صفحه 7 از 44 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 437

موضوع: ممنوعیت خروج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ممنوعیت خروج

ممنوع الخروج شدن افراد 5 علت دارد و تنها 5 گروه از افراد براي خروج از مرزهاي كشور دچار مشكل مي شوند: بدهكاران قطعي مالياتي و بدهكاراني كه به موجب صدور حكم قطعي دادگاه يا صدور اجرائيه در اجراي ثبت سازمان ثبت اسناد و املاك، بدهي آنها محرز شده، افرادي كه در خارج از ايران به خاطر تكدي، ولگردي، سرقت، كلاهبرداري و هرعنوان ديگري داراي سوءشهرت باشند، كساني كه مسافرت آنها به خارج از كشور به تشخيص مقامات قضايي مخالف مصالح جمهوري اسلامي ايران باشد، كساني كه به موجب اعلام كتبي مقامات قضايي حق خروج از كشور را ندارند و افرادي كه اخذ گذرنامه و خروج از كشور آنها به اراده فرد ديگري (پدر، شوهر و...) محول شده است.

مدت اعتبار ممنوع الخروجي
    به موجب ماده 133 قانون آيين دادرسي كيفري با توجه به اهميت و دلايل جرم، دادگاه مي تواند قرار عدم خروج متهم از كشور را صادر كند. مدت اعتبار اين قرار 6 ماه يكبار است، اما اگر دادگاه لازم بداند مي تواند هر 6 ماه يكبار آن را تمديد كند. اين قرار پس از ابلاغ ظرف 20 روز در دادگاه تجديدنظر استان قابل اعتراض است. اين در حالي است كه در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادركننده يا نقض آن توسط مرجع تجديدنظر يا صدور قرار منع پيگرد يا موقوفي تعقيب يا برائت متهم، دادگاه بدوي مكلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذي ربط اطلاع دهد تا نسبت به رفع ممنوع الخروجي فرد اقدام شود.

مراجع قانوني براي ممنوع الخروج كردن
    ممنوعيت خروج يا بايد مستند به ماده 160 قانون گذرنامه يا ماده 133 قانون آيين دادرسي كيفري يا مستند به دستور تصميم مقاماتي باشد كه به موجب ماده 17 قانون گذرنامه مي توانند دستور عدم ممانعت از خروج را بدهند.
    دستور عدم خروج بايد به موجب تصميم قضايي باشد كه اين تصميم بايد در اثر يك شكايت يا اعلام جرم باشد، البته مواد مندرج در ماده 17 قانون گذرنامه براي اين مساله يك استثنا قائل شده است. اين ماده قانوني مي گويد: «دولت مي تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهكاران قطعي مالياتي و اجراي دادگستري و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزي طبق ضوابط و مقرراتي كه در آيين نامه تعيين مي شود جلوگيري كند.»
    بنا بر اين ماده به دولت يا قوه مجريه اجازه داده شده تا خروج بدهكاران اجرايي از كشور را بنا به تقاضاي طلبكار تجويز كرده و تا زماني كه از طرف بدهكار موجبات پرداخت بدهي فراهم نشود يا رضايت طلبكار دريافت نشود، نمي توان نسبت به رفع ممنوع الخروجي اقدام كرد. حتي اگر ساليان درازي از دستور ممنوع الخروجي و اجراي آن بگذرد.

نحوه ابلاغ ممنوع الخروجي و حق اعتراض
    متاسفانه ممنوع الخروج شدن افراد به دلايل پنجگانه به آنها ابلاغ نمي شود به طوري كه روزانه شاهد هستيم تعدادي افراد به علت ممنوع الخروج شدن سفرشان لغو مي شود بدون آن كه قبلابه آنها اطلاع داده شده باشد. به همين علت و از آنجا كه دادگستري مرجع تظلمات عمومي است افراد ممنوع الخروج مي توانند با طرح دعوا در دادگستري و در صورت اثبات حقانيت خود دستور رفع ممنوع الخروجي را دريافت كنند.

