صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 107

موضوع: مدت رمان لارم برای اخذ ویزا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض مدت رمان لارم برای اخذ ویزا

سلام دوستان. همسر من از یکی از دانشگاههای انگلستان پذیرش گرفته و بورس. متاسفانه جواب بورسش تاره امده برای همین 2 ماه بیشتر برای عبور از کل پروسه ویرا بیشتر وقت نداریم و از سفارت تهران هم اقدام کردیم. این رمان کافی هست؟ اونهایی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند.
    ایا از دبی سریعتر ویرا نمی دهند؟ متاسفانه طبق گفته سایت سفارت ما دیگه نمی تونیم از دبی وقت بگیریم. برای همین همسرم خیلی نگران ست.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدت رمان لارم برای اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط msalehi62 نمایش پست ها
    سلام دوستان. همسر من از یکی از دانشگاههای انگلستان پذیرش گرفته و بورس. متاسفانه جواب بورسش تاره امده برای همین 2 ماه بیشتر برای عبور از کل پروسه ویرا بیشتر وقت نداریم و از سفارت تهران هم اقدام کردیم. این رمان کافی هست؟ اونهایی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند.
    ایا از دبی سریعتر ویرا نمی دهند؟ متاسفانه طبق گفته سایت سفارت ما دیگه نمی تونیم از دبی وقت بگیریم. برای همین همسرم خیلی نگران ست.
    کی از اینجا اقدام کردی

آره اگر میرفتی دبی بهتر بود اونجا سریعتر بود .

برو سفارت موضوع را بهشون بگو ببین باهات کنار می آیند .

اگر گقت نه و نمیشه بپرش اگر من پروسه ویزا را کنسل کنم و بعد از دبی بخواهم اقدام کنم میشه .

برای سفارت ایمیل زدم اخه تهران نیستیم اما 20 روز فقط خود ایمیل طول می کشه. فرم اپلای رو 3 روز پر کردم اما ایمبل نزدم برای تعیین وقت امانوشته دیگه از کشور دیگه ای نمی تونید وقت بگیرید چون این فرم رو پر کردیم. یعنی دانشگاه ممکنه وقت بده؟ اسکلارشیپ نمی پره

دو ماه واقعا زمان کمیه یا ممکنه انجام بشه؟ چون کانادا و امریکا رو دیدم 2 ماهه گرفتن آشناها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

راستی یادم رفت بگم که ایمیل هم معمولا بیست روز طول نمی کشه. دو سه روزه و فوقش یک هفته ای جواب می دن. رسم انگلیسی اینه که معمولا می گن بیست روز ولی کار آدم زودتر از اینا راه می افته.

نقل قول نوشته اصلی توسط msalehi62 نمایش پست ها
    برای سفارت ایمیل زدم اخه تهران نیستیم اما 20 روز فقط خود ایمیل طول می کشه. فرم اپلای رو 3 روز پر کردم اما ایمبل نزدم برای تعیین وقت امانوشته دیگه از کشور دیگه ای نمی تونید وقت بگیرید چون این فرم رو پر کردیم. یعنی دانشگاه ممکنه وقت بده؟ اسکلارشیپ نمی پره

دو ماه واقعا زمان کمیه یا ممکنه انجام بشه؟ چون کانادا و امریکا رو دیدم 2 ماهه گرفتن آشناها
    ضرر ندارد به خود دانشگاه ایمیل بزنید و موضوع کامل شرح دهید و بهشون بگید چه مدت می توانند به شما مهلت بدهند.

به سفارت هم ایمیل بزنید و موضوع را بگویید .

یادم رفت این را بگم .

به خود دانشگاه هم ایمیل بزن و موضوع اینجا را بهشون کامل توضیح بده ببین چی می گویند

ایا یک مدت بهت مهلت می دهند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

ظاهرا این طوریه که دیگه اینجا به اندازه کافی و در زمان مورد نیاز وقت می دن و برای همین نیازی به دبی رفتن یا ابوظبی رفتن نیست. شما اگر هنوز وقت نگرفتین ایمیل بزنین و تاریخ شروع کلاس و تاریخی که به نظرتون مناسبه رو اعلام کنین بهتون به موقع وقت می دن. نگران نباشین. فقط زودتر برای وقت گرفتن اقدام کنین.

