صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: full fund - partial fund

پیش فرض پاسخ : full fund - partial fund

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    سلام

partial tuition fee همون partial fund هست؟ یا اینکه باید نصف بقیه شهریه بدی و خبری هم از fund نیست؟

ممنون
    اره مریم جان یعنی باید نصف بقیه شهریه بدی و خبری هم از fund نیست.اما partial fund یعنی (کل هزینه دانشگاه )خرج زندگی تو با شهریه دانشگاه و بیمه نصفشا خودت بدی .اما حالت اول خرج زندگیتا خودت میدی +نصف شهریه

جاهای گرون شهریه دانشگاه با scholarship یعنی تمام هزینه ها به سالی 45000 دلار میرسه .البته بعضی دانشگاهها هزینه (کتاب اجاره خونه) مخارج را کمتر از واقعیت میزنه پس توجه داشته باشید.

در مورد اینکه حالا عدد ساپورت مالیتون کمتر از هزینه دانشگاهه باید بگم که من بارها و بارها گفتم عکس روی CV نچسبونید چون اونا ببینند کلی اضافه وزن دارید خرج خوراک دیگه براتون در نظر نمی گیرند .

اینم نتیجه گوش به حرف ندادنه تونه .باید اسم کاربریتون مسدود بشه تا ......
    :-\
    The truth of my life:I`m only looking for you

در I20 من مبالغي كه بند 7 و 8 آن نوشته شده دقيقا با هم برابر است اين يعني من فول فاند هستم يا نه ؟
    كسي كه اهدا ميكند مهربانانه برايش جبران ميشود .

Junior Member hamedzm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Shiraz

پیش فرض معیار partial fund؟

من تازه وارد هستم
    مثلا برای کانادا از کجا باید بفهمم که هزینه ها سالیانه چقده که بعد ببینم این فاند partial هست یا full
    کی مشخص میکنه؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سایت دانشگاه هزینه ها رو داره
    بعدش تو پذیرش و نامه های بعد از اون ذکر شده
    که هزینه ها و دریافتی شما چقدره

سلام
    كسي اينجا هست كه بدونه براي مقطع ليسانس كجاها يه فاند خوب به آدم ميدن ؟

Junior Member

Question partial fund یا full fund بدون داشتن استاد

سلام. فرض کنید که من استادی پیدا نکنم که بهم فاند بده. امکانی وجود داره که هنگام طی کردن پروسه ی پذیرش درخواست فاند بدم که اونوقت مثلا اگه پذیرشم قبول شد، بگن که اینقدر هم فاند بهم تعلق گرفته. یعنی اصلا استاد رو بزارین کنار. من اینو واسه آمریکا و کانادا می پرسم. کسی اطلاعی داره؟ اگه داره میشه یکم کمکم کنه؟!

پیش فرض پاسخ : partial fund یا full fund بدون داشتن استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط hrn2288 نمایش پست ها
    سلام. فرض کنید که من استادی پیدا نکنم که بهم فاند بده. امکانی وجود داره که هنگام طی کردن پروسه ی پذیرش درخواست فاند بدم که اونوقت مثلا اگه پذیرشم قبول شد، بگن که اینقدر هم فاند بهم تعلق گرفته. یعنی اصلا استاد رو بزارین کنار. من اینو واسه آمریکا و کانادا می پرسم. کسی اطلاعی داره؟ اگه داره میشه یکم کمکم کنه؟!
    سلام
    نمی دونم توضیح من بکارتون می آد یا نه.
    اون تعداد از دوستان من که توی اروپا تحصیل می کنن، همگی می گن که مساله مالی صرفا مربوط به ترم اوله، از ترم دوم که به صورت فیزیکی اینجا هستی می تونی بورس بگیری که مقدارش دیگه بستگی به تلاشت و شانست داره!
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض Partial Fund

سلام
    کسی در مورد Partial Fund اطلاعاتی داره؟
    چه فرقی با TA یا RA داره؟
    گرفتنش چقدر از Full Fund ساده تر؟ tution waiver همون Partial fund ؟
    با تشکر