وضعيت بدهكاران مهريه
    در مورد مرداني كه به علت نپرداختن مهريه همسر خود از طريق مراجع ثبتي ممنوع الخروج مي شوند از آنجا كه اجراييه صادره عليه مرد به نشاني كه هنگام ثبت ازدواج در عقدنامه او قيد شده ابلاغ مي شود در بسياري از موارد به علت تغيير نشاني و اعلام نكردن نشاني جديد به دفترخانه ازدواج، ابلاغ اجراييه در محل قيد شده الصاق مي شود و مرد از صدور اين اجراييه مطلع نمي شود و وقتي ناچار به خروج از كشور مي شود در فرودگاه از ممنوع الخروجي خود مطلع مي شود. براي حل اين مشكل در مواردي كه مرد احتمال مي دهد يا اطلاع دارد كه همسرش تقاضاي مهريه و صدور اجراييه داده مي تواند به دفترخانه ازدواج مربوطه يا اداره اجرا مراجعه كند و با اعلام نشاني واقعي خود ضمن تسهيل روند اجرايي پرونده از بروز مشكلات بيشتر جلوگيري كند.

دوستای گل و مهربون با تشکر از این ایجاد همچین فضای یاری دهنده ای، یه سوال دارم، اگه اطلاعی دارین لطفا راهنمایی کنین.

من با معافیت تحصیلی مقطع فوق برای قبرس از کشور خارج شدم و حالا عازم آمریکا هستم و بعد قصد بازگشت به ایران رو دارم واسه مدتی که مجازه. معافیت من برای دانشکاه قبرس صادر شده و هنوز هم دانشجوام، آیا ویزای مهاجرت آمریکای من در پاسپورتم و رفت و آمدم به آمریکا بعد از ورورد به ایران واسه من مشکلی ایجاد می کنه؟ و آیا من می تونم به جای گرفتن مهر خروج از سفارت، از همون وزارت علوم با گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده در سفارت قبرس، مهر خروج رو در ایران بگیرم؟

دوستان من تو یه تاپیک دیگه یه سوالی رو مطرح کردم که فکر کردم شاید به اینجا هم مربوط باشه:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post836548

ممنون

Member

سلام من دارم واسه فارغ التحصیلی کارشناسی کاراشو میکنم.
    سوالم این بود که برای اجازه خروج از کشور بمنظور تحصیل در مقطع کارشناسی (کانادا) باید مدرکمو بخرم و بدهیامو به دانشگاه صاف کنم؟
    من سربازی هم دارم.
    ویرایش توسط omid_raper : August 7th, 2012 در ساعت 12:23 PM
    احتمال حذف ارز دانشجویی و هماهنگی های لازم برای پیشگیری از آن

از همه دوستان خواهش می کنم این لینک رو در امضاشون قرار بدن تا هماهنگی های لازم هر چه سریعتر صورت گیرد.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان محترم
    سوالی داشتم و از دوستانی که تجربه دارن تقاضا میکنم پاسخ بدن
    آیا نوع معافیت پزشکی در خروج از کشور برای تحصیل یا کار و یا هر دلیل دیگه ای تاثیر میذاره؟
    یعنی مثلا ممکنه اگه معافی پزشکی به دلیل بیماری های مزمن مثل هپاتیت باشه امکان خروج از کشور و یا ورود به کشورهای دیگه وجود نداشته باشه؟

Member gole maryam198 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Krankenhausapotheke in der Universität Greifswald

نقل قول نوشته اصلی توسط namira نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان محترم
    سوالی داشتم و از دوستانی که تجربه دارن تقاضا میکنم پاسخ بدن
    آیا نوع معافیت پزشکی در خروج از کشور برای تحصیل یا کار و یا هر دلیل دیگه ای تاثیر میذاره؟
    یعنی مثلا ممکنه اگه معافی پزشکی به دلیل بیماری های مزمن مثل هپاتیت باشه امکان خروج از کشور و یا ورود به کشورهای دیگه وجود نداشته باشه؟
    سلام دوست گْلم
    خیالتون راحت باشه صرفاً برای ورود به کشور های دیگه ، هیچ مسأله ایی نیس!
    مگه اینکه شما بخواین برای اقامت دائم اون کشور ، اپلای کنین... که اونجا دیگه باید ببینین افراد بیمار با چه شرایطی و چه نوع بیماریی می تونن اقدام کنن!
    ایشالا که خدا سلامتی عاجل عطا کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gole maryam198 نمایش پست ها
    سلام دوست گْلم
    خیالتون راحت باشه صرفاً برای ورود به کشور های دیگه ، هیچ مسأله ایی نیس!
    مگه اینکه شما بخواین برای اقامت دائم اون کشور ، اپلای کنین... که اونجا دیگه باید ببینین افراد بیمار با چه شرایطی و چه نوع بیماریی می تونن اقدام کنن!
    ایشالا که خدا سلامتی عاجل عطا کنه
    مرسی از جوابت دوست عزیزم
    مشکل اینجاست که بیماری من حاد نبود و مشکلم حل شده تقریبا
    منبعی واسه این قوانین وجود داره؟ قوانین ورود به کشورهای مختلف برای بیمارهای خاص؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض ممنوع الخروج کردن الکی!

