صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 65 , از مجموع 65

موضوع: ادامه تحصیل یا کار؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل یا کار؟

من 32 سالمه.امسال پذیرش دکترا از چین گرفتم.احتمال فاندمم خیلی زیاده.
    دقیقا همین الان یک شغل خوب مدیریتی بهم پیشنهاد شده.بعد از مدتها بیکاری.با در آمد بالا...
    خودم تجربه جدید و زبان جدید و دکترا و .. دوست دارم.ولی نگرانم اگر برم و نتونم بمونم و بخوام برگردم, آیا تو 35 سالگی می تونم کار پیدا کنم؟الان با مستر و سابقه کار وپارتی, کار به سختی گیر میاد. اون موقع که روابطمم از دست دادم و ...

Junior Member mechboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech & MBA

پیش فرض پاسخ : ادمه تحصیل یا کار؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilofar_Gol نمایش پست ها
    من حدود ۱ سال هست که این سایت را میخونم اما هنوز پستی نذاشتم،جایی‌ پیدا نکردم که بتونم سوالم را ارسال کنم به همین خاطر توی این موضوع که یه کم مرتبط هست می‌پرسم
    یه موضوع هست که چندین ماه هست اذیتم می‌کنه و هنوز نتونستم که تصمیم بگیرم.
    من و نامزدم هر ۲ فوق لیسانس برق از دانشگاه دولتی هستیم. هر ۲ شاگرد اول دورهٔ ارشدیم. معادل ارشد من ۱۹.۸۸ هست و مال ایشون ۱۸.۵. ایشون ۷ تا مقاله کنفرانس دارن و ۱ ژورنال و من ۷ تا ژورنال توپ و ۵ تا هم کنفرانس. تا اینجا به نظر همه چیز خوب. هنوز مدارک زبان نگرفتیم من تا مرداد دفاع می‌کنم. نامزدم ۱ سال از من بزرگتر هستن پارسال دفاع کردن. مشکل این هست که نامزدم میگن که نمی‌شه فقط به امید فاند رفت خارج (چون ما از طرف خانودهامون ساپورت نمیشیم). اگه اونجا خرج پیشبینی‌ نشده ایی اونجا پیش آمد چه کار کنیم. و از طرفی‌ ایران می‌شه خوب پول درآورد. از همون پارسال یه شرکت تاسیس کردن که کارش گرفته. تا الان حدود ۱۷۰ میلیون پروژه گرفتن واسه یه شرکت تازه کاربدون هیچ رزومه ایی خیلی خوبه، خیلی آینده روشنی داره. اما نمی‌شه تا ۲ سال از پوله شرکت بر داشت. کلا نامزدم راه پول در آوردن توی ایران را بلده. توی فکرش هست یه کار آزاد هم راه بندازه تازگیها تو فکر‌ زدن یه کارخونه افتادن. دارن تحقیق اولیه اش را انجام میدان. اگه بخوان کارخونه هم بزنن یعنی‌ تا کمینه ۵-۶ ساله دیگه اینجاییم. از طرفی‌ ۵-۶ ساله دیگه، دیگه مقاله هامون قدیمی‌ شده. البته من مشکل ندارم می‌تونم کار کنم و بازم مقاله بدم اما اون سرش شلوغه دیگه نمیرسه.حتی نمی رسه زبان بخونه. نمیدونم اگه شما بودین کدوم را انتخاب میکردن؟ یعنی‌ زندگی‌ خارج مثلا آمریکا اینقدر سخته؟اونجا چقدر می‌شه پیشرفت کرد؟چقدر پول در آورد؟ یعنی‌ بگم بی‌خیال کارخونه و کار بشه و به امید همون فاند بریم؟ تحمل کردن ایران واسم سخته ولی‌ از طرفی‌ از مشکلات مالی هم میترسم. شرکتی که تاسیس کردن روزگار سختش همین روزاست. ۳-۴ سال دیگه ثمر میده.نمیدونم چی‌ درسته چی‌ اشتباه. راهنماییم کنید تا تصمیمی نگیرم که بد افسوسش را بخورم.
    من همیشه دوست داشتم که از ایران برم و دیگه هیچ وقت برنگردم.هنوزم دوست دارم. اما پول هم موضوع مهمی‌ هست که نمیشه چشم روش بست. اگه موندیم بد دیگه نتونستیم بریم چی‌. وای خدااا
    دوست دارم بعد چند سال چه تصمیمی گرفتین و الان در چه وضعیتی هستین؟
    The golden opportunity you are seeking is in yourself. It is not in your environment; it is not in luck or chance, or the help of other; it is in yourself

