صفحه 24 از 44 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 437

موضوع: ممنوعیت خروج از کشور

پیش فرض پاسخ : ممنوعیت خروج از کشور

دوستان این قصه اجازه پدر برای دختران بالای 18 سال (مصوبه جدید مجلس) چیه؟ عملی شده؟ چجوری پدرم باید بیاد رضایت بده؟ بنده خدا پدرم تا نیت کنه بیاد یه ترم از تحصیلم گذشته که

نقل قول نوشته اصلی توسط r0bit4 نمایش پست ها
    سلام
    من خارج كشور هستم و پدر ١٣ سال كه به ايران سفر نكرده ميترسه كه ممنوع سفر باشه
    قبل ١٣ سال پدرم يك زن داشت نه به طور دائم نامزد ولى صيغه محرميت جارى شده بود
    ولى از اونجا كه زن ادم خوبى نبوده پدرم قصد تركش داشت و ميخواست مهريه خانم رو بده كه ايشون قصد جون پدرم كردن و به هر شرابطي پدرم خودش به كلاتتري رسوند
    حالا پدر سواد فارسي نداره و حضور ذهن نداره كه چه ورقه اي رو امضاء كرده
    الان ميخوام بدونم از كجا بايد بدونم پدرم ممنوع سفر هست يا نه
    اگه بياد ايران ممكنه اون زن پدرم رو ممنوع خروج كنه ؟
    اينو اضافه كنم كه پدرم تجديد پاسپورت كرد و مشكلى براش پيش نيومد اگه مننوع خروج بود ممكن بود پاسپورت رو تجديد نميكردن ؟
    از چه اداره اي براي ممنوع سفري بايد پرسيد زماني كه خودش نيست ؟
    از سفارتخانه ايران تو اين كشور ميشه پرسيد ؟
    برای اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی به سفارت یا دفتر حافظ منافع ایران مراجعه کنید بهتون می گن.

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام

یکی از دوستای من به قصد کربلا مجوز خروج گرفته بود و پاسپورتشو از این طریق گرفته بود.
    بعد از یه ماه برای ویزای امریکا می خواست بره ارمنستان، افسره که تو میدون سپاهه بهش گفته که چون سفر قبلیتو نرفتی و میخواستی پاسپورتت رو از این طریق بگیری و مارو گول زدی!! 6 ماه ممنوع الخروجت می کنیم!!!!!!!!!!

منم این کارو کردم و حالا نمیدونم چی میشه.
    کسی تا حالا یه همچین چیزی و شنیده که به خاطره گرفتن پاسپورت ازین طریق و نرفتن به سفر مریوطه ممنوع الخروجش کنن؟

ممنون
    زیاد به حرف آن افسر توجه نفرمایید که گفتن 6 ماه ممنوع الخروج میشی، چنین چیزی نیست، ولی اصولا در مواردی که شما به عنوان مثال مشغول به تحصیل باشی و برای یک سفر خاص اقدام به دریافت پاسپورت بکنی، شما فقط مجوز خروج یکبار از کشور و فقط به مقصد و مدت مشخص شده در اجازه خروجتون را دارید و لا غیر. اصولا داشتن پاسپورت یک چیز هست و اجازه خروج از کشور یک چیز دیگه. شخص می تواند پاسپورت داشته باشد ، از نظر قانونی هم ممنوع الخروج نباشد ولی مجور خروج از کشور نداشته باشد. شما هم اگر نرفتی موردی نیست ولی اجازه خروج نداری، برای خروج در صورتی که مشمول هستید باید با گذاشتن وثیقه 15 میلیون تومانی و مشخص کردن مکان و زمان سفر یک مجوز خروج موقت دیگر کسب کنید.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ممنوعیت خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط joseyasin نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بپرسم اگه استخدام صنایع الکترونیک بشم بعدا ممنوع الخروج میشم ؟
    با تشکر
    ممنوع الخروج نمی شوید، ولی تا 5 سال با توجه به اینکه کارتون مربوط به نیروهای مسلح بوده مجوز خروج از کشور نخواهید داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpian نمایش پست ها
    سلام دوستان، نمیدونم اینج جاشه یا نه اما یه سوال داشتم در مورد اینکه یه شخص بعد از چه مدتی تحصیل در خارج میتونه کارای همسرشو جور کنه و بدون apply همسرش اونو ببره خارج؟!
    جاش البته اینجا نیست ولی من پاسخش را می دم. بردن یا نبردن همسر ربطی به مدت زمان اقامت نداره، بسیاری با همون ویزای اولشون هم با همسر اقدام می کنند. بسته به نوع درخواست شما و البته کشور محل تحصیل داره.

