسی باشه که جواب بده.
    من شنیدم که پس از اتمام سربازی تا چند ماه اجازه خروج از کشور وجود نداره، که این مدت برای سربازانی که به بعضی اسناد محرمانه دسترسی دارند یا اینکه جای خاصی خدمت می کنند میتونه بیشترم باشه. من شنیدم اداره گذزنامه از روی سریال نامبر کارت پایان خدمت که جدیداً به صورت متمرکز صادر میشه این موضوعو چک میکنه و به بعضیا حتی تا 5 سال اجازه خروج نمیده. کسی هست که در این مورد به مشکل برخورده باشه یا چیزی شنیده باشه؟ ممنون میشم اگه کمک کنید.

صفحه 1 از 44 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)