Junior Member

سلام بجه ها:
    من یه مشکل اساسی دارم. یه استاد ایرانی تو دانشگاه کنکوردیا به من ادمیشن بدون فاند داده. پشت تلفن که باهاش صحبت کردم گفت خیالت راحت و اسمت رو واسه remission fee award رد کردم و RA هم ممکنه بگیری. اما امروز یه ایمیل زده نوشته من به شما گفته بوذم که پولی موجود نیست و کاری نمیشه کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! قسم میخورم که نگفته بود.
    حالا بگذریم.
    کسایی که تو مونترال کار یا زندگی می کنند! اوضاع کار اونجا چطوره؟ می تونم ضمن تحصیل کار هم بکنم. ؟
    ضمنا تو نامه دانشگاه اومده باید 40% از وقتم رو هم به استاد اختصاص بدم.
    تر. خدا کمکم کنید. نمی دونم چی کار کنم؟ برم یا بمونم؟

Junior Member

سلام به همه دوستان،

من پذیرش با فاند 26500 سال اول و 21500 سال دوم گرفتم برای ارشد از دانشگاه واترلو.
    من با قوانین دانشگاه های آمریکا خیلی آشنا بودم و مابین اپلیکیشن هام، یکی رو هم به کانادا فرستادم.
    حالا الان اینجا اومدم و وقتی رفتم قسمت اداری دانشگاه که اطلاعات حساب بانکیمو برای دریافت فاند بدم، متوجه شدم که از این مبلغ، شهریه و بقیه هزینه های دانشگاه از جمله بیمه و ... رو کم می کنند و مابقی رو بهم می دن که با این اوصاف، دیدم حساب دانشگاهم نه تنها مبلغی رو به من نخواهد داد، بلکه من باید 500 دلار دیگه هم علاوه بر 2 تا اسکالرشیپ سال اولم به دانشگاه بدم که بالانس حسابم صفر بشه.
    این وضعیت خیلی برام تکان دهنده بود چون من کلا یه جور دیگه حساب و کتاب و برنامه ریزی کرده بودم.
    از طرفی، سال دوم فاندم 5000 تا کمتر خواهد بود چون یک اسکالرشیپ 5000 تایی رو فقط برای یک سال بهم داده بودند.
    در آمریکا، دانشجویی که RA هست، کلمه stipend به معنی کمک هزینه ای هست که شما با اون اجاره خونه و کتاب و ... ها رو تامین می کنید (living expenses)
    و از طرفی هم tuition برای این دانشجوها، توسط استاد wave میشه
    من طبق این پیش زمینه ذهنی از قوانین آمریکا، وقتی کلمه stipend رو در نامه پذیرش دیدم، همون برداشت منبعی برای living expenses رو داشتم، اما الان اینجا، تمام آنچه که دانشگاه به من داده رو پس می گیره
    من هنوز با استادم راجع به این موضوع صحبت نکردم
    خواهشا هر راهنمایی و راه حلی که می دونید، پیشنهاد کنید.
    آیا استادم می تونه شهریه ام رو wave کنه؟ کلا یا حداقل بخشی رو
    دوستانی که در کانادا تحصیل می کنند همه وضعیت مشابهی دارند؟
    آیا مبلغ فاندشون خیلی بیشتر از فاند من هست که می تونن باهاش هزینه های دیگه رو هم مدیریت کنند؟
    .
    .
    .
    و البته یه سوال هم در مورد مالیات روی شهریه و کتاب و ... دارم.
    گفته شده که آخر فبریه، باید فرم مالیاتی روی سایت دانشگاه آپلود بشه.
    این مالیات بر شهریه و ... شامل دانشجوهای اینترنشنال هم میشه؟ چون الان شهریه Graduate Visa Tuition پرداخت می کنم که 2.5 برابر دانشجوهای PR هست.
    آیا راهی برای تخفیف در مالیات هست؟ نوع اسکالرشیپ های من Graduate Research Studentship برای هر دو سال و International Masters Student Award برای فقط سال اول هست.

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)