یکی از چیزهایی که معمولاً برای اپلای کردن توی هر رشته ای مورد نیاز هستش رتبه بندی دانشگاههای هر کشور در رشته مورد نظر هستش. علاوه بر اون اطلاع از شرایط دانشگاه و بسیاری موارد دیگه هم که در مورد ثبت نام هستش اگه در یک جا و به صورت خلاصه مطرح بشه میتونه مفید باشه... امروز من علاوه بر معرفی یه لینک در این زمینه میخواستم خواهش کنم اگر کسی اطلاعات مشابهی در کشورهای دیگه مثل کانادا، انگلستان، هلند، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، سوئد و... داره لطفاً توی همین موضوع اطلاعاتش رو اضافه کنه...
لینکی که گفتم ranking سال 2007 رو برای business schoolها ارائه میده. نکته مهم اینه که در مورد هر دانشگاه اطلاعات مختصر و مفید و در عین حال بسیار جامعی مثل زمان تحصیل، هزینه تحصیل، هزینه پیشنهادی برای زندگی و تحصیل، درصد دانشجویان پذیرش شده از قاره های مختلف، کلیه موارد مورد نیاز به همراه نمرات حداقل مورد نیاز، حداقل و حداکثر نمره GMAT دانشجویان سال پیش، میزان اهمیت هر کدام از موارد (رتبه، سابقه کار، GMAT، مقاله و ...) در پذیرش، کمکهای مالی و میزان اونها و بسیاری چیزهای دیگه رو ارائه میده...:

http://www.businessweek.com/bschools/rankings/
باز هم تکرار میکنم... اگه کسی اطلاعات مشابهی توی کشورهای دیگه داره لطفاً زحمت بکشه و اینجا بزاره تا فرآیند جستجو یه مقدار آسون تر بشه...