Junior Member

دوستان من برای 19 آگوست یعنی 28 مرداد وقت سفارت دارم از ایران، و کلاس هام یک ماه بعد یعنی 20 سپتامبر شروع خواهد شد، آیا کسی می دونه می رسم یا نه ؟؟ بعد از اینکه applicationo بدی چقدر طول می کشه تا ویزا بیاد ..؟؟ واقعا می ترسم ...آیا راه دیگری هست ؟؟ من شنیدم تا یک هفته قبل از وقت می شه کنسل کرد وقت ایران رو...آیا بهتر نیست برم ابوذبی...؟؟؟؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

Junior Member

دوستان من هم مشکل مشابه دارم.
    1. کسی هست که بدونه که اگه الان برای گرفتن وقت برای سفارت انگلیس اقدام کنیم کی وقت می دن ؟
    2.بعد از این که رفتم سفارت چقدر طول می کشه تا ویزایی نهایی به من بدن؟
    3.در ضمن توصیه می کنید برای ویزا برم ابوظبی ؟
    4.اگه برم اونجا حداکثر چقدر به من ویزا می دن ؟
    5.مر احل کارش چه جوریه کسی هست که رفته باشه و از مراحل کاریش خبر دار باشه ؟
    6. و این که هزینه رفتن به ابوظبی و ویزا گرفتن چقدر می شه ؟
    7. نظرتون در مورد ترکیه چیه ؟
    ممنون
    If you think you can, you can. And if you think you can't, you're usually right.

