صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 107

موضوع: مدت رمان لارم برای اخذ ویزا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مدت رمان لارم برای اخذ ویزا

من چند تا نکته اضافه میکنم:
    1-از دبی با ابوظبی رو با 30 درهم میشه با اتوبوس رفت و اتوبوس ها هم خیلی خوب و عالی هستند. 1:45 ساعت هم راهه. از اونجا دوباره یک تاکسی بگیرید که با 10 درهم میرسید به VFS.
    2-برای ابوظبی اگه خیلی شلوغ نباشه برای فردا هم میشه وقت گرفت.
    3-از روی اس ام اس ها و وضعیت پرونده در اینترنت میشه حدس هایی در مورد نتیجه کار زد.
    4-عکس رو توصیه میکنم تو همون ابوظبی بگیرید و اونجا پر از عکاسیه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط km7 نمایش پست ها
    من در مورد دو مورد اول سئوال شما اطلاعی ندارم، فقط اینکه من که 1 ماه پیش درخواست وقت کردم، بهم اواخر آگوست وقت داد و برای اینکه عجله داشتم، کارم رو بردم ابوظبی.
    در مورد ابوظبی هم توی انجمن تاپیک اختصاصی داره و توضیح کافی در موردش هست. اما من تجربه شخصی خودم رو به صورت خلاصه براتون مینویسم.
    خود مسئولین سفارت در ابوظبی ادعا میکنند که 5 روزه و حداکثر 14 روزه جواب میدن. من یک نفر رو دیدم که برای دندانپزشکی بورس داشت و یک روزه بهش ویزا دادن. یعنی امروز ظهر مدارک و تحویل داد و فردا صبحش بهش اس ام اس زدن که بیا پاسپورتت رو تحویل بگیر. رفت و دید بهش ویزا دادن. این موارد استثناست. اما مورد معمولش اینجوریه که 10 روز کاری و تقریبا همون 14 روز عادی طول میکشه که جواب بدن. برای من که اینطور بود. مراحلش هم به این صورته که شما از سایت vfs وقت میگیرید که معمولا میتونید برای یک هفته بعد وقت بگیرید. بعد فرم های لازم که همه رو توی سایت نوشته، یا آنلاین و یا بصورت دستی پر میکنید با دیگر مدارکی که لازم دارید (توی چک لیست)، سر اون وقت میبرید و تحویل visa application center در ابوظبی میدید. مدارک رو بررسی میکنند و هزینه بررسی ویزا رو ازتون میگیرند و شما برای انگشت نگاری به اتاق دیگری میرید و بعد از اون هم منتظر میمونید تا جواب بدن. در طول این مدت میتونید از طریق سایتی که روی رسید بهتون میدن، وضعیت کارتون رو چک کنید. یه 8 درهم میگیرن و بهتون بصورت خودکار وضعیت رو اس ام اس میکنند. اگر بخواین، وقتی که نتیجه معلوم شد، مدارک و پاسپورت رو براتون ارسال میکنن به محل اقامتتون که اگر دبی باشه، هزینه اش 30 درهمه. اما من توصیه میکنم که برید و دستی تحویل بگیرید. چون 2-3 روز هم اینجوری علاف میشید.
    اگر این مدت رو در دبی بمونید، باید حساب خرج هتل و غذا و گردش و ایناتون رو بکنید، چون واقعا دوره ی بدیه. مخصوصا توی این هوا. هزینه رفتن از دوبی به ابوظبی با تاکسی چیزی در حدود 250 تا 300 درهم میشه و برگشتش هم همینطور. من تجربه اتوبوس رو ندارم و نمیدونم. حتما هم با یه تاکسی برید که ابوظبی رو بلد باشه، چون پیدا کردن اون ساختمان vfs یه مقداری کار سختیه. اونجا هم که میرید، سر وقت کارتون انجام نمیشه. مثلاً من ساعت 2.5 وقت گرفته بودم و ساعت 3:45 مدارکم رو تحویل دادم.بهر حال،برگه وقت (بعد از وقت گرفتن از سایت، باید اون رو پرینت بگیرید با خودتون ببرید) رو میبینن و بهتون یه شماره میدن که باید منتظر بمونید تا شماره رو اعلام کنن و به باجه مربوطه مراجعه کنید. اگر وقت نگرفته باشدی هم میتونید برید اونجا که البته توصیه نمیکنم، چون هم خیلی شلوغه و هم هزینه اضافی باید بپردازین. کارمندای این شرکت vfs اکثرا اهل کشورهای آسیای جنوب شرقی و یا هندوستان هستن و انگلیسی حرف زدنشون افتضاحه. باید خودتون رو کاملا برای این شرایط آماده کنید. خیلی چیزا رو متوجه نمیشن که در حقیقت باید انقدر توضیح بدید که بفهمن.