سلام دوستان من یک سوال داشتم من یک برگه با پاسپورتم اومده نوشته دارنده ای گذرنامه فقط میتونه تا تاریخ 2 ماه فقط یک بار بدون پرداخت عوارض از مرز خارج شه.من الان یک بار برای ویزا رفتم ترکیه یعنی الان دیگه نمیتونم برای دوره اصلیم که انگلیسه از کشور خارج شم؟باید برم دوباره از وزارت علوم نامه بگیرم؟یا میتونم ولی باید عوارض بدم.لطفا راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

سلام دوستان. تا اونجایی که من متوجه شدم کسی که ممنوع الخروج شده، یا به خاطر مسایل سیا30 بوده یا مشکلای مالی مثل مالیات. آیا موارد دیگه ای هم است؟
    آیا از نظر سربازی و معافیت ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ مثلا اگه در روند گرفتن معافیت تحلفی صورت گرفته باشه (حالا یا سهوا یا عمدا) ممکنه در فرودگاه جلوی طرف رو بگیرن؟ (عمدی مثلا مثل همین داستان دوستان فوتبالیستمون و سهوی مثل اشتباه کارمندای نظام وظیفه در محاسبه ی سن پدر، یا کسی برادر بالای 18 سال داشته باشه ولی معاف شده باشه، یا جبهه ی پدر طرف به حد نساب نرسیده ولی کارت گرفته یا مادرش ازدواج کرده ولی معاف شده) اگه اینجور مشکلا باشه، برای طرف نامه ای میاد که معافیتت مشکل داره و بیا درست کن؟ یا اینکه چیزی نمیگن و یهو در فرودگاه گیر میدن؟!
    یک سوال دیگه. آیا چک کردن این موارد در مرز زمینی هم مثل همون فرودگاهه یا فرق دارن با هم؟
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    سلام دوستان. تا اونجایی که من متوجه شدم کسی که ممنوع الخروج شده، یا به خاطر مسایل سیا30 بوده یا مشکلای مالی مثل مالیات. آیا موارد دیگه ای هم است؟
    آیا از نظر سربازی و معافیت ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ مثلا اگه در روند گرفتن معافیت تحلفی صورت گرفته باشه (حالا یا سهوا یا عمدا) ممکنه در فرودگاه جلوی طرف رو بگیرن؟ (عمدی مثلا مثل همین داستان دوستان فوتبالیستمون و سهوی مثل اشتباه کارمندای نظام وظیفه در محاسبه ی سن پدر، یا کسی برادر بالای 18 سال داشته باشه ولی معاف شده باشه، یا جبهه ی پدر طرف به حد نساب نرسیده ولی کارت گرفته یا مادرش ازدواج کرده ولی معاف شده) اگه اینجور مشکلا باشه، برای طرف نامه ای میاد که معافیتت مشکل داره و بیا درست کن؟ یا اینکه چیزی نمیگن و یهو در فرودگاه گیر میدن؟!
    یک سوال دیگه. آیا چک کردن این موارد در مرز زمینی هم مثل همون فرودگاهه یا فرق دارن با هم؟
    مالیات، مسائل حکومتی، هرگونه شکایت به قوه قضائیه، زن توسط شوهر و ... همه باعث میشه شما ممنوع الخروج بشی تا زمان که رفعش کنی.
    اما در مورد آقایون همگی از سن 18 سالگی ممنوع الخروج میشیم (بدون استثنا) بعدش هر کدوم که سربازی رو رفتیم یا اینکه معافیت گرفتیم اون معافیت یا اتمام خدمت رو به پلیس گذرنامه اعلام میکنیم و اون ها ممنوعیت خروج ما رو بر میدارن. پلیس گذرنامه در گیت های خروجی فقط یه گزینه ی بله/خیر رو جلوی نام شما چک میکنه که ببینه اجازه خروج دارید یا نه بقیه اش دیگه با اونها نیست.

