صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: وقتی بیشتر از 10-15 سال از مهاجرت به کانادا می گذرد ...

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض وقتی بیشتر از 10-15 سال از مهاجرت به کانادا می گذرد ...

تو فروم خیلی کم در مورد زندگی long term بعد مهاجرت صحبت شده. دوست دارم بدونم کسانی که بالای 10-15 ساله کانادا هستن و احتمالا تمامی این مراحل مربوط به مهاجرت و اقامت و سیتیزنشیپ و کار تخصصی پیدا کردن و زبان و احتمالا ازدواج و بچه و خونه خریدن .... رو رد کردن و الان به ثبات رسیدن، زندگیشون چه طوریه؟ آیا دغدغه های جدیدی دارن؟ آیا اهداف جدید دارن یا به سکون رسیدن؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

پیش فرض پاسخ : وقتی بیشتر از 10-15 سال از مهاجرت به کانادا می گذرد ...

سلام آفرین برشما ، این سوال منم هست و سوال خیلی از بچه های دیگه. خوشحال میشیم دوستان تجربیاتشون رو بیان کنند.

Junior Member ghzlsa آواتار ها

همیشه برای من هم سوال بوده ولی متاسفانه ظاهرا کسانی که مهاجرت می کنند کمتر به این فروم سر می زنند

Junior Member

دوستانی که در این زمینه تجربه دارن لطفا زودتر پاسخ بدن
    ممنون

Junior Member

خب تاپیک خیلی کلی است باید ریز بشیم ببینیم چه پارامتر هایی مد نظره- به نظرم باید به دو بخش مختلف تقسیم بشه - کار، زندگی هر کدوم هم به چند زیر مجموعه - این که مثلا بعد ده سال ایا سقف کانادا زده میشه و باید فکر امریکا کرد؟ رضایت از درامد و هزینه چطوره؟ اینکه جامعه کانادا و سردی هوا چه تاثیری روی خلق و خوی ادم میزاده یا اینکه اگر فکر تشکیل خانواده باشیم چه محیطی برای بزرگ شدن بچه ها در انتطاره و ... سوال های دیگر
    من هم امریکا رو دیدم هم کانادا البته فقط به عنوان یک سفر. اما تو همون سفر هم خیلی مشخص بود که فضای زندگی تو کانادا متفاوته- تورنتو و مونترال رو که دیدم با نیویورک خیلی تفاوت داشت - به نظرم زندگی دراز مدت برای کسی که میخواد ایرانی زندگی کنه و خانواده تشکیل بده و بچه فرهنگ نسبتا ایرانی رو داشته باشه کانادا بهتر از امریکاست- با تجربه ای که من از ایرانی های امریکا دارم و بچه هاشونو می بینم خیلی بین دو فرهنگ سردر گم هستند و مقایسه ای که با کانادا می کنم این رو کمتر در کانادا میبینم.
    از نظر کاری حس میکنم سقف کانادا خیلی زود پر میشه و زندگی سر به سری خواهیم باشد با رضایت کمتر از امریکا. اما در دراز مدت خودم فکر میکنم کانادا بیشتر به درد زندگی میخوره چون میتونی فرهنگ خودتو داشته باشی و کار کردن بعد مثلا 40 سالگی اونقدری سخت نیست. چون واقعیت این هست که به طور کلی ایرانیا(نه همشون) بعد مثلا 40- 50 میخواند زندگی اروم بشه و به سکون برسند که توی امریکا محاله اما کانادا شدنیه

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

موضوع ارزشمند و قابل بحثی هست. البته بهتره که دوستانی که تجربه در این زمنیه دارن بیان و نظر بدن، چون هیچ چیز جای تجربه رو نمیگیره! نمیشه بچه های قدیمی تر فروم پیدا کرد؟ چون اونا احتمالا در این مدتی که رفتن حتما با کسانی در ارتباط بودن که چنین تجربیاتی رو بهشون گفته باشن.