    هزینه درخواست ویزا هم 1192 درهم هست فکر کنم که با اون چیزایی که بالا گفتم میشه حدود 1230 درهم ناقابل. اگر عکس یا کپی فراموش کردید، همونجا یه باجه داره که این کارها رو انجام میده. البته فقط یک عکس 6 در 4 میخوان که تقریبا شرایطش مثل شرایط عکس پاسپورته. من که همون عکس پاسپورتم رو تحویل دادم. در مورد کپی هم، من همه مدارکم رو اینجا کپی گرفته بودم و تنها چیزی که از من کپی ش رو خواستن، نامه پذیرش دانشگاه بود.
    به اندازه کافی هم پول با خودتون ببرید، چون معلوم نیست کارتون چقدر طول میکشه و در این مدت هم پاسپورتتون پیش اونا میمونه و هیچ کاری نمیتونید بکنید مگر اینکه درخواستتون رو پس بگیرید. ترجیحا برید دوبی و اونجا بمونید. چون حداقل 4 تا پاساژ و جای تفریحی داره، حوصله تون کمتر سر میره. حتما ویزای یک ماهه برای امارات بگیرد.
    متاسفانه در تمام طول مدتی که شما چه از طریق اس ام اس و چه از طریق سایت، وضعیت درخواستتون رو چک میکنید، فقط اعلام می کنند که در چه مرحله ای هست و هیچ جوابی بهتون نمیدن که ویزا بهتون دادن یا نه.
    در مورد ترکیه هم اطلاعی ندارم. اما توصیه خود سفارت بریتانیا در تهران اینه که به ابوظبی مراجعه کنید.
    سئوال جزئی تری اگر داشتید در خدمتم
    دوست عزیز ممنون از پاسخ مفصلتون و وقت که برای Type کردن گذاشتید. فقط چند سئوال دیگه داشتم :
    1. به نظر شما چقدر قبل از شروع ترم برای گرفتن ویزا اقدم کنم به ویزا می رسم ؟(منظورم اقدام برای گرفتن ویزا تو ابوظبیه )
    2.چقدر طول می کشه که دانشکاه اون نامه مالی رو باید به سفارت بفرستید رو براتون بفرسته ؟ حقیقت اش من یک نامه از دانشگاه دریافت کردم که توش در مورد دانشگاه و هزینه ها و... توضیح داده ولی یک جایش نوشته که باید Offer ما رو قبول کنید . مثل این که بعد اش یک نامه ی دیگه برام می فرستند که باید با اون برم سفارت. آیا این حرف من درسته یا با همین نامه هم می شه رفت سفارت.
    3. برای گرفتن بلیط دبی و گرفتن ویزای یک ماهه چقدر باید زمان صرف کنم ؟ کلا اگه بخوام الان برم ابوظبی چقدر دیگه طول می کشه که برم اونجا ؟ قبل از این که بلیط ام حاضر بشه وقت برای سفارت انگلیس تو ابوظبی بگیرم ؟
    4.حقیقت اش من از استرالیا هم پذیرش گرفتم و اولویت اولم اونجاست . برای همین یک سری مدارک ام دست سفارت استرالیا از جمله اصل مدرک IELTS .حالا می خوام بدونم که بدون اصل مدرک IELTS هم می شه برای گرفتن ویزا اقدام کرد؟ اگه نم شه شما را حل دیگه دارید؟ (مثل TRF گرفتن برای سفارت انگلیس )
    5.حقیت اش هدف اول من استرالیاست ولی برای این که ریسک ام رو به حداقل برسونم می خوام به طور همزمان تا اونجایی که می شه کارهای سفارت انگلیس رو هم پیش ببرم . من برای ترم اول از انگلیس پذیرش دارم می خواستم بدونم که وقت به اندازه کافی دارم که که حدود 2 تا سه هفته برای سفارت استرالیا منتظر بمونم و اگه ردم کرد برای سفارت انگلیس اقدام کنم ؟
    6.من باز هم می خوام برای دانشگاه های بیشتری تو انگلیس اقدم کنم به نظرم با توجه به شرایطی که دارم بهتر برای ترم اول اقدام کنم یا این که دیره باید برای ترم دوم اقدم کنم (مظورم کل پروسه از پذیرش تا گرفتن ویزا )؟( در ضمن با توجه به این که نمره زبان 6 (IETS) باید یک 4 هفته هم برای زبان صرف کنم البته ناگفته نمونه اون دانشگاهی که تو انگلیس پذیرش دارم همون نمره 6 رو قبول کرده ولی فکر کنم برای دانشگاه های دیگه باید نمره 6.5 داشته باشم تا نمره من رو قبول کنه برای همین باید حدودا یک ماه زودتر برم اونجا تا دوره زبان بگذرونم)
    7. به نظر شما بد نیست که تو این مدت که منتظر سفارت استرالیا هستم برای ایران وقت بگیرم و اینکه اگه وقت بگیرم و اگه نظرم عوض شد می تونم برم ابوظبی برای ویزا گرفتن ؟
    8. چجوری می شه برای سفارت انگلیس تو تهران وقت گرفت ؟
    9. و آخرین سئوال این که مجموعا چقدر هزینه ویزا تو دبی می شه؟ (سرجمع برای همه چی از بلیط هواپیما گرفته تا هزینه ویزا برای دبی و اقامت تو دبی برای مدت اخذ ویزا برای بدترین شرایط و همه هزینه های دیگه . دقیقا منظوم این که ویزا برای شما چقدر تموم شد )

