صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 65

موضوع: ادامه تحصیل یا کار؟

Junior Member hamidraf آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : ادمه تحصیل یا کار؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azaam نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فارغ التحصیل ارشد صنایع دانشگاه تهران هستم و رتبه سوم کلاس هم شدم. لیسانسم حمل و نقل هست از علم و صنعت و اونم سوم شدم . راستش از اول که شروع کردم برای فوق خوندن تنها تصمیمم ادامه تحصیل در یک کشور و دانشگاه تراز اول بود ولی جدیدا مردد شدم به دو دلیل:
    1- من الان 30 سالمه و حدود 10 سال تو ایران کار کردم و سابقه بیمه ای دارم ..رها کردن این همه سابقه بیمه ای یه ذره منو می ترسونه و اینکه هیچ کدوم از دوستانم در آمریکا از سیستم بیمه ای و بازنشستگی اونجا اطلاعات دقیقی ندارن.. یا شایدم نمیدن....نمی دونم آیا برای من رها کردن کارم درسته یا نه ؟؟!!!.....کارمم امنیت شغلی بالایی داره کما اینکه حقوقش چندان چنگی به دل نمی زنه.....
    2- من هیچ کس را خارج از ایران ندارم. خانواده متوسطی دارم و از لحاظ مالی هم اصلا نمی تونم روی خانوادم حساب باز کنم....برای همین هم بوده که اینقدر زود رفتم سرکار تا هزینه های اپلای و زندگیمو از خانوادم جدا کنم ...نمی دونم با رها کردن کارم پس از خوندن دکترا و احتمال اینکه شاید نتونم اونجا کار خوبی پیدا کنم می تونم امیدوار به پیدا کردن کار خوبی داخل ایران باشم یانه.....؟؟؟!!! با توجه به اینکه خانواده من فقط با آدم های ضعیف ارتباط دارن و اصلا نمی تونم به داشتن پارتی امیدوار باشم.....
    3- من تاالان هیچ وقت از خانوادم جدا نبودم و تنها زندگی نکردم.....از اینکه تنهایی و غربت خارج از ایران اذیتم کنه یه خورده می ترسم.....
    نظر شما رو می خوام بدونم....اگه جای من بودین چیکار و می کردین ؟؟؟؟وچرا ؟؟؟

اینکه شد سه تا!!
    اول باید هدفتون رو از تحصیل در یک کشور خارجی مشخص کنید. پول، علم آموزی، تجربه جدید، مهاجرت و ....
    به نظرم الان زوده که در مورد سابقه بیمه و از بین رفتنش فکر کنید، شما با این دانشگاههایی که بودید و به خصوص با سابقه کاری که دارید مطمئنا اصلا نباید در مورد امنیت شغلی نگران باشید و به خصوص که میگید حقوقش چندان چنگی به دل نمیزنه، چیزی که برای شما زیاده، کاره.
    کسانی که میرن معمولا کسی رو بیرون ایران ندارند ( وابسته نزدیک مثل فامیل ) اما در حین پرئسه اپلای و یزا، کلی دوست و رفیق از همون دانشگاه و شهر پیدا می کنند و اونقدر با هم رفیق میشن که میان استقبالشون! ضمن اینکه شهرهایی که ایرانی های زیادی دارند، معمولا گروه های ایرانی دارند که به صورت هفتگی برنامه دارند و اینطور نیست که اونجا تک و تنها باشید! البته به هر حال اونا خانوادتون نیستند!
    کسانی که از خانواده دور بودند و تمام مدت کارشناسی و ارشدون رو دور از خانواده درس خوندند هم وقتی میرن اونجا، کلی دلتنگ میشن. گاهی دلتنگی برای مکان از دل تنگی برای فرد بیشتره! بعضی وقتا دوس دارید با دوستی باشید و مثلا تو خیابون ولیعصر قدم بزنید! اما! اونجا اگر با فاند برید، اینقدر استاد ازتون کار میکشه که معمولا در طول هفته هیچ وقتی برای فکر کردن در مورد دلتنگیاتون ندارید! )