اما من در یکی از مسافرت هام با یک بنده خدایی همسفر شدم، که تقریبا دنیا دیده بود و نزدیکه 40 سال در اروپا و آمریکا تجارت میکرد. ایشون یک دسته بندی جالب برای زندگی در خارج از کشور به من گفتند: اگر فقط برای کار میخوای مهاجرت کنی برو آمریکا. اگر برای کار و زندگی میخوای مهاجرت کنی، برو انگلیس یا کانادا. و اگر تنها میخوای برای زندگی کردن مهاجرت کنی برو کشورهای اسکاندیناوی. البته ایشون اقیانویسه نرفته بود.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    تو فروم خیلی کم در مورد زندگی long term بعد مهاجرت صحبت شده. دوست دارم بدونم کسانی که بالای 10-15 ساله کانادا هستن و احتمالا تمامی این مراحل مربوط به مهاجرت و اقامت و سیتیزنشیپ و کار تخصصی پیدا کردن و زبان و احتمالا ازدواج و بچه و خونه خریدن .... رو رد کردن و الان به ثبات رسیدن، زندگیشون چه طوریه؟ آیا دغدغه های جدیدی دارن؟ آیا اهداف جدید دارن یا به سکون رسیدن؟
    من سال دیگه باید جواب بدم که میشه ده سال!
    ولی فعلا نظر من اینه که به ثبات که میرسیم وکیفیت زندگی مون میره بالا اول کمیت مهم میشه بعد هم یه سری دغدغه ها و تفریحات جدید.

مثلا خونه بزرگتر ، ماشین مدل بلاتر ، چند تا آپارتمان و اسه سرمایه گزاری ، خرید و دنبال کردن سهام... ( مورد خودم دوست دارم دو- سه تا بچه دیگه داشته باشم)
    یا مثلا بچه ام بره کلاس زبان فلان ؛ تولدش رو کجا بگیرم ؟ امسال کجا برم مسافرت.
    به نظر من خسته کننده میشه ولی به سکون نمیرسه!

ApplyAbroad Guru

اصولا منظور از سکون چیه؟ لطفا مثال بزنید که زندگی و دغدغه ها بعد از پانزده سال کار در ایران یا امریکا یا جاهای دیگر چطور است تا برایتان با کانادا مقایسه اش کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اصولا منظور از سکون چیه؟ لطفا مثال بزنید که زندگی و دغدغه ها بعد از پانزده سال کار در ایران یا امریکا یا جاهای دیگر چطور است تا برایتان با کانادا مقایسه اش کنم.
    بعد 15 سال سابقه کار چقدر امنیت شغلی تو کانادا داریم؟ با مدرک دکترای مهندسی درآمدمان حدودا چقدره و بر فرض اگه تورنتو زندگی کنیم چقدر حدودا پس انداز میشه؟ منظورم چقدر انعطاف پذیری مالی خواهیم داشت؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_eng نمایش پست ها
    بعد 15 سال سابقه کار چقدر امنیت شغلی تو کانادا داریم؟ با مدرک دکترای مهندسی درآمدمان حدودا چقدره و بر فرض اگه تورنتو زندگی کنیم چقدر حدودا پس انداز میشه؟ منظورم چقدر انعطاف پذیری مالی خواهیم داشت؟
    امنیت شغلی شما وابسته به تخصص و مهارتهای شماست نه صرف اینکه چند سال سابقه کار دارید. در سیستم دینامیک سرمایه داری شغلها و شرکتها بسرعت تغییر میکنند. منتهی اگر خودتان را در رشته تان به روز نگهداشته باشید مدت زیادی بی کار نمیمانید. طبعا در بعضی از رشته ها این کار مستلزم یادگیری فنون جدید، وارد شدن به رده های مدیریتی، یا راه انداختن بیزینس خودتان است. شغل آکادمیک مثل استادی دانشگاه یا مشاغل دولتی معمولا امنیت شغلی بالاتری دارند.

در خصوص درآمد: بصرف مدرک دکترای مهندسی کسی به شما پول نمیدهد و به مدرک شما کار ندارد. درآمدتان بستگی به این دارد که چه کاری بلد هستید و انجام میدهید. با این مدرک شما ممکن است کارمند اداری، برنامه نویس، طراح ارشد یا استاد دانشگاه باشید. طبعا درآمد هر کدام از این شغلها فرق میکند.

در مورد پس انداز و انعطاف مالی فکر میکنم در تاپیکهای دیگر توضیح کافی داده شده است. اینجا کسی پس انداز نقد نگه نمیدارد. بخش عمده سرمایه افراد عادی (غیر از تجار و صاحبان بیزینس) بعد از 15-20 سال معمولا شامل ملک مسکونی شان (که قاعدتا افزایش قیمت را هم شامل میشود) و حسابهای پس انداز بازنشستگی شان است. اگر کار مناسب و ثابتی داشته باشید از همان ابتدا انعطاف مالی دارید چون همه چیز را قسطی میشود خرید و اقتصاد هم ثبات بیشتری نسبت به ایران دارد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)