ممنون
    ویرایش توسط MNL : July 14th, 2010 در ساعت 01:52 PM
    If you think you can, you can. And if you think you can't, you're usually right.

--Mary Kay Ash

Senior Member km7 آواتار ها

خواهش می کنم.
    من دونه دونه تا بتونم جواب میدم. هر جا هم که نتونم جواب بدم، بقیه دوستان مثل آقا هومن لطف کنن جواب بدن.
    1. ببینید برای اقدام از طریق ابوظبی، باید این رو در نظر داشته باشید که حداقل 14 روز اونجا کارتون طول میکشه. این مسئله عمومیه و احتمال اینکه کمتر بشه هم هست. ولی شما حداقل 14 تا 20 رو در نظر بگیرید. برنامه هاتون رو بر این اساس تنظیم کنید.
    2. در حال حاضر دانشگاه دیگه visa letter صادر نمی کنه. بعد از اینکه شما offer دانشگاه رو accept کردید (بعضی دانشگاه ها سیستم آنلاین دارن یعنی شما یک پروفایل توی سایت دانشگاه دارید و میتونید برید همونجا offer رو accept کنید. بعضی ها هم نه، باید فرمی که دانشگاه بهتون میده رو امضا کنید و براشون یا پست کنید و یا ایمیل کنید. این مورد رو از دانشگاهتون بپرسید بهتره)و شرایطی که اونا برای صدور CAS Number شما گفتند رو انجام دادید، اون موقع ظرف 4 تا 5 روز کاری براتون CAS رو صادر میکنند که البته این بستگی به دانشگاه شما داره. بعضی دانشگاه ها از شما یک deposit میخوان که باید بپردازید و بعد از اون CAS رو صادر میکنند. شما این CAS رو توی فرم ها وارد می کنید و یک پرینت هم از CAS Statement که دانشگاه براتون میفرسته رو با خودتون میبرید و با مدارکتون تحویل میدید. با offer خالی نمیتونید برید سفارت. حتما باید CAS داشته باشید.
    3. خوشبختانه وقت سفارت انگلیس رو برای چند روز بعد براحتی میتونید بگیرید. نگران وقت سفارت نباشید. ولی برای ویزای امارات، بازم فرق میکنه. دو نوع ویزا هست، فوری و عادی. فوری سه روز کاری طول میکشه، عادی هم 10-12 روز کاری. تا اونجایی که من میدونم ویزای فوری رو فقط برای مدت 14 روز صادر میکنند و ویزای عادی رو یک ماهه. اگر آشنایی توی دبی داشته باشید، میتونه براتون از اونجا ظرف 2-3 روز ویزا بگیره و بفرسته. ولی در کل ماجرا اینطوریه. اجازه بدید ویزاتون صدار بشه، بعد بلیط تهیه کنید. خوشبختانه بلیط هم به وفور یافت میشه. ولی هر زمانی که میخواید برید ابوظبی، مثلا 2 هفته قبلش برای ویزای امارات اقدام کنید که خیالتون راحت باشه.
    4. ببینید، راجع به IELTS باید بهتون بگم اگه یه نسخه دیگه توی دفتر IELTS داشته باشید، میتونید با گروگذاشتن کارت ملی تون، اون نسخه رو دریافت کنید. اگر هم ندارید که بهتره سفارش بدید تا براتون صادر کنند. هزینه اش هم 50 تومنه. فکر کنم برای 4 یا 5 نسخه اضافی. البته بعد از اینکه کارنامه رو به سفارت تحویل دادید، حتما تاکید کنید که بهتون پس بدن که بعدا دچار مشکل نشید.
    5 و 6. این دو تا رو با هم جواب میدم چون مرتبطه. اگه شما 4 هفته کلاس pre-sessional زبان برای دانشگاه دارید، فکر کنم هرچه زودتر باید اقدام کنید. چون تا اونجایی که من میدونم، کلاس های ترم اول دانشگاه های انگلیس اواسط شهریور شروع میشه و شما باید یک ماه قبلش رو برای کلاس زبانتون در نظر بگیرید. مگر اینکه بخواین همین دانشگاهیی که با 6 بهتون پذیرش unconditional داده رو انتخاب کنید.
    البته در کل امیدوارم سفارت استرالیا بهتون ویزا بده اما برای اینکه برای ترم دوم از انگلستان پذیرش بگیرید زمان کافی دارید، ولی باید ببینید که آیا دانشگاه یا دانشگاه هایی که میخواین براشون اقدام کنید، از ترم دوم، دانشجوی بین المللی قبول میکنند یا نه.
    7. سفارت توی تهران یه مقداری دیر وقت میده و همینطور از اون ور دیر جواب میده، بنابراین برای شما که زمان کافی ندارید، توصیه نمیشه. اگه از سفارت در تهران وقت بگیرید، و بخواید برید ابوظبی مسئله ای نیست. میتونید از ابوظبی هم وقت بگیرید.
    8. در مورد این سئوالتون من متن خود سفارت رو براتون اینجا کپی میکنم که دیگه شبهه ای پیش نیاد :

