صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: گفتاردرمانی (Speech-language pathology/therapy)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گفتاردرمانی-speech-language pathology/speech therapy

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam194 نمایش پست ها
    تبریک می گم دوست عزیز. کدوم دانشگاه میاین؟
    سلام
    دانشگاه فلوریدا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گفتاردرمانی (Speech-language pathology/therapy)

سلام. من به تازه لیسانسمو در رشته آموزش زبان انگیسی با معدل 17.70 تموم کردم و قصد دارم واسه کارشناسی ارشد speech and language therapy بخونم.کسی هست بدونه کدوم دانشگاه واسه این رشته بهتره و راحتتر میتونم بورس بگیرم؟ و بازار کار این رشته به چه صورته؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Speech Language Pathology, Ohio State University

نقل قول نوشته اصلی توسط dirjavad نمایش پست ها
    سلام. من به تازه لیسانسمو در رشته آموزش زبان انگیسی با معدل 17.70 تموم کردم و قصد دارم واسه کارشناسی ارشد speech and language therapy بخونم.کسی هست بدونه کدوم دانشگاه واسه این رشته بهتره و راحتتر میتونم بورس بگیرم؟ و بازار کار این رشته به چه صورته؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    سلام دوست عزیز. کار شما فکر نکنم آسون باشه. تا اونجایی که من می دونم ازتون می خوان که آشنایی با رشته داشته باشین. شاید کمی هم بیشتر. آیا درسی در این زمینه داشتین؟ کی بوده چی بوده؟ اینها سوال هایی هست که حتما ازتون می پرسن. اصلا چرا می خواین گفتاردرمانی بخونین؟ حتما باید یک دلیل قانع کننده بیارین واسشون. تا به حال پژوهشی در این زمینه داشتین؟ اگه واقعا علاقمندین پیشنهاد می کنم که با استادهای مربوط تماس بگیرین و ازشون کمک بخواین. یکی دو تا کار پژوهشی در این زمینه بکنین. این که صرفا بگین به این رشته علاقه دارین قابل قبول نیست. امتیاز شما اینه که می تونین نمره زبان و GREعالی بیارین. این جا رقابت مخصوصا در سطح فوق لیسانس خیلی زیاده بین خود آمریکایی ها و فاند هم به شما نمی دن مگر این که بخواین دکتری بخونین. اونهم آسون نیست. واقعا نمی شه گفت از کجا می تونین بورس بگیرین. آخه از کجا باید دونست که فلان استاد در فلان دانشگاه پول داره که شما رو ساپورت کنه یا نه! اگه می خواین فوق بخونین احتمال گرفتن بورس تون خیلی خیلی کمه چون حتی خود آمریکایی ها رو بورس نمی کنن واسه فوق، حداقل واسه سال اول. بعدش هم معلوم نیست شما در چه زمینه ای می خواین کار کنین. شما باید یکی از اختلالات گفتار یا زبان رو انتخاب کنین و روی اون تمرکز کنین البته اگه می خواین واسه دکتری اقدام کنین. بعد هم رتبه بندی دانشگاه ها رو نگاه کنین بر اساس این رشته، مثلا در سایت US NEWS، دانشگاه هایی رو که دوست دارین انتخاب کنین بعد برین توی سایت دپارتمانشون و سایت استادایی که در اون زمینه کار می کنن. شاید توی سایتشون بگن که مثلا گرنت گرفتن. توی CV شون هم معمولا می نویسن. اگه گرنت گرفتن که یعنی پول دارن. البته من توصیه می کنم که در اولین ایمیلتون نگین که فاند می خواین. فعلا ببینین چکار می خواین بکنین بعدا اگه خواستین بیشتر براتون می نویسم.
    بازار کارش هم خوبه یعنی فعلا کار براش هست و درصد بسیار بالایی از فارغ التحصیلاش در سرتاسر آمریکا سریع جذب بازار کار می شن اما از نظر پول در آوردن معمولیه. من خودم وقتی ایران بودم شنیده بودم گفتار درمانگرها توی آمریکا پول پارو می کنین. درست نبود. واقعا این طوری هم نیست. حقوقشون معمولیه. اما خوب نکته اینه که در آمریکا با یه حقوق معمولی هم راحت می شه زندگی کرد.
    ویرایش توسط maryam194 : December 16th, 2013 در ساعت 10:17 AM

Junior Member

سلام ميخواستم ببينم با رشته ي گفتار درماني ميتونم اپلاي كنم؟كدوم كشور؟

سلام
    من دانشجوى سال چهارم پزشكى ام و درحال حاضر يك ساله كه به دلايلى نمى خوام ادامه ش بدم و ولش كردم. اما چون تصميم دارم مدركى داشته باشم، بايد به يك رشته ى پيراپزشكى شيفت بدم و با احتساب واحداى گذرونده، يك سرى دروس رو هم از رشته ى انتخابى جديدم بگذرونم تا يك مدرك ليسانس بگيرم.
    از بين رشته هاى پيراپزشكى، به گفتار درمانى علاقه دارم و اون هم به اين دليل كه براى ارشدش زبان شناسى بخونم.
    كلى سوال توى ذهنمه و خيلى نياز دارم از كسى كه لااقل تاحدودى اين مسير رو رفته و اطلاعات مفيدى داره كه بهم كمك مى كنه، راهنمايى بگيرم.
    يكى از چيزاى مهمى كه مى خوام بدونم اينه كه چون فهميدم تو ايران رشته ى زبان شناسى تا مقطع دكترا همگانى يا جنراله، پلنم اينه كه ارشد رو اينجا نخونم و بعدِ گفتاردرمانى، براى مقطع ارشد، خارج از ايران اقدام كنم. اما خب نمى دونم براى ارشد هم فاند داده مى شه يا نه. دليل اينكه نمى خوام ارشدمو اينجا بگيرم هم اينه كه مى خوام experimental linguistics بخونم. و اينكه آيا استاد يا كسى رو تو رشته ى گفتاردرمانى يا زبان شناسى توى ايران مى شناسيد كه بتونم ازشون راهنمايى و مشورتى بگيرم؟ اونقدر سوال دارم و پر از تشويشم كه نمى دونم از كجا بايد شروع كنم.
    از مريم جون و هر كس ديگه اى كه مى تونن با راهنماييشون شايد ذره اى كمكى به مسيرى كه در نظر دارم برم، كنن، خواهش مى كنم اين لطفو بهم بكنن.
    پيشاپيش هم ازتون بسيااار ممنونم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12