صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 42

موضوع: آشنایی دوستانی که امسال برای گرایش مارکتینگ (بازاریابی) اقدام خواهند کرد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکتری مدیرت

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که امسال برای گرایش مارکتینگ (بازاریابی) اقدام خواهند کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidM نمایش پست ها
    سلام آقا کامران،
    با توجه به این که شما ترم یکی احتمالا سال دیگه این موقع اپلای می کنی یا شاید هم ترجیح بدی بیشتر رو رزومت کار کنی و به ددلاین های دو سال دیگه برسی. بنده پیشنهاد می کنم در حال حاضر شما بیشترین تمرکزت رو بذار روی درس و معدل. در کنار اون حتما زبان عمومیت رو هم با کلاس رفتن یا هر جور دیگه ای که خودت راحت تری تقویت کن که نزدیک دادن امتحانای toefl/ielts و gmat/gre که شد Base زبانت خوب باشه و فقط روی آزمون متمرکز شی.

شما که میخوای فول فاند بگیری اصلا به MBA فکر نکن چون بسیار رقابتی هست و مدیران بسیاری با سابقه کار بالا هستند که حاضرند چند ده هزار دلار بدهند و در دانشگاه های خوب آمریکا MBA بخونند و با وجود این دیگه دلیلی برای فاند دادن باقی نمی مونه. برای PhD مارکتینگ اگر بخوای اقدام کنی شاید الان بد نباشه که به دپارتمان مارکتینگ چند تا از دانشگاه های مختلف آمریکا سر بزنی و Field of Interest های استاداشون رو ببینی تا بتونی به این جمع بندی برسی که احتمالا تو چه حوزه هایی بیشتر کار می کنن و خط تحقیقاتی تو متناسب اون تنظیم کنی. چون پس فردا یکی از همینا می خوان بهت فاند بدن دیگه.

یک رویکرد دیگه هم این هستش که شما به سایت AMA انجمن بازاریابی آمریکا (www.marketingpower.com) یا MSI موسسه علوم بازاریابی (www.msi.org) سر بزنی و ببینی موضوعاتی که الان بیشتر دارن روش مانور میدن چی هست. مثلا همین MSI هرساله فراخوان پروپوزال در موضوعات بخصوصی از بازاریابی داره که به پروپوزال های برگزیده گرنت های خوبی هم میده (از 3 تا 20 هزار دلار). شما میتونی از اونها ایده بگیری که روندهای فعلی Marketing چیا هستش. مثلا یکی از محورهای سال گذشته اش بحث Social media marketing بود که یکی از موضوعای جذاب و به روز تو مارکتینگ هستش.

پیشنهاد من اینه که شما با توجه به اینکه Background ات هم مدیریتی نیست اول یک بررسی اجمالی بکن ببین به چه حوزه هایی از بازاریابی بیشتر علاقمندی. مثلا میخوای رو برند کار کنی یا رو قیمت گذاری یا بازاریابی خدمات یا توزیع یا ارتباطات بازاریابی و تبلیغات یا CRM یا رفتار مصرف کننده یا E-Marketing یا مدیریت محصول یا بحث های فروش یا بحث های Quantitative marketing یا تحقیقات بازاریابی و غیره. بعد که دو سه تا از این حوزه ها رو انتخاب کردی (که بهتره حوزه های به هم مرتبط هم باشند) برو سراغ این که روی چه موضوع خاصی کار کنی برای تزت و مقاله هات. اگر هم به این مرحله رسیدی و خواستی بگو یک لیست از موضوعات جذاب و به روز دارم.
    agha آقا وحید سلام.
    خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون.اره داداش من برنامم این مدلیه که قص دارم 2سال دیگه اقدام کنم.اخه واسه فاند گرفتن باید نمره زبان وgmat ببالایی بگیرم واسه همین باید سال سوم ارشدم اقدام کنم که دستم پر باشه.آره همون طور که شما گفتین دارم میرم کلاس زبان.اگر به همین منوال ادامه بدم.بهار92 شروع میکنم به آماده شدن برای یه امتحان تافل عالی و گرفتن یه نمره ناقابل110gmat هم از پاییز سال دیگه کم کم میخونم.میخوام در طول یک سال بخونمش که حسابی مسلط بشمم.اخه خیلی روش حساب کردم.