به هر حال اگر با همسرتون برید بخش زیادی از این مشکلات حل میشه

موفق باشید

Junior Member hamidraf آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط mgorji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش من ی دغدغه ذهنی پیدا کردم که تصمیم گیری رو برام مشکل کرده خواستم درمیون بذارم شاید دوستان راهنمایی کنند رفع بشه
    . رشته من مالی هست و دوستانی که در این رشته تحصیل کردند می دونند که ارائه مقاله ISI در این حوزه بسیار سخت و زمان بر هست از طرفی با توجه به تاکید دوستان با تجربه نمی شه از تاثیر مثبت اون در رزومه صرف نظر کرد. اما مساله ای که من با اون رو به رو هستم این هست که اخیرا با کلی زحمت این امکان برام ایجاد شده که وارد یک موسسه پژوهشی معتبر و دولتی در ارتباط با رشته تحصیلیم بشم (البته آزمایشی هست فعلا) و می دونم که برای ثابت کردن حضورم در اونجا باید خیلی وقت بذارم و این مساله من رو از کار روی مقاله دور می کنه.
    حالا سوال من اینه که آیا با وجود این مساله وقتم رو روی این مورد کاری بذارم یا خیر؟ در واقع می خوام بدونم آیا داشتن مقاله ISI در رزومه از الویت بالاتری نسبت به سابقه کاری مرتبط و پژوهشی برخوردار هست؟
    ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

به هر حال کار میتونه به عنوان یک عامل مثبت برای گرفتن ادمیشن باشه، اما اگر از نظر اقتصادی براتون ضروری نیست، به نظر من وققتون رو برای کار حیف نکنید! اگر سر کار برید فقط یک سابقه کار تو رزومتون اضافه میشه و چون تحقیقاتیه احتمالا در نوشتن مقاله کمکتون می کنه. اما اگر سر کار نرید ضمن اینکه میتونید مقاله بدید و شاید حتی تعدادش رو هم بیشتر کنید، میتونید برای زبان هم بیشتر آماده شید. مهمترین عامل برای گرفتن ادمیشن زبانه و گرفتن TA هم که ارتباط مستقیمی با نمره زبانتون داره. علاوه بر این وقت بیشتری برای جستجوی دانشگاه و استاد دارید و مجموعا میتونید دانشگاه و موقعیت بهتری گیر بیارید.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من به راهنمایی احتیاج دارم
    من الان ترم 2 ارشد الکترونیک هستم(ترکیه).27 سالمه و اصلا سابقه کار ندارم و تز ارشدم هم در رابطه با مهندسی پزشکیه.
    نمی دونم ک می خوام در اینده چیکار کنم.یهنی وقتی ک من درسم تموم شه میشم احتالا 29
    منظورم خب بعد از اینکه ارشد تمو م شد میتونم کار پیدا کنم.
    ولی در رابطه با دکتری خبری ندارم.منظورم فرضا من اینجا یا یه کشور دیگه دکتری رو گرفتم چقدر می تونه در پیدا کردن کار برای من مفید باشه؟
    ک اون موقع میشم 34 .چون در این رابطه اصلا اطلاعاتی ندارم بنظرم خوندن دکتری نمیتونه مفید باشه
    اگه کسی میتونه برای من یکم توضیح بده ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

دوستای گلم ، سلام. پیشاپیش مبارک باشه.
    آقا من یه راهنمایی از خواهران و برادران بزرگوارم تقاضا دارم. ببینید من الان دیگه سربازی لعنتی دیگه داره تموم میشه و باید به فکر باشم. دو راه دارم یا پیداکردن کار در ایران و ادامه زندگی و یا ادامه تحصیل مقطع دکتری در خارج (دکتری ایران رو در نظر ندارم، چون ارزششو نداره به نظرم). خب هر کدومششون مزایا و معایبی داره. خیلی در مورد این فکر کردم، ولی هیچگاه نتونستم تصمیم بگیرم. از یه طرف کار در ایران خب اینکه کنار خانواده هستی امتیاز بسیار بزرگی هست، آخرشم چه میدونم ازدواج کنیم و ... ولی من الان سیستم کار ایرانی رو دیدم و واقعاً متاسف شدم و دیگه سخته برام کار کردن در این شرایط.
    از طرف دیگه تحصیل و یا حتی کار در خارج یه فرصتی هست برای خودش (خودم در خودم این توانایی رو میبینم که دانشگاه نسبتا خوبی پذیرش بگیرم یا کار مناسبی پیدا کنم اونور)، امکان تجربه جدید و ... ولی دوری از خانواده و معلوم نبودن شرایط در صورت برگشت به ایران آدم رو به فکر میندازه.
    من این مستند میراث آلبرتا و چند تا متن رو دیدم، ولی باز نمیتونم تصمیم بگیرم.
    دوستان میشه به من بگن از کدوم زاویه بایستی به این مسئله نگاه کرد؟ میشه منو راهنمایی کنین؟ با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی مکانیک سمنان