به طور معمول کسی به شما خبر ممنوعیت خروج رو نمیده تا زمانی که شما برید خودتون اداره گذرنامه استعلام کنید یا سر گیت خروجی جلوتون رو بگیرن.

پلیس گذرنامه در گیت های زمینی و هوایی هر دو از یک جا استعلام میگیرن و به جز موارد ظاهری تفاوتی در اصل ماجرا نمیکنه.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    مالیات، مسائل حکومتی، هرگونه شکایت به قوه قضائیه، زن توسط شوهر و ... همه باعث میشه شما ممنوع الخروج بشی تا زمان که رفعش کنی.
    اما در مورد آقایون همگی از سن 18 سالگی ممنوع الخروج میشیم (بدون استثنا) بعدش هر کدوم که سربازی رو رفتیم یا اینکه معافیت گرفتیم اون معافیت یا اتمام خدمت رو به پلیس گذرنامه اعلام میکنیم و اون ها ممنوعیت خروج ما رو بر میدارن. پلیس گذرنامه در گیت های خروجی فقط یه گزینه ی بله/خیر رو جلوی نام شما چک میکنه که ببینه اجازه خروج دارید یا نه بقیه اش دیگه با اونها نیست.

به طور معمول کسی به شما خبر ممنوعیت خروج رو نمیده تا زمانی که شما برید خودتون اداره گذرنامه استعلام کنید یا سر گیت خروجی جلوتون رو بگیرن.

پلیس گذرنامه در گیت های زمینی و هوایی هر دو از یک جا استعلام میگیرن و به جز موارد ظاهری تفاوتی در اصل ماجرا نمیکنه.
    ممنون. پس کسی که گذرنامه شو گرفته این ممنوعیت برداشته شده دیگه؟
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    ممنون. پس کسی که گذرنامه شو گرفته این ممنوعیت برداشته شده دیگه؟
    خواهش میکنم،
    جمله ای که نوشتید برای همه ی حالات درست نیست.
    زمانی که میخواهید گواهینامه بگیرید دو حالت داره:
    1. معافیت موقت دارید.
    2. معافیت دایم دارید / سربازی رو انجام دادید.

در حالت اول نامه ای رو موقع دریافت گذرنامه به پلیس +10 دادید که درش نوشته شده از کی تا کی ممنوعیتتون به صورت موقتی برداشته شده و به طور خودکار بعدش دوباره مجوز ملغی خواهد شد و ممنوعیت خروج برقرار میشه (توجه کنید که این مدت ربطی به مدت معافیت نداره! مثلا من دارم برای 4 سال میرم خارج که تحصیل کنم بهم 4 سال معافیت تحصیلی داده میشه ولی مجوز خروجی 2 ماهه بهم میدن و ظرف این 2 ماه باید از کشور خارج بشم، بعد از گذشت 2 ماه دوباره ممنوع الخروج میشم در حالی که همچنان معافیت تحصیلیم برقراره. حالا اگه برگشتم به کشور باید دوباره برم و درخواست مجوز خروج جدید بکنم.)

در حالت دوم یک بار مجوز برای همیشه درج میشه و دیگه نیازی نیست که شما در هر بار تردد به اداره گذرنامه مراجعه کنید و مجوز خروج بگیرید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)