سلام بچه های عزیز. من 33 ساله هستم لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه آزاد گچساران گرفتم و 2 سال سربازی و 2 سال کار در یه شرکت خصوصی که پروژه ای بود و جالب نبود . تصمیم گرفتم واسه پزشکی کنکور بدم حوصله و علاقشو دارم فقط یه فکری نمیزاره با تمرکز بخونم و اون اینه که وضعیت کشورمون ایرانه که باعث ترس از جنگ در ذهنم شده . همین فکر باعث شده که پیش خودم بگم نکنه سالهای بعد در آینده پشیمان شی که نرفتی خارج. در حالی که پزشکی رو خیلی دوس دارم و میخواهم بخونم و واسش تلاش کامل کنم و اونم تو ایران ممکنه. در مورد این فکر مزاحم بهم کمک کنین . واقعا جنگی اتفاق میوفته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط applyapplyappl نمایش پست ها
    سلام بچه های عزیز. من 33 ساله هستم لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه آزاد گچساران گرفتم و 2 سال سربازی و 2 سال کار در یه شرکت خصوصی که پروژه ای بود و جالب نبود . تصمیم گرفتم واسه پزشکی کنکور بدم حوصله و علاقشو دارم فقط یه فکری نمیزاره با تمرکز بخونم و اون اینه که وضعیت کشورمون ایرانه که باعث ترس از جنگ در ذهنم شده . همین فکر باعث شده که پیش خودم بگم نکنه سالهای بعد در آینده پشیمان شی که نرفتی خارج. در حالی که پزشکی رو خیلی دوس دارم و میخواهم بخونم و واسش تلاش کامل کنم و اونم تو ایران ممکنه. در مورد این فکر مزاحم بهم کمک کنین . واقعا جنگی اتفاق میوفته؟
    والا ایران دیگه ایران نیست یعنی هیچ چیزی مربوط به ایران توش نیست نامش هم ایران نیست یعنی وصله داره.

مردمش هم که دیگه نگو. مردم عراق رو ببین؟ نیازی به صحبت راجب مردم ندارم.

گچساران چطوره؟ هنوز بوی نفت میده؟ من یک پروژه تجهیزات برقی داشتم چند سال پیش آمدم شرکت نفت و گازش, یادش بخیر. شهر محروم با اینهمه آلودگی بعد تازه جزو 5 شهر اول استخراج نفت و درامد نفتی کشور هست. آدم میبینه جای تاسف بیشتر میخوره تا عزت.

احتمال جنگ هست تا 40% درصد.

اگه میتونی زودتر اقدام کنی بهتر چون شرایط خارج و دنیا هم هر سال بدتر میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط applyapplyappl نمایش پست ها
    چندسال پیش قاچاق اومدم المان. امسال مهندسی شروع کردم. یک ماه از شروع میگذره. تو دانشگاهمون با چند نفر اشنا شدم. همه اولش دودل بودن. اما اومدن و پشیمون نیستن.
    به سن فکر نکنین تو کلاس هشتاد نفره تا 20 نفر میشناسم 30 سال به بالا هستن. اکثرا المانی اصل هستن. اگه بیایین خارج خیلی بهتره تا پزشکی بخونین.

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)