مراحل درخواست روادید درتهران

مراحل درخواست برای کلیه متقاضیان عبارت است از:

1- تکمیل فرم درخواست روادید بصورت اینترنتی از طریق مراجعه به سایت اینترنتی : www.visa4uk.fco.gov.uk

2- بعد از تسلیم فرم درخواست بصورت اینترنتی ، جزییات کامل در مورد نحوه تعیین وقت بطور خودکار به نشانی اینترنتی که در زمان تکمیل فرم درخواست در اختیار قرار داده اید ارسال خواهد شد.

3- مراجعه به این سفارت در تهران در وقت تعیین شده برای شما جهت تسلیم مدارک پشتیبانی کننده لازم، پرداخت مبلغ مربوطه و انجام انگشت نگاری. فقط متقاضی با نام و شماره گذرنامه صحیح در وقت تعیین شده پذیرفته خواهد شد. به منظورتایید صحت وقت، نام و شماره گذرنامه متقاضی کنترل خواهد شد.

9. ببینید من از اول براتون توضیح میدم خودتون جمع بزنید: هزینه ویزای امارات بصورت عادی حدود 100 هزار تومان و ویزای فوری 130 هزار تومان که البته بعضی آژانس ها بیشتر و کمتر هم ممکنه بشه. هزینه بلط هم بستگی به شرکت هواپیمایی که باهاش مسافرت میکنید داره. ماهان و ایران ایر حدود 230 هزار تومان و امارات 360 هزار تومان (رفت و برگشت). هزینه ی درخواست ویزای انگلستان هم حدود 340 هزار تومان. هزینه رفت و برگشت از دوبی تا ابوظبی با تاکسی یا اتوبوس هم در پست های قبلی گفته شده. اقامت هم باز بستگی به هتل داره. توی دبی انواع اقسام هتل ها هست با انواع اقسام قیمت ها که میتونید از طریق اینترنت یا آژانس بررسی کنید (من خونه یکی از اقوام بودم این مدت). بقیه هزینه ها هم دیگه به خودتون بستگی داره. خرید و خورد و خوراک و تفریح و اینا. به هر حال توی دبی اگر بخواید با تاکسی اینور و اونور برید، یه مقداری هزینه هاتون میره بالا. چون برای کوتاه ترین مسیرها با تاکسی باید حداقل 10 هزار تومان پول بدید. اگر بتونید کسی رو اونجا پیدا کنید که راهنماییتون کنه تا بتونید از اتوبوس یا مترو استفاده کنید، بالطبع هزینه هاتون میاد پایین تر.

امیدوارم توضیحاتم بدردتون بخوره. سئوال دیگه ای بود در خدمتم.