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل یا کار؟

با سلام
    من تازه عضو این فروم شدم و اگر حرفم یا سوالم یکمی خارج از بحث بود از همین الان عذر خواهی میکنم :-)
    من دانشجوی ترم 8 مکانیک هستم دانشگاه سراسری سمنان.بهمن امسال هم ایشالا درسم تموم میشه با معدل 15 .. کلا در چند مورد که کاملا متفاوت هست دچار تردید شدم:
    1- با توجه به شرایط مالی متوسط آیا منطقیه که اپلای کنم؟ با وجود مسئله فاند
    2-به نظرتون در ایران بعد از مدرک کارشناسی به دنبال کار بروم پول جمع کنم بعد برای اپلای اقدام کنم؟
    3-اگر در ایران بمونم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته mba را انتخاب میکنم سپس برای دکترا اقدام به اپلای میکنم.. اما اگر ارشد را اپلای کنم در رشته مکانیک این کار را خواهم کرد... البته این تمایل من هست..ایا این کار صحیحه؟
    یه سوال هست که ذهنمو مشغول کرده ... اینکه هزینه کلیه کارهای اپلای اعم از تافل و gre (با فرض یکبار امتحان دادن) و aplication fee و ترجمه مدارک و ریز نمرات و ...تا قبل از جاگیر شدن و گرفتن فاند با یک حساب سر انگشتی به نرخ روز حدودا چقدر میشه؟
    ممنونم

Junior Member Balayi آواتار ها

دوستانی که کار کردن در خارج رو گزینه بهتری می دونن، نظرشون درباره شغل و حرفه های زیر در خارج از ایران چیه؟
    - Web Design
    - Web Developer
    - Programmer
    - Network Engineer

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamrezayi نمایش پست ها
    دوستای گلم ، سلام. پیشاپیش مبارک باشه.
    آقا من یه راهنمایی از خواهران و برادران بزرگوارم تقاضا دارم. ببینید من الان دیگه سربازی لعنتی دیگه داره تموم میشه و باید به فکر باشم. دو راه دارم یا پیداکردن کار در ایران و ادامه زندگی و یا ادامه تحصیل مقطع دکتری در خارج (دکتری ایران رو در نظر ندارم، چون ارزششو نداره به نظرم). خب هر کدومششون مزایا و معایبی داره. خیلی در مورد این فکر کردم، ولی هیچگاه نتونستم تصمیم بگیرم. از یه طرف کار در ایران خب اینکه کنار خانواده هستی امتیاز بسیار بزرگی هست، آخرشم چه میدونم ازدواج کنیم و ... ولی من الان سیستم کار ایرانی رو دیدم و واقعاً متاسف شدم و دیگه سخته برام کار کردن در این شرایط.
    از طرف دیگه تحصیل و یا حتی کار در خارج یه فرصتی هست برای خودش (خودم در خودم این توانایی رو میبینم که دانشگاه نسبتا خوبی پذیرش بگیرم یا کار مناسبی پیدا کنم اونور)، امکان تجربه جدید و ... ولی دوری از خانواده و معلوم نبودن شرایط در صورت برگشت به ایران آدم رو به فکر میندازه.
    من این مستند میراث آلبرتا و چند تا متن رو دیدم، ولی باز نمیتونم تصمیم بگیرم.
    دوستان میشه به من بگن از کدوم زاویه بایستی به این مسئله نگاه کرد؟ میشه منو راهنمایی کنین؟ با تشکر

دوست عزیز
    به مطالبی که نوشتید نمیشه جواب دقیقی داد و در حقیقت نسخه خاصی نداره
    به نظرم بهتره سوای این داستان ها به علاقه تون فکر کنید
    چه بمونید و چه برید به هر حال شما برگی از زندگیتون رو ورق میزنید
    به نظرم برد برده!
    نمیشه گفت کدوم بهتر و کدوم بد تره
    شما خودتون هم تو یحرفاتون معایب و مزایایی رو فرمودید که درست هم هست
    یکی تمام علاقه ش اینه که ازدواج کنه و با کشور و پوزیشنم مشکلی نداره توی ایران
    و یکی هم دلش میخواد بیشتر جلو بره و شاید ازدواج و زندگیش رو توی لول دیگه ای جای دیگه ای پی بگیره

به نظرم ته دلتون ببینید چیه
    درسته ایران بودن خیلی سختی داره برای جوان هایی مثل شما و من (من خودم پوزیشن کاری خیلی خیلی خوبی هم داشتم ولی باز دارم میرم)
    من رفتن رو به چند دلیل انتخاب کردم:
    1. احساس پیشرفت توی دنیای مدرن تر و شاید پیشرفته تر
    2. احساس اینکه شاید بتونم مفید تر باشم شاید بتونم بهتر درس بخونم و شاید بتونم پیسرفت کنم (تعریف پیشرفت هم شخصیه البته!!)
    3. زندگی همسر اینده و بچه های اینده ام شاید راحت تر باشه
    4. شاید پدر و مادرمو بتونم بعدها ببرم و صفایی کنن اونور اب
    5. دنیای دیگه ای رو میشه دید و تجربه خاصیه به هر حال

اما خیلی از دوستانم همین ایرانن و کلی خوشبختن
    من دنبال خوشبختی نیستم اونور
    خوشبختی توی دل خود اادمه حالا با نون و پیاز یا پورشه (واقعا شعار ندادم و جدی گفتم)
    زندگی خیلی کوتاهه و به هیچی بنده
    یه ان ادم میری زیر خاک و هیچی به هیچی....

به دلتون فکر کنید
    ایا دوست دارید ادامه تحصیل بدید یا نه
    ایا دوست دارید فضای جدیدی و چلنج تازه ای رو تجربه کنید با نه (خوب یا بدشو کار ندارم)

اون مستند میراث البرتا هم نمیتونه ریفرنس خوبی باشه
    سازنده شو نگاه کنید دستتون میاد
    از یه دید نگاه کردن که نمیشه
    یارو دختره وسط ای پی اف ال داره گریه میکنه!!! خب بابا اخه وسط بهترین یونی دنیا....چی بگم
    ادم با ادم فرق داره البته

به هر حال خودت فکر کن ببین سلولات کجا باشن راحت ترن و حس بهتری دارن

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من به راهنمایی احتیاج دارم
    من الان ترم 2 ارشد الکترونیک هستم(ترکیه).27 سالمه و اصلا سابقه کار ندارم و تز ارشدم هم در رابطه با مهندسی پزشکیه.
    نمی دونم ک می خوام در اینده چیکار کنم.یهنی وقتی ک من درسم تموم شه میشم احتالا 29
    منظورم خب بعد از اینکه ارشد تمو م شد میتونم کار پیدا کنم.
    ولی در رابطه با دکتری خبری ندارم.منظورم فرضا من اینجا یا یه کشور دیگه دکتری رو گرفتم چقدر می تونه در پیدا کردن کار برای من مفید باشه؟
    ک اون موقع میشم 34 .چون در این رابطه اصلا اطلاعاتی ندارم بنظرم خوندن دکتری نمیتونه مفید باشه
    اگه کسی میتونه برای من یکم توضیح بده ممنون میشم.
    دوست عزیز
    سوای سن و سال به نظرم اگه هدفتون فقط و فقط کاره بهتره با همون ارشد برید سر کار و دکترا رو نخخونید
    چون با دکترا خوندن شما بیشترین اپشن هاتون کارهای اکادمیک خواهد بود
    و برای کارهای صنعتی به نوعی over qualify به حساب میایید
    اگه دلتون اینو میگه که ادامه تحصیل بدید خب درستون رو بخونید
    خیلی از دوستان تازه سر 30 و 32 شروع میکنن به خوندن دکترا
    اگه دلتون به اینه که کار کنید من جای شما باشم با همون ارشد میرم سر کار

