صفحه 13 از 74 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 736

موضوع: رنکینگ دانشگاههای آمریکا به تفکیک رشته

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رتبه دانشگاههای آمریکا در فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط hach نمایش پست ها
    این دقیقا سوال منم هست. می خوام بدونم اگه یه دانشگاه مثلا تو همون فیزیک رنک خوبی داره ولی رنک کلی دانشگاه زیاد خوب نیست میشه راحتتر پذیرش گرفت یا نه؟
    to sunrise : شما جوابی گرفتی؟ بعد یه سوال دیگه: این مثالی که زدی(fsu = 48 ) منظورت رنکینگ فیزیک تو امریکاست یا جهانیه. چون من رنکینگ جهانی به تفکیک رشته ندیدم فقط usnews که بر اساس رشته اونم فقط دانشگاههای امریکا رو رتبه بندی کرده.
    این سوال چند ماه پیش خودم بود. الان تا حدی دستم اومده. تقریبا رنکینک کلی تاثیر کمی داره و رنک رشته مهمتره. توی رنک کلی خیلی فاکتورها رو در نظر میگیرند مثل diversity و نسبت دختر به پسر، campus و سایت و ... در کنار اساتید و کیفیت آموزش. ممکنه دانشگاهی رنک بالایی نداشته باشه ولی تو فیزیک عالی باشه، برعکسشم هست: یعنی دانشگاههایی که در کل رنک بالایی دارند ولی در گرایش شما اونقدر هم تاپ نیستند. به همون رنک فیزیک توجه کن. خیلی هم رو رنک حساس نباش. مگر میشه کیفیت یه مجتمع پیچیده با کلی عوامل تاثیر گذار رو با یک عدد سنجید و نسبت به هم در صف ترتیب قرار داد؟ یه سوال: دانشگاهها رو بزاریم کنار، شما کشور های اروپایی رو در یک صف لیست از خوب به بد مرتب کن؟ میتونی؟ آیا همه یک لیست مینویسن؟ ایالات آمریکا رو رتبه بندی کن. میشه؟ به غیر از 3، 4 تای اول از کشور های خیلی خوب و یا ایالات خوب، بقیه دیگه از کنترل اعداد خارجه. برای دانشگاه ها هم همین طوره. این که بگن فلان دانشگاه امسال 50 تا مقاله چاپ کرده اون یکی 55 تا پس دومی بهتره! رنک رو همین معیارهاس. بهتره که بگی زیر 10، بین 10 تا 30، بین 30 تا 70 و ... یعنی دسته بندی کنی و بعد خودت فاکتورهایی که برات مهمه رو هم اضافه کنی. هر کسی رنک خودشو از دانشگاهها خواهد داشت. بعد ممکنه بعضی دانشگاهها گرایشی دوست داری رو نداشته باشند و از لیست شما حذف بشن. من این کارو کردم: از رنک اون رشته استفاده کردم نه رنک کلی. دسته بندی کردم که کدومش خیلی به دلم میشینه تا اونی که اصلا ازش خوشم نمیاد. تا حدی اعداد usnews رو دخیل کردم و بعد research و ... و اینکه کدم رنک آسونتر پذیرش میده باز هم تا حدی به رنک بر میگرده و تا حدی به چیزای دیگه. هرجا متقاضی زیاد داشته باشه، و دانشجو کمتر بگیره مسلما سخت تره. ممکنه یه دانشگاه با رنک 30 بپذیرتت و رنک 90 ردت کنه خیلی راحت! چرا؟ چون تو کالیفرنیا بوده با هوای بهشت و متقاضی داره زیاد زیاد زیاد، یا چون application fee نداشته و تمام دنیا برای اونجا اپلای میکنن! یا تو شهر نیویورک بوده که همه آرزو دارن یه بار برن. رنک FSU هم برای آمریکا بود.

Junior Member hach آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : رتبه دانشگاههای آمریکا در فیزیک

کاملا با شما موافقم. این رنکینگ ها برای انتخاب دانشگاه ملاک نیستند.
    تنها دلیلی که من دارم الان به رنکها دقت می کنم بررسی شانس پذیرشمه.
    الان چیزی که خیلی ذهن منو مشغول کرده همون دسته بندی اولیه است که شما هم بهش اشاره کردی.یعنی من بدونم بین رنک X تا Y شانس پذیرش دارم. بعد دیگه می تونم با فاکتورهای دیگه انتخابم رو محدودتر کنم تا در نهایت بین 5 تا 10 دانشگاه برای اپلای کردن باقی بمونه که فکر می کنم دیگه از موضوع این تاپیک خارج میشه.
    به نظر شما بهترین تاپیک برای پیگری همون X , Y کجاست؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای آمریکا به تفکیک رشته

دوستان عزیز

من بعد از بررسی کلی دانشگاه (شاید دانشگاهی که اصلا اسمشو هم نشنیدین) به این نتیجه رسیدم که رنک کلی دانشگاه رو اصلا نمی توان ملاک قرار داد. یه مثال کوچک براتون تو رشته ی خودم میزنم (شیمی) دانشگاه Iowa State جزو 10 تای اول می باشد در حالی که این دانشگاه تو رنک کلی بین 200-300 جهانی است.!!!!! یا اینکه همان FSU دپارتمان خیلی قوی و بسیار مجهزی داره که چند سال پیش یکی از اساتید شیمی از آن دپارتمان جایزه ی نوبل رو برنده شد .......

پس همیشه رنک کلی دانشگاه نمیتونه معیار درستی از رشته های آن دانشگاه باشه....

Junior Member hach آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط M.jorfi نمایش پست ها
    دوستان عزیز

من بعد از بررسی کلی دانشگاه (شاید دانشگاهی که اصلا اسمشو هم نشنیدین) به این نتیجه رسیدم که رنک کلی دانشگاه رو اصلا نمی توان ملاک قرار داد. یه مثال کوچک براتون تو رشته ی خودم میزنم (شیمی) دانشگاه Iowa State جزو 10 تای اول می باشد در حالی که این دانشگاه تو رنک کلی بین 200-300 جهانی است.!!!!! یا اینکه همان FSU دپارتمان خیلی قوی و بسیار مجهزی داره که چند سال پیش یکی از اساتید شیمی از آن دپارتمان جایزه ی نوبل رو برنده شد .......

پس همیشه رنک کلی دانشگاه نمیتونه معیار درستی از رشته های آن دانشگاه باشه....
    خوب این که درست. حالا سوال ما اینه که مثلا همین IOWA ایا با یه رزومه معمولی میشه پذیرش گرفت یا نه باید خیلی خفن باشی؟ مسلما به سختی دانشگاههایی که رتبه جهانی TOP 10 و حتی پایینتر دارند نیست. درسته؟

Junior Member

دوستان توجه کنند که انتخاب دانشگاه صرفا براساس رتبه دانشگاه درست نیست. مساله ای که روی اون کار می کنید، فردی رو که باهاش کار کردید، و سابقه کار قبلی شما اونقدر می توانند مهم باشند که شما رو بالاتر از خیلی های دیگه قرار بده. چند سال پیش که من PhD خودم رو U of Memphis شروع کردم همین بحثها همین جا مطرح بود. تو این اوضاع اقتصادی که دوستهای امریکایم در بدر دنبال کارند یک شرکت خیلی معتبر بدون اینکه من فبلا بشناسم درست به خاطر کاری که انجام دادم خودش بهم پیشنهاد داد. تو این گروهی که من باهاشون کار می کنم رییسش از Berkeley آمده. 2-3 نفر از U of Illinois, Champagin و چند تام از Purdue هستند. اولش برام عجیب بود ولی الان دقیقا می تونم بگم منو برای کاری که تو PhD انجام دادم گرفتند. به نظر من اگر می خواهید بعد تحصبل وارد بازار کار بشید به غیر از 8-7 تای اول تو رنکینگ تفاوت زیادی براشون نداره. اما برای گرفتن position تو دانشگاه اسم و رسم اهمیت داره هر چند اونجام راه بسته نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

دوستان عزیز! من پس از گشتن فروم و اینترنت، نتوانستم رنکینگ آپدیتی برای BUSINESS SCHOOLS در امریکا پیدا کنم. آیا کسی از شما به رنکینگ ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۱ US NEWS دسترسی دارد که در اینجا با بقیه به اشتراک بگذارد؟ من میخواهم برای ۲۰۱۲ یا نهایت ۲۰۱۳ برای دکتری در مدیریت اپلای کنم و به جز ۱۰ دانشگاه اول که به طور رایگان روی سایت USNEWS.COM قرار دارند، دانشگاه های دیگر را به ترتیب رنکینگ نمیشناسم. ممنون میشم اگر کسی میتواند، کار فوق را انجام داده و رنکینگ های مدیریت را ترجیحا به طور فایلهای پی.دی.اف اینجا قراردهد.

پیش فرض پاسخ : کدام رنکینگ معتبرتر است؟

please find attached the latest US NEWS (2011) Ranking for Electrical/Electronics/Communication
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Champion

Rankings Chemistry, Ranked in 2010, U.S. News & World Report
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Champion

Best Engineering Schools Specialty Rankings: Environmental, Ranked in 2010

1. Stanford University Stanford, CA

2. University of California--Berkeley Berkeley, CA

3. University of Illinois--Urbana-Champaign Urbana, IL

4. University of Texas--Austin (Cockrell) Austin, TX