من 2 تا سوال داشتم
    اول اینکه هزینه ویزا در تهران دقیقا چقدر هست؟
    دوم اینکه دوستانی که از تهران ویزا اقدام کردند، از زمان رفتن به سفارت چقدر طول کشید تا ویزا گرفتند؟
    فکر می کنم وقتی توی ایمیل به سفارت اعلام میشه که چه زمانی اونجا باید باشیم، وقت رو با احتساب زمان لازم برای گرفتن ویزا می دن، درسته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mariyasadeghi نمایش پست ها
    من 2 تا سوال داشتم
    اول اینکه هزینه ویزا در تهران دقیقا چقدر هست؟
    دوم اینکه دوستانی که از تهران ویزا اقدام کردند، از زمان رفتن به سفارت چقدر طول کشید تا ویزا گرفتند؟
    فکر می کنم وقتی توی ایمیل به سفارت اعلام میشه که چه زمانی اونجا باید باشیم، وقت رو با احتساب زمان لازم برای گرفتن ویزا می دن، درسته؟
    تقریبا 28 روز ثابت. یعنی این زمان تغییر نمیکنه. در ابوظبی بین 5 تا 35 روز.
    هزینه ویزا فکر کنم الان 320 هزار تومان باشه. تو سایت سفارت دقیقش هست.

Junior Member

برای دوستانی که میخوان برن دبی و از ابوطبی اقدام کنند باید بگم که شرکت وی اف اس توی دبی هم دفتر داره و شما می تونید از دبی اقدام کنید
    هر وقت هم برید اگه وقت نداشتید 100-200 درهم می گیرن به عنوان وی آی پی همون وقت مدارکو می گیرن
    اگه وی آی پی برین تا حد کمی هم مسئولش راهنماییتون می کنه
    راستی هیج کاری هم به اینکه فرضا کی کلاستون شروع میشه ندارن
    من خودم با برادرم با یه روز فاصله مدارکم رو دادم اما 10 روز دیر تر از برادرم بهم دادن و دو هفته کلاسم عقب افتاد

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    من چند مورد رو متذکر میشم ، شاید برای بعضی عزیزان مفید واقع بشه :

1 - وضعیت دادن ویزا با چند سال قبل و حتی چند ماه قبل بسیار فرق کرده ؛ بنابراین دوستان بزرگوار " حساب قطعی " رو فرمایشات دوستانی که قبلا رفتند باز نکنند . مثلا ، تا مدتی قبل کل کار نوبت و اخذ ویزا و جواب و...و حتی جواب ایمیلها تو یک ماه طول می کشید ، بلکه تا دو سه سال قبل خیلی کمتر از این هم بود ، اما الان گاهی یک ماه می گذره و جواب ایمیل ها رو هم نمی دهند . آخرین ایمیلی که بنده از سفارت انگلستان در تهران دریافت کردم ، توصیه به پیگیری کار از ابوظبی بوده ، و اینکه تهران ممکنه تا 24 هفته ( یعنی شش ماه ! ) کار رو طول بده ! بگذریم که ابوظبی هم خیلی زود جواب ایمیل ها رو نمی ده . من کسانی رو می شناسم که بعد از یک ماه هنوز ابوظبی هم بهشون جواب نداده !

2 - کانادا ، آمریکا و...با انگلستان تفاوت دارند . مراحل اخذ ویزا و رجوع به سفارت انگلیس رو در هر کشوری نمیشه پیگیری کرد .

3 - سوال یاسمن خانم :

پس از رفتن به سفارت ، حدودا سه هفته بعد پاسخ می دن و یا ویزا داده میشه یا رد می کنند . بنابراین برای ایشون جای نگرانی وجود نداره .

ضمن اینکه در چنین شرایطی بهتره این بزرگوار یا دیگران به هیچ وجه فکر کنسل کردن و رفتن به ابوظبی رو نکنند ! چون ممکنه ابوظبی مدتها حتی دادن نوبت رو هم طول بده .

4 - ظاهرا ابوظبی خیلی بهتر از تهران هست . ضمن اینکه کارهای تهران رو هم ابوظبی انجام میده . بنابراین اگر دوستان از ابتدا به فکر ابوظبی باشند خیلی بهتره .

5 - اگر عزیزان قصد اقدام فوری ندارند ، برای بلیط امارات دنبال بلیطهای با تخفیف باشند . بعضا نرخ بلیط ها گاهی تا یک چهارم قیمت هم پایین میاد . البته گرفتن بلیط با تخفیف خیلی راحت نیست ، و اگر کسی از عزیزان چنین قصدی داشت من راهنماییش می کنم .