از مدیران معذرت میخوام راستیتش این موضوع به نظرم خیلی مهم اومد و چون نمی دونستم کدوم یکی از این فروم ها پر بیننده تره گفتم اینجا بذارم مدیران هر جوری صلاح دونستن منتقلش کنن! و پیشنهاد می کنم اینو یه چند جایی تکثیرش کنین! داستان امسال دوست ما از این قراره:

من دوستم وثیقه گذاشته بود و معافیت تحصیلی گرفته بود! رفت ترکیه مصاحبه کرد برای امریکا برگشت! وقتی خواست بره ویزاشو بگیره (چون میدونین تو ترکیه خودت باید بری ویزاتو بگیری) دمه گیت بهش گفتن شما ممنوع الخروج شدی!!!!! هر چی گفته بود بابا من نامه دارم که تا 6 ماه دیگه معافیت تحصیلی دارم هیچی هیچی! بلیطش سوخت شد!
    بعد که رفته بود اداره گذرنامه گفتن اشتباه وزارت علومه اونها هم همینو گفته بودن! حالا این دوست ما شانس اورد که رفته بود ترکیه و زود فهمید و اشکالو رفع کرد و الانم امریکاست!
    حالا چرا!؟ فرض کنین که رفته بود ترکمنستان و لازم نبود ویزاشو خودش بره بگیره! همونطور که حدس می زنین اونموقع تا موقعی که میخواست بره امریکا نمی فهمید!!!!
    پس ای دوستان چک کنید ممنوع الخروج شدنتونو قبل از رفتن
    ویرایش توسط studentz : August 23rd, 2012 در ساعت 02:16 PM دلیل: اطلاع داده شد

Member disaster آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : ممنوع الخروج کردن الکی!

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    از مدیران معذرت میخوام راستیتش این موضوع به نظرم خیلی مهم اومد و چون نمی دونستم کدوم یکی از این فروم ها پر بیننده تره گفتم اینجا بذارم مدیران هر جوری صلاح دونستن منتقلش کنن! و پیشنهاد می کنم اینو یه چند جایی تکثیرش کنین! داستان امسال دوست ما از این قراره:

من دوستم وثیقه گذاشته بود و معافیت تحصیلی گرفته بود! رفت ترکیه مصاحبه کرد برای امریکا برگشت! وقتی خواست بره ویزاشو بگیره (چون میدونین تو ترکیه خودت باید بری ویزاتو بگیری) دمه گیت بهش گفتن شما ممنوع الخروج شدی!!!!! هر چی گفته بود بابا من نامه دارم که تا 6 ماه دیگه معافیت تحصیلی دارم هیچی هیچی! بلیطش سوخت شد!
    بعد که رفته بود اداره گذرنامه گفتن اشتباه وزارت علومه اونها هم همینو گفته بودن! حالا این دوست ما شانس اورد که رفته بود ترکیه و زود فهمید و اشکالو رفع کرد و الانم امریکاست!
    حالا چرا!؟ فرض کنین که رفته بود ترکمنستان و لازم نبود ویزاشو خودش بره بگیره! همونطور که حدس می زنین اونموقع تا موقعی که میخواست بره امریکا نمی فهمید!!!!
    پس ای دوستان چک کنید ممنوع الخروج شدنتونو قبل از رفتن
    از کجا باید چک کنیم که ممنوع الخروج هستیم یا نه؟
    ویرایش توسط studentz : August 23rd, 2012 در ساعت 02:16 PM دلیل: ویرایش نقل قول
    همیشه آخر هر چیز خوب میشود، اگر نشد بدان که هنوز آخرش نرسیده است

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ممنوع الخروج کردن الکی!

نقل قول نوشته اصلی توسط disaster نمایش پست ها
    از کجا باید چک کنیم که ممنوع الخروج هستیم یا نه؟

شما می تونید شخصا با مراجعه به اداره گذرنامه مرکز و ارائه اصل پاسپورت از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوید
    فکر کنم تلفنی هم جواب بدن!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)