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dhdfold نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه عضو این فروم شدم و اگر حرفم یا سوالم یکمی خارج از بحث بود از همین الان عذر خواهی میکنم :-)
    من دانشجوی ترم 8 مکانیک هستم دانشگاه سراسری سمنان.بهمن امسال هم ایشالا درسم تموم میشه با معدل 15 .. کلا در چند مورد که کاملا متفاوت هست دچار تردید شدم:
    1- با توجه به شرایط مالی متوسط آیا منطقیه که اپلای کنم؟ با وجود مسئله فاند
    2-به نظرتون در ایران بعد از مدرک کارشناسی به دنبال کار بروم پول جمع کنم بعد برای اپلای اقدام کنم؟
    3-اگر در ایران بمونم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته mba را انتخاب میکنم سپس برای دکترا اقدام به اپلای میکنم.. اما اگر ارشد را اپلای کنم در رشته مکانیک این کار را خواهم کرد... البته این تمایل من هست..ایا این کار صحیحه؟
    یه سوال هست که ذهنمو مشغول کرده ... اینکه هزینه کلیه کارهای اپلای اعم از تافل و gre (با فرض یکبار امتحان دادن) و aplication fee و ترجمه مدارک و ریز نمرات و ...تا قبل از جاگیر شدن و گرفتن فاند با یک حساب سر انگشتی به نرخ روز حدودا چقدر میشه؟
    ممنونم

دوست عزیزم،

1. برای اپلای سرایط مالیتون شاید خیلی مهم نباشه. خیلی از دوستان هستند که با شرابط مالی خیلی پایین الان توی بهترین دانشگاه های دنیا هستن. میتونید فاند بگیرید و خودتون خرج خودتون رو بدید
    2. من پیشنهاد میکنم حتی اگه میخوایید کار بکنید هیچ اشکالی نداره ولی حتما ارشدتون رو بخونید. حیفه...الان دیگه لیسانس ریخته. فوق هم خیلی زیاده ولی دروه ارشد دوره باحالیه. میتونید لول اجتماعی و علمیتون رو بالاتر ببرید. و به نظرم حتما این کار رو بکنید حتی اگه دلتون میخواد که کار کنید
    3. به نظرم هر دو کارتون صحیحه. چه برای ارشد مکانیک اپلای کنید و چه بعدها برای دکتراتون. ولی اینو بدونید اگه قرار شد که دکترا رو توی ام بی ای اپلای کنید حتما توی ارشد رزومه خوبی بسازید چون لیسانستون مهندسیه میتونه براتون نکته مثبتی باشه

در مورد هزینه ها هم نمیشه عدد دقیقی گفت
    بسته به کلاس زبان هایی که میرید و تلاش خودتون
    امتحان های زبان که الان حدودا 700 هزار تومان قیمتشونه تقریبا
    مدرک خریدن ها که بسته به سال ورودتون به دانشگاه ها و وام هاتون داره
    اپلیکیشن فی های هر دانشگاهی هم متفاوته
    خیلی از جاها هم مجانیه!

به نظرم اگه اپلای کردن هدفتونه نگران این چیزا نباشید خرجش یهویی نیست و خورد خورده

موفق باشید

Junior Member

با سلام
    من فرزاد 29 سال دارم ،لیسانس تجارت اما معدلم زیر 14، رزومه کاریم نسبتا خوبه، متاهل و دارای یک فرزند پسر، همسرمم لیسانس مهندسی نرم افزار اما همسرم قصد ادامه یا کار نداره
    هیچی پول ندارم
    اما شدیدا دوست دارم از ایران برم
    اون طرف بیشتر دوست دارم کار کنم ،اما اگه شرایط از هر نظر برای تحصیل فراهم باشه ،درس هم میخونم
    اروپا رو ترجیح میدم
    هیچ اطلاعاتی در مورد مهاجرت ندارم
    لطفا راهنمایی کنید که با توجه به شرایطم آیا اصلا امیدی به رفتن هست یا خیر
    اگر هست کدام کشور ها با توجه به شرایط من خوبه و از کجا شروع کنم؟
    بسیار ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)