6 - گرفتن ویزای امارات سخت نیست و با کمی تفاوت قیمت میشه ویزای فوری هم گرفت . ویزای فوری 48 ساعته آماده میشه و 120 هزار تومن قیمتشه ، ویزای عادی 90 هزار تومن هست و کمی بیشتر طول می کشه . توصیه می کنم ابدا به سفارت امارات مراجعه نکنید و بدید آژانس های هوایی براتون ویزا بگیرند . البته قیمتهایی که گفتم مال مدتی قبل هست و من چند ماهی هست که از قیمت بلیط امارات خبری ندارم .

7 - سعی کنید یه مهر برای خودتون بسازید که شماره ای که توسط سفارت به شما داده میشه روش باشه ، و روی تمام مدارکتون اون مهر رو بزنید .

درپایان هم چند توصیه دوستانه :

الف - هرگز در سفارت به فکر دروغ نباشید ! اگر هم قصد دارید بعد از تحصیلاتتون در انگلستان بمونید ، حدالمقدور سعی کنید این موضوع رو مخفی کنید . همین دو سه روز قبل در خبری می خوندم که بریطانیا به دلیل کثرت ورود دانشجوی خارجی جلساتی تشکیل داده و به دنبال راه حل هایی هست . قیافه و...هم خیلی مهم نیست . تصور نکنید کراوات یا حجاب نامناسب و...تاثیری در دادن ویزا خواهند داشت . بلکه ممکنه به عکس عمل کنند . چنانچه عکسش هم صادق است ، و چهره های مذهبی یا با حجاب تاثیر نامطلوب در روند اخذ ویزا نخواهند داشت . اگر بنا بود اروپا مثل ایران به مسائل ظاهری توجه کنه ، امروز هم در مستوای ایران قرار داشت !

ب - هر اقدامی در خصوص مهاجرت برای تحصیل و...دارید هر چه سریعتر انجام بدید . وضعیت دادن ویزا ، جذب دانشجو و...روز به روز بدتر میشه . بنابراین کمی عجله لازمه . ضمنا نگران هم نباشید ، سفارت انگلستان در تهران روزی " 400 " ویزا صادر می کنه . اگر هم نتونستید ویزا بگیرید می تونید بعدا اقدام کنید . دنیا به آخر نخواهد رسید . ضمنا فراموش نکنید در سفارت ابدا اونها نباید متوجه بشند که شما استرس دارید ، یا گرفتن این ویزا براتون اهمیت خاصی داره . بگذارید فکر کنند که اگر این ویزا به شما داده نشد ، با همون حالتی از سفارت خارج میشید که داخلش شدید .

بابت پرحرفی پوزش می طلبم . برای همه دوستان عزیز آرزوی موفقیت می کنم .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    من چند مورد رو متذکر میشم ، شاید برای بعضی عزیزان مفید واقع بشه :

1 - وضعیت دادن ویزا با چند سال قبل و حتی چند ماه قبل بسیار فرق کرده ؛ بنابراین دوستان بزرگوار " حساب قطعی " رو فرمایشات دوستانی که قبلا رفتند باز نکنند . مثلا ، تا مدتی قبل کل کار نوبت و اخذ ویزا و جواب و...و حتی جواب ایمیلها تو یک ماه طول می کشید ، بلکه تا دو سه سال قبل خیلی کمتر از این هم بود ، اما الان گاهی یک ماه می گذره و جواب ایمیل ها رو هم نمی دهند . آخرین ایمیلی که بنده از سفارت انگلستان در تهران دریافت کردم ، توصیه به پیگیری کار از ابوظبی بوده ، و اینکه تهران ممکنه تا 24 هفته ( یعنی شش ماه ! ) کار رو طول بده ! بگذریم که ابوظبی هم خیلی زود جواب ایمیل ها رو نمی ده . من کسانی رو می شناسم که بعد از یک ماه هنوز ابوظبی هم بهشون جواب نداده !

2 - کانادا ، آمریکا و...با انگلستان تفاوت دارند . مراحل اخذ ویزا و رجوع به سفارت انگلیس رو در هر کشوری نمیشه پیگیری کرد .

3 - سوال یاسمن خانم :

پس از رفتن به سفارت ، حدودا سه هفته بعد پاسخ می دن و یا ویزا داده میشه یا رد می کنند . بنابراین برای ایشون جای نگرانی وجود نداره .

ضمن اینکه در چنین شرایطی بهتره این بزرگوار یا دیگران به هیچ وجه فکر کنسل کردن و رفتن به ابوظبی رو نکنند ! چون ممکنه ابوظبی مدتها حتی دادن نوبت رو هم طول بده .