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که امسال برای گرایش مارکتینگ (بازاریابی) اقدام خواهند کرد

دوستان بیاید با کمک هم تعدادی از دانشگاهای خوب در کشور های آمریکا و کانادا و اروپا رو که شرایط پذیرش مناسبی دارند رو با توجه به تجربیات خودمون و دوستانمون تو این تاپیک بنویسیم تا یک دیتابیس مناسب برای بچه های بازاریابی درست بشه.....واقعا تو این فروم بچه های مدیریت با اینکه کار سخت تری دارند واسه اپلای کردن ولی کمترین اطلاعات براشون فراهمه...بیاید خودمون به داد هم برسیم

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط laplap65 نمایش پست ها
    دوستان بیاید با کمک هم تعدادی از دانشگاهای خوب در کشور های آمریکا و کانادا و اروپا رو که شرایط پذیرش مناسبی دارند رو با توجه به تجربیات خودمون و دوستانمون تو این تاپیک بنویسیم تا یک دیتابیس مناسب برای بچه های بازاریابی درست بشه.....واقعا تو این فروم بچه های مدیریت با اینکه کار سخت تری دارند واسه اپلای کردن ولی کمترین اطلاعات براشون فراهمه...بیاید خودمون به داد هم برسیم
    دوست عزیز منظورتون از دانشگاه های خوب که شرایط پذیرش مناسبی دارند دقیقا چیه؟ تقریبا تمام دانشگاه های دنیا که دانشکده مدیریت یا Business school داشته باشند دپارتمان مارکتینگ هم دارند و شما بسته به رزومه تون و اینکه کدوم شهر یا کشور می خواهید برید می تونید براشون اقدام کنید. اگه منظورتون رنکینگ هست که بعید می دونم رنکینگی انحصاری برای Marketing وجود داشته باشه و می تونید از همون رنکینگ business school ها مثل رنکینگ FT استفاده کنید.
    شما باید ببینید حوزه ای که می خواهید کار کنید با حوزه های کاری کدام دانشگاه ها منطبق تر است. معمولا هر دانشگاهی روی برخی حوزه های خاص تمرکز بیشتری دارد. مثلا شما می بینید برخی جاها بیشتر بر روی Service Marketing متمرکزند برخی جاها روی برند بعضی ها روی Consumer behavior بعضی روی IMC حتی بعضی از دپارتمان های مارکتینگ گرایش عجیبی به توریسم یا به Public relations دارند. که این هم معمولا ناشی از وجود یک یا چند استاد قدر در آن حوزه های بخصوص است. مثلا کاتلر در Northwestern یا جرج دِی در Wharton یا دیوید آکِر در برکلی یا یا کوین کِلر در Dartmouth یا تام دانکن در دِنور یا Zeithaml در North carolina وزنه هایی اساسی در دپارتمان مارکتینگ هستند.
    خلاصه اینکه اگر منظورتون رنکینگ هست که می توان به FT مراجعه کرد، اگر منظورتون Requirement هاست که باید نیازمندی های هر دانشگاه را چک کنید و با شرایط و توانمدی های خودتان مقایسه کنید. ولی اگر منظورتون فیلدهای کاری هر دانشگاه است بنده هم موافقم که این چنین دیتابیسی درست شود. به این صورت که مشخص شود اساتید هر دانشگاهی در چه فیلدهایی کار می کنند. که اگر فرضا کسی از دوستان خواست در CRM یا در Retailing کار کند بداند کدام استادها در کدام دانشگاه ها می توانند گزینه های سوپروایزری اش باشند. البته با توجه به کل تعداد دوستان مارکتینگی فروم بعید می دونم استقبال چندانی بشه و دیتابیس جامعی درست بشه. با این حال خود من در شروع فرایند اپلای خیلی احساس نیاز به یک همچین دیتابیسی می کردم و به همین خاطر با صرف حدود یک هفته وقت یک فایل اکسل برای 5-6 دانشگاه کانادا و یک فایل برای 5-6 دانشگاه استرالیا درست کردم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA.Marketing_دانشگاه تهران

واقعا خيلي خوشحال شدم كه حداقل ديدم بخش ماركتينگ و كلا مديريت يه حركتي كرد.به قول دوستمون بچه هاي مديريت سختي زيادي تو پذيرش گرفتن دارند ولي اينجا قبلا تحرك زيادي ديده نميشد از هم رشته اي هاي عزيز
    آنکه می‌خواهد روزی پریدن آموزد، نخست می‌باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

بنده هم از اینکه بچه های مارکتینگ (مثل خود علیرضا که این تاپیک رو راه انداخته) بیان اینجا و تجربیاتمون رو با هم به اشتراک بذاریم و تبادل نظر کنیم به شدت استقبال می کنم. یک پیشنهاد هم دارم برای مدیران محترم فروم که عنوان این تاپیک رو به "Marketing (بازاریابی)" تغییر بدهند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA.Marketing_دانشگاه تهران

بچه هاي ماركتينگ واسه چي مقطعي كار ميكنين و يهو فوران ميكنيد فقط؟!!
    آنکه می‌خواهد روزی پریدن آموزد، نخست می‌باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند

بچه ها من واسه هر دانشگاه آمریکا کانادا که اقدام کردم گفتن جی ار ای 1300 به بالا می خوان...من 1200 شدم .....کلا پذیرش مدیریت اونورا خیلی سخته....بعد واسه اروپا همشون پروپزال می خوان(واسه دکترا)لطفا دوستان اگر می تونن در این زمینه هم راهنمایی کنن......بازاریابی ها پرچم ها بالا

با تشکر فراوان از وحید عزیز که چراغ اینجا رو روشن نگه داشته. حالا منم سعی میکنم از این به بعد بیشتر سر بزنم.
    در جواب شما باید بگم که کلا با این نمره جی آر ای اگه هنوز قصد اپلای داری فقط داری پولتو هدر میدی. نمرت نمره خوبیه ها، مسئله اینه که کلا جی آر ای زیر 1350-1400 اصلا رقابتی نیست. من خودم تجربه جی آر ای رو داشتم و یک سالم حروم شد چون بجای جیمت دادن رفتم جی آر ای دادم. با اینکه 1250 شدم اما پایینترین دانشگاها هم ریجکتم کردن. پذیرش گرفتن توو مدیریت سخته اما یه نمره جیمت خوب این روند رو تسهیل میکنه. من پارسال که با جی آر ای اپلای کردم یکی از دانشگاه ها 20 روزبعد از ارسال مدارکم نامه ریجکت رو واسم فرستاد. همون دانشگاه امسال که با جیمت اپلای کردم بعد از فقط 10 روز از ارسال مدارکم منو shortlist کرده و فردا هم مصاحبه دارم باهاش. شرایط اینجوریه. در حالی که واقعا گرفتن 1250 توو جی آر ای واسه ما ایرانیا بسیار سخت تر از گرفتن یه جیمت در حد 680 هست. در مورد پروپوزال هم یه تاپیک جدا توو همین فروم مدیریت و اقتصاد هست که سیسکو عزیز زحمت کشیده و اطلاعات مفیدی اونجا گذاشته. فقط اگه میخوای اروپا اپلای کنی و قصد برگشت به ایران رو هم داری حتما اول دانشگاه موردنظرت رو چک کن و ببین موردقبول وزارت علوم (دارالمجانین) هست یا نه. جالبه که بدونی که این ... ها مدرک دکترای مدیریت HEC PARIS که یکی از بهترن دانشکده های مدیریت اروپا هست رو غیرقابل ارزیابی اعلام کردن. احتمالا کیفیت دانشگاه های ونزوئلا از فرانسه بالاتره
    نقل قول نوشته اصلی توسط laplap65 نمایش پست ها
    بچه ها من واسه هر دانشگاه آمریکا کانادا که اقدام کردم گفتن جی ار ای 1300 به بالا می خوان...من 1200 شدم .....کلا پذیرش
    مدیریت اونورا خیلی سخته....بعد واسه اروپا همشون پروپزال می خوان(واسه دکترا)لطفا دوستان اگر می تونن در این زمینه هم راهنمایی کنن......بازاریابی ها پرچم ها بالا

Junior Member

سلام دوستان
    من امسال دکترای مارکتینگ دانشگاه میشیگان در آمریکا قبول شدم، البته فوق لیسانس رو هم همینجا بودم، ولی‌ ۳ سال پیش وقتی‌ که داشتم از ایران اپلای می‌کردم دوستانی بودن توی این فروم که خیلی‌ راهنمایی کردن و واقعا کمکشون مفید بود، برا همین گفتم بعد مدتها بیام و ادای دین کنم. خلاصه اگه سوالی داشتین که می‌تونستم جواب بدم میتونین با ایمیلم تماس بگیرین: nomadzilla-at-yahoo
    شرایط من با اینکه با اکثر کسایی که اپلی‌ می‌کنن برا دکترای بیزینس فرق داره اینجا مینویسم:
    لیسانس مهندسی‌ معماری، شهید بهشتی‌، معدل:۱۷
    فوق لیسانس: مهندسی‌ معماری، دانشگاه میشیگان، معدل ۴.۰ از ۴.۰
    ۲ مقاله خوب، ۵ فلوشیپ و سکلارشیپ، چند تا مقاله کنفرانس معتبر (هم توی معماری هم مارکتینگ)
    جی‌آرای: وربال ۵۰۰، ریاضی‌ ۸۰۰، رایتینگ ۴.۵
    پذیرش: دانشگاه میشیگان دکترای دو رشته‌ای در معماری و مارکتینگ

موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکتری مدیرت

سلام دوستان.من این ترم میخوام استاد راهنمامو مشخص کنم.ولی هنوز موندم بین استراتژیک و بازاریابی کدوم رو انتخاب کنم.ممنون میشم اگر راهنماییم کنین که پذیرش گرفتن تو کدوم راحتر هست؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین