صفحه 112 از 112 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1120

موضوع: درخواست کیپس (CAIPS) و تفسیر پاسخ های آن

Senior Member mahta_gh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درخواست کیپس (CAIPS) و تفسیر پاسخ های آن

دوستان میشه لطف کنید و لینکی که ازش درخواست کیپس یا جی سی ام اس داده میشه رو برام بذارید

لینکی که آشنایان ساکن کانادا ازش میتونن استفاده کنن منظورم هست
    رسیدن به سیدنی : 4 دس 2009 مدیکال : 10 دس 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط mahta_gh نمایش پست ها
    دوستان میشه لطف کنید و لینکی که ازش درخواست کیپس یا جی سی ام اس داده میشه رو برام بذارید

لینکی که آشنایان ساکن کانادا ازش میتونن استفاده کنن منظورم هست
    https://atip-aiprp.apps.gc.ca/atip/welcome.do

Junior Member

دوستان سلام، جواب كيپس ما امروز رسيد، من هفت ماهه از مديكالم ميگذره و توي كيپس هر ماه اپديت داشتم ، due date ام رو زدند 2015/1/5!!! يعني اولين روز كاري سال جديد!!! و در ماه ٦ يك نت نوشتند dossier scanne x2 envoye pour consultation كسي تجربه مشابه داره? اين جمله به معني مصاحبه دومه؟ اخه حرفي از entrevue نزده؟

سلام دوستان من می خواستم بدونم تفاوت caips با
    GCMS در چیه و اینکه من می خوام از ایران این درخواست رو بفرستم باید چکار کنم؟ پول رو چطور بفرستم و اینکه فرمها رو از کجا بیاورم و از چه طریق ارسال کنم؟
    رشته:کامپیوتر - نرم افزار (6 امتیازی)، رشته همسر: صفر امتیازی، فایل نامبر:20 دسامبر 2010، مصاحبه اول :کنسل، مصاحبه دوم: 8 می 2013، نتیجه مصاحبه: قبول،فایل نامبر فدرال:17 مارس 2014، مدیکال:30 اپریل 2014، این پراسس:27 جون 2014، نامه پاس ریکوئست:20 ژانویه 2015

Junior Member

دوستان لطفا كمك!!!!! من الان كه با دقت تر كيپس رو خوندم اخرين نوت مال يك ماه پيشه: CDT DDE infos sur son dossier. Repondons traitment en cours يعني چي؟ لطفا اگر تجربه مشابه داريد كمكم كنيد

سلام دوستان من می خوام از طریق ایران اقدام کنم نه کانادا این 40 دلار رو چطوری باید پرداخت کنم؟ اگر کسی اقدام کرده لطفا من رو راهنمایی کنه اگر هم صرافی یا شخصی هست که ا میشه پول رو از طریق اون پرداخت کرد لطفا بگید
    رشته:کامپیوتر - نرم افزار (6 امتیازی)، رشته همسر: صفر امتیازی، فایل نامبر:20 دسامبر 2010، مصاحبه اول :کنسل، مصاحبه دوم: 8 می 2013، نتیجه مصاحبه: قبول،فایل نامبر فدرال:17 مارس 2014، مدیکال:30 اپریل 2014، این پراسس:27 جون 2014، نامه پاس ریکوئست:20 ژانویه 2015

Junior Member

سلام
    از بین دوستان محترمی که درخواست کیپس ارسال و پاسخش رو دریافت کردند کسی هست که فرصت داشته باشه مارو تو این زمینه راهنمایی کنه؟
    با تشکر

Junior Member

سلام، چند سوال دارم ممنون میشم اگه با تجربتون راهنماییم کنید:

1 من feb2010 اپلای کردم برای federal و و فایلم از دمشق به ورشو رفته،از مارچ 2012 سیستم in process نشون میده و ادرس محل زندگیم از پارسال عوض شده و چند بار به ورشو email زدم ولی در سیستم update, ecas نمیشه! کسی میدونه چی کار باید بکنم؟
    2 تا الان مدیکالم نیومده ،ممکنه به ادرس قبلم فرستاده باشند؟
    3 اصولا مدیکال email میشه برام یا پست؟

سپاس از راهنماییتون.

سلام به همگی
    این پست رو برای همه کسانی که دنبال اطلاعاتی در مورد GCMS, CAIPS یا ATIP میگردن میذارم. امیدوارم مفید باشه و جواب سوالاتون رو توش پیدا کنین. ببخشید اگه طولانی شده.

CAIPS مخفف Computer Assisted Immigration Processing System هستش که در واقع سیستمی هست که اداره مهاجرت ازش برای نگهداری اطلاعات پرونده های مهاجرت ازش استفاده میکرده. همین سیستم بعد از ارتقا به نام GCMS تغییر نام میده که مخفف Global Case Management System میشه.
    ATIP که مخفف Access To Information and Privacy هستش، درواقع درخواست برای دسترسی به اطلاعاتیه که روی سیستم ادارات دولتی کانادا از قبیل اداره مالیات، اداره بهداشت، منابع طبیعی و... از جمله اداره مهاجرته. من در مورد اداره مهاجرت بهتون توضیح میدم. اطلاعات ATIP شامل عملیاتیه که توسط افسرهای اداره مهاجرت روی پرونده شما انجام میشه.

هر کس که مقیم دائم کانادا (PR) یا شهروند کانادا (Citizen) باشه میتونه برای ذسترسی به این اطلاعات درخواست بده (فقط باید حتما در کانادا حضور داشته باشه. چون آدرس و شماره تماس ازتون میخوان.) . هر فردی میتونه برای خود یا دیگری درخواست بده. فقط توجه داشته باشید که اگه برای کسی غیر از خودتون درخواست میدین، باید یه فرم وکالت مخصوص از متقاضی اصلی ارائه بدین. لازم هم نیست که حتما فامیل یا وکیلتون این کار رو بکنه. هر کس از طرف شما این وکالت داشته باشه میتونه این کار رو براتون انجام بده. لینک فرم وکالت هست:

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...623.1412634764
    این فرم رو شخصی که صاحب اطلاعاته باید پر کنه، امضا کنه و بگه که به چه کسی اجازه دسترسی به اطلاعاتش رو میده. شخصی که از طرف متقاضی وکیل شده، بصورت آنلاین این فرم و مدارک خودش که کارت PR یا Citizenship هست رو ضمیمه میکنه و با پرداخت ۵ دلار (پرداخت آنلاین) تقاضا رو ارسال میکنه.

پروسه آنلاین خیلی ساده ست. شما یا کسی که کار رو براتون انجام میده اطلاعات رو پر میکنه. از کارت اقامت (پی آر) یا شهروندی (سیتیزنشیپ) و فرم وکالت که قبلا توضیح دادم اسکن تهیه میکنه و در جای خودش به همراه اطلاعات اتچ میکنه. در مرحله پرداخت کار تمومه و یه ایمیل برای شخصی که اطلاعات رو وارد کرده میاد که درخواست شما به دستشون رسیده. تا یک ماه ممکنه طول بکشه تا اطلاعات به دستتون برسه. سریع ترین حالتش اینه که زمان انتخاب نوع ارسال اطلاعات، گزینه ایمیل رو انتخاب کنید. چون اگه بخواین که بصورت کاغذی (hard-copy) به دستتون برسه، هم طولانی میشه، هم تو پست ممکنه هزار جور بلا سرش بیاد.

حالا فرض کنیم شما یک ماه انتظار کشیدید و ایمیل ATIP بالاخره به دستتون میرسه. مال من ۳۶ صفحه بود پر از کد و چیزهای نامفهوم. یه سری تاریخ هست که ممکنه بتونین متوجه بشید ولی بهترین قسمت ۳-۲ صفحه آخرشه که نوتهایی هست که آفیسر ها روی پرونده تون گذاشتن. که به زبون آدمیزاد خلاصه ای از پرونده تون و اتفاقاتی که روش افتاده رو بهتون میده.

لینک درخواست ATIP رو یکی از دوستان چند تا پست بالاتر گذاشته ولی منم میذارم محض احتیاط:
    https://atip-aiprp.apps.gc.ca/atip/welcome.do

در ضمن در همین لینک آخری زیرش پاسخ سوالات متداول (FAQ) رو هم داده که با مطالعه اونها اطلاعات بیشتری هم میتونین بگیرین. من فقط تجربه خودم رو گفتم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    موفق باشید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    École Polytechnique de Montréal, Mechanical Enginnering

سلام دوستان

برای درخواست انلاین کیپس کدام گزینه رو باید انتخاب کنیم تا اون اطللاعات مفید اقدامات انجام شده روی پرونده کمی معلوم بشه
    *Which type of records do you wish to request?
    Case Files
    Corporate Records

ظاهرا گزینه اولی فقط یه کپی از مدراکی که تا بحال توسط ما ارسال شده رو میده فقط و اطلاعاتی از روند طی شده و وضعیت پرونده نمیده؟! درسته؟ هر دو درخواست رو نمیشه باهم داشت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)