4 - ظاهرا ابوظبی خیلی بهتر از تهران هست . ضمن اینکه کارهای تهران رو هم ابوظبی انجام میده . بنابراین اگر دوستان از ابتدا به فکر ابوظبی باشند خیلی بهتره .

5 - اگر عزیزان قصد اقدام فوری ندارند ، برای بلیط امارات دنبال بلیطهای با تخفیف باشند . بعضا نرخ بلیط ها گاهی تا یک چهارم قیمت هم پایین میاد . البته گرفتن بلیط با تخفیف خیلی راحت نیست ، و اگر کسی از عزیزان چنین قصدی داشت من راهنماییش می کنم .

6 - گرفتن ویزای امارات سخت نیست و با کمی تفاوت قیمت میشه ویزای فوری هم گرفت . ویزای فوری 48 ساعته آماده میشه و 120 هزار تومن قیمتشه ، ویزای عادی 90 هزار تومن هست و کمی بیشتر طول می کشه . توصیه می کنم ابدا به سفارت امارات مراجعه نکنید و بدید آژانس های هوایی براتون ویزا بگیرند . البته قیمتهایی که گفتم مال مدتی قبل هست و من چند ماهی هست که از قیمت بلیط امارات خبری ندارم .

7 - سعی کنید یه مهر برای خودتون بسازید که شماره ای که توسط سفارت به شما داده میشه روش باشه ، و روی تمام مدارکتون اون مهر رو بزنید .

درپایان هم چند توصیه دوستانه :

الف - هرگز در سفارت به فکر دروغ نباشید ! اگر هم قصد دارید بعد از تحصیلاتتون در انگلستان بمونید ، حدالمقدور سعی کنید این موضوع رو مخفی کنید . همین دو سه روز قبل در خبری می خوندم که بریطانیا به دلیل کثرت ورود دانشجوی خارجی جلساتی تشکیل داده و به دنبال راه حل هایی هست . قیافه و...هم خیلی مهم نیست . تصور نکنید کراوات یا حجاب نامناسب و...تاثیری در دادن ویزا خواهند داشت . بلکه ممکنه به عکس عمل کنند . چنانچه عکسش هم صادق است ، و چهره های مذهبی یا با حجاب تاثیر نامطلوب در روند اخذ ویزا نخواهند داشت . اگر بنا بود اروپا مثل ایران به مسائل ظاهری توجه کنه ، امروز هم در مستوای ایران قرار داشت !

ب - هر اقدامی در خصوص مهاجرت برای تحصیل و...دارید هر چه سریعتر انجام بدید . وضعیت دادن ویزا ، جذب دانشجو و...روز به روز بدتر میشه . بنابراین کمی عجله لازمه . ضمنا نگران هم نباشید ، سفارت انگلستان در تهران روزی " 400 " ویزا صادر می کنه . اگر هم نتونستید ویزا بگیرید می تونید بعدا اقدام کنید . دنیا به آخر نخواهد رسید . ضمنا فراموش نکنید در سفارت ابدا اونها نباید متوجه بشند که شما استرس دارید ، یا گرفتن این ویزا براتون اهمیت خاصی داره . بگذارید فکر کنند که اگر این ویزا به شما داده نشد ، با همون حالتی از سفارت خارج میشید که داخلش شدید .

بابت پرحرفی پوزش می طلبم . برای همه دوستان عزیز آرزوی موفقیت می کنم .
    من فقط یک سوال داشتم منظورتون چی بود که ابوظبی وقت دادن رو هم طول میده؟ تو ابوظبی که شما خیلی سریع و بدون مشکلی برای فردا یا پس فردا هم میتونید وقت بگیرید. مشکل چیه؟
    اینکه شما میخواهید بعد تحصیل چی کار کنید هیچ اثری در تصمیم افسر ویزا نداره و در ویزاهای PBS اصلا مهم نیست شما اصلا مگه کسی ازتون در جایی میپرسه که بعد تحصیل چی کار میخواهید بکنید؟
    ویزای فوری دبی 14 روزه است و نمیشه تمدید کرد و اصلا این کار رو نکنید چون تو امارات به مشکل برخورد میکنید. اگر سر فرصت برنامه ریزی کنید به راحتی ویزای عادی یک ماه امارات رو میشه گرفت.
    زمان پاسخگویی در ابوظبی کاملا متغیره من همین پریروز موردی داشتم که 8 روزه ویزا گرفت. دو ماه مورد 5 روزه هم داشتم ولی مورد 23 روزه هم داشتم. ولی تو تهران زمان ثابت و چهار هفته است.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    من فقط یک سوال داشتم منظورتون چی بود که ابوظبی وقت دادن رو هم طول میده؟ تو ابوظبی که شما خیلی سریع و بدون مشکلی برای فردا یا پس فردا هم میتونید وقت بگیرید. مشکل چیه؟
    اینکه شما میخواهید بعد تحصیل چی کار کنید هیچ اثری در تصمیم افسر ویزا نداره و در ویزاهای PBS اصلا مهم نیست شما اصلا مگه کسی ازتون در جایی میپرسه که بعد تحصیل چی کار میخواهید بکنید؟
    ویزای فوری دبی 14 روزه است و نمیشه تمدید کرد و اصلا این کار رو نکنید چون تو امارات به مشکل برخورد میکنید. اگر سر فرصت برنامه ریزی کنید به راحتی ویزای عادی یک ماه امارات رو میشه گرفت.
    زمان پاسخگویی در ابوظبی کاملا متغیره من همین پریروز موردی داشتم که 8 روزه ویزا گرفت. دو ماه مورد 5 روزه هم داشتم ولی مورد 23 روزه هم داشتم. ولی تو تهران زمان ثابت و چهار هفته است.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    هومن عزیز ، سلام

