صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: full fund - partial fund

پیش فرض full fund - partial fund

سلام دوستان
    دربارۀ Full Fund و partial fund زیاد بحث شده. اما من می خوام این جا یک سوال بپرسیم که بنظرم یکی عجیب تر برام . خوب ما می دونیم که اگه فاندی که ما می گیریم بیشتر از هزینه باشه اونوقت ما فول فاندیم خوب حالا اگر این مقدار فاند کمتر بود ایا این partial fund فرقی می کنه یعنی این که اگر مثلا" ما 3000 تا 4000 دلار با این مبلغ فرق داشته باشیم این یعنی این که وضعمون نسبت به کسانیکه 10000 دلار اختلاف دارن هیج فرق نداره و در هز صورت partial fund هستیم . بنظر تون با توچه به این مسئله که فاندمون 70-80% هزینه ها رو می پوشونه باز شانسمون کمتره برای گرفتن ویزا؟
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : full fund - partial fund

من خودم این مساله برام سوال بود. چون دانشگاه به من 27700 دلار در سال میده در حالی که هزینه ها 28000 دلار در سال هست و میترسیدم این مساله موقع ویزا مشکل ساز بشه چون همونطور که میدونید اگه کسی partial باشه خیلی کمتر از این حرفها میگیره (شاید کمتر از 10000 دلار در سال). در نهایت دوستان نمونه هایی رو واسم مثال زدن که طرف 3000 دلار در سال کم داشته یا با همسرش میخواسته بره و حتی 10000 دلار در سال کم داشته و رفتن قبرس و به راحتی ویزا گرفتن. حتی در حالت کمبود 3000 دلار ازشون bank statement هم نخواستن. حالا من این وسط موندم آخه 300 دلار پولی هست که دانشگاه میگه نمیده؟ یکی از دوستان پیشنهاد خوبی کرد گفت 300 دلار بذار تو جیبت اگه افسر ازت گواهی خواست واسه این 300 دلار نشونش بده ;D
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

اقا وحید شما برای همین دانشگاه که مسئله فاندش مشکل داره می خوای اقدام کنی؟
    بنظرتون برای این مابقی فاند چی کارکنم. به استاده بگم بیشتر بده؟ اخه نامه زده و بنظرم دیگه ممکنه شاکی بشه بگه همینم از سرت زیاده. راستی نمی تونه از 2 جا RA باشه یعنی توی 2 تا آزمایشگا کار کنه. متاسفانه امکان TA نیست چون می گن باید یک ترم بخونی بعد میدیم. چی کارکنم؟ :-[ می ترسم توی ویزا برام مشکل ساز بشه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

راستش 300 دلار که چیزی نیست که بگم بخاطرش دانشگاه رو ول کنم. به گفته دوستان هم حتی 3000 دلار هم مشکلی نیست. اگه تونستی بگیری که هیچی نتونستی نگران نباش
    شوپنهاور

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

سلام. منم این سوالو دارم، منتهی برای حدود 8000 دلار. من دو تا offer دارم که یکیشون 8000 دلار کم داره و یکیشون 1500 دلار. به نظرتون فرقشون از نظر شانس ویزا اونقدر زیاد هست که offer دوم رو انتخاب کنم؟

البته باید اینو اضافه کنم که اون دانشگاهی که 8000 دلار کم داره دانشگاه بهتریه، شهریه ش خیلی بیشتره و بنابراین award ای که داده هم خیلی بیشتره (40000 دلار). در حالی که دانشگاه دوم شهریه ش کمه و award اش هم کمتر (26000 دلار).

شانس ویزای کدوم بیشتره؟

خیلی ممنون.

اقا من یک چیز ذیگه رو می خواستم اضافه کنم. من باید 20 ساعت در هفته در ازمایشگاه کار کنم وقتی این مسئله رو به یکی از ذوستام گفتم گفت احتمال داره که هزینه شهریت رو برداشتن و باقیمانده اون رو بعنوان RA دارن بهت می دن. از مسئول مالی که پرسیدم گفت کسی که از RA می گیره از out-state میره به in-state و باز یاید شهریه رو یده که در این جالت کمتزه. حالا بنظر شما ممکنه این 1100$ فقط برای زندگی من باشه یا این که باید از این مبلغ شهریم که in-state هست بدم. البته من از Texas Tech پذیرش دارم و شهریش خیلی بالا نیست.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinaser
    اقا من یک چیز ذیگه رو می خواستم اضافه کنم. من باید 20 ساعت در هفته در ازمایشگاه کار کنم وقتی این مسئله رو به یکی از ذوستام گفتم گفت احتمال داره که هزینه شهریت رو برداشتن و باقیمانده اون رو بعنوان RA دارن بهت می دن. از مسئول مالی که پرسیدم گفت کسی که از RA می گیره از out-state میره به in-state و باز یاید شهریه رو یده که در این جالت کمتزه. حالا بنظر شما ممکنه این 1100$ فقط برای زندگی من باشه یا این که باید از این مبلغ شهریم که in-state هست بدم. البته من از Texas Tech پذیرش دارم و شهریش خیلی بالا نیست.
    شما باید هزینه رو از همین پول بدی یعنی دانشگاه بهت 12*1100=13200 پول می ده که شما باید هزینه in-state رو هم ازش بدی
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

آره باید از پولی که بهت میدن برداری اونا شهریتو کم می کنن و بعد تو از پولی که بهت می دن شهریه رو پرداخت می کنی.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinaser
    بنظرتون برای این مابقی فاند چی کارکنم. به استاده بگم بیشتر بده؟ اخه نامه زده و بنظرم دیگه ممکنه شاکی بشه بگه همینم از سرت زیاده.
    من فکر کنم ضرر نداشته باشه نامه بزنی. منم استادم نامه زده بود و کارا انجام شده بود ولی بهش میل زدم و بعد از چند روز جواب داد که حتما پیگیری میکنه و هر کاری که از دستش بربیاد انجام میده. راستش دلم براش سوخت میگه مادر زنم فوت کرده دخترم هم باردار هست 5 روزه بیمارستان هست اینه که الان دارم به خانواده میرسم ولی در اولین فرصت پیگیری میکنم
    آدمهای خوبی هستن خصوصا اینکه خودشونم دوست ندارن به خاطر این مشکل ویزا نگیری. بهشون بگو به خاطر مشکل سیاسی ممکن هست به مشکل بربخوری و وببین چیکار میتونه برات بکنه. ناراخت شدن نداره به هر حال اینم یه مشکل هست دیگه. اگه ویزا نگیری خودشم ضرر میکنه.
    شوپنهاور

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام

partial tuition fee همون partial fund هست؟ یا اینکه باید نصف بقیه شهریه بدی و خبری هم از fund نیست؟

ممنون

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)