--Mary Kay Ash

Senior Member km7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MNL نمایش پست ها
    دوستان من هم مشکل مشابه دارم.
    1. کسی هست که بدونه که اگه الان برای گرفتن وقت برای سفارت انگلیس اقدام کنیم کی وقت می دن ؟
    2.بعد از این که رفتم سفارت چقدر طول می کشه تا ویزایی نهایی به من بدن؟
    3.در ضمن توصیه می کنید برای ویزا برم ابوظبی ؟
    4.اگه برم اونجا حداکثر چقدر به من ویزا می دن ؟
    5.مر احل کارش چه جوریه کسی هست که رفته باشه و از مراحل کاریش خبر دار باشه ؟
    6. و این که هزینه رفتن به ابوظبی و ویزا گرفتن چقدر می شه ؟
    7. نظرتون در مورد ترکیه چیه ؟
    ممنون
    من در مورد دو مورد اول سئوال شما اطلاعی ندارم، فقط اینکه من که 1 ماه پیش درخواست وقت کردم، بهم اواخر آگوست وقت داد و برای اینکه عجله داشتم، کارم رو بردم ابوظبی.
    در مورد ابوظبی هم توی انجمن تاپیک اختصاصی داره و توضیح کافی در موردش هست. اما من تجربه شخصی خودم رو به صورت خلاصه براتون مینویسم.
    خود مسئولین سفارت در ابوظبی ادعا میکنند که 5 روزه و حداکثر 14 روزه جواب میدن. من یک نفر رو دیدم که برای دندانپزشکی بورس داشت و یک روزه بهش ویزا دادن. یعنی امروز ظهر مدارک و تحویل داد و فردا صبحش بهش اس ام اس زدن که بیا پاسپورتت رو تحویل بگیر. رفت و دید بهش ویزا دادن. این موارد استثناست. اما مورد معمولش اینجوریه که 10 روز کاری و تقریبا همون 14 روز عادی طول میکشه که جواب بدن. برای من که اینطور بود. مراحلش هم به این صورته که شما از سایت vfs وقت میگیرید که معمولا میتونید برای یک هفته بعد وقت بگیرید. بعد فرم های لازم که همه رو توی سایت نوشته، یا آنلاین و یا بصورت دستی پر میکنید با دیگر مدارکی که لازم دارید (توی چک لیست)، سر اون وقت میبرید و تحویل visa application center در ابوظبی میدید. مدارک رو بررسی میکنند و هزینه بررسی ویزا رو ازتون میگیرند و شما برای انگشت نگاری به اتاق دیگری میرید و بعد از اون هم منتظر میمونید تا جواب بدن. در طول این مدت میتونید از طریق سایتی که روی رسید بهتون میدن، وضعیت کارتون رو چک کنید. یه 8 درهم میگیرن و بهتون بصورت خودکار وضعیت رو اس ام اس میکنند. اگر بخواین، وقتی که نتیجه معلوم شد، مدارک و پاسپورت رو براتون ارسال میکنن به محل اقامتتون که اگر دبی باشه، هزینه اش 30 درهمه. اما من توصیه میکنم که برید و دستی تحویل بگیرید. چون 2-3 روز هم اینجوری علاف میشید.
    اگر این مدت رو در دبی بمونید، باید حساب خرج هتل و غذا و گردش و ایناتون رو بکنید، چون واقعا دوره ی بدیه. مخصوصا توی این هوا. هزینه رفتن از دوبی به ابوظبی با تاکسی چیزی در حدود 250 تا 300 درهم میشه و برگشتش هم همینطور. من تجربه اتوبوس رو ندارم و نمیدونم. حتما هم با یه تاکسی برید که ابوظبی رو بلد باشه، چون پیدا کردن اون ساختمان vfs یه مقداری کار سختیه. اونجا هم که میرید، سر وقت کارتون انجام نمیشه. مثلاً من ساعت 2.5 وقت گرفته بودم و ساعت 3:45 مدارکم رو تحویل دادم.بهر حال،برگه وقت (بعد از وقت گرفتن از سایت، باید اون رو پرینت بگیرید با خودتون ببرید) رو میبینن و بهتون یه شماره میدن که باید منتظر بمونید تا شماره رو اعلام کنن و به باجه مربوطه مراجعه کنید. اگر وقت نگرفته باشدی هم میتونید برید اونجا که البته توصیه نمیکنم، چون هم خیلی شلوغه و هم هزینه اضافی باید بپردازین. کارمندای این شرکت vfs اکثرا اهل کشورهای آسیای جنوب شرقی و یا هندوستان هستن و انگلیسی حرف زدنشون افتضاحه. باید خودتون رو کاملا برای این شرایط آماده کنید. خیلی چیزا رو متوجه نمیشن که در حقیقت باید انقدر توضیح بدید که بفهمن.
    هزینه درخواست ویزا هم 1192 درهم هست فکر کنم که با اون چیزایی که بالا گفتم میشه حدود 1230 درهم ناقابل. اگر عکس یا کپی فراموش کردید، همونجا یه باجه داره که این کارها رو انجام میده. البته فقط یک عکس 6 در 4 میخوان که تقریبا شرایطش مثل شرایط عکس پاسپورته. من که همون عکس پاسپورتم رو تحویل دادم. در مورد کپی هم، من همه مدارکم رو اینجا کپی گرفته بودم و تنها چیزی که از من کپی ش رو خواستن، نامه پذیرش دانشگاه بود.
    به اندازه کافی هم پول با خودتون ببرید، چون معلوم نیست کارتون چقدر طول میکشه و در این مدت هم پاسپورتتون پیش اونا میمونه و هیچ کاری نمیتونید بکنید مگر اینکه درخواستتون رو پس بگیرید. ترجیحا برید دوبی و اونجا بمونید. چون حداقل 4 تا پاساژ و جای تفریحی داره، حوصله تون کمتر سر میره. حتما ویزای یک ماهه برای امارات بگیرد.
    متاسفانه در تمام طول مدتی که شما چه از طریق اس ام اس و چه از طریق سایت، وضعیت درخواستتون رو چک میکنید، فقط اعلام می کنند که در چه مرحله ای هست و هیچ جوابی بهتون نمیدن که ویزا بهتون دادن یا نه.
    در مورد ترکیه هم اطلاعی ندارم. اما توصیه خود سفارت بریتانیا در تهران اینه که به ابوظبی مراجعه کنید.
    سئوال جزئی تری اگر داشتید در خدمتم
    ویرایش توسط km7 : July 13th, 2010 در ساعت 11:35 AM

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)