صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12

موضوع: معرفی منابع مطالعاتی مفید

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در جهت موضوعات به روز مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim_gilmour نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بخشید که سوالم رو اینجا مطرح میکنم
    تاپیک مرتبطی باهاش پیدا نکردم ... ببخشید لدفن

میخواستم بدونم بهترین کتاب و نرم افزار در خصوص Computational Fluid Dynamic (CFD) چی هست؟ ممنون میشم اگه کتاب ریاضی خوب هم سراغ دارید معرفی کنید در خصوص محاسبات عددی که مهندسی مکانیک سیالات بیشتر میخونن ....
    من رشتم نفت هست و می خوام در مقطع دکترا در خصوص حرکت سیال در محیط های متخلخل ادامه بدم که نیازمند درک بهتری از حرکت سیالات هست ...ولی ما توی دوره لیسانس فقط چند فصل از مکانیک سیالات استریتر رو خوندیم ... الان هم همچنان در درک کامل دینامیک سیالات دچار مشکل هستم و نیاز به منابع مفید دارم تا ضعف هام رو بهبود بدم ...

منابع زیاد هست و باعث شده که سر در گم بشم ...
    سلام

نمیشه گفت بهترین کتاب یا بهترین نرم افزار CFD کدومه، ولی برای شروع مطالعه کتاب "مقدمه ای بر دینامیک سیالات محاسباتی به روش حجم محدود" نوشته ورستیگ و آشنایی با نرم افزار های معروف مثل FLUENT یا CFX توصیه میشه. بعدش میتونید به مراجع پیشرفته تر مثل "روشهای محاسباتی در دینامیک سیالات" نوشته فریزگر و پریک مراجعه کنید و به توسعه کدهای متن باز (مثل OpenFOAM) بپردازید.
    کلا این روزا توجه به سمت توسعه کدهای متن بازه چون رایگان هستن و شما به همه قسمتهای اونا دسترسی دارید و میتونید به دلخواه خودتون تغییرات ایجاد کنید، اما برای اینکار باید کاملا به CFD مسلط باشید.

برای در بهتر دینامیک سیال، به نظر من کتاب معروف و جا افتاده "مکانیک سیالات" نوشته وایت و کتاب بسیار خوب "مکانیک سیالات" نوشته کُندو میتونن بهتون کمک کنن.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

پیش فرض پاسخ : معرفی منابع مطالعاتی مفید

کتاب CFD نوشتهٔ Anderson هم کتاب بسیار خوبیست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)