1 - بنده افرادی را می شناسم که با وجود اینکه یک ماه از ارسال درخواستشان برای ابوظبی جهت گرفتن وقت می گذرد ، هنوز پاسخی دریافت نکرده اند . دلیلش چیست ؟ نمی دانم !

2 - بله در سفارت مکررا مشاهده شده که سوال می کنند بعد از تحصیل قصد ماندن را دارید یا می خواهید برگردید .

3 - همانطور که فرموده اید ویزای فوری دوبی چهارده روزه است ، البته در خصوص عدم امکان تمدیدش بنده اطلاعی ندارم . از اطلاع رسانی شما متشکرم . بله ویزای عادی یک ماهه با چند روز فرصت گذاشتن قابل دریافت است .

4 - در خصوص زمان پاسخگویی ابوظبی بنده اظهار نظری نکرده ام و اطلاعی نیز ندارم .

موفق و پیروز باشید .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    هومن عزیز ، سلام

1 - بنده افرادی را می شناسم که با وجود اینکه یک ماه از ارسال درخواستشان برای ابوظبی جهت گرفتن وقت می گذرد ، هنوز پاسخی دریافت نکرده اند . دلیلش چیست ؟ نمی دانم !

2 - بله در سفارت مکررا مشاهده شده که سوال می کنند بعد از تحصیل قصد ماندن را دارید یا می خواهید برگردید .

3 - همانطور که فرموده اید ویزای فوری دوبی چهارده روزه است ، البته در خصوص عدم امکان تمدیدش بنده اطلاعی ندارم . از اطلاع رسانی شما متشکرم . بله ویزای عادی یک ماهه با چند روز فرصت گذاشتن قابل دریافت است .

4 - در خصوص زمان پاسخگویی ابوظبی بنده اظهار نظری نکرده ام و اطلاعی نیز ندارم .

موفق و پیروز باشید .
    من متوجه نمیشوم یعنی چی کسی درخواست کرده و وقت نگرفته؟ بهشون بگید با من تماس بگیرند تا براشون ظرف 5 دقیقه وقت بگیرم. اصلا در ابوظبی شما از طریق اینترنت راحت ساعت و روز رو مشخص می کنید مثل تهران کسی ایمیل نمیزنه. به دوستاتون بگید با من تماس بگیرند.

در مورد سوال منظوتون از سفارت همون شرکت VFS است؟ این شرکت و کارمندانش و کارمندای سفارت انگلستان در تهران هیچ اطلاعی از ویزا و قوانین اون ندارند و سوالها و جواب هاشون هیچ ارزشی نداره. اگر هم پرسیدند اشتباه کردند پرسیدند و نظر اونها هیچ اثری در بررسی افسر ویزا نداره. افسر ویزا براساس مدارکی که شما بهش دادید و براساس قوانینی مشخص و صریح تصمیم گیری میکنه و نه براساس نظر اپراتورهای بی اطلاع. بارها گفتم و باز هم میگم که اصلا وقت و فکر خودتون رو معطل این افراد نکنید. فقط و فقط افسر ویزا میتونه نظری کارشناسی بده. در مورد ویزاهیا PBS اینکه شما بعد اتمام کار چیکار میخواهید بکنید اصلا مهم نیست و در قوانین به اون اشاره نشده. در مورد غیر PBS ها داستان فرق میکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)